Zakončení je typicky Allenovské, stejně tak ústřední motiv-hybatel všeho dění-nápad. Dialogy (jako obvykle v nových filmech WA viděno v originále) jako obvykle precizní a hezkou angličtinou, Phoenix zahrál svou postavu několikrát zkrachovalého pedagoga na výbornou, ostatní tolik nemění pozice na šachovnici, ani nemají skoro žádný prostor. A příště prosím nedělat ústřední ženou Emmu, ale najít někoho daleko víc sexy!(9.3.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,203,947Tržby Celosvetovo $2,203,947Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ ďalší nápaditý a vyhrotený Allen so zaujímavými dejovými zvratmi, Emma Stone a Joaquin Phoenix si dobre sadli /videl v kine: 60%/(11.8.2015)

Ach ach, ty emocionální pustiny jsou tak deprimující a tak Abe žije ze dne na den, jako by ani nežil, nezáleží mu už vůbec na ničem a najednou šup, do jeho života vstoupí dvě ženy, což ho nějak extra netankovalo, kdyby si jednou nezašel do hospůdky s Jill a tam se nestal svědkem jednoho rozhovoru. A ejhle už tady máme muže jak víno, kterému je zcela jasné, jaký je smysl jeho života a pak už to jede jako dráha. I ten sex s Rituškou ho najednou naplňuje, jen to všechno směřuje zvláštním směrem a to slůvko "iracionální" nabývá obrovských rozměrů. Phoenix byl svůj, jako by tu první polovinu ani nehrál, to byl zkrátka on, bezvadný jako vždy. A Emma byla prima, baštila jsem tu její počáteční naivitu i to postupné prozření se vším všudy. Pravda, konec byl trochu předvídatelný, ale zamhouříme očko a ten čtvereček jim ráda dám i když je malinko průhledný.(1.2.2016)

Woody Woody Woody, tys mi zase dal, první půl hoďku jsem měl strach, že to už zabalím po té záplavě intoušskejch keců bez pořádného děje, ale pak jako by ses probudil, a servíruješ přesně to, co se od tebe očekává. Klobouk dolů, za mě perfektně vybrusleno. Ale ještě by to chtělo střihnout si v něčem alespoň epizodku.(17.4.2016)

Další Allenova slovní chuťovka okořeněná filozofíí. Na první pohled nikterak originální téma zpracované velice sympaticky, bez kýče a naprosto přirozeně, uvěřitelně. Již při prvním pohledu na Phoenixe vidíte to neskutečné charisma a určitou auru, kterou vyzařuje, perfektně zahraná role mrzutého učitele, který nemá žádný elán do života. Emma Stone mu skvěle sekunduje a jako pár působí dobře. Opět mě naštvala ženská povaha, když moc dobře ví, že dělá něco špatně a je na to upozorněna, stejně si ale musí mlít tu svou a z kluka udělat toho špatnýho a donutit ho se cítit provinile. Do 3/4 se mi film velice líbil, pak tomu chyběl nějaký další náboj (stejně jako Phoenixovi v pistoli), aby film nebyl jen o tom, o čem byl, ale konec celkem překvapil a vylepšil celkový dojem.(31.7.2015)