Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Jako otevření do toho, co "bylo předtím" to funguje celkem dobře, zasazení do Států dává celkem smysl, stejně jako humorná postava Mudly, ehm, tedy nečara, neboť to oboje slouží jako průvodce pro ty diváky, co Pottera moc neznají. Jenže problém je v tom, že funkčnost úvodníku do nové série, kde by se v dalších dílech měli dít vskutku velké věci, je poněkud horší, jelikož hlavní Postava Mloka se do souboje mágů zrovna hodit nebude, alébrž se jedná o kouzelnického autistu (což se projevuje tím, že na cokoliv civí jako pako a předvádí obří hrochorožčici milostný tanec) a velmi podobně působí i všechny ostatní kladné postavy, jako sbírka figurek. A tak nějak si nejsem jistý, jestli se zrovna tohle hodí do... No, nebudu předbíhat do následujících filmů. Vlastně se to povedlo, ačkoliv je z toho cítit kalkul na sto honů. A to je upřímně asi ta největší pochvala, pakliže je to dobrý, přestože se jedná jen o umělé přiživování na staré značce, kde v době natáčení pravděpodobně nikdo nevěděl, kam chce tuhle sérii směrovat.(27.11.2016)

Velké překvapení! Svět Harryho Pottera má pořád co nabídnout, sice by příběh mohl být trošku propracovanější a nemusel by se bát trošku ostřejších hran, ale jinak velice dobrá fantasy oddychovka pro celou rodinu a těch poslední dobou opravdu moc není.(18.11.2016)

// Distributor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 4,144 // Otvárací Víkend v USA: $74,403,387 //(16.11.2016)

Pokud jdete do kina na něco, co Vám rozšiřuje universum, se kterým jste se v dětství ztotožnili, a do dnes na něj nedáte dopustit, tak i na koberec v kině našlapujete opatrně a nevíte, jak rozčarováni budete v nadcházejících minutách. Nedutáte a tušíte, že vše dopadne dobře. Jenže tušení není výhra. Občas i to se nevydaří a pak je průser na světě. Ne ale v případě Mloka Scamandera, který se mi původně bez emocí představil s knížečkou, kterou jsem tenkrát dostal k Vánocům a od té doby jsem na ní nešáhnul a někde na ní leží prach. Jenže filmová studia jsou holt velmoc a peníze je stále třeba někde tisknout. No a když se jedna značka vydolovala, je na čase, aby přišla zase nějaká jiná a tak přišel na scénu Mlok, který začíná prvním filmem a skončí bůhví kolikátým. Samozřejmě dle výdělků a tvůrčích možností. Osobně ale musím říct, že jak Mlok, tak i ostatní postavy na mě víceméně zafungovali. Během filmu jsem si uvědomil, že jsem opět ve světě čar a kouzel, akorát o pár desítek let dříve, což není vůbec na škodu. Také mi udělali radost Katherine Waterston a Alison Sudol, o kterých jsem předtím vůbec nevěděl. Mudla Dan Fogler také nezklamal a Johnny Depp na konci filmu už vůbec ne. Je mi tak nějak jasné, jakým směrem to bude směřovat a upřímně jsem rád, že právě Depp toho bude součástí. Skoro, jako kdyby se mi vracelo dětství…a myslím si, že u filmů takový pocit není nikdy na škodu.(28.11.2016)

Herry Pottra moc nemusím, ale tenhle snímek je malá domů. Výborné zpracování - Fantastické efekty no prostě dokonalá podívaná. Mohu vřele doporučit.(18.11.2016)

• Dan Fogler