Agresivní virus

• USA The Strain
USA, (2014–2017), 34 h 22 min (Minutáž: 41–69 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro (více)

Série(4) / Epizody(46)

Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil. (TV Prima)

Mamlas

Český název seriálu je nesmyslný. Nejedná se o boj s virem, ale o boj nesourodé skupinky lidí, od dítěte po starce, se vzmáhající se skupinou tvorů typu upír, kteří jsou updatováni jakýmsi chobotem, kterým sají obětem krev a vyměšují do nich parazity, kterými nakazí toho, koho si cucnou. Parazit není vir. No, první díly první série slibují zajímavý a napínavý příběh. To končí tak kolem 5. dílu, kdy už nepřichází nic nového ani zajímavého, jen sledujeme komorní příběhy skupinky lidí, co se pachtí za upíry, kecají, chodí, prostě furt to samé dokola. S velkým přetáčením jsem nakonec dal první sérii, ale další už mě fakt nezajímají a ponechám je fandům, kteří sem budou sypat pytle hvězd. (26%) ()

Olafsson

Téma, které mohlo být využito, pokud by se ho ujmul někdo kdo nemá potřeba lézt židům do řiti, na 200% a výsledkem mohla být našlapaná jízda a upírská řežba, při které by plesal každý fanda hororu. Bohužel se toho ujmuli lidé, jejichž cílem bylo za prvé postavit seriálový pomník židovským pohádkam na téma, o němž se pod zákonem danými trestními sazbami veřejně nediskutuje, a za druhé "ohromit" diváka neustálým brečením a protáhlými trapnými emocionálními scénami. Body 1. a 2. u mě konstantně vyvolávaly naprosté zhnusení a nudu. Celkově obrovské zklamání. Za pozitivní zmínku stojí snad jen vynikající výkon Richarda Sammela. ()

segovesus

Viděl jsem The Leftovers, The Last Ship, The Honourable Woman, ale až teprve The Strain mě nenechal v klidu sedět z letních seriálů. Správná záhada, zajímavá postava staříka s mečem. Jen tak dále. ()

Alex126

Horory nemusím, ale tohle je takový pěkný kompromis. Pilot jsem sledoval s napětím a nadšením. Zatím 85% ( předpoklad do budoucna 85% ) ()

MiTrAnDiR

Zopár upírskych serialov som už videl,ale toto je prvý,ktorý sa na problematiku pozerá z tohoto uhla.Pozoruhodná zápletka a príjemné herecké obsadenie.Páči sa mi,že je vampirizmus prirovnávaný k láske.V sledovaní seriálu budem po pilote pokračovať.Hodnotit budem neskôr.Klobúk dole pred fajnšmekrami,ktorí seriál vedia ohodnotiť už po pilote... ()

mata77

Priemerní herci a scenáristické nelogičnosti mi naznačili už po prvom diele, že tento seriál zostane v rovine béčkových počinov. Nemalo to až taký hororový nástup, aký som čakala a v aký som dúfala. ()

mArtinko5MB

Po zhliadnutí pilotu som nadšený, GUILLERMO GOGOGO !!! :) // Koniec úvodnej série, a aké sú pocity? Hlavne sklamanie. Seriál s pribúdajúcimi časťami strácal na kvalite a napätí. Pribúdali stupidné dialógy, nudné pasáže, predigitalizované scény(zbytočne časovo pretiahnuté) a z prvotného nadšenia ostal iba dojem priemerného seriálu. Pilot: 85%, 1. séria: 70%, 2. seria: 60% ()

LadyBirdx

První díl perfektní, ale s každým dalším dílem to šlo z kopce, až z toho zbylo průměrně nudné "ani ne hororové sci-fi". ()

DonBraso

1.Sezóna je za mnou a musím říct,spíš to bylo peklo dodívat.Je to ten seriál,který sice baví se na něj dívat,horší je mu neustále odpouštět tak příšerný dialogy a chování postav,který je za poslední roky v seriálech co jsem viděl nejhorší smetí pod sluncem.Ve hrách by se řekl stereotyp po dvouch hodinách, tohle stejné zažijete i v The Strain.Po vydařeném pilotu,přišla nucená vysvětlovačka,plus menší boj s charaktery postav.To všechno bohužel jde v ruku ruce naprosto stejným hlemýždím tempem a o postavách si do konce sezóny nebudete dělat vůbec starosti.Ono aby dědek zabil mistra,který má takovou moc ,že by zbavil NY levou zadní a to neříkám o tom příšerným konci,to už nastala blbá sranda.Jediný díl,který je super,je kupodivu zas věrnou kopií The Walking Dead ať už seriálu či více hry,kdy jsem věděl snad co i nastane,ale byl to ten super díl,kde byla cítit konečně atmosféra,strach a správná pachuť,že takhle by to šlo.Bohužel vzápětí po dílu přijde zas klasická bomba v podobě"Tak ty půjdeš,ty zůstaneš,jdeme ve dvouch,pokecáme,podíváme se a zas něco vyšperkujem s upírama a zase se vrátíme ke skupince a přijde jiná z bandy zachránářů" Dva flashbacky ve dvouch dílech snad byly to nejlepší,sice víme proč,ale vzápětí to nejde ani dohromady k ději a naprosto to koriguje s jakým takým příběhem daného dílu.Všechno je nakonec špatně a pořád si kladete otázku,proč tak debilní věci zrovna ty postavy musí dělat.Říkal jsem si to tak časteji,že druhou sezónu shlédnu po prvním dílu a uvidím,ale myslím si,že to bude další rejžování a chodit budem NY jakoby nic,protože moc pohledů na město nebylo a celkově to vyznělo,že jsou tam fakt jenom debilní lidi,který proti upírům se nebrání a radši si zajdu do restaurace na žrádlo a to se neschová ani pod tím,že FX zrovna nemělo moc prachů ukázat víc digitálních triků,než zrovna dvě srandovní masky upíra.Jak by řekl Zákopčaník "Slunce v duši" 50% ()

