Báječná Angelika

• Francie Merveilleuse Angélique (více)
TV spot

Poté co byl hrabě de Peyrac na základě králova příkazu zatčen za čarodějnictví a posledního lednového dne roku 1661 upálen na Place de Gréve, mladá vdova Angelika najde své místo mezi ostatními opovrženými, na slavném pařížském Dvoře Zázraků, který je útočištěm lupičů a žebráků. Zde potkává svého přítele z dětství v Poitou – Nicolase, který se stal vůdcem pařížských lupičů. Stává se královnou pařížské lůzy. Má mnoho nepřátel, jak u dvora, tak v podzemí. Ale Angelika se nevzdává, zachraňuje své dvě děti a naplňuje svůj odvážný plán. Chce zpátky svou čest, tituly, majetek i postavení u dvora. (Česká televize)

Sašenka165

Tady si začíná filmová Angelika naplno žít svým vlastním životem (dosti odlišným od předlohy, která události líčí poněkud realističtěji). Celý film je až pohádkově ideální. Angelika žije mezi největší lůzou v Paříži a mě zaráží, že Dvůr zázraků ve filmu působí jako nádherná lokalita, kam bych si zajela na výlet (což je samozřejmě trošku přehnané, ale přece jen). Vynecháno je spoustu důležitých věcí, ale to bych možná i pochopila... jenže začíná období "zbytečných smrtí" hlavních postav. Ve filmu dosti idealizovaný Nicolas (o kterého bych si v knize neopřela ani kolo) je zabit a tím zničeno jedno zajímavé setkání ve Středomoří. Také mě dostává Angeličin vztah s Filipem, který je zde vykreslen tak nějak romanticky. Ano, Filip je zde v podstatě celkem hodný chlapík (což je asi největší hloupost v celém filmu a to ani nemluvím o tom, že knižní Filip vypadá naprosto jinak). Jediné dvě věci, co na tomhle filmu obdivuji, jsou nádherná hudba Michela Magne a skvělý herecký výkon Jeana Rocheforta (který za 1. hraje mou nejoblíbenější postavu z Angeliky a za 2. pozvedává film o dost výš). Doporučuji si přečíst knihu a určitě se mrknout na stránku, která je v tuto chvíli něco jako mým druhým domovem (www.angelique.cz)... ()

PetrPan

Druhá Angelika Bernarda Borderie v ničem nezaostává, opět dobrodružství, opět romantika...tentokrát je to však přece jen o něco slabší ()

WANDRWALL

Film jsem viděl, a mám na DVD, ale nic moc mi nepřinesl, takže musel bych si ho zase pustit, abych si připomenul, co v něm konkrétně bylo. Pamatuji si jen celkový pocit, a to je málo. Některé filmy znám celé, protože mě silně zaujaly, ale to se Angeliky netýká a kouknu se na to jedině s někým, kdo na mě nastoupí s tím, že jde po skvělou podívanou, přesvědčí mě, že se pletu, že ten film podceňuji, a že mě určitě jednou pořádně probere a osloví. ()

Chrustyn

Červená knihovna ještě naivnější než první díl. Ze zrzky se začíná stávat regulérní mrcha, která svou krásou ovládá celou Francii a všichni chlapi při pohledu na ní jihnou a stávají se z nich nemyslící chodící penisy. ()

marhoul

Pro mě méně zajímavé než část první, však Jean Rochefort výborný, naopak Trintýňan srandovní a DPejrak? Ten hodně chyběl. ()

Flego

Pokračovanie príbehov krásnej Angeliky, ktorá stratila všetko, a aby získala opäť postavenie vie aj pritvrdiť. ()

Ivoshek

Rozhodně souhlasím, že nejlepší figura je Jean Rochefort jako šéf tajnejch. Možná vlastně i nejrajcovnější, protože mně teda Mišel Mersyjér nijak zvlášť sexy nikdy nepřišla. Jinak tenhle díl je takový správně intrikánský. ()

honajz

Druhý díl ze všeho nejvíc připomíná Cimrmany, tedy v tom, s kým skutečně slavným své doby se Angelika potkala - a s některými i vyspala. Jak zhruba dvakrát nebo třikrát zopakuje Plessis de Belliere - je to pouze vypočítává mrcha. Zvláštní, že tenhle díl nemá v oblibě ani moje žena.Není divu, na téhle Angelice, vypočítavé mrše, nic romantického není. ()

