Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Zvířata jsou spíš záminkou (byť ne nepodstnou) pro vznik nového kouzelnického příběhu. Žádné očekávání jsem neměl, o to víc mě to bavilo – kouzelnický svět zachovává kouzelnické prvky z Pottera, leccos přidává, ale hlavně Pottera nekopíruje. Pohodový, místy zábavný, nadprůměr. Jsem zvědav na další vývoj a na případné náznaky propojení obou světů.(28.11.2016)

Lepší a o poznání méně zbytečné než čeho jsem se obával, ale zároveň horší a zbytečnější než v co jsem doufal.(23.12.2016)

• Wacoslav1

Fantastická vocasárna a kde jí najít? Jo tak to já nevím, to já nedělal. Úspěšně jsem se vyhnul CSFD projekci, ale i tak se naskytla ještě jedna možnost na to jít zadarmo, ale neoslnilo mě to. Harry Potrat a jeho universum je mi buřt a tohle je jenom plytká blbost bez děje a přecpaná efekty. Hlavně, že se drží zas v červený...20%(17.11.2016)

Svět kouzel Rowlingové z jiné strany, výtečné nápady a fantazie, o trochu slabší akce v 1.části, druhá je už nadupaná. Líbilo se mi to, i když Pán prstenů ani HP3 to není (abych jmenoval známé fantasy).(19.11.2016)

Dospělé, kouzelné (ta zvířata jsou dokonalá), chvílemi temné a chvílemi rozkošně hravé. Fantastická zvířata bez problémů zapadají do "potterovského" universa a rozšiřují ho velice zajímavým směrem. Líbilo se mi, že hrdiny jsou dospělí kouzelníci, kteří už mohou ukázat celou škálu svých schopností. Líbil se mi i sociální komentář (schválně popřemýšlejte, co má "obskurus" reprezentovat). Film dokonce funguje i po emocionální stránce, i když - popravdě - by si zasloužil lépe prozkoumat své hrdiny - ti jsou sice sympatičtí, ale rozhodně ne mnohovrstevnatí. Což neznamená, že by se herci nesnažili. Redmayne je roztomilý popleta, Dan Fogler je sympatický mudla, Farrell je sexy kouzelnický "detektiv" a Ezra Miller je srdceryvný. Co se úplně nepovedlo, to je určité odhalení v závěru filmu, na které snímek diváky dostatečně nepřipraví, takže onen twist nemá pořádný dopad. A taky si nemyslím, že by Yeates byl nějak extra talentovaný režisér - je to výborný technik a rutinér, ale nic jedinečného a kultovního nikdy nenatočil. Ani tenhle film to nezmění. 80 %(16.11.2016)

• Alison Sudol

• - Spoiler: V rukou Gravese (Colin Farrell) se několikrát během filmu objeví přívěšek s motivem viteálů naznačující jeho pravou identitu. (pajik)

• - O roli Modesty (Faith Wood-Blagrove), hlavní dívčí postavy filmu, se ucházelo na dvacet tisíc britských školaček. (Revivup)

• - O režírování filmu se zajímal i Alfonso Cuarón, režisér vězně z Azkabanu (2004), ale odmítl. Takto se vyjádřil: „Práce na Azkabanu byla velká sranda. Když mě pak zvali na natočení dalšího dílu, musel jsem odmítnout, abych nezůstal u jednoho. Byla to velká zkušenost. Ale teď? Proč ne? Mám nějaké rozpracované věci do budoucna, ale J. K.…“ (bambusacek)