gefr

Milionkrát omílané téma a přesto pod vedením Guillerma del Tora se z něj stává mistrovské dílo. Jeho styl zpracování obdivuji a zde je vidět na každém rohu. Prvních 5 dílů naprostá špica, další díly působí již lehce chaoticky, nehrají tolik na atmosféru, ale hustí do nás akci co to jde. Každopádně po první sérii jsem nadšený a chci víc! ()

Misoponia

Chtěla jsem zůstat u čtyř hvězd, ale protože jsem četla všechny tři knihy dávno před tím, než seriál vůbec začali dávat, musím zaokrouhlit dolů. I přesto, že jsou knihy taky dost béčkový, děj je roztahanej a jsou tam někdy debilní dialogy, jsou prostě lepší. Tady přibyly postavy, který v knize nejsou (hackerka Dutch Velders) a jsou tam podle mě úplně zbytečně. Uznávám, že srovnávat knižní předlohu a seriál moc nejde, ale seriál mě trošku zklamal. Podívám se ale i na druhou sérii, až vyjde. První řada: 60 %. ()

BadExHuman22

Konečně po dlouhé době upíři kterých se i bojím. Hned první díl je podle mě dost drsný, Guillermo zase nezklamal. Skvělý příběh o nákaze v New Yorku ze které se postupně vyklube násosková epidemie. CDC doktoři a školník z Bradavic ala Blade senior jako jediná šance lidstva na vyhnutí se nedobrovolnému darování krve. Místy me i mrazilo na zádech. Parádní hororový seroš. Už netrpělivě čekám na druhou sezónu. Za me 90%. ()

nemer

Roztomilá oddechovka. Sice první díl naznačoval trochu jiný směr, ale nevadí. Toro i tak potěšil :) Nesrovnatelně lepší než třeba Helix, a to ve všech směrech. ()

CrazymanM

No chvilku mi trvalo,než jsem se chytl,nakonec ovšem další velmi dobrý seriál,který určitě budu sledovat!!Jen ten Master,to kurva nemohli udělat trochu lepšího,je jak z horrorů z 80-tých let??!Po třetí řadě musím konstatovat,že už by bylo načase to zabalit!!!Zároveň ubírám jednu hvězdu! ()

Simo16

1.séria - 90% - postupne som si tento seriál obľúbil, aj keď začiatok bol ťažký a zdĺhavý, no predsa len nejako začať musel.Po zoznámení sa s hlavnými hrdinami a zaporákmi hodnotím pozitívne a teším sa na ďalšie časti. 2.séria - 90% 3.séria - temnejšia, ale nie lepšia - 80% 4.séria - odfláknuté finále, ktoré ukončilo vlastne všetko, pretože muselo, seriál bol skvelý a bude mi chýbať - 60% ()

LindaVa

Hned poprvé co jsem uslyšela znělku mě napadlo - Dexter. Nic proti Dexterovi ale tohle je docela jiná liga! Pro mne jakožto milovnici horrorů, krve, nechutných scén a zabíjení lidí jde o bezva seriál na který lze koukat i opakovaně a nenudí. První série 80%, ALE...jak to tak bývá, mě nadšení postupem času a epizod opadává. ()

Nikolas__

1. Série: 7,5/10 - Vizuální stránka výborná - je to Toro, ale spíše ta praktická. CGI je hodně kolísavé. Každopádně osm bodů z deseti, mi nepřijde fér, kvůli velmi, velmi slabým postavám. Nějaké ujdou, ale nepamatuji si jména snad žádného z nic, jenom Abrahama, což se mi moc nestává. Počáteční epizody jsou úžasné, ale od půlky to jde výrazně dolů. Až 11tá epizoda je má pořádnej říz. Celkově se mi první série líbila, jen nechci být zklamaný a k těm dalším budu přistupovat opatrně. Ale rád bych to celé dokoukal. ()

Veskoslav

Jo, po letech jsem se konečně dokopal dokoukat 4. sérii. Byť je uspěchaná, místy mě už i trochu nudila, tak kolem a kolem není moc kvalitních upírských seriálů. A některé vztahy jsou prostě lahůdka viz Němec a Žid. A nedoporučuji si oblíbit jakoukoliv postavu. Malý spoiler. Umírá to častěji než ve WD a GoT dohromady. A ano, nejoblíbenější postava je Thomas Eichhorst. Pokaždé, když se objevil, ten byl dokonalost sama. Vystupováním, chováním. Není to typická upíří vyvražďovačka, spíše takové komornější a krvavější drama, které ukazuje, že byrokracie, peníze a moc jsou to, co vždy bude rozhodovat. ()