Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Ani ne třicetiletá Adaline havaruje se svým autem a stane se zázrak – nejen, že nehodu přežije, ale navíc už nikdy nezestárne ani o jediný den a žije dalších 80 let. Věčné mládí se však záhy projeví jako překážka v běžném životě. Adaline bezmocně sleduje, jak její dcera stárne, až je starší než Adaline. Dlouhodobě nemůže prožívat lásku a nakonec zůstává úplně sama. Po letech osamocení se v Adalině životě objevuje Ellis Jones (Michiel Huisman), do kterého se zamiluje. Vše vypadá idylicky, ale jen do okamžiku, než se Adaline setká s otcem svého přítele Williamem (Harrison Ford). William totiž v Adaline pozná dívku, kterou před lety miloval... (APK Cinema Service)

Milano33

Čas plynie, ale ona nie, týmito slovami by sa dal nejak opísať tento filmový snímok. The Age of Adaline mi v ledačom pripomínalo obdobný filmový počin The Curious Case of Benjamin Button. Štruktúra príbehu sa aj tu zaujímala o mnohé existenčné problémy späté s neobvyklým (ne)starnutím. Na začiatku sa zoznamujeme s večne mladou Adaline  (Blake Lively), ktorá kvôli svojej abnormálnej abilite prechádza deň za dňom bez toho, aby zostarla, čisto teoreticky je nesmrteľná. Spočiatku sa to síce môže javiť ako zázrak, ale v skutočnosti je to skôr prekliatie, ktoré jej prinieslo len bezmocnosť a samotu. Kvôli tomu si odopiera aj možnosť prežiť pravú lásku, keďže si veľmi dobre uvedomuje, koľko bolesti a utrpenia jej z dlhodobého hľadiska prinesie. Vie, že dlhodobý vzťah v jej prípade nemôže fungovať a tak sa zamkla sama do seba, aby už nikdy žiadnu osobu nevpustila dnu. Večná mladosť, alebo inak povedané nestarnutie, prinášalo so sebou veľa nostalgie, keďže sa naša hlavná postava, Adaline, stále obhliada za svojou minulosťou, neustále si pripomína a súčasne sa snaží zabudnúť na to, čo jej bolo odopreté. Každopádne, Adaline sa nakoniec odhodlá k ďalšiemu vzťahu, keď stretne mladého muža Ellisa (Michiel Huisman). Snímok na romantickej rovine docela funguje, ale skôr sa jedná o lepší priemer, predovšetkým vzhľadom na to, aký zaujímavý námet večná mladosť vlastne je, a spracovanie tohoto námetu nevyužilo plný potenciál. Druhá polovica filmu a to hlavne v momente, kedy nastupuje Harrison Ford na scénu, je však vážne skvelá. Harrison Ford je naozaj neskutočný, každú scénu si kradol pre seba. Tie jeho uhrančivé pohľady vo mne vyvolali nesmierne veľa emócií. Fordové emocionálne prejavy boli vskutku silné a dojemné. Prvá konfrontácia medzi Adaline a Williamom bola neskutočne silná a mrazivá. Najprv to zvolanie jej mena a následne ten spôsobom, akým si vzájomne hľadeli do očí, tak to všetko ma nechávalo v úplnom napätí. Aj neskoršie ich spoločné slovné zrážky vo mne evokovali rovnaký mrazivý pocit. Dokonca by som povedal, že Blake Lively mala s Harrisonom Fordom lepšiu chémiu než s Michielom Huismanom, nič v zlom, v Game of Thrones ako Daario Naharis bol ozaj parádny. A s čím som mal ešte väčšie výhrady bol rozprávač, ktorého slovné obraty sa vôbec nehodili k nežnej náturu snímku. V konečnom dôsledku však išlo o slušnú romantickú podívanú s trochou melodrámy, ktorá dokázala skutočne senzitívne vplývať na diváka. ()

bloodline

Námetovo nevšedná romantika precítená ako nedeľné soufflé k poobedňajšej káve. Herecky jemná akustika Blake Lively neskôr podopretá veteránskym kumštom pán Forda sa snúbila s čistou kamerovou kontúrou a oku lahodiacou hudobnou partitúrou. Presvedčivosťou San Marinskej futbalovej reprezentácie škrtala vysoký kredit romantická selanka a po naštartovaní dramatickej hutnosti vytrhol ambície na dosiahnutie víťazstva prienik čisto amerického finále. Občas by americkej produkcii svedčilo neamerické defilé. Nech si aspoň raz nepripadám ako v thajskom bordeli s ponukou happy finish už aj pri objednaní decovej sódy. ()

