Epizody(6)

Brněnská pobočka velkoobchodu s papírem, kde se děj českého seriálu odehrává, řídí vedoucí Marek Chvála, neškodně sebestředný a k jakýmkoliv citům ignorantský šéf. Pod rouškou péče o své podřízené se snaží ve firemní struktuře přežít co nejdéle, a proto neustále vymýšlí nové kličky ve vztahu k vedení společnosti. Dokumentární kamera fiktivního štábu se zaměřuje i na osudy jeho kolegů, kteří si dlouhé chvíle v nudné práci snaží krátit každý svým originálním způsobem. (Česká televize)

honzic odpad!

Trapné, nudné, unavující, ale někomu se to možná může líbit, jenže to by muselo být sehrané jinými herci. Hodnocení: 5 % ()

MP17

Originální scénář považuji za geniální a když se ho někdo víceméně drží, tak ač to bude jinak kazit sebevíc, pořád to může být pro neznalého diváka zajímavý počin. To bude zřejmě i tento případ. Měl sem pocit, jako kdyby mi někdo vyprávěl fórky z původní verze Kanclu někde v hospodě a já se sem tam usmál. Casting nic moc, herecké výkony toporné a škrobené, celé je to takové prvoplánové a neupřímné. ()

only_serials

hej lidi né, nekritizujte to hned zbytečně jen proto že to není originální.. :/ Náhodou český herci se v legendárních rolích fakt snažej.. a prostě já originál Kancl tak hrozně miluju, že se těm převedeným českým vtipům směju skoro stejně jako těm originálním britskejm.. Tohohle českýho přetáčení nejgenialnějšího seriálu všech dob jsem se hrozně bál, ale fakt to nedopadlo zas tak hrozně, ba naopak musim říct že výsledek je fakt relativně v poho.. ()

swinevenca

U mě dobrý. Kopta hraje výborně a strašně pomáhá ten formát, že svůj pseudohumor tlačí především do lidí v kanclu a ne přímo do diváka. Mě to pak nastolilo iluzi, že je ten superšéf prostě idiot a jeho lidi se s tím trapnem, který za sebou nechává, hold musej vypořádat, což je prostě chtě nechtě lepší než se podbízet přímo divákům. A vynikajicí vrozený vlezdoprdelista Kořen. ()

PamelaJJK

Ke Kanclu jsem se dostal nepolíben ani britským originálem, ani americkou "kopií". Jedná se o typický franšízing, kde je kopírování originálu v podstatě povinností a tak nechápu stesky na kopírování předlohy a podobně. Václav Kopta exceluje a vhodně ho doplňují Radim Novák a Michal Dalecký. Toto trio plnohodnotně podporují nepříliš okoukané tváře, kde musím vyzdvihnout hlavně Sáru Venclovskou. V jejím případě je třeba zdůraznit (hlavně pro mužské spektrum diváctva), že se nejedná jen o neokoukanou tvář, ale že za pohled určitě stojí i její tělo. Tímto faktem Kanclu vysloužila jednu hvězdu. Jinak bych to, díky trapnosti některých rádoby fórků, viděl na tři hvězdy. Ale celkové vyznění recepční Sáry Venclovské a její zvláštně a unyle zasněný pohled mě dotlačily ke čtvrté hvězdě. Budiž. Kancl patří určitě k tomu povedenějšímu, co se nám na českých obrazovkách nabízí. ()

MiniMer

Nebylo to špatné, občas jsem se slušně zasmála, v některých chvílích mi to zase přišlo neuvěřitelně trapné. Originál jsem nikdy moc nemusela a česká verze je v lecčems i lepší. ()

Sakulnikov

Na rozdíl od britského vzoru se to liší mírnějším jazykem a koncem, ale jinak je to velmi přesná kopie. Ale je pravda, že mi ten český styl seděl trochu víc. ()

baron27

Značně podobná kopie US a UK verze s rozdílem pár hlašek Čechům blízkým. Nicméně hodnocení této CZ verze beru jako nejhorší ze všech, na druhou stranu je pochopitelné, že situační komedie v seriálu je v naší zemi ne zcela populární ()

Mefisto_

Kde je ta hloubka? The Office je snad o postavách s vtipnými gagy, které za sebou táhnou obrovské příběhy a tím nás baví a neslouží pouze k pousmání. Silně ne-emoční a typicky v tomto prostředí neosobní pojetí jednoho z nejlepších konceptů, se kterým seriáloví tvůrci přišli.  Na druhou stranu, kdyby se našel prostor i pro druhou sérii, mohlo by to být opravdu skvělé. Nicméně mé chabé hodnocení je způsobeno nastavenou laťkou předchůdců. ()

Janie.

