Všemocný

• Austrálie

Limitless

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 105 min

Koukatelný film se zábavnými formálními vychytávkami. Scénář ale docela dost drhne. Celou dobu mě štvalo to, že se hlavní hrdina celou dobu chová jako naprostý vůl - pod vlivem chytré pilulky ještě víc než normálně. Samozřejmě že ta smyšlená droga může působit, jakkoli tvůrci řeknou, a je zbytečné hledat v jejím působení nějakou logiku - ale stejně mi to bránilo si film v klidu vychutnat. A smysl konečného vyústění jsem buďto nepochopil, anebo je úplně blbý.(21.5.2011)

Scénář: Leslie Dixon .. Poutavý příběh o chemické akceleraci mozkového potenciálu s přitažlivým scénářem, který podporuje zdatná herecká sestava a snaživý režisér středního proudu. Ten boduje, mimo jiné, zajímavým vizuálním provedením, které přináší spoustu nápaditých kamerových vychytávek. Zkrátka vznikl nenápadný film bez velkých ambicí, který mne však - díky tématu - velmi bavilo sledovat, abych bez uzardění přehlídl některé nedostatky ve vývoji příběhu a jeho spíše žánrové vyústění. Kladné účinky dané látky tak silně převažují výše či jinde zmíněné nedostatky až vedlejší účinky a osmdesátku uděluji s tím, že držím palce chemikům, co tuhle látku jednou vyprodukují - třeba jako "suvenýr." 85%.(13.4.2011)

Nemocný všemocný. Konec rozboru. :p [Kino](14.4.2011)

Fajn. Vizuálne dokonca super. Dejovo spočiatku vťahujúce. Cooper v pohode. Ale už v polovici sa to začne rozpadávať a takmer idiotská línia s ruskými mafiánmi (to ako vážne?) naznačuje, že scenáristom hodnú chvíľu pred dopísaním došli pirule.(17.5.2011)

Strhující drama zabývající se otázkou závislosti v dosti neotřelé podobě. Je ovšem ošemetné natáčet film o hrdinovi, který pozře pilulku chytrosti. Očekáváte, že hrdina bude nejchytřejší na světě, když má teď kapacitu mozku 100 procent. Díváte se nyní na hrdinu, který si vlastně vůbec chytře nepočíná. Celou svou eskapádu završí tím, že drahocenné pilulky poslušně nosí druhořadému zločinci jako zbabělý a především tupý poskok. Budiž tvůrcům ke cti přičteno, že ke konci filmu se přeci jen hrdina trochu zlepší a je poněkud chytřejší. Koneckonců je to jen jeden nešvar filmu. O ostatních okolnostech lze mluvit jen v samých superlativech. Hrdinovy výpadky paměti proložené průjezdem kamery přes celé město stojí rozhodně za seminář na nějakém festivalu kamer. Napětí plní očekávání. Příběh si jede podle vlastních pravidel, takže se tady převelice hraje na originálnost. Jen bych si závěrem dovolil zmínit postavu De Nira. Přeci jen mohla působit daleko nebezpečněji. Takový milý strejda sotva pomůže gradaci závěrečné scéně.(30.5.2011)

• - