Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (více)

Série(7) / Epizody(84)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

slunicko2

Zábavné i poučné poměřování pindíků. 1) Jak se po čtyřech řadách postupně vyjevuje, určité vzorce chování (člověk člověku vlkem) jsou imanentní určitým společenským vztahům, jsou jejich neoddělitelnou součástí. Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti zkrátka platilo a platí a žádné ušlechtilé úmysly ani neušlechtilé kecy na tom nic nezmění._____ 2) U podobných filmů obvykle nemám komu fandit. Vlci bývají nesympatičtí a chovají se hnusně. Ale zde máme vlky charismatické, kteří ještě nezapomněli, jaké to je být normálním člověkem, nebo si na to alespoň občas letmo vzpomenou. A vždycky mi byl sympatičtější inteligentní darebák - osobnost, než oslizlý poctivec, kterého se jeho dobrota drží jako lepkavá cukrová poleva._____ 3) Seriál ale není o boji hodných proti zlým. Je to o boji Dobra a Zla v našich duších. Téměř všechny postavy si tento boj nesou s sebou. Právě zápas s vlastními démony dělá seriál tak zajímavý, možná bych měl napsat fascinující._____ 4) Wendiny psychoterapeutické konzultace pro začátečníky v oboru mi poskytly čiré potěšení._____ 5) 45letý Damian Lewis (Bobby Axelrod), 49letý Paul Giamatti (státní zástupce Chuck Rhoades), 42letá Maggie Siffová (Chuckova žena Wendy) a 33letá Asia Kate Dillonová (Taylor Masonová) nebinárního pohlaví (je pansexuální) podávají přesvědčivé herecké výkony. Věk protagonistů uvádím k datu jejich prvního účinkování v seriálu._____ 6) Kladu si otázku. Opravdu bych na místě našich "hrdinů" udělal všechno možné, abych získal peníze a moc, jak to vidíme u Bobbyho, Chucka a jejich okolí? Trochu mě děsí, že neřeknu jasně a energicky - ne, v žádném případě. Ale na druhé straně je to dobře. Morální proklamace typu "jak bych se zachoval, kdybych..." nebývají ani upřímné, ani pravdivé._____ 7) Těším se na pátou řadu._____ 8) 15.2.2021 - Pátá, šestá a sedmá řada pokračují v nastoupeném trendu. Zápas o vliv, postavení a likvidaci soupeře pokračuje ve stále stejných intencích. Trochu se mění okolnosti, občas se ukážou i noví protivníci i problémy, ale základní linka se nemění. A, věřte nebo ne, pořád je to napínavé a zajímavé. ()

lucifrid

Na Billions mě samozřejmě nalákala jména Lewise a Giamattiho. Když se přidal i ten první skvostný trailer, mé nadšení vystoupalo na vrchol. První díl dalece předčil veškerá očekávání a další epizody ani jednou nezaváhaly, kvalita se stále držela neskutečně vysoko a každý díl ve mně vyvolával jásot. Hodně se mi líbilo, že nešlo jen o duel dvou hlavních hrdinů, ale do děje významně zasáhly i jejich manželky a další postavy. Wendy mi ze všech postav přirostla k srdci nejvíc. Konečně silná ženská postava, která jedná logicky a není tu jen na okrasu, ale naopak určuje směr děje a vyrovná se svým mužským protějškům a nemá potřebu se nad ně povyšovat. Stejně tak i ostatní ženské postavy. Finanční téma nemusí nikoho děsit, spíše děj doplňuje a většina termínů není pro pochopení složitá, naopak ze strany diváka je zajímavé do této sféry proniknout. Zároveň je velkým plusem to, že nikdo není na první pohled záporákem nebo klaďasem, každý má své špatné stránky, ale zároveň vlastnosti, pro které ho budete milovat. Už od prvních vteřin seriál provokuje a do posledního dílu s tím nehodlá přestat. Za mě nejlepší novinka této sezóny a už netrpělivě vyhlížím druhou řadu. ()

kagemush

Povedená série , kde si všichni a furt dokola poměřují pinďoury. A to včetně zde zúčastněných děvčat. A samozřejmě že obdobné storky v reálu nejsou tak šťavnaté občas do růžova jako tato. Koho to ale zajímá .... ()

flyboyeda

Tohle tipuju na serialovy hit roku 2016 v mainstream sekci. Moc chytre napsany scenar, zajimave a na hrane se pohybujici charaktery site na miru (predevsim Lewis / Giamatti), hodne slusne tempo. Finance vs etika / zakon, manipulace, vysirky, prvni dva dily venku pusobi velmi slibne... ()

Noviik

Po velkém nástupu Billions dost ztrácí tempo a snaží se v poklidu dojet na slušné úrovni ke konci první sezóny. Občas něčím pobaví, postraší nebo šokuje. Ale je to sakra málo na ten nástup. Pořád je to seriál zážitek, se skvělými herci a tématem. Ale první série mi bude zřejmě stačit... ()

