Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Nečakane sympatický Redmayne v svižnej, zábavnej a štýlovo dobovej fantasy, ktorá strčí do vrecka minimálne tri posledné diely Pottera. Yates prekvapil, hlavne po strašnom Tarzanovi. Howard vo forme, ako už dobrých 10 rokov nie.(27.11.2016)

Vyloženě žádné "wow!" to pro mě nebylo, ale do kouzelnického světa jsme se s mým doprovodem vrátili rádi. Díky svižnému ději mi nepřišel ten čas projekce ani tak dlouhý a i když příběh má jakousi souvislost s bradavickými čáry máry, určitě nečekejte pohádkovou limonádku pro menší děti, jako byly první díly Harryho Pottera. Počáteční díl nasadil hodně ostré tempo, kde se objeví nejen humor, napětí ale hlavně smrt a temno. David to vzal pěkně od podlahy a od hůlek se jen kouřilo! Každopádně mými favority z kufříku plného fantastických zvířat se stali Guide, ten zatím jednoznačně vede a Frank. A co mi tam vadilo? Vadili mi tam američtí herci včetně Deppa. Nemůžu si pomoct, už to není to příjemné britské, je to jiné ...(18.11.2016)

Třičtvrtě filmu tam nahání digitální mrak a budují mýtus o nejnebezpečnějším kouzelnickém teroristovi, aby se z něj vyklubala další herecká parodie a necharismatický patlal, kterého porazí kdejaký zmatený vocas. Ještě že Rowlingová zvládá sympatické klaďase, se kterými je i to rutinní yatesovské lovení CGI fauny čas od času zábavné (krtek!) a máte chuť s nimi vidět i něco dalšího. Ideálně bez politicko-sociální vrstvy, u které jsem klimbal obdobně jako děti za mnou. P.S.: Katherine Waterston bych klidně udělal kakao.(16.11.2016)

Brát tuhle věc jako samostatný film, dopadlo by to špatně. Jelikož je to ale první díl nové kouzelnické ságy, divák má tendence přehlížet a odpouštět. A samozřejmě doufá, že kvalita se bude zvyšovat. Největší problém jsem viděl ve scénáři... Rowlingová se bude muset hodně zvednout a nebo tuto práci předat zkušenějším. Za mě 74%(26.11.2016)

Je hezké se o tom znovu po čase přesvědčit: nefalšovaná filmová kouzla umí prodat jen jedno jediné hollywoodské studio, a tím je Warner Bros. Vážně magické.(5.3.2017)

• - Jméno Mloka Scamandera lze spatřit i na Harryho mapě Bradavic ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004). (pajik)

• - První díl z plánované trilogie dorazil do kin 18. 11. 2016, tedy na den přesně jedenáct let po premiéře filmu Harry Potter a Ohnivý pohár (2005). (Revivup)

• - Postava Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp) je knižne prvýkrát spomínaná pri Kameni Mudrcov. Na zadnej strane kartičky Albusa Dumbledora z čokoládových žabiek sa píše: "Mnohí ho považujú za najvýznamnejšieho čarodejníka modernej doby, preslávil sa tým, že v roku 1945 porazil zlého bosoráka Grindelwalda". (nirvana91)