Všemocný

USA, (2015–2016), 15 h 38 min (Minutáž: 40–45 min)

Jake McDorman, Jennifer Carpenter, Hill Harper, Mary Elizabeth Mastrantonio, Bradley Cooper, Desmond Harrington, Marko Caka, Doris McCarthy, Ari Fliakos (více)

Epizody(22)

Brian toho v životě zrovna moc nedokázal, ale až když jeho otec vážně onemocněl, začal si vyčítat svoji neschopnost. V tu chvíli se objeví starý kamarád a dá mu pilulku, která mu změní život... (TV Prima)

Optical

Seriál o tom, kterak vzít potenciál z filmové předlohy a proměnit jej v bezduchou kriminálku. Brianovi asi dávají nějaký špatný matroš, protože i na NZT se jeho inteligence nezvyšuje, nebo je to totální hovado, které jen díky NZT dokáže fungovat jako každý další průměrný člověk. Postava Briana rozhodně není všemocná, on je skutečně omezený. ()

Uccueta

má to všetko, čo by mohlo s Limitless urobiť strhujúcu seriál, dokonca aj hlavná predstaviteľka je zaujímavá v tej svojej zasnenosti, keď sa pozabúda, že niekde stojí s otvorenými (a to doslovne) ústami. Ale je zaujímavá, neohraná, neotrlá a predovšetkým jej charakter nie je tuctový. (pozor, ďalej Spoiler) Na druhej strane vás celú dobu hnevá, že aj keď Brian berie NZT a má byť super inteligentný, správa sa proste detinsky a hlúpo a často nelogicky, čo je skutočná kontradikcia. Tento holý fakt, ktorý prináša vizuálne zaujímavé vsuvky, robí z hlavnej zápletky a námetu nezmysel, lebo ho sám bojkotuje. A vysvetlenie, že Brian proste sám so sebou bojuje, aby sa nestal niekym iným podľa mňa nestačí ()

Rhod

Po pozretí filmu Limitless keď som sa dozvedel, že bude aj seriál, hneď som vedel, že ho budem pozerať, nakoľko ma film veľmi zaujal. Pri seriály to ale až také nie je. Čakal som o dosť viac, niečo iné. V podstate klasická kriminálka, s tým rozdielom, že mu pomáha droga NTC. Každá časť je v podstate o tom istom. Skôr by som si vedel predstaviť, aby hlavný dej presunuli na zisťovanie používania drogy u senátora (Bradley Cooper). Ale zatiaľ to aj trochu baví, raz týždenne/dvojtýždenne vidieť jednu časť mi nevadí .. horšie by to bolo, ak by som to mal pozerať za sebou. To by som asi ten seriál nedopozeral. A jedna vec ktorú na tomto seriály neznášam je Jennifer Carpenter ... ako ja neznášam tú herečku, predýchal som ju pri Dexterovi a teraz mi ju obsadili do hlavnej role ďalšieho seriálu. Časom možno kvôli nej dám hodnotenie na 3* (fakt ju nemôžem ani vystáť, ako herecky, tak aj všetkým ostatným) :/ ()

matushsvk

Kto by to len po prvotnom oznámení povedal, že seriálové "priame" pokračovanie filmu s rovnakým menom dopadne takto skvelo. Odľahčené procedurálne zápletky aj po viac ako 10. epizódach stále bavia a sympatická ústredná dvojica McDorman a Carpenter funguje ako švajčiarske hodinky. 4/5* a nebojím sa povedať, že je seriálový Limitless jedným z najväčších prekvapení tejto seriálovej sezóny. ()

Goumen

S každým dalším dílem byl seriál o něco lepší a závěrečným dílům není moc co vytýkat. Kromě rostoucího napětí se i zhruba od poloviny seriálu začalo paradoxně hrát na odlehčenou a docela zábavnou notu. Většinou se to dobře doplňovalo, ale někdy se mi Finchovo představy a myšlení zdálo až moc ujeté. Ve výsledku jde ale o zajímavou a zábavnou podívanou se sympatickými herci. Zasloužené 4* ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. Seriál dostatečně nevyužil svůj potenciál. ()

BIG.NINE.CF

Zatím pouze pilot... Volně navazuje na film, který byl pecka a pokračuje v jeho tempu a kvalitě. S obsazením nemám sebemenší problém, Debra je fajn, radost zase vidět. Uvidíme jestli si zbytek série udrží stejnou kvalitu jako pilot. ()

fruitixx

Tak na film se to nehrabe ani náhodou, je to vykradené a posunuté do úplně jiné úrovně kamsi o do suterénu...prostě nic nového. ()

MrGandy

Očekávání bylo velké, čekal jsem podobný styl hlavnímu filmovému limitlessu, ale možná dobře, že se tvůrci dali touto cestou, protože to diváka víc baví. Je tam pár podivných dílů, kterým vévodí díl s "dinosaurusem". Jsem rád, že se v seriálu na docela dlouho ukázal i Bradley Cooper, který nebude nejlevnější :). V co doufám, že nám seriál objasní je to, jak se právě Eddie Morra přeměnil v "záporáka", respektive alespoň tak nám ho seriál prozatím ukazuje. Ale co se týče našich hlavních postav, Brian mi je příjemný, stejně tak Rebecca a Ike a Mike :)...Zbytek to tam tak pěkně doplňuje. Uvidíme, nechme se překvapit, jak to bude dál... ()

Matt2626

Seriál, ktorý úspešne nadviazal na Všemocný a postavil na jeho báze tematickú základňu. Vyžaduje si trochu času a trpezlivosti, pretože scenáristom chvíľu trvalo, kým sa našli, ale je to zaujímavé a Jake McDorman to drží nad vodu. ()

as-minor

Bravúrna séria, ktorá sa od svojho pôvodcu určitým spôsobom odkláňa. Je viac odľahčená a zameraná na pobavenie diváka. Je to však absolútne pochopiteľné a koncepčne odôvodnené. Charakter nového protagonistu, ktorého famóznym spôsobom stvárňuje Jake McDorman, je vhodnejší práve do takéhoto prostredia. Tvorcovia možno chceli takýmto spôsobom oživiť tento svet a tiež prísť s nejakým novým prvkom, aby sme sa neplavili len po známych vodách. Veľmi rýchlo by nás to mohlo omrzieť. A za seba musím konštatovať, že to perfektne funguje. Seriál je zábavný, inteligentný, originálny a svieži. Jednotlivé epizódy sú zaujímavé už v úvodoch, ktoré majú viacero rôznych podôb. Jednak tu máme diely, ktoré bezprostredne nadväzujú na priebeh deja z predchádzajúcej epizódy. Ďalej tu máme v niektorých prípadoch využité retrospektívne rozprávanie. A to tak, že v úvode je nám predstavená určitá situácia, ktorá sa v daný moment síce odohráva, ale strih nás opäť prenesie do minulosti a postupne je nám vysvetľované, prečo a ako sme sa ocitli práve v nej. Musím uznať, že v každej časti sa pracuje nekonvenčným spôsobom, ktorý má nabudiť ešte väčší dojem originality a v určitých prípadoch i pobaviť. Príkladom toho sú scény, kde nám Brian púšťa „vine“ videá, ktoré vidíme namiesto konkrétnych činností dejúcich sa v danej chvíli, ako napríklad hacking. Scéna odkazujúca na tradičné tanečné umenie zakomponované v bollywoodskych filmoch. Celá 11. časť vyskladaná z rôznych príbehov a pohľadov viacerých postáv na tento svet a smerujúca k zjednocujúcej podstate celej epizódy a 13. časť so vstupmi detského hrdinu protagonistu, ktorý ho presvedčí zamieňať všetky „strašidelné“ slová za „príjemné“. Takýchto príkladov by sme našli nespočetne mnoho. Netreba tiež zabúdať na celé vizuálne prevedenie, ktoré je po technickej stránke veľmi atraktívne. Vďaka nemu sme napríklad schopný zachytiť prvotný moment pôsobenia lieku na hlavného hrdinu. Obraz je svetlejší, akoby predstavoval určitú paralelu s myšlienkami Briana, ktoré sú tiež jasnejšie. Dokážeme vidieť i vizualizáciu objektov a tak ďalej. Aj auditívna zložka sa nestráca a je plnohodnotným doplnkom celého výsledného tvaru. Vďaka tejto komplexnosti a kompaktnosti hodnotím seriál ako výborný a bez ostychu ho zaraďujem medzi moje najobľúbenejšie. Zabavil som sa, vychutnal som si slušnú dávku akcie aj napätia. Vynikajúci herecký ensemble mi dal možnosť zžiť sa s postavami, no najmä s protagonistom zásluhou famózneho Jakea McDormana. Vďaka fantastickému scenáru a nekonvenčnej režijnej práci som si užíval okrem hlavnej dejovej linky i každý, epizodický príbeh. K seriálu sa budem veľmi rád vracať. Dokonca by som si vedel predstaviť pokračovanie. ()

Lujna

Není to špatné, vlastně je to docela fajn... jen jim to občas ujede a není to zdaleka tak chytré jak by mělo (když jsem já s horečkou chytřejší než hlavní hrdina na NZT, je něco špatně). ()

WillDormer

Průměrný seriál navazující na perfektní filmovou předlohu. Marně jsem čekal na vzrušující příběh o tom jak se za pomoci zázračných pilulek stane ze zbídačeného neperspektivního mládence nejzásadnější postava v dějinách lidstva. Místo toho jsem dostal další lacinou kriminálku s plochou vyšetřovatelkou. ()

maestrum

Film se mi líbil. Zajímavá myšlenka na téma co je člověk schopen dokázat po využití mozku na x procent, byť je toho dosaženo pouze polknutím pilulky. Možná právě ta jednoduchost je kouzelná. Seriál čerpá z tématu, dokonce i Cooper slouží jako lákadlo, byť se objevuje velmi sporadicky. Vcelku rychle ovšem seriál začíná nudit, nemá to tempo, napětí, tajemno...Ve filmu bylo úžasné sledovat jak Cooper "roste" s každým dalším "levelem" a co nového dokáže. Tady ten wow efekt chybí a zbývá pouze podprůměrná detektivka s hrdinou, který díky svému IQ vše vyřeší. ()

kecal

Tu experimentální drogu si měl hlavně vzít scénárista ! To co tvoří pomocí svému normálnímu intelektu je na úrovni mírně retardovaného puberťáka. Nevšim sem si dramatu, thrilleru, ani sci fi, jedině snad hodně špatné komedie. ()

buryman

Nevim no nic moc mu ta pilulka nedala. Na Koksu by byl asi chytřejší a hlavně svižnější.Škoda zabitého potenciálu poslední 3 dily byla fakt nuda . ()