Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (více)

Série(7) / Epizody(84)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

KraLuban

Skvělé, na samé hranici pěti hvězd. Chytré, zábavné, úžasní hlavní "hrdinové"....z nichž v posledku vlastně nikdo hrdina není. Je skvělé pozorovat, jak jsou hlavní postavy nečernobílé - úžasný a neohrožený obhájce práva je vlastně egoistický kariérista a geniální filantrop a investor je vlastně dravec bez morálky. A i proto je to tak super. ()

dauby

Je to dobrý seriál, ale jako obvykle to od určité chvíle ztrácí grády a pak už je to pořád stejné, mlácení prázdné slámy pořád dokola. Čtyři série bohatě stačily. ()

hujerita

Excelentný seriál. Niektoré časti troška slabšie, ale samozrejme žiadny priemer. Jednoducho paráda na druhú. Damian a Paul predvádzajú to najlepšie herectvo. Vrelo odporúčam, aj keď to nemusí byť seriál pre každého. ()

vla_mira

První sezóna je strhující, druhá zatím příliš rozvleklá, záležitosti kolem Chuckovy kariéry vyloženě nudné. Díky bohu alespoň za Taylor. ()

ZionelloSVK

Skvele spracované prostredie finančnej vojny a aj tej morálnej a zákonnej. Človek sa pohybuje na tenkej hranici medzi kriminalitou a čistym biznisom. Alebo je to čistá kriminalita ale nedokázateľná? Je biznismen ako Axelrod zlý človek, alebo len otrok okolností? Tento seriál je veľmi zaujímavý v tom ako servíruje jednotlivé osobnosti a skvelo dokáže pomotať. Herci fakt skvelo obsadení a celkovo prechody medzi sympatickým a hnusným sú dynamické a skvelo zahrané. Ja som ako divák maximálne spokojný. Takto presne si finančnú mafiu z wall street a americkú spravodlivosť predstavujem že by mohla vyzerať. ()

Lockeroom

Velmi slušné, Fascinující je Asia Kate Dillon. Ta ( ten ?? ) zde není v obsazení napsána, ale do budoucna by mohla být velký fenomén. Hraje skvěle a charisma jako zvon. ()

Forgotten.

Je priam neskutočné, že Billions i s pribúdajúcimi časťami zreje ako víno. Tretia séria bola zatiaľ to najlepšie, čo seriálový rok 2018 priniesol. 07.05.2019: Štvrtá detto. ()

ppfox

Tak jsem zkusil první 3 díly a úplně mě to semlelo. Čím dál jsem se v seriálu posouval, tím víc a víc jsem mu propadal. Některé díly jsou doslova dokonalé - to není fráze, ale opravdu DOKONALÉ!!! Doufám, že očekávaná 4 řada bude dále gradovat a příslib spojení sil 2 hlavních představitelů nabízí nepřeberné množství až šílených možností a kombinací i když...nevím proč, ale myslím že spojení nebude trvalé...? Za mě patří tenhle seriál k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl. Ta chemie mezi několika hlavními i vedlejšími postavami na vás místy z obrazovky doslova vystříkne :-) Dávám 6* ()

IndyJones

Po dokoukání Suits jsem pomalu přešel na Billions a úroveň seriálu je o dost vyšší, ovšem dlouho jsem si hledal cestu k nějaké postavě. Nakonec mě Billions mají a to díky především ústřednímu duu. ()

