Film se odehrává během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové. Poprvé Jobse potkáváme v polovině osmdesátých let, kdy na trh uvedl Macintosh. Od prvních minut utvrzuje diváky v tom, že legendy o jeho asociálnosti a nesnesitelnosti nelhaly. Je to monstrum, které šikanuje své podřízené za neplnění nesplnitelných příkazů, ponižuje matku (Katherine Waterston) své dcery, jejíž otcovství přes soudní rozhodnutí neuznává, do krve se hádá se svou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), dokud nedosáhne svého. S ubíhajícími minutami se však z jednorozměrného psychopata stává mnohovrstevná osobnost, kterou budou diváci chápat, obdivovat, ale samozřejmě také nenávidět. Asi jako každou výjimečnou lidskou bytost, která viděla o kus dál, než všichni ostatní. (Cinemart)

motyka52

Je to zvláštní. Jednotlivé tři akty samy o sobě fungují. Sorkinovské dialogy šlapou, Fassbender je přesně na té hraně mezi genialitou a umírněnou šíleností, kde si Jobse představuji. Ale jako celek se to paradoxně rozpadá. Nemám problém s filmy, které jsou v podstatě ve formě divadelní hry, ale tady jsem celou dobu bojoval s pocitem, že i když si ty scény pozornost zaslouží a udrží, tak takhle na Jobse koukat nechci. Asi jsem chtěl Social Network, to se jsem ale nedostal. ()

Adams

film ujde ale kdyz ho toci sami jablecni fanatici tak je to film jen pro jeblecne fanatiky. jobs nic nevymyslel, jen nasel neci napad, zrealizoval a prodal. a rozhodne to nebyl hodny strejda jak ho tady vylicuji. ()

sebii53

Nejlepším filmem o Stevu Jobsovi zůstávají Piráti ze Silicon Valley. Michael Fassbender pojal Jobse jako "řadového" hajzla, který jde přes mrtvoly. Nepodařilo se mu zachytit jeho genialitu spočívající v Jobsově pohledu na svět. Jobs žil v úplně jiné realitě, než většina lidí, v realitě, která vychází až z hloubky duše, kde neexistují hranice, kde je ukryta krása tvořivosti. Jobs se považoval za umělce, který přetváří techniku v něco absolutně krásného, v něco, co bude skutečně obohacovat naše životy. Jobs byl do určité míry filozof. Všichni (Sorkin, Boyle, Fassbender) si měli přečíst Jobsovu nejoblíbenější knihu, životopis jogína, která pojednává o posouvání lidského života skrz duchovní cestu, aby pochopili základy Jobsovi osobnosti vycházející z východních náboženství. Jobs byl hajzl, který nebral ohled na druhé, ale jednal na základě filozofického kultu, který si sám vytvořil, protože věřil, že mění svět k lepšímu. A to se nepodařilo do filmu dostat. I přesto film rozhodně nenudí, má svižné tempo a zajímavý soundtrack...... Den od zhlédnutí: Celý den nad filmem přemýšlím a je mi smutno z toho, že film se sice jmenuje Steve Jobs, ale hlavní aspekty osobnosti Steva Jobse ve filmu nejsou. ()

Snayps

I přes to, že jsem osobně asi nejsilnější fanda Steva Jobse, mě tento film nenaplnil tou jablečnou dokonalostí. Pokud mám porovnat s předešlým filmem s Ashtonem, tak nemohu, je to úplně něco jiného. První film fIlm byl o Apple, tohle je opravdu o Steve Jobs. Před výkonem hlavního herce tleskám a zkláním poklonu, přes to, že mi na roli neseděl, předvedl brilantního Jobse. Zbytek filmu ovšem už takový nebyl, hudba ve filmu byla nezáživná a to i když atmosféra filmu byla skvělá, přišlo mi jako když se dívám na skokana do vody ve zpomaleném záběru, kterého před dopadem na hladinu vystřihnou. Nicméně i tak to byl velice příjemný snímek s humornými chvilkami a napětím, ovšem první snímek mi seděl mnohem víc i přes záporná hodnocení. ()

jlevcik

V porovnání s prvním pokusem nepochybně více vypovídající. Jsem spokojen, konečně Jobs, jak jsem si jej představoval už před rokem. ()