farfalla

Divadelní hra Karla Čapka ´Věc Makropulos´ (1922) v novém hávu. Elině bylo původně 337 let, nově Adalině jenom 107. A místo elixíru z dob Rudolfa II dostaneme podrobné fyzikálně-lékařské vysvětlení, jak se mohlo stát, že mladá žena přestala stárnout. Ve filmu je všechno logické, až na to technické vysvětlení, které posoudit nedokážu. Adaline (Blake Lively), je příjemná mladá žena bez výstředností, velmi dobře vychází s lidmi. Postupně se stává téměř dokonalou bytostí díky dostatku času, který věnuje vzdělávání se a take tím, že se učí, jak za sebou zahlazovat stopy. Na druhou stranu se stává příliš ostražitou a nedůvěřivou. Měla take štěstí na chápavou dceru Flemming. Ellen Burstyn ve svém věku už určitě nečekala, že by mohla ještě hrát něčí dceru. Ženy jí nezpůsobují vážné problémy, na to jsou experti muži. Nejdřívě Ellis Jones (Michiel Huisman) ji zpřeháže život, který si tak dlouho vytvářela, a pak i jeho zvědavý táta William (Harrison Ford), kterého setkání s ní vrátilo ve vzpomínkách k jeho největší životní lásce a který se nedokáže od Adaline odpoutat. Je to příjemný romantický film, na který se dobře dívá. ()

EKLEKTIK

Film - kontrast. Na jedné straně, až mrazivě didakticky přesný popis děje a na straně druhé, křehký příběh o lásce k jedné osobě, předávané z generace na generaci. ()

papushka

Možná je to tim vedrem, možná jsem na to nebyla správně naladěná... Každopádně mi to zvedlo inzulin do astronomických výšin a mám pocit, že se mi z toho cukříčku předžvejkaným hlubokomyslnou narací zkazily všechny zuby, zvlášť při posledních scénách. Brrr! Ale aby to nebyl jen "pjůr hejt", musím pochválit celkové zpracování a Daaria II. z GoT, na kterýho se pěkně kouká. Ehm, a to je asi tak vše. ()

Hanys_

Příjemná romantika, ale myslím, že z toho námětu šlo vytřískat víc. Navíc ten závěr nebyl zrovna dvakrát nápaditý. ()

Giggs

Amici pochopili že kopirovať japonsko-korejsku kinematografiu, keď do romance primiešaju prvky scifi či fantasy, vyborne funguje. Ano, je to predvidateľne a niekedy je to za hranicou gyču. Lenže ak sa to spravne namieša, ono to nevadi. Toto je ta spravna cesta. ()

ti88na

Fakt sa mi nechce veriť, že som sa pozerala na ten istý film, ktorý tu takto všetci vysoko hodnotia. Dať si päť lyžíc cukru, je to to isté. Účel to splní, ale o pôžitku sa hovoriť nedá. Dokonca ani námet sa mi nezdal až tak originálny, nehovoriac už o jeho nezáživnom spracovaní. Absolútne na mňa ten film nijako neúčinkoval, nedojal ani nerozochvel moje srdce peknou romantikou, skrátka nič len vzduchoprázdno. Blake Lively tiež okrem peknej tváre nič neponúkla, pretože stvárnenie ženy, ktorá prežila 107 rokov s výzorom 25 ročnej si predstavujem oveľa viac charakternejšie a nie, že vychrlím na vás pár vedomostí z histórie a ovládam 5 jazykov, čo je asi celý rozmer tej postavy. Jediným pozitívom bol Harrison Ford, aj to len preto že som ho už dlho vo filme nevidela, takže ma nostalgicky jeho prítomnosť potešila. ()

provitamin

Racionálne zmýšľanie vraví za 3, keďže vo filme vlastne nebolo úplne nič výnimočné, kvôli čomu by som mal ísť vyššie, ale pocit vraví za 4, keďže po skončení filmu som mal taký nejaký pocit spokojnosti, som sa usmieval. Príjemná romanťárna, rýchlo ubehne, dobre sa na to pozerá, ale asi aj rýchlo vyšumí. Trochu závidím Blake Lively, ja keby že som večne mladý, mal by som konečne dostatok času pozrieť všetky filmy a seriály na ktoré sa chystám. ()

Ripley

Příjemný film,který však bohužel nevytěžil z námětu maximum.Čekal jsem mnohem více flashbacků.Film se tak odehrává zhruba z 90% v současnosti.Nebýt odchylky od reálu,která film posouvá o stupeň víše,je z filmu naprosto běžný průměrný romantický film.Blake Lively je přirozená nikoli však výrazná.Její výkon se dá označit za průměrný.Příjemně překvapí Harrison Ford.Vlastně nepřekvapí.Harrison Ford je skvělý všude.7/10 ()

lucijelucije

B. Lively je jedna z nejokouzlujících hereček, jaké znám, takže tahle role ji více, než sedla. Adaline je interesantní, i když trochu úzkoprsá. Dal by se více rozvíjet její příběh věčného mládí. Řekla bych, že je tento snímek takovou pěknou pohádkou pro dospělé, a jak už to tak bývá, pohádky trošku postrádají smysluplnost a preferují jednoduchost a přímočarost. A tahle Adaline je trošku takovou pohádkou, i když velmi nezanedbatelnou. ()

Paldiny

Ľahko predvídateľná a ešte ľahšie zabudnuteľná záležitosť. Zápletka je postavená na (ne)šťastnej udalosti jednej mladej dámy aká prestane starnúť a tak len číta, spomína a schováva sa pred dotieravým svetom až kým ju nedobehne vlastná minulosť. Najsvetlejší bod predstavujú sympatickí herci, zvyšok hrá na príliš jednoduchú nôtu. Najslabší vnímam scenár, ktorý je po jednej stránke ako od Danielle Steelovej, po tej druhej sa snaží apelovať na Nobelovu cenu za fyziku a má potrebu vysvetľovať každý jeden detail. K čomu sú prednášky o počte voltov, významu chemických reakcií a vplyvu mesiaca na tú či onú udalosť? Divákova predstavivosť je týmto degradovaná do úlohy debila, aký potrebuje mať všetko pekne na tanieri, inak nie je schopný pochopiť súvislosti. Mám tak pocit, že jediné čo má vo filme dlhšiu trvanlivosť je život hlavnej predstaviteľky, ostatné vyšumí do prázdna s najbližším spánkom. Ak už podobnú látku, radšej Benjamina Buttona. ()

tterez

Já se na to strašně těšila. Původní námět se mi sice líbil víc než celý film, ale i tak to bylo takové sladce romantické. Konec trošku vyhrocený, ale to odpouštím. :-) 80% ()

peetriss

Konečně první film s rokem výroby 2015, který si u mě vysloužil pět hvězd (i když nečistých). Nejen, že filmový potenciál tématu obýbání času či věku je bezedný, tvůrci jej zde mistrně, s neškodně kýčovitými náznaky, využívají beze zbytku, inteligentně rozjímají nad snem mnoha žen (ale i mužů, abych byl spravedlivý) býti věčně mladá(ý), a kladou spoustu otázek, zda by jeho splnění bylo výhrou či prokletím. Režisér Krieger a jeho tým se k látce staví formou romantického dramatu, řemeslně a vizuálně precizně natočeného s kvalitním hereckým obsazením a s, až na výjimky, pevným scénářem oplývajícím košatým monologem vypravěče či nenásilně, přesto účinně, stavěným charakterem postavy hlavní hrdinky a několika emočně silnými okamžiky, majícími potenciál vyrobit nějakou tu slzu. Dalším obrovským překvapením je Blake Lively, dosud mnou přehlížená, která mě zaujala svým charismatem, půvabem a především hereckým výkonem natolik, že si docela suverénně řekla o mou Top 10 - nechám si však ještě chvíli "uležet", uvidíme. Romance, která mi nejen sedla, ale stala se intenzivním zážitkem. 90% ()

Honzeek95

Proč vysvětlovat Adalinino nestárnutí na fyzikálním a biologickém vědeckém způsobu? Je to tak zbytečné! A navíc to působí směšně.. Kdyby tam tyto "povídačky" nebyly a zároveň by tvůrci vymysleli lepší zakončení, je to bez debaty na 5 hvězd. Škoda.. Jinak výborný Harrison! ()

Hledá se mladý Han Solo

Hledá se mladý Han Solo

04.12.2015

V květnu 2018 jde do kin sólový film Hana Sola, který budou režírovat Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street). V Hollywoodu byste teď našli jen málo rolí, z nichž jsou mladí herci tak na větvi, je… (více)