Verbudrak

Hů, tak to teda byla jízda. Tento seroš mě fakt dostal. Naposledy jsem byl takto přikovanej k obrazovce u Říma. Kam se hrabe GoT. Takže pro mě to je asi seriálová událost desetiletí. Každopádně úplně bez chyby to nebylo. Jsem zvyklej, že úroveň seriálů postupně klesá, ale tady je to šokově. Někde kolem půlky třetí série se tam zničeho nic něco zlomilo, kdy to pro mě najednou přestalo být ono. Pak znova na začátku S05. Zbytek už jsem dojel tak nějak setrvačností. Ale i tak to bylo moc dobrý. Každopádně si tento zážitek zaslouží, abych se trochu rozepsal. Bacha, následují spoilery. PLUSY: Skvělá režie a výbornej scénář. A hlavně mistrnej casting. Ubral bych asi na množství černošek, ale jinak dobrý. *** Odborně je to slušně na výši, sám jsem burzián, tak vím, o čem je řeč. Je to tu teda dost zjednodušený, ale jo, takhle nějak to chodí. *** Prošel jsem několika makléřskýma firmama a fakt to tam takhle vypadá. Ta typologie chování i mindsetu jednotlivých makléřů dost sedí, fakt to bývá takové panoptikum. *** I těch pár miliardářů, co jsem mohl poznat, přemýšlí a jedná zhruba tak, jak to tu bylo ukázáno. *** I ten Wendin výkonnostní koučink byl fajn, takhle to opravdu probíhá, věřte nebo ne. *** Perfektní kulisy, člověk jim uvěřil všechno. Chválím bohaté užívání exteriérů (na seriál). *** Výborně vymyšlené postavy. *** Šeptání Giamattiho jsem si fakt vychutnával. *** Logo Mas Cap je majstrštyk. *** Neustálé citace a odkazy... musím smeknout, pan scénárista má fakt načteno a nakoukáno. MINUSY: Od začátku jsem tvůrcům nežral nenávist mezi Čakem a Bábym. Ta správná chemie tam prostě nebyla. Vypadalo to spíš jako "co se škádlívá, to se rádo mívá". Však taky když se pak sbratřili, tak se na atmošce vlastně vůbec nic nezměnilo. Nic se nezměnilo, ani když byl Čak vyhozenej. Fujt stejný styl života i práce. Nebo jak to chodilo mezi Rhodesem juniorem a seniorem – bylo jedno, jestli si ti dva zrovna pomáhali nebo si škodili, furt na sebe koukali stejně. Ve všech třech případech to byla krutě promarněná šance, jak ukázat nějaký kontrast způsobený dějovým zvratem. Vždyť to bylo nakonec šumák, jestli je to tak nebo naopak, s postavama to nijak zvlášť nehlo. A když ne s postavama, tak pak ani s divákem. *** Nebo téma pomsty, zde červená nit. Na jednu stranu se některé dvojice vzájemně mstí za úplné hovadiny (Axova lež Laře, Mikův šaman), jindy si odpustí i ten nejhorší podraz. Typicky Rhodesové junior a senior. Nebo Chuck a Ira. Nebo Ax a Taylor. Nebo Dolarovka a kdokoli z kolegů. Nebo... vlastně většina postav má dost hraniční a nekonzistentní reakce na stresory. *** Nějak moc narychlo odstavili některé postavy. Hlavně Laru. Ale taky Connertyho nebo Grigorije. Tohle je sice obecně nemoc seriálů, ale i na seriálový standard to zde tahalo za vlasy. *** Andolov nebudil hrůzu, ale byl k smíchu. V podstatě šlo jen o vykradení Pascala Sauvage (Johnny English). *** Všechny ty faky a šity už jsou v té frekvenci dost únavný. *** Všichni vychvalujou Maggie, jaká to je herka, ale mně přišlo, že se tváří furt stejně. Koženej ksicht jak Eastwood s Affleckem dohromady v nejlepších letech. Kyselej úsměv, pozdvižený obočí... a stačí. Slabota. Někdy si dokonce troufla i dát oči v sloup, to byl teda vrchol herectví. *** Ani Damian se nepřekonává. On je to sice špičkovej herec a přetéká charismatem, ale připadne mi, že všude, kde jsem ho kdy viděl, hraje furt to stejný. Takže fajn role, ale tady se jen povedl casting. NELOGIČNOSTI a CHYBY: Permanentně mě štval "Arabelin prsten" v podobě Halla (nebo těch dvou teplých bratří, co za něj v jedné sérii zaskakovali). Vše zařídí, sežene, zjistí, a to během rauchpauzy a bez diváků. Jenže normálně bývají právě takovéhle prováděcí "drobnosti" tím úplně nejtěžším a nejzdlouhavějším na každém projektu, a trvá to měsíce, pokud je něco takového vůbec možné. *** Taky jste si všimli, jak Ax neumí vyjednávat? U každého hned přijme jakýkoli protinávrh. Vždyť on zaplatí komukoli cokoli, stačí jen říct cifru. Podobně když si někdo Chuckovi řekne o laskavost, ten hned vše odkývne a běží to udělat. Nějakej mindrák scénáristy asi. *** Ne, my burziáni opravdu nejsme geniální matematikové, třeba to, jak Ax studuje tu plachtu se vzorečky, to mě fakt rozesmálo. *** Nebo jak se Ax mrkne do úplně neznámého grafu a okamžitě "to tam vidí". Wow. *** Fakt jako že by těžba krypta v nějakém skladišti znásobila spotřebu celého New Yorku, až by guvernér musel zhasnout lampičky v knihovnách? A že by na to tak dlouho nepřišli? To snad, proboha... to fakt ne. *** Na začátku páté řady Ax oslavuje, že vstoupil do klubu "deka" (desetimiliardářů)... tak možná se mu v poslední době dařilo vydělávat, dobrá, ale on hlavně nedávno dal polovinu majetku Laře! Dotaz za bludišťáka: Kolik měl teda před rozvodem? *** Ne, s hydroplánem opravdu není možné jen tak rovnou ze vzduchu přirazit bokem k molu. To by nezvlád ani James Bond. *** Když vytáhnete ze skladu zapomenutou tašku plnou archaických véček skovaných pro případ blackoutu pevných linek (!), nemůžete je všechny hned drapnout a okamžitě začít telefonovat. Musí se tam strčit simka, nabít, pak dlouho startovat... jo a nemáte ve všech automaticky nahrané kontakty na své známé, se kterými jste nemluvili roky. *** Tomáš Akvinský není latinsky Aquinius, ale Aquinas. *** Na HBOGO hodně slabý titule teda, překladatel byl snad permanentně ožralej. Kurňa, když řeknete v kanclu "officer", nemyslíte tím přece "důstojník", proboha. "Zaříznout někoho" a "pořezat někoho" jsou dva dost rozdílný výrazy. Nebo proč si Taylor a Oscar v páté řadě vykají? To se to překládalo z němčiny? Jo a vyhoďte korektora, kterej si plete "si" a "jsi". Amatéři. Zlatej Netflix. Ale jinak super. () (méně) (více)

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (více)