Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Ani ne třicetiletá Adaline havaruje se svým autem a stane se zázrak – nejen, že nehodu přežije, ale navíc už nikdy nezestárne ani o jediný den a žije dalších 80 let. Věčné mládí se však záhy projeví jako překážka v běžném životě. Adaline bezmocně sleduje, jak její dcera stárne, až je starší než Adaline. Dlouhodobě nemůže prožívat lásku a nakonec zůstává úplně sama. Po letech osamocení se v Adalině životě objevuje Ellis Jones (Michiel Huisman), do kterého se zamiluje. Vše vypadá idylicky, ale jen do okamžiku, než se Adaline setká s otcem svého přítele Williamem (Harrison Ford). William totiž v Adaline pozná dívku, kterou před lety miloval... (APK Cinema Service)

Jaro_slav

Musim říct, že mně bylo celkem jedno, zda/kdy mu TO řekne. (Ale přál jsem si, aby jo, protože happyend, že jo.) A vůbec mi nevadilo, že konec byl od jistý chvíle naprosto předvídatelnej. Protože to mělo tak neskutečně úchvatnou kameru!!!, že jsem se celý skoro dvě hodiny tetelil vizuálním blahem a děj i skvělí herci byly naprosto nepodstatný složky mýho zážitku z filmu. Bylo to jako bejt na výstavě starejch krásnej aut, hodinek, nábytku a tak všeho ostatního starýho hezky udržovanýho a líbivě nasvícenýho vůbec. Přitom střih je velice dynamickej a záběry se střídaj co pár sekund - a přesto má člověk pocit, jako by to celý plynulo příjemně pomalu až odpočinkově. Film poctivejch 80% v rámci romanťák žánru, ale pro mě za tu uklidňující nádhernou práci s kamerou 100%. ()

aLPaC

Poprvé od března konečně film, kterému dávám plný počet. A to bez jakýchkoliv pochybností. Blake Lively konečně dospěla do věku, kdy je schopna utáhnout celý film. Adaline v jejím podání je samozřejmě neskutečně krásná, ale stejně tak neskutečně charismatická slečna/dívka/dáma/paní. O její osudovosti na několik mužů jsem naprosto nepochyboval. Chci určitě pochválit i jednoho z nich, Harrisona Forda, kterému jeho role sedla jak prdel na hrnec a který je stále neskutečný sympaťák. Závěr a ono odhalení mohlo být možná trošinku dramatičtější a možná jsem i malinko očekával (chtěl), jestli se nestrhne mela mezi Fordovou postavou a Ellisem, nicméně i tak jsem konečně od března naplno "uspokojen". PS. Konečně film s poselstvím o přirozeném stárnutí. Doporučuji všem starým obludám s botoxem ve rtech, puse, hýždích a silikonem v kozách. ()

lareinna

Krásna a záhadná Blake Lively - Adaline, nemá problém roztrhať nejedno mužské srdce na kúsky, len aby zakryla svoje dlhoročné tajomstvo. Veľmi pútavo natočený film, maximálna spokojnosť. ()

Nethar

Příjemná nenáročná romanťárna na páteční večer. Díky Blake Lively je stále se na co dívat (mimochodem má stejné výrazy jako Tereza Kostková, akorát je blonďatá), příjemným bonusem je pak Harrison Ford. Jinak nic převratného, slabší tři. ()

Renfield

Ještě několik minut před koncem to byl povedený romantický film, který samozřejmě dává vzpomenout na Benjamina Buttona. Jenomže, tam kde jsem doufal, že přijdou titulky a vše se řekněme "vyřeší" k mé spokojenosti, tam přišlo pokračování, pokračování naprosto zbytečné a kýčovité. Kdyby to tak natočil třeba Roman Polanski - samozřejmě řečeno s humorem, ale konec by byl jistě "lepší". Více kritiky k ději, ale ani celkovému zpracování nemám... naopak se mi velice líbilo použití vypravěče, ten vysvětluje řekněme náročnější momenty. Navíc jsou tyhle scény podpořeny povedenou kamerou, ta ostatně předvádí kvalitní záběry po celý film. Stejně tak kvalitní je hudba pro mě neznámého Roba Simonsena, slyšet jí je prakticky stále, ale nijak neruší, naopak dodává na atmosféře. Herecky samozřejmě nejvíce zaujala Blake Lively a potěšil Harrison Ford. Věčně mladá je film k zamyšlení, alespoň já se zamýšlel... a jeho téma velice zaujalo, i přes zmíněnou podobnost s Benjaminem a slabší závěr. 70% ()

