Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (více)

Série(7) / Epizody(84)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

zapalik

Pětihvězdičkový seriál. Oba hlavní hrdinové hrají fantasticky a musím říct, že přestože mě svět financí nikdy nezaujal, tohle sledují jedním dechem. Finále druhé řady obzvlášť famózní ()

vikino1

Ty kráso to byla jízda. Tenhle svět nejbohatších lidí světa a burza. Člověk by i uvěřil, že lobisti tak nějak žijí.. A herecký výkon Exe - už v Bratrstvu byl můj oblíbenec. Všech 7 serií naráz - tak to má být. ()

DavidWebb

Seriál zo suchopárneho prostredia obchodovania na finančných trhoch, ktorému dávajú šmrnc motivácie jednotlivých postáv, pričom nie vždy sa jedná o peniaze. Rozhodne mal od začiatku poriadne ambície, či už sa jedná o priemerných divákov alebo profesionálnych kritikov. Za seba môžem povedať, že som sa vždy na ďalšiu časť tešil a technicky je to zmáknuté tak dobre ako sa len dá. Napriek všetkému to predsa len nezanechalo vo mne taký ťažkotonážny dojem, aby som šiel až na 5 hviezd alebo mal chuť si seriál pozrieť znova. Z hercov by som (nie vyzdvihol) ale určite spomenul Maggie Siff, ktorú som vôbec nepoznal, ale svoju postavu zahrala úžasne, vniesla do nej kus elegancie z ktorej zasa vyžarovala charizma a atraktivita. Druhú sériu si ujsť nenechám, ale ako som spomínal, nemienim si ho ani zopakovať. ()

alldo.raine

Koncert dua Giamatti vs Lewis. Koncert, který byť má již mnoho epizod, stále baví a neustále přináší něco nového. Já jsem v týmu Axe, kde vy? :) PS: S pátou sérii končím. V nejlepším přestat, což se u mě rovná skončit s Bobby Axelrodem, kterého už v castingu na šestou nevidím. Byla to ale moc pěkná jízda. PS back on track se 7kou. Závěr jsem si nemohl nechat ujít a stálo to za to. ()

DassemUltor

Kurva jak já miluju tyhle býky z wall street. Vymírající druh způsobený levicově sluníčkovou genocidou.. money. Testosteron. Mastná pizza. A ještě jednou money. Der Traum ()

lucky.loo

Damian Lewis se stává jedním z mých oblíbených herců, skvělý byl v Homeland i zde. Po celou dobu série jsem se těšil na další díl. Dvanáctý díl měl ten samý efekt a budu se tak těšit co tvůrci vymyslí v dalším pokračování. Hodnocení 81% ()

RafaKrakal

Giamatti a Lewis si jedou svojí vlastní ligu a pozvedávají seriál na úplně jinou úroveň. Svižný děj, řada vynikajících zápletek, pro mě jeden z nejlepších počinů na seriálové scéně. 90% ()

Viper86-V1

1-3. rada. Jestli nejaky serial snese dramaturgicky a herecky prime srovnani s House of Cards, tak tento. Navic je jeste o neco realistictejsi (na vrazdy nakonec - zatim - nedoslo, ale jinak jde o vysokou hru per excellence). Doporucuju. ()

Mamlas odpad!

Nezaujalo ničím. Chodí, žvaní, žvaní, chodí a žvaní. Taková americká telenovela. Pro diváky Ulice, Růžovky a podobných obludností jistojistě lahůdka. (5%) ()

Sennhie

Před pěti lety, když začínal seriál Suits, jsem v komentářích zanechal moje očekávání o seriálu ze světa Wall Street v podobném ražení jako již zmiňovaný Suits a konečně jsem se dočkal. Ve všech směrech výborný souboj dvou titánů. ()

Jadro

Každučkou časťou je to len lepšie a lepšie, Zriedka je hlavný charakter popretkávaný toľkou ctižiadosťou, všestrannosťou a naopak aj neutrálnosťou konania. 99% ()

Luckyboy

Psychologické drama s jednou hlavní postavou, která je podle scénáře hodně dobrá psycholožka, má největší slabiny právě v psychologii postav. Akorát trvá cca 10 nebo 11 dílů, aby to člověk dostatečně prokoukl. Dívá se na to celkem dobře, i přes často pomalé tempo a dost nepřehledné skákání v časové linii s občasnými flashbacky (např. pohřeb Donnieho). Jednotlivé episody jsou z větší části soběstačné, ale seriál má přitom ambici vyprávět složitý a vrstevnatý příběh. Spolu to jednoduše neladí. Jde o hezký exkurz do z části fiktivního světa investičního kapitálu a žalobců a vyšetřovatelů, ale upřímně, pokud bych si měl vybrat, raději se podívám na Suits, i když je to víc právnická soap opera než drama. Vlastně jediné, co seriál drží na úrovni, která pro mě znamená chtít se dívat, jsou některé dobře napsané dialogy a pak oba mužští hlavní herci, kteří, i když role nejsou napsané zdaleka tak dobře, jak by je uměli zahrát, podávají dobré výkony. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak druhá série už nabrala víc směr k mocenským hrátkám a přímo z ní čiší (i když zatím distingovaná) touha po moci. Proto lze jen vroucně doufat, že se děj nezvrhne směrem, kterým se zvrhl House of Cards. Nakonec se nezvrhl, a Chuckův machiavelistický meisterstueck v podobě tahu obětování dámy, jezdců a koňů, jenom aby zasadil finální (? - samozřejmě, že ne :-) ) úder, byl hodný respektu a pohrdání zároveň. Reakci některých aktérů, hlavně Rhoades seniora, nejsou příliš uvěřitelné, ale tak podklady pro další zápletky jsou nutné. ()

B3n odpad!

Ďalší budovateľský seriál. Neomarxistická propaganda, ale zjavne to funguje, keďže ľudia to ospevujú do nebies. Tu dokonca ukázali prvýkrát nový druh devianta- samozrejme v úlohe kladného nadčloveka. Takto nejako to vyzeralo aj s majorom Zemanom v 70. rokoch, kedy nad tým obecenstvo jasalo (a dnes zase nadáva, lebo sa to patrí). Odkaz seriálu - ľudia, zamerajte sa čo najviac na peniaze, užívajte si. Ostatné hodnoty sú pre slabých. Rodičia pri rozhovore o svojich deťoch rozprávajú "tvoj syn povedal", namiesto mena (ktorý rodič toto robí?) a kopec iných drobných budovateľských zvráteností, ktoré si neznalý divák nevšimne... Odporné, nechutné. ()

JasonV

Začalo sa to dobre, ale potom v 2. sérii sa z toho stala nudná telenovela, príbeh sa zbytočne začal trieštiť, niektoré dejové línie vychádzali do stratena a hlavne sa začalo tlačiť na debilné psychoterapie na úkor deja. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (více)