Woody Allen mě ani trochu nezklamal, naopak docela pobavil. Ze všeho nejvíc mi to přišlo jako povedená absurdní cynická komedie. Nasmál jsem se docela dost. Nehledal bych v tom nic moc hlubšího, myslím, že to ani nebylo záměrem tvůrce.(26.1.2016)

Další Allenova slovní chuťovka okořeněná filozofíí. Na první pohled nikterak originální téma zpracované velice sympaticky, bez kýče a naprosto přirozeně, uvěřitelně. Již při prvním pohledu na Phoenixe vidíte to neskutečné charisma a určitou auru, kterou vyzařuje, perfektně zahraná role mrzutého učitele, který nemá žádný elán do života. Emma Stone mu skvěle sekunduje a jako pár působí dobře. Opět mě naštvala ženská povaha, když moc dobře ví, že dělá něco špatně a je na to upozorněna, stejně si ale musí mlít tu svou a z kluka udělat toho špatnýho a donutit ho se cítit provinile. Do 3/4 se mi film velice líbil, pak tomu chyběl nějaký další náboj (stejně jako Phoenixovi v pistoli), aby film nebyl jen o tom, o čem byl, ale konec celkem překvapil a vylepšil celkový dojem.(31.7.2015)

Paradoxní příběh s existenciálním hlavním hrdinou, který se příliš utopil v intelektuálních dialozích a knihách, aby se vynořil skrz prozření ve svou užitečnost světu - která je ovšem dost zvrácená. Romantický příběh jakožto hlavní složka ustupuje do pozadí a rozehrává se tu detektivka, jo, taková ta Woody-Allenovská(9.11.2016)

Ach ach, ty emocionální pustiny jsou tak deprimující a tak Abe žije ze dne na den, jako by ani nežil, nezáleží mu už vůbec na ničem a najednou šup, do jeho života vstoupí dvě ženy, což ho nějak extra netankovalo, kdyby si jednou nezašel do hospůdky s Jill a tam se nestal svědkem jednoho rozhovoru. A ejhle už tady máme muže jak víno, kterému je zcela jasné, jaký je smysl jeho života a pak už to jede jako dráha. I ten sex s Rituškou ho najednou naplňuje, jen to všechno směřuje zvláštním směrem a to slůvko "iracionální" nabývá obrovských rozměrů. Phoenix byl svůj, jako by tu první polovinu ani nehrál, to byl zkrátka on, bezvadný jako vždy. A Emma byla prima, baštila jsem tu její počáteční naivitu i to postupné prozření se vším všudy. Pravda, konec byl trochu předvídatelný, ale zamhouříme očko a ten čtvereček jim ráda dám i když je malinko průhledný.(1.2.2016)

„Nejlepší nápady se často zrodí, když hoří termín.“ První půlhodina je vpravdě méně záživná, ale přece jen má své opodstatnění. Divák se snad ani nemá snažit pochopit, jako spíš přijmout fakt, že Phoenixova postava opravdu nemá žádný životní „pohon“. Avšak po vyslechnutí rozhovoru začne film dostávat s každou minutou větší šťávu a já osobně se pak moc bavil až do konce (od chystání se na „akci“, přes způsob jejího provedení až třeba po takové teorie u večeře). A usmíval se u toho, ani nemuselo jít o komedii. Čemu se naopak vyloženě směju, jsou ty rozhořčené komentáře, které jsou stejné jako to, na co poukazují, tedy opakující se a nepřicházející s ničím novým. Ale třeba některým časem dojde, že Woody variuje (s potěšením) zcela záměrně, a to „snobské“ filozofování je užíváním pravd z jeho starších snímků, ovšem nyní s ironickým a škodolibým zabarvením. Já si jen potvrdil, že stále jsem Allenův divák, a proto doufám, že se nenechá otrávit kritiky a dál si bude sveřepě točit film ročně. Tentokrát je to za slušné 4*.(13.7.2016)

• - Natáčelo se v Newportu na Rhode Islandu. (Terva)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Joaquin Phoenix (Abe) kvůli postavě přibral 15 kilo, což se projevilo zejména na jeho břichu. (T081)