Kam se poděla sedmá rota?

• Francie Mais où est donc passée la septième compagnie ? (více)

Vojáci francouzské armády Chaudard, Pithivier a Tassin dostali v létě roku 1940 rozkaz zřídit pozorovatelnu a udržovat spojení, tak, aby jejich armáda mohla co nejlépe a nejrychleji prchat. Německé divize totiž začaly obsazovat Francii mnohem razantněji, než se čekalo. A tak se stalo, že tento "výkvět" francouzského vojenského spojařství zůstal odtržený od své roty, která se dostala do zajetí. Bez velení a bez touhy po hrdinských činech se toto trio rozhodlo připojit k prchající armádě. Ale mezitím se už všude začali roztahovat Němci... (Česká televize)

bernau84

je zvláštní že jsou filmy které můžu vidět i třikrát zasebou během dne a stejně se dokážu bavit - patří sem i série o 7. rotě . Skutečně příjemný humor a satira na poměry ve francouzské armádě za 2sv. války - scéna s kravami a němcem co řve Grupier! je z mých nejoblíbenějších vůbec... ()

HJ-FILIP

Velký flám, Eso es, ...sedmá rota... Nejlepší válečné komedie! Opravdu úžasný film, dokáže pobavit snad vždycky. Třeba scéna s obchůdkem: Udelej "haj hitl" -eeeeh -Haj hitl! -Hajitl ... Heil Hitler > prásk! Tohle bylo úžasný, jak toho hajzla vapekli!!!! Všem doporučuju! ()

stuj

Vím, že když jsem na to koukal jako malej, tak se mi to strašně líbilo. Těšil jsem se tedy, jak si to hezky připomenu. Čekal jsem vtípky a zábavu. Ale nic z toho se kupodivu nedostavilo. Kam se to všechno podělo? ()

zelvicka82

Tahle trojka chlapíku mě pobaví kdykoliv se na ně dívám. Skvělé a herecké obsazení nemá chybu.Válečné filmy moc nemusím,ale tohle mě dostává do kolen a rozechvívá moji bránici ()

JARDAHONDA

Jak trio vlasteneckých švejků plní vlastenecký úkol? Hlavně s plným žaludkem. Klasika válečné komediální série.. 85% ()

anonim

"Žádná armáda neustupovala tak dobře, a hlavně tak rychle! Jak se vyjádřil náčelník generálního štábu, je téměř radost ustupovat tímto způsobem.":D Výkvět francouzské branné moci má však svůj vlastní plán, jak napomoci válečnému úsilí! Stačí k tomu slušivá německá přilba, zaseklé dělo a především salám, pochopitelně ten s česnekem! Vtipné, nikoli však trapné. Francouzi svého času opravdu uměli točit komedie a tahle patří k nejlepším. ()

coolglitterk

Pěkně provedená a docela i vtipná komedie. Některé hlášky byly vtipné, jiné méně. Každopádně jsem se zasmála hlavně na konci filmu. ()

burg

Při sledování jsem si vzpomněl na starý dobrý vtip mířený na francouzskou brannou sílu: Francouzská vláda včera oznámila, že zvýšila stupeň pohotovosti z "Utíkejte" na "Schovejte se". Vyšší stupně jsou už jenom "Kolaborujte" a "Vzdejte se". Zvýšení stupně bylo urychleno nedávným požárem, který zničil jedinou francouzskou továrnu na bílé prapory. To mělo za následek naprosté ochromení branných sil této země. ()

blazenfilmov

Líbí se mi, že si to francouzi dokázali přiznat a to v tak dobré komedii jako je tahle. Herci vynikající, skvěle se doplňují a i kdybych Lefebvra neznal z četnické série ani hvězdu bych na tom neubral ()

melica

V hodnocení silně váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Na to, že to podle některých komentářů má být nejlepší francouzská komedie, jsem první půlku filmu prozívala nudou a nechápala, co komu přijde vtipného na tom, že se tři chlapi ráchají ve vodě a líčí oko na králíka. Pak se k nim přidá poručík, o co mladší, o to nafrněnější, cestou si poklábosí se seržantem o prodejích hrnců - bože, kam se to řítíme, nemám to přepnout? - a začne jízda a pak už jsem se smála skoro nahlas. Škoda, že takovýhle gejzír nespustili tvůrci filmu o půl hodiny dřív. ()

Cysnews.cz

Naprosto vynikající film . Komedie a zábava zasazená do druhé světové války . Klasický francouzský humor s vynikajícimi hereckými výkony. ()

andydufrsn

Klasická francouzská komedie, která se, jak je u Frantíků zvykem, s velkým humorem vrací ke smutnému období francouzské historie. Němci jsou správně blbí a Frantíci správně bezstarostní, respektive obyčejné neválečné starosti řešící. Osobně se mi z celé série nejvíc líbí druhý díl, ale tenhle je taky supr! ()

Rangifer

Druhá světová válka nemusí být jen o vážných a srdceryvných příbězích že zákopů nebo z koncentráků. Může to být i vtipná komedie o čtyřech "statečných" francouzských vojácích, kteří se dostávají od jedné komické situace do druhé. Za mě nejoblíbenější část kdy si ve skopčáckých uniformách a s vyprošťovákem jedou pro jídlo do toho krámku. Moc se mi líbí ta znělka která tu a tam hraje a tak nějak nadnáší tísnivou atmosféru za války a dělá z ní takovou pohodovou záležitost. ()

Jirkacek

Snímek Kam se poděla sedmá rota? z roku 1973 jsem viděl poprvé někdy v televizi za socialismu, neboť tehdejší zřízení nemělo problém dávat francouzské filmy. Když se tenkrát vysílaly v pátek nebo sobotu večer, pamatuji si jak jsem na ně těšil a Belmondo, Delon, Funés a další byli moji oblíbení hrdinové. Také tři filmy s dobrodružstvím sedmé roty za druhé světové války ve Francii okamžitě patřilo do mého TOP výběru tehdejší doby. Pochopitelně jsem si z děje této skvělé válečné komedie moc nepamatoval a tak jsem se doma na tento film opět podíval, zejména abych napsal zasvěcený komentář a také případně změnil své hodnocení filmu, v němž hrála hlavní roli trojice seržant Chaudard (Pierre Mondy) a vojíni Pitivier (Jean Lefebvre) a Tassin (Aldo Maccione). Zase jsem byl s úrovní velice spokojen a také 90 minutová stopáž byla asi tak akorát. Pravda byla, že děj ne vždy svižně odsýpal a občas se našla i nějaká ta hluchá místa, hlavně první polovina filmu byla docela nudná, třeba to koupání v rybníce bylo zcela zbytečné. Film bych rozdělil asi na dvě hlavní části. Ta úvodní seznamovací byla nic moc, ale od okamžiku, kdy se ke zmíněné trojici vojáků přidal sestřelený pilot poručík Duvauchel (Erik Colin), to pak bylo jiné kafe. Ale nepředbíhejme, neboť nejdříve jsme se dozvěděli, že francouzská armáda ustupovala v létě 1940 před tou německou stále hlouběji do svého území a to včetně sedmé roty, které velel kapitán Dumont (Pierre Tornade). Německé divize totiž začaly obsazovat Francii mnohem razantněji, než se čekalo. Kapitán Dumont dostal od svého velitele plukovníka Blancheta, jehož si zahrál režisér a scénárista filmu Robert Lamoureux, aby se ukryli v lese a čekali na další instrukce. Pověřil tedy naši trojici spojařů Chaudarda, Pithiviera a Tassina, aby zřídili na kopci pozorovatelnu a udržovali spojení, aby jejich armáda mohla co nejlépe a nejrychleji prchat. Jenže Němci jejich úkryt objevili a celou rotu - až na naši hrdinou trojku - zajali a odvedli na statek, kde přečkali noc. Pak se dali na pod dohledem wehrmachtu na pochod do zajateckého tábora. A tak se stalo, že tento výkvět francouzského vojenského spojařství zůstal odtržený od své roty bez velení a dal se na ústup podle svých možností a chuti. to znamená, že se schovávali v lese a pro jídlo šli na statek, kde se setkali se zmíněným pilotem poručíkem Duvauchelem. Ten se k nim přidal a na území obsazeném Němci zamířili ke své armádě. Šťastnou náhodou se jim podařilo zabít dva německé vojáky a ukrást jim pásák HACKL, se kterým začali operovat a dokonce zničili nepřátelský tank. Nejvíce mne pobavila scéna, při které v jakémsi malém městečku chtěli v krámě získat od majitele jídlo, který jim však nic nedal. zato když přijeli Němci na motorce, mohl se rozdat a tak naše čtveřice použila lsti a vydávala se také za nepřítele. Zažili také další dobdrodružství, o které nebyla v druhé a mnohem zábavnější části nouze. A když se jim podařilo dokonce osvobodit zajatou sedmou rotu, tak vše skončilo....Jejich pouť plná převlékání a využívání nejrůznějších dopravních prostředků, při které je provázely šťastné náhody, ale i nehody, pomocné ruce, příležitosti, záchvěvy odhodlání i snaha o záchranu životů, mne opravdu docela bavila. Vůbec všechny díly mne docela bavily a rozhodně tyto filmové počiny patří mezi lepší ve francouzské produkci, která si tak ráda dělala legraci z německé armády. Suma sumárum, snímek Kam se poděla sedmá rota ? ode mne po právu získal tři spojařské hvězdy ***. () (méně) (více)

dr.jitr

Takový laskavý humor. Francouzi zkrátka jsou (nebo aspoň byli) mistři v dělání si legrace z Němců. Byly okamžiky, kdy jsem u filmu řehtal jako kůň. ()