LSI

Včera viděno v kině a narovinu nenadchlo....Nudil jsem se u toho a čekal jsem na konec. HODNĚ zaměřené na vztah dcera/Jobs, představování nových výrobků. Navíc nebyl film dotažen do konce do představení jeho posledních výrobků. Nedá mi to srovnat s přecházejícím Jobsem, kde hraje hlavní roli Kutcher, který je stravitelnější a více zaměřený na jeho celý život. Navíc dle dobových fotografií Kutcher je Jobsovi mnohem víc podobný než Fassbender takže mi i předchozí film přijde autentičnější. Tohle není film na který si po nějaké době vzpomenu jako výjmečný.... ()

xlukas

1) Dialogy, výprava (použití různého filmového materiálu pro různá období, kde si film odehrává, sedí), režie, herecké výkony (Fassbener je fantastický) v hlavních rolích. Bez výhrad. Vše je profesionální, zábavné, bez zásadních kiksů. Za sebe můžu říct, že mě film bavil, i když se skoro celý odehrává doslova za pódiem, v zákulisí, nebo – pozor – během čekání na to, až se Jobs dostane na pódium :-) 2) Hodně záleží na tom, co od filmu čekáte. Zajímá vás historie Applu? (Budete spíše zklamáni, naopak předchozí znalost v tomto směru se víc než hodí.) Zajímá vás Jobs jako člověk? (Pak je film zjevně právě pro vás určen.) Film nevysvětluje. Jste-li již zběhlí v historii Apple, určitě si film užijete citelně lépe. Nevíte-li, kdo to byl Steve Wozniak, co za firmu byl Next, nebo čím byl významný počítač Apple II, můžete dost tápat. 3) Osobně mi trochu vadilo pojetí: byl tu Apple II (1977), pak příšel Mac (1984), pak vyhodili Jobse (1985), pak dlooouho nic, až zase přijali zpět Jobse (1997), který to celou dobu plánoval. Sorkin je trochu přeceňovaný, scénář byl dost schematizující až tendenční. Apple i v době bez Jobse uvedl mnoho zajímavých a prodávaných věcí (PowerBook) a ostatně i Macintosh se stal úspěšným až poté, co byl Jobs z projektu odstaven a produkt jako takový byl významně doladěn a upraven. 4) Závěr? Na film klidně jděte (v Aeru mělo polední promítání svou atmosféru), já si ho rohodně užil. Film je za solidních 70 %. Pokud si chcete rozšířit znalosti o Apple, doporučím spíš knihy iWoz (autobiografie od Steve Wozniaka) a Steve Jobs (bigrafie od Waltera Isaacsona). Mimochodem to že, druhá jmenovaná kniha má být předlouhou pro film, jsem ve vší úctě nepochopil. A pokud vás zajímá historie PC odvětví? Vždycky jsou tu Piráti ze Silicon Valley, jako už asi věčná klasika ()

L.O.T.R

ÚŽASNÉ!!! Naprosto famózne, fascinujúce, inšpirujúce, jednoducho DOKONALÉ!!! Presne pre takéto zážitky navštevujem kino aby som zažil niečo brilantné! Očakávania som mal obrovské, ale to čo som v kine dostal to je jednoducho MASTERPIECE! Môj miláčik Michael Fassbender opäť vo výbornej forme a to čo predviedol v tomto filme predčí hereckú kariéru mnohých hercov na niekoľko rokov. Bol jednoducho famózny a znova mi potvrdil, že v súčasnosti neexistuje nič čo by nevedel zahrať a nikto sa nechytá na jeho trón. Hltal som mu každé jedno slovo, všetky tie slovné prestrelky či už ostrejšieho typu alebo toho zábavného, jednoducho všetko v tomto filme je dokonalé. Režisér Danny Boyle mi splnil môj sen, pretože tento film by som púšťal povinne všetkým deckám na stredných školách aby vedeli, kto je Steve Jobs a práve Danny Boyle to ukázal perfektne. Samozrejme veľká vďaka patrí aj Walterovi Isaacsonovi autorovi knižnej predlohy, bez ktorej by nikdy nevznikol žiadny plnohodnotný snímok o tomto velikánovi. Tiež musím vyzdvihnúť Daniela Pembertona, ktorý mal na starosti hudobnú stránku filmu a tá len umocnila už tak dokonalý zážitok od začiatku až do konca. Hovorí sa že vo filme vždy niečo hrá druhé husle, no toto všetko je úžasný orchester, ktorý je ale vedený najlepším hercom súčasnosti Michaelom Fassbenderom. Steve Jobs bezkonkurenčných 100% a ešte 100% naviac! ()

