Epizody(6)

Brněnská pobočka velkoobchodu s papírem, kde se děj českého seriálu odehrává, řídí vedoucí Marek Chvála, neškodně sebestředný a k jakýmkoliv citům ignorantský šéf. Pod rouškou péče o své podřízené se snaží ve firemní struktuře přežít co nejdéle, a proto neustále vymýšlí nové kličky ve vztahu k vedení společnosti. Dokumentární kamera fiktivního štábu se zaměřuje i na osudy jeho kolegů, kteří si dlouhé chvíle v nudné práci snaží krátit každý svým originálním způsobem. (Česká televize)

pytlik...

Nechápu, proč jsou u seriálu uvedeni scénáristi, když jedinou práci tu odvedl překladatel. Přesto výsledek dopadl lépe než ona děsivá americká zpotvořenina vynikajícího anglického originálu. A česká verze měla dokonce oproti anglické předloze i několik předností. Konkrétně řečeno dvě, představitelky ženských rolí byly totiž daleko hezčí a přitažlivější! PS: Jinak tedy musím říci, že před deseti lety mi originál přišel velmi nápaditý a ten šéf příšerný, ovšem s rostoucími zkušenostmi z všelijakých zaměstnání musím říct, že realita je daleko fantazijnější než seriál a ten šéf by patřil tak do lepšího průměru, ať se jedná o inteligenci, vtip nebo chování k lidem. Nezapomenutelná třeba byla jedna šéfová... která byla velká kamarádka s jednou kolegyní, chodily spolu doslova všude (Pavlí, potřebuju čurat, pojď se mnou!), byla zaměřená na detail, a to na úplný detail („koukejte zaplatit čezu ten nedoplatek 0,01 Kč, nebo nám vypnou elektřinu!“ anebo: „jestli po nás dodavatel bude chtít to haléřové zaokrouhlení na faktuře 0,06 Kč, osobně jim to donesete na vrátnici, z firemního účtu se to platit nebude!“), v kadenci slov a délce proslovu by překonala i Novotného, když za humny vykládá svou nejoblíbenější historku, jak přišel k jizvě (čtvrt hodiny si stěžuje, že kvůli objížďce v jedné obci strávila na cestě do práce o čtyři minuty víc), vždy přiznávající svou chybu („jak to, že mě třikrát ústně urgujete, to není divu, že na to zapomenu, máte mi poslat mail!“) a její vyšetřovací metody a dedukční schopnosti by jí záviděl i Colombo (Pavlí, si představ, dneska jsem si ve svým autě sedla do něčeho mokrýho, no mlíko to nebude, protože nákupní taška byla suchá, jé, mě to tak studí a podívej, jak mám mokrý kalhoty!) a kdybyste to nevěděli, nejhorší zranění je, když člověka kousne kočka do malíčku. To pak jeden tři dny nemůže vůbec nic dělat, chodí z práce o tři hodiny dřív, aby si pořádně odpočinul, podrobně referuje kolegyni Pavlí o aktuálním stavu zranění (jé, ono mi v tom začalo cukat. jé a teď to ale fakt bolí. jé, teď jsem jím omylem ťukla do klávesnice), do práce a z práce ji musí vozit manžel, páč s nefunkčním malíčkem na levé ruce se prostě řídit nedá, to dá rozum. ()

Master19

Já nechápu smysl natáčení této kopie, kde se jen občas objeví nějaká česká mutace (zřejmě nepřeložitelného) vtipu (Dagmar Veškrnová-Havlová), ale jinak je prakticky doslovný a to jak ve scénáři, tak v kameře a režii... ()

Autogram

Možno je mojou výhodou, že som originál nevidel a tak je tento typ humoru za hranicou trápnosti pre mňa nový a osviežujúci. Všetko ťahá jeden šéf, ktorý sa dokumentárne predstavuje v tom najlepšom svetle ako dokonalý idiot a mnoho ľudí v ňom nájde aj toho svojho. ()

Gekacuk odpad!