Po prvním díle trošku nadhodnotím, protože upřímně: když jsem slyšela, že Češi budou předělávat Kancl, byla jsem hodně skeptická. Ale nepřijde mi, že by tahle verze dělala originálu ostudu... humor je trochu přizpůsobený domácímu publiku, postavy však naprosto přesné, hlavně Garrett (zde Jáchym) a Tim (zde Tomáš), kteří se oba na svou roli dokonale hodí. Jediná postava, která mi moc nesedla, je česká verze Dawn (české jméno si opravdu nepamatuju). Každopádně pro mě je česká verze tohoto sitcomu velmi milým překvapením. ()

EddieIron

UFFF!!! Nelíbí se mi to, ale ještě počkám. Ovšem jestli se tam objeví Kohák nebo Čtvrtníček, tak bude i Odpad málo!!! :!( ()

Dawe2 odpad!

Trapný šíleně, možná účel. Práce s kamerou hrůza - možná taky účel a kopie originálu, nemohu posoudit. Herec si povídá s diváky - děs. Nenašel jsem jediný důvod po třech nebo čtyřech dílech proč to dál sledovat. Ale slovo trapnost tady rozhodně dostává nadpozemský rozměr. Třeba mi to jen nesedí a nejsem cílová skupina, ale s hodnocením nemůžu jinak. Všechny jednohvězdičkové hodnocení co jsem kdy dal byly nesrovnatelně lepší než tohle. Bohužel. ()

Vikmstr

Vyložený průser to není - díly se hodně přesně drží britského originálu, jen "lokalizují" jeho gagy a prostředí. Kopta ale není dobrou volbou - rozhodně ho s mistry komedie Gervaisem (UK) a Carellem (US) srovnávat nemůžeme - ti jsou prostě jiná liga. Pocitově to není špatný - když to v té telce dávají, tak si to večer zapnu, ale pouštět si to ze záznamu určitě nebudu (protože v tom případě už si radši pustím původní UK verzi nebo podařený US remake). PS: dovolil jsem si hodnotit před zhlédnutím všech dílů, jelikož při podobě s originálem je velmi pravděpodobné, kudy se budou jednotlivé díly ubírat. ()

Swish

Já, jakožto fanda UK originálu nemůžu jinak. Čekal jsem že to bude Kancl, ale opravdu jsem nečekal, že to bude Office přeložený do češtiny. Herci jsou až na Koptu příšerný, vtipy v češtině nevyniknou tak jako v angličtině a trapnost seriálu pro mě není v úmyslu být trapný, ale v tom že jen sprostě doslova okopírovali originál. 1* za Koptu. ()

Xardaxis odpad!

Hodnocení „odpad!" dávám velmi zřídka, obvykle se snažím alespoň tu jednu * někde najít. Schválně jsem se tedy vydržela podívat na všech šest dílů, ale pouze mě to v hodnocení utvrdilo. Bohužel, tento seriál je pro mě vrcholem trapnosti. Ačkoliv věřím, že neustálé třepání kamery a mluvení jakoby mimochodem na diváky byl účel, bylo to právě to, co mi vadilo nejvíce. Trapnost, hloupost a arogance.. to je vše, co se v Kanclu děje. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 0/10. ()

martin5514

Vůbec to není špatný. Cítím se u toho stejně „vtipně-trapně“ jako u originálního Kanclu, což je fajn a tak to má být. Tenhle český „revival“ snese srovnání a domnívám se, že zdejší nízké hodnocení je postiženo syndromem „kritizování za každou cenu“. Líbí se mi to. Malinko bych ubral u slečny hrající recepční, která na můj vkus příliš přehrává – o sekundu bych zkrátil ty její dlouhé pohledy, které mají asi evokovat konsternaci ze žinantní situace – tam bych zvolnil. Jinak solidních 80% a gratulace panu Koptovi, který mě svým herectvím příjemně překvapil. P.S.: 10% navíc za Koptu a dalších 10% natruc těm, kteří dali odpad :) ()