Ach ach, ty emocionální pustiny jsou tak deprimující a tak Abe žije ze dne na den, jako by ani nežil, nezáleží mu už vůbec na ničem a najednou šup, do jeho života vstoupí dvě ženy, což ho nějak extra netankovalo, kdyby si jednou nezašel do hospůdky s Jill a tam se nestal svědkem jednoho rozhovoru. A ejhle už tady máme muže jak víno, kterému je zcela jasné, jaký je smysl jeho života a pak už to jede jako dráha. I ten sex s Rituškou ho najednou naplňuje, jen to všechno směřuje zvláštním směrem a to slůvko "iracionální" nabývá obrovských rozměrů. Phoenix byl svůj, jako by tu první polovinu ani nehrál, to byl zkrátka on, bezvadný jako vždy. A Emma byla prima, baštila jsem tu její počáteční naivitu i to postupné prozření se vším všudy. Pravda, konec byl trochu předvídatelný, ale zamhouříme očko a ten čtvereček jim ráda dám i když je malinko průhledný.(1.2.2016)

Woody Allen opět dokazuje, proč je nejlepší. V jeho tradičním každoročním programu nám byla tentokrát naservírována filozofická stať o smyslu života protkaná jeho tradičními vtípky a tématy. Emma a Joaquin s nafouknutým břichem jsou výteční. Za mě spokojenost, byť férově přiznávám, že Iracionální muž nepatří do mé desítky nejoblíbenějších Woodyho filmů. Příští rok zase nashledanou, jsem zvědavý na Kristen a Blake pod Woodyho vedením.(2.8.2015)

Senzačně cynická anekdota o tom, co všechno může člověku vrátit chuť do života. Woody Allen si opět pohrál s Dostojevského Zločinem a trestem, vyšlo mu to na výbornou a já doufám, že s Emmou Stone počítá ještě do nějakého filmu, protože ona je TAK roztomilá! Joaquin Phoenix mě překvapil tím, jak se zhostil role vyžilého profesora filozofie. Nečekal bych, že právě jemu takovou polohu uvěřím. "V pokusu o dokonalý zločin jsem uspěl až přespříliš."(14.10.2015)

Nejlepší na celém filmu pro mě byla hudba :) Tak skvěle zkomponovaná a příjemná :) :) Ve filmu je mnoho filozofování, ale je to smysluplné a moc se mi líbila proměna hlavního hrdiny ve chvíli, kdy zjistí, čeho chce v životě dosáhnout a jak na to :) Jeho plán byl skvělý a jeho "studentský" život a univerzitní prostředí mě bavilo :) Emma Stone pro mě byla v tomto případě lepší a příjemnější, hlavně proto, že nebyla tak depresivní jako on :) :) Závěr je tak skvěle absurdní, ale provázaný, že k tomu pak již opravdu nebylo potřeba co více říct a proto to Allen podle mě uzavřel a zbytečně se to dál nerozvíjelo :)(3.4.2016)

• Hild

Smysl tohoto filmu upřímně nechápu. Mám Woodyho ráda a každý rok se na jeho nový film těším, ale tento mi přišel nezvládnutý jak po stránce scénáristické, tak i po stránce režisérské. Jakoby Woody měl pocit, že točí film pro nechápavé a hloupé lidi. Nedal zde absolutně žádný prostor divákovi, postavy raději nechá všechny své pocity a pohnutky polopaticky odvyprávět, než aby divák musel nad jednotlivým chováním alespoň chvíli přemýšlet. Woodyho slovní hříčky jsou tentokrát jednoduché a většinou naprosto absurdní, celé to pak vede k velmi banální zápletce a pointě. Nikdy by mě nenapadlo, že něco podobného napíšu u filmu Woodyho Allena, ještěže měl před kamerou výborného Joaquina Phoenixe a opět kouzelnou Emmu Stone.(31.7.2015)