Lukáš Latinák spojuje svou přítomností dva filmy posledních let, trpící stejným problémem - mají některá výborně fungující místa, ale jako celek jsou takové rozpačité, protože to dobré je prokládáno laciností, blbostí a lajdáctvím. A to nemluvím o tom, že pokud jste měli tak jako já tu čest dnes při TV premiéře na Primě, tak jste tímto filmem, respektive product placementem vkládaným v blocích jménem reklamy (a sdělení sponzorů pořadu;)) do vlastního filmového product placementu (Nike, Nike, NIKE), strávili místo 105 minut minut 150, což zážitku rozhodně neprospívá. Ale i v běžné stopáži a rytmu byste si museli všimnout, že spousta věcí v Andílkovi by se rozhodně nemohla stát nebo dít tak, jak se stala nebo udála (problematika dotací je tu asi stejně sofistikovaná jako zadávání veřejných zakázek na stavební práce v Bořkovi Stavitelovi, o obecním referendu ani nemluvě:)), a určité věci jsou zase naprosto nepochopitelné (třeba ty umělé řasy, nebo to, o čem tak asi celý ten rok fashion blogerka na vesnici fashion blogovala...nebo proč je Kateřina Herčíková pořád označována za herečku...). Anna Kadeřávková ve svých sedmnácti-až-osmnácti může hrát čtrnáctku/patnáctku, a klíčové je, že tuto stylizaci zvládá, a především, že i HRÁT umí. Bohužel jakkoliv hashtagování v obrazu koresponduje se stylem komunikace dnešní mládeže (a odráží i kvality jejího obsahu, ehm), přeskočení od nejvyhrocenějšího momentu vztahu otec-dcera o půl roku vperjod, aniž by se jakkoliv vysvětlilo, co se stalo, a jak se naplnilo řečené, to je prostě chyba k nepřehlédnutí. K nepřehlédnutí jsou naštěstí i výborní přihrávači a komici, za které tu jsou Miroslav Vladyka, Miloš Knor a do určité míry i Petr Jablonský. Prve zmíněný Lukáš Latinák je jenom dementní ochotnickou karikaturou, ale to může mít něco společného s tím, že hraje manžela vesnicky fiflenoidní Kateřiny Herčíkové, a tudíž by to pak byl personifikační majstrštyk:) Každopádně vzato globálně - Andílek Na Nervy se dá hodnotit různě. Můžeme si říkat, co je prvoplánové, co je záměrně zobrazováno v hrubých rysech, a jak to dobře plní v líčení čehosi divákovi svůj účel, anebo to pojmout tak, že to naznačuje nějaké směřování, ale je to naprosto nezvládnuté a soustředí se jen na nejkřiklavější příklady, které vydává za trend, protože tvůrci prostě kontakt s generací hlavní hrdinky nemají, ale chtějí prostě natočit takovýhle v zásadě rodinný film. No... těm, co patří do druhé hodnotitelské skupiny, bych rád připomenul, že česká kinematografie dala v posledních letech v tomto ranku vzniknout daleko pochybnějším věcem a dokonce i pár zrůdnostem - viz třeba Můj Vysvlečenej Deník s Veronikou Kubařovou. A ve srovnání s tímhle materiálem nabízí Andílek Na Nervy vynikající pokoukání. Což ovšem neznamená, že jsem ochotný přehlížet ty především vztahově-vývojové díry a další nedostatky. Přesto ode mě 60% a nevylučuju, že za pár let bych se třeba mohl chtít podívat znovu. Jo a prý tam hraje taky nějaký Mišík. Asi má něco společného s Vladimírem, slavným to pěvcem. Dělám si legraci. Ale abych to moc neprodlužoval, řeknu jen jedno srovnání - pamatujete "mladého pana Stropnického" v Máji? Tak vedle toho je Adam Mišík Al Pacino. I když vypadá jako Damian Lewis s hárem mého nejmladšího bratra (které je samozřejmě démonicky cool... a shodou okolností stejné jako háro třetiny jeho vrstevníků;)).(7.11.2015)

• Pilda17

Dal jsem 1*, ale po zamyšlení jsem si řekl, za co? Nemůžu jinak, protože tenhle snímek je úplně proti mému gustu. Nedávat ho v tv, tak se mu vyhnu obloukem .. 0/10 = 5%(20.11.2016)

• maverick10

Růžová telenovela s létajícími nafukovacími šprýmovnými panáky bez špetky logiky a zdravého rozumu. Přeměna městské pipky v uvědomělou jezeďačku prošel dost hladce a bez jediného rozumného psychologického ani jiného důvodu. Těžko uvěřitelné, laciné, prvoplánové - České.(6.1.2016)

Pokud se cílilo pouze na současnou generaci náctiletých odkojených Youtubem, tak těžko můžeme někoho peskovat. Prostě dementní statusy a hashtagy všude. To mají děcka rádi. Já mám ale dojem, že zároveň chtěli vyprodávat kina a to už je samozřejmě zhovadilost do nebe volající. Jelikož se stále cítím o deset let mladší, tak jsem si to místy docela užíval a něco mi říká, že pár gangsta sedmáků s iPhonem na prdeli se pro projekci nemohlo odlepit od sedačky, protože Anička je fakt kus.(7.11.2015)

• terunka003

Seřezala bych jí, spratka. Ale pohoda snímek alá-Merica..(28.12.2015)

• - Dominika Myslivcová (Sabrina) musí ve filmu působit starším dojmem. Aby tvůrci tohoto efektu lépe docílili, nadabovala ji při postsynchronech René Slováčková. (funhouse)

• - Adam Mišík (Tomáš) se kvůli roli musel naučit řídit traktor. (Stoka)

• - Film se natáčel v Ředhošti. (rakovnik)