Lacike

Dvojka je akčnejšia, dynamickejšia, neustále sa tam niečo deje, takže chápem, že chlapov zaujme viac. Angelika sa vydala na cestu pomsty a snaží sa stúpať v hierarchii vyššie a vyššie a ide na to jedinou zbraňou, ktorú žena vtedy mala. Cez postel. Strieda jedného chlapa za druhým, ktorý sa do nej bezhlavo zamilujú a nakoniec sa im to zakaždým vypomstí. Bol som rád, že tak rýchlo odišiel zo scény Nicholas, ktorý bol dosť otravný. Ale Angelika pôsobí príliš chladne a tak nejak som počas celého filmu nemal komu fandiť. To jak každého chlapa poblázni ma skôr sralo. Aspoň že to má fakt svižné tempo a je tu aj viac akcie. Bitky zaujmú tým, že sú dosť krvavé nielen na ženskú romantiku. Celkovo mierny nadpriemer, ktorý má svoje kvality, ale mňa už bavil menej. 6/10. ()

argenson

Často slýchám (čtu), že druhý díl Angeliky polevuje v kvalitě. Podle mě je to nesmysl už jenom proto, že první dva díly se točily současně a vesměs i s identickým hereckým obsazením. Nově se nám tu objevuje slavný J. L. Trintignant, zde ovšem herecky o ničem a navíc se směšnou vlasovou aplikací na hlavě. Novou figurkou je i hostinský Bourjus (Noël Roquevert) s nezaměnitelným dabingem Františka Filipovského. Rodem rakouská hvězda Robert Hoffmann v roli hraběte de Vardes se tu objevuje jenom zřídka, o to víc se o něm mluví. K tomu opět výborná hudba Michela Magne. I když, ten se tehdy rozhodl ke stachanovovskému výkonu skládat pro deset filmů ročně, takže těžko říct, jestli tohle je jeho majstrštyk. ()

Mononoke.

Těžko říct, jaká neznámá síla mě donutila podívat se na druhý díl Angeliky. Té její kráse v nazrzlé paruce, nevinnosti, inteligenci, nulovému ději, vtipným výrokům, za které by se nemusel stydět Oskar Wilde se nedá odolat. Ještě, že mě čekají další tři díly. ()

NinonL

Část odehrávající se mezi špinavou pařížskou chudinou není příliš vábivá. Angelika se však postará, aby se znovu vrátila mezi své, odkud byla násilím odtržena. Pomůže jí k tomu píle, intriky, úskoky, lsti a samozřejmě její krása i kus štěstí. ()

MikO_NR_1909

Celá táto "séria" sa nedá z dnešného pohľadu racionálne hodnotiť. Hlavná predstaviteľka je nymfomanka, ktorá hľadá "lásku" aj pri "raňajkách". Scenár je z každého uhlu pohľadu zhustený melodramatickými sračkami. Ale vysvetlite to našim maminám a babkám. Tie na to nikdy nedajú dopustiť. Najlepšie zo všetkého je romantická hudba, ktorej je v takomto filme veľká škoda. ()

Pierre

O poznání slabší než první Angelika. Z prvního dílu jsem byl unešen, tenhle mě taky bavil ale trochu mě zamrzel příběh a Angeličino chování. Byla stále nádherná, ale její chování zas tak báječné jak slibuje název nebylo. Nicméně mě ale tahle pohádka jak už jsem zmínil pořád baví a těším se na další díly.:-) Trochu slabší 4. ()

blackrain

Anne Golon by se asi divila, kdyby na vlastní oči viděla, co filmaři stvořili z její knižní předlohy. Prostě si jen vybrali to, co se jim zrovna hodilo do krámu. Nemám v úmyslu příběhy o odvážné a hrdé Angelice nějak zatracovat, také jsem na nich ulítávala. Mám doma celou knižní sérii, včetně dílů, které nebyly nikdy zfilmovány. Neustálé opakování Angelice jedině škodí. Charismatický Jean Rochefort je skutečně ďáběl, ale Peyrac je větší. ()

kaylin

Ještě to není až takový úpadek, ale po prvním dílu je to skutečně zklamání. Scenáristicky je to mnohem prázdnější a už jde opravdu jen o intriky a o to, jak se Angelice zase podaří dostat z nějakého pořádného průseru. Michele je pořád krásná, jsou zde zajímavé postavy, ale mnohé jen proto, abychom je více neviděli. ()

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant