Další díl volného cyklu detektivek z pera renomované autorky Hany Proškové, tentokrát podle knižního bestselleru "Černá smola". Na scéně je opět známá dvojice přátel – kapitán kriminální policie Vašátko (V. Preiss) a malíř, bohém a detektiv amatér Horác (D. Matásek), který utíká před stresy života k řece a k rybaření. Horác se spřátelí s mladou sousedkou (J. Stryková), která je jednoho dne nalezena mrtvá. Vše vypadá na sebevraždu, ale Horácovi se stále něco nezdá, a tak se pustí do pátrání „na vlastní pěst“. Naštěstí zasáhne jeho přítel Vašátko, který má pro extravagance svého přítele Horáce pochopení… (Česká televize)

quixote

Hezké obrázky, dobré obsazení (V.Preiss opravdu nikdy nezklame, i když jeho postava kriminalisty je hodně netypická), ale to je asi tak všechno. Děj nezajímavý a rozuzlení na palici. ()

Lupes

Druhé setkání "vyšetřovatelů" Matáska a Preisse dopadlo o trochu lépe. Sice se občas přehrávají emoce (nešvar slovanského herectví, zkuste vzpomenout na slavnou Stanislavského školu), rovněž vrah je tentokrát poněkud méně uvěřitelný (tragický herecký výkon i nešťastný scénář / a asi i předloha). Co se ovšem vyvedlo je přece jen jistá známka napětí, určité mystérium kolem modu operandi a opět perfektně vybrané lokace. ()

BaruM

3* dávám díky předloze, která je o mnoho lepší než zrealizovaný film. Samozřejmě se musí vzít do úvahy, že knížka byla napsána před několika desítkami let. Škoda, že si tvůrci filmu nedali víc záležet, ráda bych hodnotila lépe. ()

Inozuka

Jestliže Případ pro rybáře šel, tak Případ pro malíře je slabota s dost překombinovaným a trapným rozuzlením. Už ani Viktor Preis s Davidem Matáskem to nedokážou zachránit. ()

lake-lake

příšerný, afektovaný výkon Vandy Hybnerové. padesátkrát recyklované klišé pohledů na matičku Vltavu, veslaře, výletníky, hospůdku s jazzem, vínem, pivem Perun (PP) a případnými podezřelými (včetně bohatého ředitele). škoda času a peněz ()

ostravak30

Škoda přeškoda, že závěr tentokrát nepatřil mistrům, ale outsiderům. Konec totiž zabil jinak slibnou detektivku. I tentokrát příběh začíná tím, že vypadá, jako by byl od počátku jasný. Dva přátelé se dokonce pohádají. Ale jak divák tuší, záhy komisař Vašátko pochopí, že Horác měl pravdu. Ale ten závěr, ač překvapivý, byl bohužel nejen hrozně stupidní, ale i stupidně provedený. ()

carl.oesch odpad!

Madam Bělohradská asi zodpovídá mimo jiné za výběr herců a tak pitomou dvojici, jakou je věčný hysterik Preiss (možná dobrý na divadle, nevím, nejsem příznivcem, ale ve filmu nikdy) a zastydlý Kendy (který nezahrál kromě Básníků a to jenom prvních dvou tří dílů nikdy nic a je jedním z těch, kterým chybí nejen schopnosti, ale i charisma) nemohl vybrat nikdo alespoň přiměřeně normální (soudný). Jenže přehlídka tydýtů pokračuje a tam kde se snese Stryková nebo Dulava, pokud jsou sami a mají co hrát a kolem jsou jiní herci, jsou zde zkoncentrování snad všichni nesmírně nesympatičtí herci snad s výjimkou Vandy Hybnerové. No a když se k tomu přidá rádobyvyšpekulovaná zápletka další madam, v tomto případě Proškové, vznikne zákonitě další sračka Made in Chrám a tvrz české kultury. Prostě odpad, co jiného. A nezachrání to ani ty tradičně pěkné pohledy na Prahu a na krajinu. Ani v tomhle to třeba na Stracha nemá ani náhodou......mám hodně rád detektivky a to hlavně ve filmové podobě, ale tohle už mně vytáčí neskutečně. A třeba perly typu Komisaře Montalbana dává ČT kolem půlnoci stejně jako historického Nicolase Flocha a stížnosti a nářky diváků, trpělivě píšícíh do ČT jsou k ničemu. ()

honzic

Tento díl se nepovedl, dle mne nejhorší v sérii, zmatenější scénář s plno nelogičnostmi. Hodnocení: 40 % ()

rigby

Velmi průměrná televizní kriminálka pro typický nedělní večer. O nic zásadního nešlo, tempo bylo rozvláčné, příběh šel sledovat i s přestávkami. 3- ()

p.a.douch

Tak tohle by bylo tak na padesát procent. Vzhledem k Viktoru Preissovi a Vandě Hybnerové bych dal možná 3 hvězdy. Ale vzhledem k tomu, že jsem už trochu nadhodnotil první díl, tentokrát dám jen hvězdy dvě. Jinak to není špatná detektivka, rozuzlení je velmi překvapivé. Bohužel David Matásek mě jako ústřední postava nezaujal. Tím nic neupírám na perfektním výkonu Vandy Hybnerové, která podle mě zastínila i Viktora Preisse. Velmi dobrý byl i Jaromír Dulava. Bareš odvedl standardní výkon. Režie byla taky tak trochu bezradná. Takže 50 %. ()

meda2016

70%. Až na závěrečné přiopilé blábolení vyšetřovatele Vašátka, jakou použil logiku, ...a ubohý vtip Horáce, že už ví, kdo je to konstábl, velmi povedené. ()

ABC1

Jedna z nejhorších detektivek, které česká televize natočila v poslední době...chatrná zápletka, špatné dialogy i herci, samozřejmě s výjimkou p. Preisse, ten by nedokázal hrát špatně ani před popravou, ale jinak velká bída!!! ()

Bohdy67

O něco horší než rybář, ale zase o hodně lepší než lyžař... Celkově nemastné, neslané, ael neurazilo...30% ()

quokam

Opet pujdu proti proudu, ale osobne jsem maximalne spokojen. Jenom bacha na syndrom Jessiky F: Znami a pratele pana malire se nejak casto zapletaj do vrazednejch pripadu. Na vrcholne kalasovky to sice nema, ale presto by se za toto panove Hrusinsky ci Sch nemuseli stydet. 9/10. ()