Báječná Angelika

• Francie Merveilleuse Angélique (více)
TV spot

Poté co byl hrabě de Peyrac na základě králova příkazu zatčen za čarodějnictví a posledního lednového dne roku 1661 upálen na Place de Gréve, mladá vdova Angelika najde své místo mezi ostatními opovrženými, na slavném pařížském Dvoře Zázraků, který je útočištěm lupičů a žebráků. Zde potkává svého přítele z dětství v Poitou – Nicolase, který se stal vůdcem pařížských lupičů. Stává se královnou pařížské lůzy. Má mnoho nepřátel, jak u dvora, tak v podzemí. Ale Angelika se nevzdává, zachraňuje své dvě děti a naplňuje svůj odvážný plán. Chce zpátky svou čest, tituly, majetek i postavení u dvora. (Česká televize)

Vesecký

Druhý díl "Angeliky" je sice také přehlídkou kostýmů i bitek, které patří k romantickým historizujícím filmům, ale oproti prvnímu dílu postrádá trošku víc napětí, smyslem filmu je ukázat přeměnu křehké mladé ženy, zkoušené osudem, v ženu rozhodnou až tvrdohlavou, která jde vskutku pragmaticky přes překážky k dosažení svého cíle. Před podnikatelské aktivity až k navrácení titulu markýzy sňatkem se svým bratránkem. Naivní divák může myslet dle závěrečné scény, že v tom byla skutečná láska. A tak jediným větším zážitkem celého průměrného děje (kromě nesporného výborného herectví J. Rocheforta) je právě tato scéna ve Versailles, kde za bazénem pod stromy nejsou odstraněny lavičky z moderní doby, na nichž jsem kdysi ve Versailles odpočíval na výletě s dcerou... Opravdu milé. ()

Bozvav

Nejkrásnější historický filmová série všech dob. Nedostižná výprava, fešní muži a hlavně nejkrásnější ze všech hereček Michele. Moje srdeční záležitost. A také čtvrtý nejoblíbenější díl.100%. ()

zdeny99

Michéle Mercier, Michéle Mercier a její boky, Michéle Mercier a její dechberoucí ramena, Michéle Mercier a její krásná prsa, Michéle Mercier a její líbezná tvářička a zase ta Michéle Mercier. Jo a ještě trošku starodávné Francie, krásných zámků, honosných kostýmů, precizně vyrobených kulis. No prostě vše tak, aby se to líbilo, jak ženám, tak i mužům. [6760. hodnocení, 126. komentář, 64%] ()

Joll

Z tohoto filmu dychá romantika a i když se na romantický filmy raději nedívám je tohle prostě klasika mého mládí a jeden z důvodů proč milovat francii, jedním slovem nádhera a francouzi prostě uměli bezpochyb nádherné historické filmy a taková dávka dobrodružství a romantiky dýcha z málo kterého z nich, možná j eto jen z nostalgie, ale ja si u tohoto filmu pamatuju snad všechny pasáže a nestydím se za to a to se cení! Alespoň u mne. ()

kacirek_

Já mám prostě pro tu báječnou Angeliku slabost:-), konkrétně v tomhle díle, kde se z markýzy vyklube pěkná potvůrka a nymfonamka. A to její "já se pomstím", ojoj. Celá série je trochu jednodušší, občas se člověk směje, ale je to nádhera... Jak je vidět v době Angeliky stačilo dobře vypadat a mít trochu pod kloboukem a celý svět vám ležel u nohou. "Barte Sorbon" ()

MickeyStuma

Jeoffrey de Peyrac je mimo hru a tak snímek představuje další osudy krásné, silné a sentimentální ženy jménem Angélique de Peyrac již bez něj. V zájmu všeho dění je pomsta a to by nebylo, aby se to krapet nekomplikovalo. Druhý film již není tak kouzelně zamilovaný, ale do popředí všeho romantismu dává více dobrodružství, pokračující intriky a shovívavost mocných. Tvůrci se snažili zachovat předešlou atmosféru, avšak v zájmu pokračujícího dění. K sebevykrádání však kupodivu nedošlo, takže lze i druhý díl považovat za povedený, čímž bylo založeno na vzniku filmové série. ()

Jakubik

Dalo by se napsat to samé co o jedničce. Ještě se na to dá koukat, i když těch zbytečností tu začíná přibývat. Spousty chyb. Možná trochu SPOILERY ale u takhle provařené filmu si nemyslím. Zachraňuje tu děti u kterých tvrdí jak je miluje, ale přesto jsem je ve filmu s nimi neviděl. Pak se tu dobývá do vězení celkem moderní páčidlem. V prvním díle je pronásledovaná králem a zde v pohodě podniká atd. lepší horší čtyři hvězdy... ()

chrispe

Angelika jde z náruče do náruče a nedá snad jen tomu největšímu sympaťákovi. Nevím, zda to bylo tím, že jsem si po dlouhé době ukradla pár chvil na film čistě pro sebe a nemusela řešit žádné Mámo! Ale já si to užila. Snad poprvé jsem viděla Angeliku opravdu celou a můžu říct, že scéna s opilou šlechtou v hospodě mě vážně šokovala. Myslela jsem, že u Angeliky jde převážně o ty náruče. Takže nadsazuji, ale s čistým svědomím. ;) ()

FireTight

Chtě nechtě se musím přiznat, že celou filmovou sérii s Angelikou mám rád (knížky jsem zatím bohužel nečetl). Druhý díl přímo navazuje na ten první a myslím si, že mají i podobnou kvalitu. Je tedy pravda, že hrabě de Peyrac tomu chybí a hlavně ve "dvojce" mi vadí, jak Angelika neustále zdůrazňuje, jak chce návrat svého jména, svého majetku, blablabla (upřímně, kdybych získal třeba ten patent na čokoládu, tak bych si vydělával a spokojeně žil). Jenže to jsem asi já, který nikdy nežil v takovém přepychu, jako právě Angelika. Rád bych ještě vyzdvihl postavu policisty a bývalého právníka, jenž tam skvěle zapadá a vždycky se objevil ve chvíli, kdy to bylo potřeba! ()

Black-star

Angelika ukázala všem ženám, že i ony mohou úspěšně podnikat - ikdyž na dluh? - tak nějak se začít musí. Pokračování angeliky, kde ona je tou která má vše promyšlené ale osud ji vždy hodí pod nohy nějaký ten klacek, hádám že další díl bude nemlich to samé :-D ()

loveless

Druhý díl nepřináší oproti prvnímu nic moc nového. Angelika má opět další ctitele, je smutná a tak se rozhodne jim podlehnout... a zatím osnovat pomstu a stát se bohatou a mocnou. Když si ale odmyslím děj, tak by to byla celkem slušná kostýmní záležitost :D ()

Armin82

Původní komentář jsem psal k prvnímu dílu, nějak jsem se překliknul a už to nejde smazat, ale pochybuju, že to bude lepší, jak ten první díl. 20% ()

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant