Všemocný

• Austrálie

Limitless

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 105 min

Zábavný a chytrý film ve 3/4 své stopáže. V poslední čtvrtině ale začne trochu nudit a sem tam se přistihnete, že nenápadně pokukujete po hodinách. Nicméně tohle je asi má jediná výčitka vůči tomuto filmu, takže teď přejdu ke kladům. Bradley Cooper je sympaťák, kterému uvěříte ten "přechod" (z vcelku chytrého spisovatele na génia), Abbie Cornish mi potvrdila, že si na ni musím dávat větší pozor, stejně jako na jméno Neil Burger (přemýšlel jsem, odkud ho znám, no a není to nikdo menší než člověk, co natočil The Illusionist). Co ale tenhle snímek povyšuje nad ostatní blockbustery je dokonalá kamera (ty průlety městem… naposledy se mi takhle líbila kamera u Enter the Void), která snad bude oceněna (alespoň nominací) na příštích Oscarech. Ale co je nejdůležitější, ten závěr byl lahůdkový. Takže Limitless sice není dokonalý film, ale díky castingu a skvělé práci s kamerou vás dokáže zabavit a vy jen přemýšlíte, co byste vy udělali, kdyby vám někdo nabídl pár těchto pilulek… 80 %.(1.7.2011)

Droga přináší euforii, závislost ztrátu důstojnosti - záleží jen na vás, bez čeho se snáze obejdete.. Slibně nakročený thriller s "googlovskou" prací kamery začal někde od půlky nedostatkem obsahové invence skomírat - v tom místě scénáře asi autorova dealera čirých lentilek sebrala policie.. Palec nahoru pro Bradleyho Coopera, který v první třetině filmu dokázal, že se umí herecky pohybovat i na opačném pólu sebevědomého seladonství a řekněme si otevřeně, tato "čistá" část jeho já byla ve své lidskosti plné chyb mnohem sympatičtější..(24.2.2012)

Sci-fi thriller o utajovanej droge NZT, ktorá dokáže stimulovať ľudský mozog tak, že je využívaný na sto percent. Tým pádom sa z konzumenta tejto látky stáva absolútny génius. Má to samozrejme aj svoje temné stránky a neželané vedľajšie účinky. Neúspešný spisovateľ Eddie Morra sa pod jej vplyvom vypracuje na najvyššie spoločenské pozície. Bude však musieť za to zaplatiť vysokú cenu. Podarí sa mu ustáť tento nebezpečný experiment? Stane sa z neho "Všemocný" človek? Film režiséra Neila Burgera je pomerne zaujímavým, originálnym snímkom. Tiež ma potešila aj prítomnosť Roberta De Nira. Avšak nepotrebujem brať ani NZT, aby som si tam všimol niekoľko logických kiksov, ktoré mi zabránili dať mu plné hodnotenie. ****(3.9.2014)

Efektní a vizuálně překvapující Všemocný překonal veškerá má očekávání a zařadil se mezi ty nejpovedenější kousky, které jsem letos viděl. Nemůžu říct, že by se mi na něm líbilo úplně všechno, zejména scénáristické berličky, které jsou důkazem docházejících nápadů paní scénáristky, jakoby scénář chtěla napsat během čtyř dnů (stejně jako Eddie svou knihu). Větší nedostatky jsem však neviděl (nebo vidět nechtěl), Bradley Coopera moc nemusím, tady mi však poprvé ani trochu nevadil a rozhodl jsem se, že nad ním ještě lámat hůl nebudu. Po vizuální stránce je na co koukat, ať už na špinavou a trhavou realitu, tak na krystalicky čistou a barevně přepálenou "jízdu" na NZT. I když zrychlené cestování napříč metropolí mi způsobovalo točení hlavy a mírnou závrať, jde o výborný nápad a je vidět, že si tvůrci dali na vizuálu záležet. Celkově vzato jde o překvapivě působivou podívanou, kterou si určitě ještě minimálně jednou pustím.(27.10.2011)

Jako oddychovka film určitě obstojí. Čistě komerční film, který se však snaží navenek působit chytře. Zápletka je hodně zajímavá, snaží se o originalitu, člověka film neurazí, ale nesmí od toho čekat nic víc, než další nevybočující sci-fi thriller z řady, já asi právě čekala víc, proto to hodnocení, které dávám. Scénář v určitých místech dost drhne a především závěrečná patnáctiminutovka je už moc přitažená za vlasy a celé mi to pak vyznělo nějak trapně. Rozhodně ale musím pochválit nápaditost filmu po vizuální stránce, kamera se mi strašně líbila. Bradley Cooper je tady tak nějak v pohodě, ale nemůžu říct, že by mě nějak odzbrojil, uznávám ale, že charisma má velké a celou hereckou kariéru má ještě před sebou.(24.6.2011)

• - Do jedné z rolí tvůrci uvažovali o obsazení Elizabeth Banks. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když se Eddie (Bradley Cooper) vrací ze schůzky se svou vydavatelkou, jeho byt je opět tím zaneřáděným ponurým brlohem, kterým byl i dřív, ačkoliv jej před odchodem na schůzku v jednom ze svých osvícených stavů dokonale uklidil. (Conspi)

• - Lingvistickou zajímavostí je imperativ přijmení filmové postavy Bradleyho Coopera Eddie Morra. To v portugalštině znamená doslova "zemřít". V tomto smyslu by se Bradley Cooper jmenoval "Umírající Eddie" nebo "Eddie Skomírající", což je v kontextu filmového děje prakticky výstižné. (Conspi)