Reklama

Reklama

Tři mušketýři: Pomsta Milady de Winter

  • Francie Les Trois Mousquetaires : La vengeance de Milady (více)

Obsahy(1)

Na prohry spojené s potupou se nezapomíná. Mylady, Rochefort a kardinál Richelieu prohráli boj, ve kterém měla padnout královna, čímž by se definitivně posílila pozice a vliv, kterou má kardinál Richelieu na krále. D'Artagnan za pomoci svých přátel přivezl včas královniny přívěsky, které neprozřetelně darovala vévodovi z Buckinghamu. Kardinál jako muž intrik, který se drží v pozadí, ví, že nemůže zaútočit přímo, jeho nástrojem se stává Mylady, která je posedlá touhou po pomstě. Snad by dokonce svou podlostí horkokrevného a zbrklého d'Artagnana přemohla, ale ten má své věrné ochránce Athose, Porthose a Aramise. A navíc jeden z nich má s ní nevyřízené účty z dávné minulosti. Tři mušketýři, kteří jsou vlastně čtyři, tak znovu tasí kordy, aby bojovali proti nepřátelům Francie, podlosti a zradě. (Česká televize)

(více)

Recenze (66)

anli 

všechny recenze uživatele

Druhá část slavného Dumasova románu,která přímo navazuje na mušketýrský film s podtitulem"Královniny přívěsky".Pokud by divák něco z předchozího filmu pozapoměl,dočká se tu i rekapitulace(podle mě trochu zbytečně).Jinak se film nese ve stejném duchu,jako díl první-je francouzsky šaramantní,romantický a dobrodružný.Výprava je tady z pochopitelného důvodu trochu rozsáhlejší a kamera je oproti prvnímu filmu více dobrodružná.Nechybí tu opět humor a správná Dumasova nadsázka,stejně jako (opět) skvělí herci.Jen mi v tomhle filmu připadal Gérard Barray na d'Artagnana nějak starší,což mi v prvním filmu tolik nepřišlo.Je tu opravdu hodně pletich a úskoků(kdepak to asi politici odkoukali?),takže je děj jaksepatří zamotaný a napínavý(i když je notoricky známý).Režisér už se nedrží tolik předlohy,jako v prvním filmu a například scéna popravy Mylady de Winter je opravdu odfláknutá a vypadá,jakoby tam byla dána "aby se neřeklo".Taky je film opravdu místy hodně upovídaný.Už v prvním filmu to bylo patrné,ale dalo se to vydržet.Tady je to ovšem místy opravdu do očí bijící,jakoby měl být divák především poučen o historii a známých historických postavách.Je to trochu škoda,protože to chvílemi vypadá,jakoby tvůrcům docházel dech.Naštěstí toho hodně zachraňuje herecký tým,humor,nadhled a správné francouzské dobrodružsrví.Takže jsem s hodnocením trochu váhal a vzhledem k prvnímu filmu,je tenhle na pomyslné filmové stupnici malinko níže,takže dávám historických 70% a pokud to beru s filmem prvním jako celek,pořád jde o jednu z nejvěrnějších filmových podob Dumasova románu.P.S.A fakt mi chybělo pořádné d'Artagnanovo truchlení po Constance! ()

VlastaFlaksa 

všechny recenze uživatele

Podle mého názoru nejlépe zfilmovaná verze, sice taky není úplně přesně podle knižní předlohy, ale mušketýři nejvíce odpovídají mým představám, jaké jsem o nich při čtení románu měla a nechybí ani notná dívka romantiky a humoru. A i když si nepotrpím u mužů na kníry, tak tento d´Artangnan ani ostatní mušketýři by bez knírku nebyl úplní. ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Maličko nostalgické, dětinské, pokorné i fanfarónské pokračování příběhu ze sladké Francie, kde mocní s hlavou plnou velkých plánů v tajnosti spřádají intriky a osnují své pomsty ... a horkokrevní chrabří muži, zrození pro dobrodružství, se při každé příležitosti bijí jako lvi - za svou čest, za královnu ... a pro lásku. A heslo "Jeden za všechny, všichni za jednoho !“ nejsou jen prázdná slova. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Druhý díl Tří mušketýrů uváděla Čt 2 s tím, že se jedná o nejslavnější verzi. Podle mě je slavnější kapánek víc ta z roku sedmdesát tři. Nicméně musím říct, že se mi i tato verze zobrazení nejslavnějších francouzských hrdinů líbí. Pět hvězd, ale nedám, protože na můj vkus přeci jen Gérard Barray až moc vypadal, jako by jel na marihuaně, mušketýři zase až příliš často vysedávali v hospodě a jeden z nich byl mírně řečeno při těle. Milady de Winter ovšem byla krásná a kardinál Richelieu charismatický záporák. Přeci jen mám ale pocit, že se filmaři snažili o co největší zkrácení a urychlení příběhu. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Ze souboje s Lesterovou verzí vychází jako plichta. Každá má něco do sebe. Tahle má úžasnou atmosféru staré Francie, vonící po víně, kyselých hroznech a bujných dekoltech krásných dam. Gérard Barray je nejlepší D'Artagnan všech dob a na démonického Guye Delorma, coby Rocheforta, rovněž nikdo nemá. Jenom mi není jasné, proč jsou zde uváděny oba díly zvlášť, když jde o jeden film. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu jsou použity chybné rekvizity pistolí. Zobrazené pistole jsou na principu křesadlového zámku a v této podobě se objevily zhruba o sto let později. Typičtější pro toto období jsou pistole s kolečkovým zámkem. (tomalakis)
  • V československých kinách bol tento film premietaný ako dvojprogram s filmom Traja mušketieri: Kráľovnine prívesky (1961) a s návštevnosťou 11 653 464 divákov sa jedná o štvrtý najnavštevovanejší film v československých kinách vôbec. [Zdroj: Filmkult] (Raccoon.city)

Reklama

Reklama