filipvrbik

Asi nejlepší a nejdojemnější romantický film, jaký jsem kdy viděl...Děj se rozjíždí pomalu, ze začátku trochu štve hlas vypravěče- ale obzvláště herecké výkony zejména s famózní, málo známou Blake Lively a naopak slavným Harrisonem Fordem (který když vstoupí na scénu, dá filmu zcela nový až magický rozměr) naprosto změní ráz filmu- jasně, když budeme chtít, lze filmu mnohé vytknout - proč se pořád stěhuje - strašně průhledné, převzaté z Twillight navíc, konec jsem (SPOILER-jak s autonehodou, tak se šedivým vlasem přesně odhadl), a jakto, že všechno ví a zná 10 jazyků? To, že má někdo 107let z něj neudělá génia, i když vlastně nestárne, tak tolik nezapomíná, takže jsem si sám odpověděl :-) - ale je to natočené tak krásně, že mě to skoro rozbrečelo- a to je co říct...aneb "Miluješ ji?" - "Ano" - " A jak to víš" "Bez ní nic nedává smysl" (takže vím, že miluju Báru, bez ní nic nedává smysl)..98% ()

Terezinka198

Mělo to správnou atmosféru, aby to mou pozornost udrželo po celou dobu a toho si cením. Hrátky s nostalgií/časem mám ráda a tady to mělo podobný nádech. Jen si tady pokládám otázku, jak by vše dopadlo, kdyby se hlavní hrdinka rozhodla pro H. Forda a ne potom pro jeho syna, kdyby sama sobě dala tu šanci o něco dřív... a jak by to ovlivnilo i život její dcery. Překvapivě je to asi poprvé, co jsem setkala s Blake Lively a do této role mi sedla. S výsledkem jsem mile spokojená :) silné 4* ()

jajush

Tak moc jsem se na tenhle film těšila, že jsem měla asi vysoká očekávání. Příběh krásný, kostýmy výborné. Hercům se taky nedá vůbec nic vytknout, ale osobně mi přišlo, že málo využili historii Adalineina života, všechno bylo moc hop hop. A úplně neskutečně mě vytáčel ten vypravěč. Sice dávám 4 hvězdy, ale to jen protože vždy zaokrouhluji - 70%. ()

Strike

Strašnou chybou filmu je vysvětlování nestárnutí. Krom nepříjemného hlasu je to absolutně zbytečné a samozřejmě hrozně hloupé. Jinak ale pohodový a příjemný romantický film s krásnou Blake Lively, která se , možná trochu překvapivě, na roli přesně hodí a podává v ní výborný výkon. 7/10 ()

BlackHood

Lee Toland Krieger mohl natočit skvělý dobrodružný film s fantasty podmětem. Ale místo toho si vybral nudnou romantickou zdlouhavost. Škoda. ()

Hepy13

Adaline mi padla do oka více než Pittův Benjamin Button. Je to taková kouzelná pohádka s lehce mysteriozním nádechem. První housle samozřejmě hraje romantika. Je tu místo i pro retro, nostalgii, slzící vydíračku a i závěrečný kýč. To vše je ale krásně sladěné dohromady, a tak vzniká nádherný film. ()

husokachna

Pár drobností mi kazí fajn zážitek. Voiceover. Chemie mezi hlavními miláčky. Zakončení. A nulové vytěžení/katarze v případě vztahu Blake-Harrison, nechci spoilerovat, ale APK Cinema Spoilers to stejně napsala do obsahu. To nejzajímavější je pak nakonec v podstatě ponecháno bez povšimnutí a čím víc nad tím přemýšlím, tím víc trestuhodné mi to připadá. Takže dám rychle téhle průměrné romanťárně, ve které nádherná Blake neumí moc hrát stoletou babičku, ale která vás nijak přehnaně neurazí, tři komety a mizím, než si to rozmyslím. ()

ashtangi

Zajímavý námět, který byl zpracován zbytečně jednoduše a dost naivně. Na druhou stranu vše funguje, Blake skvělá (navíc ten její hlas, zbožňuju ho) a moc dobře se na to dívá. Romantika každým coulem. ()

Hledá se mladý Han Solo

Hledá se mladý Han Solo

04.12.2015

V květnu 2018 jde do kin sólový film Hana Sola, který budou režírovat Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street). V Hollywoodu byste teď našli jen málo rolí, z nichž jsou mladí herci tak na větvi, je… (více)