Radiq

Damian Lewis je démon... když je to potřeba. Paul Giamatti nezaostává. Ostatní postavy jakbysmet. Extrémně chytrý děj. A to tak moc, že polovině věcí tam nerozumím. Taky kdo se má vyznat ve všech těch burzovních, obchodních, akcionářských a jiných termínech ze světa finančních trhů? Hedgeové fondy, short/long position, margin, blabla blablabla bla. Jen mi došlo jedno - že když se v tomto seriálu mluví o ATM, nemyslí se tím bankomat, ale "ass to mouth", chch. Což mě přivádí k tomu, jak je to vkusně ochucené silným kořením - BDSM praktikami... na straně dobra. I když co je zde dobro a co zlo... ta hranice dokáže být tenká. A tak, přestože se člověk často nechytá, milióny a miliardy tady jen lítaj (holt úplně jinej svět, kde se obchoduje v částkách odpovídajících HDP Evropské unie, chch)... a to je zatraceně chytlavé. A vyvrcholení v poslední epizodě v závěrečném dialogu, to už je jen taková čerešeň na tortě. Plnou palbu po první sérii sice nedám, ale uznávám, že je to kvalita (ne jak ty bezduché kraviny pro mainstream). A seriál mě tak chytl, že 2.-7. sérii jsem skouknul v podstatě najednou, ale celou dobu si to drží stejnou kvalitu, takže není potřeba to nijak rozpitvávat. Vyzvdihnout musím zapojení Johna Malkoviche, kterej si ruskýho oligarchu vyloženě vychutnal. Naopak trochu to pokulhávalo v 6. sérii, kde zmizel Axe a je to znát - Mike Prince, kterého solidně hrál Corey Stoll, je v obchodování a chování až moc slušný (teda než začne sebestředně kandidovat) a ty Axovy podlé praktiky mi chybí. Co mi tam ještě vadilo, tak to, že občas se v seriálu mihnou asi nějaké osobnosti z reálného života z oboru kulinářství, financí, sportu... a vy je sice většinou neznáte, ale poznáte je podle toho, že jsou toporní herci a nebo že jsou tam jejich postavy vtlačené bez nějakého dalšího účelu. Často taky vystupují jako nosiči mouder nebo rádci, což bylo jak když vás někdo trefí prakem do oka. Ale jinak ve všech sériích jedeme mocnářské hry na nejvyšší úrovni a když myslíte, že výš to už nejde, tak jde. I když polovině věcí normální člověk (navíc z ČR) dost často nerozumí, ty důležité věci pochytíte a já si teda celý ten nabouchaný rytmus světa zbohatlíků užíval. Chválím tvůrce, že vytvořili opravdu komplexní propracovaný chytrý seriál s hlubokými postavami (jako že nejsou ploché... teda kromě Asia Kate Dillon, chch) ()

Cedr

Prvoplánová rádobypromyšlená hra na kočku a myš z pseudochytrého prostředí financí. Přitom je to pouze navoněná telenovela pro jednoduché paničky. ()

noriaki

Mám rád příběhy ve kterých se postavy vyvíjejí. Takže definitivní soud kdo je klaďas a kdo záporák, si nechte na poslední epizodu. A nebo na něj úplně zapomeňte, protože to vypadá, že každý je ochotný se sem tam ušpinit, pokud to pomůže dobru, nebo alespoň jemu. Scénář ctí zásadu, že při hře na kočku a na myš vyhraje ten, kdo není myš. Počáteční jasně nalinkovaná situace se po pár dílech začne komplikovat, atmosféra houstnout a kvalita dílů jde výrazně nahoru. Nic z toho by nebylo možné bez skvěle napsaných dialogů a dvojici výborných protagonistů. Respektive se sluší říci trojice, protože Maggie Siff má na výsledném dojmu stejně velkou zásluhu, jako Damian Lewis a Paul Giamatti. Herecky však za oběma, především za svým seriálovým manželem, dost ztrácí. Půlhvězdičku navíc přidám za soundtrack a cameo Metallicy. ()

fabecc1222

Tak mi definitivně skončil jeden ze seriálových veteránů. Už je to sedm let, co jsem se vrhl do světa nejvyšších financí, ale vlastně jsem se nedokázal nikdy úplně nechat pohltit. Pro mě byl lákadlem pro sledování Damian Lewis, který opět ukazuje, že patří mez špičkové herce. Obecně je celý seriál postaven na dvou hlavních postavách, které stojí každá na jednom konci a komu tenhle styl sedí, tak se bude bavit náramně. Mně už pak přišlo, že se ta premisa začíná vesměs opakovat, ale nikdy to nespadlo vyloženě do nějaké křeče. Občas by tomu asi neškodil větši tah na branku, ale komplexně je to pořád hodně chytře napsané a velmi dobře zahrané. Je teda třeba říct, že bez toho zmíněného Lewise bych se do seriáli asi ani vůbec nepouštěl. ()

Skeksis

39 minút, 40 sekúnd - to je čas, ktorý som to vydržala sledovať pilot. Nuda, že som mala chuť zoškriabať omietku a znova namaľovať stenu. Nezachránil to ani výborný Paul Giamatti, ktorého som si všimla v American Splendor, ani Damian Lewis, ktorý je výborný všade, kde sa pohne, aj kde sa nepohne. Ale kto sa má pozerať na egocentrických čurákov (aj keď v ich podaní), ktorí sa zaujímajú iba o to, koľko klesajú a stúpajú akcie, čísla, a zase čísla? To si rovno pozriem stav na svetovej burze, a nepotrebujem okolo toho kopu zbytočných rečí a "akože" ponor do čuráckej psychiky. Neverím, že by som zmenila názor po pozretí ďalšieho dielu. Nie a nie! ()

zigíš

pilot nad očekávání, i když v případě Showtime, která má laťku tradičně vysoko, bych zas tak překvapený být nemusel (!) takže ještě jednou: pilot rozhodně splnil všechna očekávání ..těším se, co bude dál :) ()

vyfuk

Tohle je přesně ten seriál, který vím, že mě nebude bavit. Ale hej lidi, já to zkusil, takže alespoň něco ne? Tohle je přesně Sázka na nejistotu mezi seriály. Já prostě vím, že mě to nebude bavit, takže ani nehodlám nějak ztrácet svůj čas a ani snižovat zbytečně hodnocení seriálu. Ani jeden bysme z toho nevyšli dobře. Silně mimo mě. ()

TroiMae

Neuvěřitelné, jak napínavé může být něco, čemu vůbec nerozumím – peníze. Oceňuji, jak nenuceně je seriál inkluzivní (a to jsem viděl zatím jen první řadu), jak neheteronormativní dokáže být, jak bezděčně dokáže zobrazovat genderovou, sexuální a vztahovou diverzitu, aniž by se z toho dělala věda. ()

Daddko

Pre niekoho nič nehovoriace hry magorov s číslami. Pre mňa výhry, pády, deň-noc v strese. Krásne myšlienky a dialógy. Byť tak v 1 ročníku Managementu riadenia financií nechodím na prednášky a pozerám tento motivačný fucken Meisterstück . Rokovacie taktiky, reč tela, druhú stranu musíš mať prečítanú ešte km si sadne, informácie majú cenu zlata a výhra za každú cenu. Jediná pripomienka k sado-maso, ktorú si mohli odpustiť. A pozdravujem borcov z Penty pred januárovými vyhodnocovačkami.... ak táto tradícia ešte trvá. Vinšujem čo najmenej "šlatule, škatule hýbte sa". ()

keoma26

Někdy je tam jen možná až moc sofistikovanosti na úkor takovýho toho zdravýho "naturalismu" a impulzivnosti, ale dá se na to koukat jako na promyšlenou "partii" šachů, kterou proti sobě i spolu hrajou skrze dvě hlavní postavy naráz desítky lidí na jedné šachovnici a navzájem o sobě často ani nevědí ... Tím stylem mi to hodně připomíná můj další oblíbený seriál Skandál. ()

klukluka

Respekt všem kolegům tady na ČSFD, kteří se to dřív než já neostýchali počastovat špatným hodnocením. Vydržel jsem ne jeden, ale 2 díly, abych definitivně pochopil, že tohle je navzdory aktuálním 86-ti procentům totální, nesmyslnej, za vlasy přitaženej a přesto zoufale nudnej bullshit. Ale padají tu ohromný numera v dolarech, hodně lidem to evidentně stačí- sráči. ()

divak84

Jednoznačných 5 . Ve stejném dni jsem si pustil piloty Quantica a Bilions a rozdíl je kurevský... Bilions rozhodně vyplní me čekání na Spaceyho :) ()

Hanys_

S1 5/5. Damiens Lewis v další ikonické roli. Podrazy, vydírání, právnické klíčky, shorty..Billions vyžadují plnou pozornost, ale za to nabídnou dialogovou a scénaristickou lahůdku._S2 5/5. Přibylo pár nových postav, vzniklé zápletky dávají smysl a ta cesta k parádnímu finále neustále překvapuje. Jelikož House of Cards už trochu dochází dech, tohle je skvělá náhrada._S3 4/5. Fain, že se třetí série už netočí kolem boje Chuck vs Bobby. Asi už by to trošku zavánělo bezradností.. Ale imho mi tady právě nějaký takový střet chyběl. Závěr zase silný, jako lákadlo na další sérii vlastně bezchybné._S4 5/5. I na počtvrté prostě paráda. Tvůrcům vůbec nedochází dech, sypou pořád skvělé repliky a herci do jednoho zase zralí na Emmy. Jeden z nejlepších nejmíň provařených seriálů současnosti. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (více)