Zcela nepovedený projekt České televize. Roztěkaná kamera, podivné vyprávění, pohledy do kamery, nehumorný humor. Kdo nemá dost pracovních problémů přes týden, může se dorazit ještě večer při sledování tohoto paskvilu. Doufám, že 6. dílem tohle trápení skončí. Opravdu velké zklamání. Bohužel nelze hodnotit jinak než odpadem. ČT by mohla raději zopakovat některá hodnotná díla natočená v minulosti, kterým zatím věnuje pouze vysílací čas jedenkrát týdně v neděli kolem půlnoci na ČT artu. Jenže to by ty TV filmy musela čistit, nebo nedejbůh ořezávat z formátu 4:3 na současný moderní formát, aby byly pro současné zhýčkané diváky stravitelné. ()

koog odpad!

Ani nevím, co je téhle slátanině nejhorší. Pravděpodobně ta otřesná kamera, něco tak šíleného už jsem dlouho neměla čest vidět :-o ()

vitekpe

Dva dily mi bohate staci, vsadim boty, ze po dalsich dilech kvalita strme vzhuru nepujde. Anglicky original byl suchy a nekompromisni (predevsim diky skvelemu Rickymu G., ktereho to katapultovalo mezi elitu). Americky remake byl velmi rozsahly, trosku s jinym humorem, ale tez vynikajici (mj. vytecny Carell a par dalsich silnych postav). Cesky je proste takovy...cesky. Bojacny, kopirujici, bez pointy, a paradoxne ani moc nepripomina mockumentary, spis sitkom. Skoda. Vic casu tomu jiz venovat nebudu. Jedna hvezda za par peknych holek. ()

netahlo

Krecovity Vasek Kopta, vicemene tragicky vykon. Ale i tak ho mam rad. Jedina, kvuli ktere se to malinko da sledovat, je ta zrzava slecna recepcni. Tu si teda dovedu predstavit v uplne jinych filmech! (Sara Venclovska, na tu si budu muset posvitit) Nicmene nedelam si iluze, ze by me, ten tolikrat zminovany, udajne genialni, original, uhranul nejak vic. Anglicke sitcomy povazuji totiz za jeden z vubec nejtrapnejsich zanru. ()

klukluka

Není náhoda, že jsem nekoukal ani na britskou, ani na americkou verzi. Sitcomům se zpravidla vyhýbám. V tomhle případě jsem udělal výjimku. Bavilo mě to, některé hlášky mě upřímně rozesmály, koncept trojí verze téhož ale nechápu. Svoji neposkvrněnost předchozími verzemi jsem jednoznačně považoval za svoji diváckou výhodu. Chuti na předlohy už se nedostává, času je málo a dobrýho pokoukání strašně moc. ()

velkyvezir

Zas tak hrozné, jak tu mnozí tvrdí, to není. Pro Koptu mám prostě slabost. --- Edit: po posledním díle snižuji na dvě. Je to koukatelné, ale třeba zatímco Freemana bylo v seriálu plno navzdory jeho tiché roli, česká verze Tomáš zcela zanikl. A takto je to se všemi českými postavami.:-( ()

eagle-eye

Kopta super volba, papouškování angl.verze mi nevadí, jen komparz podle mě slabej. Příjemné překvapení, nečekal jsem to, takže za mě spokojenost. ()

Paity

Skutečně se zdráhám nedat tomu odpad, ale to by bylo asi kruté. Přece jen je na tom světě daleko více ještě horších filmových nebo seriálových počinů. Na jedné hvězdě ale trvám. Jestli se totiž Kancl označuje jako komediální seriál, asi nebudou jeho tvůrci duševně v pořádku, nebo scénář k němu napsali první bezdomáči, které potkal producent na parkovišti, za flašku Tuzemáku. ()

SHit4U

Britský originál miluji a tohle je bohužel jeho přesná kopie. Někdy toporné až běda, zvláště při slovních výměnách, které probíhají ve stylu: "teď mluvím já, ty počkáš až já domluvím a teprve potom můžeš reagovat." Navíc to vypadá, že herci neměli vůbec žádnou možnost improvizovat. Některé věty jim vůbec nešly do pusy, jako kdyby to četli přímo ze scénáře. A na tom hodně stála Britská verze. Improvizace a zdánlivý chaos. Navíc vizuál české verze a jeho hnědý filtr je pro tento seriál naprosto nevhodný a jenom to přispívá k tomu, že to všechno působí moc uměle, hraně, zatímco britská verze byla natolik skutečná, že si v ní každý našel toho svého šéfa, svůj pracovní kolektiv, svojí práci. Na druhou stranu se mi dost líbil Kopta, který si vzal hodně s Gervaise, což chválím a u některých vtipů a situací jsem se dokonce i zasmál, což je okamžik, který si u českých komedií člověk opravdu zapamatuje, protože vtipů v české seriálové tvorbě je asi stejně jako technicky nedokonalých německých aut. Zatím tři nadějeplné hvězdy, ale s očekáváním snížení hodnocení. ()

ondrula odpad!

Už u původního kanclu jsem se zrovna smíchy za břicho nepopadal, protože tenhle typ humoru nechápu. Hráli tam nicméně dobrý herci, tak jsem to tak nějak shlédl. Česká verze je o poznání debilnější, vykrádající a impotentní sračkou, která nabízí akorát pitomě roztlemenýho Koptu bez hereckýho talentu a pak spoustu dalších nezajímavých herců, kteří melou blbosti. Úplně mi tento seriál zapadá do mého názoru o Šteindlerovi - že posledních dvacet točí jednu sračku za druhou. ()

Wenca888

Tak český Kancl na britský originál zdaleka nedosahuje, přestože se ho snaží držet zuby nehty. Ale i tak díky ČT za slušný pokus o napodobení nenapodobitelného. Za mě dobrý, uvidíme, co přinesou další díly. ()

Tomyfrok

Pro Šteindlera bylo české přetočení The Office výzvou (DVTV, 2014) a za mě mohu říci, že se jí zhostil víc než dobře. Kdo si zamiloval britský originál z roku 2001 s neuvěřitelně skvělým Rickym Gervaisem, může být u českého Kanclu poněkud zklamán. Verze ČT je počeštěná až až, ale zanechává páteř původního seriálu včetně většiny situací a celého příběhu. A ono to funguje. I tady v brněnské pobočce na papír. Václav Kopta není komikem typu Rickyho, ale předvedl se zve ve výborném světle a vlastně drží celý seriál ve velmi dobře koukatelné úrovni. Horší je to už s vypořádáním se s vedlejšími postavami. Ta chemie mezi nimi prostě sem tam chybí, tudíž zde jdou body trochu dolu. Ale i tak jsem se bavil. Vlastně jsem možná až příliš porovnával a česká verze je přeci jen v ledasčem specifická a rozhodně se povedla. Znovu si pustím asi spíš originál, ale když v TV někdy narazím na "Kancl", určitě nepřepnu a poctivě se pobavím. A snad bude druhá řada! (65 %) ()

NJD

Parádní adaptace původní britské klasiky. Šteindlerovi se kupodivu parádně povedlo přizpůsobit suchej britskej humor z originálního Kanclu na tuhle českou verzi. A Kopta? Ten se snad pro tuhle roli narodil! Docela by mě zajímal, jak by reagoval Gervais, kdyby mohl jeho výkon ohodnotit :) Za mě jediný trochu mínus jsou některá další herecká obsazení - zvlášť Sara Venclovská místy působila jako herečka z amatérského divadla. Celkově mám však z tohodle projektu strašnou radost a vsadil bych se, že celkově nízký hodnocení má z velký části na svědomí divácká neznalost originálu. ()

bobstock

Osobně mě tenkrát přirostla více americká než britská verze. Tento pokus o kopírku dopadl kupodivu dobře, rolí se herci zhostili dobře, překvapeně uznávám pana Koptu. Jako šéf mimoň to sedlo s grácií a přirozeností. 70% ()