Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PP66
  ****

  To se Allenovi povedlo - humor a filosofie v jednom snímku, mysteriozní snad bylo pouze Phoenixovo uklouznutí po baterce. Opravdu zábavně přemýšlivý film, nenucený herecký koncert. Viděno v rámci Tour po Americe.(4.5.2016)

 • Coleator
  ****

  S Abeovým prozřením se film pěkně rozjede a od toho okamžiku jsem se skvěle bavil... Phoenix hraje zase výborně, ostatní mu zdatně přihrávají... Tohle mě vážně bavilo, příští zastávka: Café Society...(21.7.2016)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Netradičný Woody, najmä vnútorným svetom postáv, hoci jeho konfrontačný a dialógový svet je stále plný objavovacieho potenciálu. Trošku mi preto prekáža monotematickosť a predurčenie hlavnej línie naratívnej premisy, akoby postavy ničím iným nežili, než entuziazmom po sebe samých. Teda Phoenixova postava má zložitejšie parametre, ale ako znie jazzový podklad charakterizujúci atmosféru snímku, nikam sa neponáhľame, zapúšťame korene a žijeme pre najbližší zmysel nášho poslania. A keď nepríde, vyrobíme si ho sami. Stále obsiahle elánom a autorským citom, možno už nie takým tvorivým odhodlaním, ale stále s vkusom. A to je pre Iracionálneho muža najdôležitejšie.(26.8.2016)

 • mat.ilda
  ***

  Změna je život... i kdyby ho měla někoho stát! Allen svěží, jako téměř pokaždé, rozverné piano, jedinečný kostýmní styl a rozumná stopáž výhodou, jinak též vcelku zábavná existencionálně-detektivní hříčka s nádechem knihomolské romantiky a morálním dilematem. A taky ráda vidím Joaquina Phoenixe... akorát že mě nutil podumávat, jestli pupek, kterým se na plátně pyšní, je dílem přírody, potažmo nezdravé výživy, a pokud tomu tak není, a pro roli Abeho musel snad přibrat, proč mně uniká smysl? Toho pupku. Každopádně si přes všechno myslitelství měl pan profesor nejprve zjistit, kým byla ve skutečnosti matka ze soudní kauzy, tady vidíme, jak je teorie zrádná, téměř vždy se zachováme... prostě iracionálně! Tak si to zrekapitulujem - příjemné, jemně humorné a přitom rozhodně ne plytké... jen ten pupek se ukázal být rušivým elementem ;-) a vlastně ještě Parker Posey.(23.6.2016)

 • Tom Hardy
  ****

  Pokus o návrat na cynické pole Match Pointu, které pro mě osobně selhává v nejasném vypravěči a až příliš průhledné „osud“ pointě, jíž by mnohem víc slušel jiný vítěz. Po většinu času to ale má správný Allenův rukopis, jemuž už se možná na stará kolena trochu třese ruka, ale pořád dokáže napsat skvělé dialogy. Jen ty postavy jsou tentokrát až moc jednorozměrné. Ale zase jsem se vlastně ani nestihl nudit, protože Allen dokáže i o ničem mluvit s noblesou. A to mě stále ještě v jeho podání baví…(6.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace