Kam se poděla sedmá rota?

• Francie Mais où est donc passée la septième compagnie ? (více)

Vojáci francouzské armády Chaudard, Pithivier a Tassin dostali v létě roku 1940 rozkaz zřídit pozorovatelnu a udržovat spojení, tak, aby jejich armáda mohla co nejlépe a nejrychleji prchat. Německé divize totiž začaly obsazovat Francii mnohem razantněji, než se čekalo. A tak se stalo, že tento "výkvět" francouzského vojenského spojařství zůstal odtržený od své roty, která se dostala do zajetí. Bez velení a bez touhy po hrdinských činech se toto trio rozhodlo připojit k prchající armádě. Ale mezitím se už všude začali roztahovat Němci... (Česká televize)

fabuloz

Jedna z nejlepších francouzských komedií, pokud nepočítám filmy s L. de Fuinésem! Skvělý humor a gagy na úkor Německé armády... Podle mně série sedmé roty nemá nejmenší chybičku. ()

Maynard.

Pozor, budeme manevrovat! :o) Hodně v oblibě mám tenhle kousek. Až tak uplně na ty komédie nejsem, ale tohle mě dycky dokáže příjemně rozesmát. Asi to bude tím, že je to skvěle vymyšlenej humor a navíc z válečného období. Je sranda sledovat tuhle partičku vojáků, kteří se v určitých momentech chovají přesně jako já (rači pěkne posečkat, až válka přejde, žádný velký hrocení) :o) Když by byla válka, tak bych to viděl uplně stejně, akorát bych zdrhal ještě kus dál :o). Sou sice natočeny lepší komedie, ale tahle se vydařila. Už tady mám další pokračování, který si nechám na přesně ten večer, co nebudu chtít přemejšlet a co se budu chtít zasmát. Takže asi dneska :o) ()

herr_carter

Jako mrňous jsem celou tuhle sérii komedií o bláznivých vojáčcích hodně hltal, podobně v té době jako de Funesovi komedie, frantíci prostě v tomhle období srali do éteru moře nadstandardních komedií....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Jiří K.

Něco mezi 3-4 hvězdičkami. Typická francouzská válečná komedie. Situačního humoru zde moc nenajdete, jakoby režisér chtěl více skloubit komiku s realitou války. Přesto se tu nějaké gagy najdou a nejsou špatné. V paměti mi utkvěla pasáž, kdy hrdinové prosí ve vesnici (kolaborujícího) živnostníka o jídlo ze svého krámu. Také bych rád upozornil na Aldo Maccioneho, známého z komedie "Zvíře" představujícího tam šviháckého režiséra. ()

klúčik

Tento film som po prvý krát videl ako chlapec a už vtedy som ho miloval. Výborný herci, výborné dialógy, veľa srandy, je to naozaj komédia so všetkým. Tento prvý diel sa tvorcom naozaj vydaril. Neraz si spomeniem, keď kupujem kabanos , že by som si dal aj " česnekovej". Opäť fantastický český dabing. Nostalgicky , ale aj zaslúžene 90%. ()

Han22

Klasika mého dětství a možná nejpohodovější válečný film. Trojice francouzských vojáků prochází okupovanou Francií a snaží se prostě nějak přežít. Mezitím se koupou, chytají králíky a potkávají plejádu nejrůznějších charakterů, které dobře vypovídají o tom jak k okupaci přistupovali prostí francouzi (nezapomenutelná scéna s hokynářem). Navíc mají úplně boží transportér, který jsme si s bráchou stavěli v dětství ze Sevy. Přestože první díl není nijak akční, napínavý nebo extra vtipný, sálá z něj letní pohoda. ()

Slimak

O třech povedených vojáčcích francouzké armády před níž žádná armáda neustupovala ze svých pozic tak rychle....podívaná plná někdy až naprosto pitomejch situací odehrávající se v několika krátkých dnech bojů o Francii v létě 1940.(tedy dosti přesvědčivá atmosféra) ()

Paity

Bláznivá trojice na cestě po Francii rozpoutává peklo smíchu na celé frontě. Francouzi si prostě sedmou rotou dělají srandu z Němců, i když je otázka, kdo by si měl z koho dělat srandu. To je ale na zcela jinou debatu. Prostě mílá záležitost na nudné letní dny. ()

Sairina

Tři francouzští vojáci jsou odděleny od své jednotky. Přidá se k nim sestřelený letec. Zažívají spoustu směšných i vážných situací, které popisují atmosféru druhé světové války s lehčím nádechem. A nakonec přece tu svoji sedmou rotu najdou a osvobodí ze zajetí. ()

Crackonosc

Znám jen málo lepších filmů z doby druhé světové války a v žánru komedíí je z tohohle prostředí lepší snad už jenom Velký flám. Francouzi se v tomhle uměj pohybovat... ()

Alf

bohužel jsem se nezasmál ani jednou, dokonce mi to nepřipadalo ani k smíchu, spíš to beru jako dokument o trapnosti francouzské armády (je typické, že z války si dělají srandu jen ti, co v ní naprosto propadli a sami se pak nechali velkomyslně osvobodit) ()

Skarface

Kam se poděla sedmá rota ? tak na to se nebudem muset ptát ani za desítky let . Film si oblíbil nejeden divák takže se nám nestane že by se sedmá rota ztratila :) ()

Mr.curry

Víte, jaký je ve Francii nejužívanější válečný pokřik? Oh-la lá, ils sont dejá lá! Pro úplnost v originále a ve filmu ho nehledejte - stejně je to zvláštní, že si Francouzi dovedou ze sebe udělat srandu zrovna v oblasti, která je pro ně dost citlivá. A chvála bohu způsobem, který udrží tempo po celou trilogii, a to už se dneska nevidí. ()

Eva_Krejcova

Jsem ráda že tuto úžasnou komedii budou dávat v televizi je to prostě klasika s Francie. Jejich komedie jsou jedinečné. jako třeba Křidýlko nebo stehýnko Grand restaurant pana Septima Velký blondýn s černou botou tak bych mohla jmenovat další. Je to opravdu legrace sledovat vojáky francouzské armády jak jsou naprosto v klídku a říkají si " ona tak světová válka nějak dopadne hlavně že mi jsme v pohodě" . A jejich Sedmá rota nemá chybu. ()

zdeny99

Chaudard, Pithivier a Tassin vystupují jako tři francouzští Švejkové ve 2. světové válce. K nim se přidá velice akční poručík letectva a poté společně ukořistí německý obrněný transportér. Výsledkem je podle mě nejlepší komedie z doby druhé světové války plná francouzského humoru. [9424. hodnocení, 194. komentář, 82%, 821. nejlepší film] ()