Léto co léto posílá Woody Allen na výlet po českých kinech své nové kousky. V Iracionálním muži Woody dokazuje velmi racionální vedení herců a Joaquin pod jeho režií posunuje svůj herecký supertalent směrem k oscarovým uváhám. Poměrně náročnou postavu totiž zahrál mistrovsky a jeho výkon mně dopřál větší radost než samotný film, který si hraje jak s činy, tak se slovy. Iracionální muž je racionální hříčka ideální do letních časů, která dokáže udržet pozornost a bavit, jen je čas od času potřeba přimhouřit oči nad chováním hlavních postav.(27.7.2015)

Ach ach, ty emocionální pustiny jsou tak deprimující a tak Abe žije ze dne na den, jako by ani nežil, nezáleží mu už vůbec na ničem a najednou šup, do jeho života vstoupí dvě ženy, což ho nějak extra netankovalo, kdyby si jednou nezašel do hospůdky s Jill a tam se nestal svědkem jednoho rozhovoru. A ejhle už tady máme muže jak víno, kterému je zcela jasné, jaký je smysl jeho života a pak už to jede jako dráha. I ten sex s Rituškou ho najednou naplňuje, jen to všechno směřuje zvláštním směrem a to slůvko "iracionální" nabývá obrovských rozměrů. Phoenix byl svůj, jako by tu první polovinu ani nehrál, to byl zkrátka on, bezvadný jako vždy. A Emma byla prima, baštila jsem tu její počáteční naivitu i to postupné prozření se vším všudy. Pravda, konec byl trochu předvídatelný, ale zamhouříme očko a ten čtvereček jim ráda dám i když je malinko průhledný.(1.2.2016)

Nebudu lhát, zajímala mě hlavně Emma Stone. Iracionální muž je totiž zvláštní film. Zřejmě se to dalo z obsahu čekat, ale polovina dialogů byly jenom filosofický řeči, o smyslu života a dalších a dalších smyslech, který já nemám potřebu řešit. Takže doporučuju pouze velkejm filosofům nebo lidem co ztratili chuť do života a potřebují novej náboj. Poměrně rychle přeskákanej děj mi nevoněl, takže mi chybělo spousta časovejch linek k rozvinutí toho vztahu, ale to podle Woodyho Allena nebylo asi to nejpodstatnější. To co se ovšem začlo dít později mi přišlo ale jako úplně z jinýho filmu. Chování postav najednou otočilo o 180 stupňů a všechno se najednou hroutilo. Kupodivu karma se dostavila ve správnou chvíli a roztomilej vztah profesora a studentky musel skončit. Každopádně se to už jenom díky Emmě dalo dokoukat bez problému.(10.4.2016)

Jeden z nejlepsich kousku pana Drevaka. Temer kdykoliv Woody odstoupi ze sve into-komedialni comfort zony a spacha neco seriozniho, tak to stoji za to. 8/10(11.4.2016)

• jhrasko

Woodyho mám rád...a nikdy som nechcel, aby akýkoľvek jeho príbeh bol najhorší. Boli slabé, slabšie, boli a sú navždy nadčasové, skvelé, geniálne. Tento je ale racionálne najhorší. Dej posúvaný vpred hlasom Jill, keby sme náhodou mali po lobotómii a nemali predstavivosť ani maestrove filmy napozerané. Základnému dejovému zvratu chýba akékoľvek opodstatnenie, je to len kus papiera, ktorý mal ostať čierny na bielom a nebyť prenesený do pohyblivých obrázkov...a Joaquin, tak to ma dostalo totálne, vykastrovaný na nielen iracionálneho, ale totálne necharizmatického patróna. Že toto kedy napíšem o Woodym, ach jaj...(a Coca Cola product placement, zlo !!!).(13.8.2015)