Unn

Čím to? Výborné obsazení, výborné výkony, kostýmy, kamera.. a přesto mě to nudilo. Možná není Steve Jobs šálek mého čaje, ale já měla zkrátka pocit, že filmu chybí dějová linka, která by někde začínala a něčím zásadním třeba končila. Nic, nic se nedělo. ()

Gragen

Byl jsem nadšen, Michael předvedl perfektní výkon! Dle mého dostane minimálně nominaci na Oscara. Je to příběh hodně vztažený na Jobsův vztah k počítačům a lidem točících se kolem nich a jeho rodině (jen jako prvek oživení od nudných počítačů :-D ). Nic víc se bohužel nedozvíme, žádné jeho neřesti, úchylky nic. Je to možná trochu škoda, možná je to dobře. Velmi povedené zpracování, kamera, zvuk i střih perfektně spolupracují a navzájem se vyzdvihují. ()

Az_tec

Nemôžem si pomôcť ale celý film bol pre mňa rušivým momentom práve M.F., paradoxne napriek skvelému výkonu. Podla mňa najväčší prešlap castingu na hlavnú úlohu za posledné roky. Keby to nebol film podla skutočného príbehu tak by som tomu naparil 5*, ale takto max 3*. ()

kugl

Dannho Boylea mám strašně moc rád a když jsem zjistil, že právě on bude točit tenhle film, tak to bylo moc lákavý. Říkal jsem si, že konečně bude natočený fajn film o asociálovi, který málem do smrti zapíral svou dceru. Nejsem "jablíčkář" a nechápu, jak člověk může každý rok utratit desítky tisíc za nové produkty, které mají stále kratší životnost baterky a mají méně funkcí. Ale jinak Jobse obdivuju za to, co dokázal a znal jsem jeho životopis i knihu, která byla po jeho smrti vydána. Ale zpět k filmu. Je to ten nejhorší film o Jobsovi, co jsem viděl - zlatý Kutcher. A to znovu podotýkám, že jak Fassbendera tak Boylea mám moc rád. Bohužel tohle na plátně ale vůbec nefunguje. Jako divadelní hra nebo muzikál na Brodwayi možná. ()

Etta

Strhující film, za který by si podle mého názoru všech 6 hlavních herců zasloužilo nominaci na Oscara. Když se uskromním, tak alespoň čtyři: Michael Fassbender, Kate Winslet, Jeff Daniels a Seth Rogen. ()

SeeSaw

Opravdová hra kvalit. Od nezkutečně zodpovědného přístupu herců až po režisérskou zručnost D. Boyla a scenáristickou suverenitu A. Sorikna. Steve Jobs je jakožto film odrazem kvality a vlastností osob, o kterých pojednává, a proto funguje zcela dokonale. ()

Nollme

Veľmi pôsobivé...o Jobsovi som nevedela abslútne nič okrem toho že Apple je jeho dieťaťom,no stalo sa aj ľudské dieťa a práve vývoj ich vzťahu v tomto snímku sa mi páčil. Že to nebolo iba o číslach a IT kecoch ale že to malo aj nejakú emóciu. A Fassbender s Winslet to dali na jednotku s hviezdičkou. Priznám sa čakala som že zaspím no nestalo sa. ()

pee-jay

Americká předváděčka nejen pro důchodce. Nijak mě to nedojímá. Steve Jobs mě nezajímal předtím, a nic se na tom nezměnilo. ()

H3D_kRu

Za mě divadelní nuda ... film se odehrával vlastně na jednom místě, na to že špína padla na hlavu předešlému Jobsovi (Kutcher) tak za mě Kutcherovský Jobs o hodně lepší a i herecky parádní. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (více)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (více)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky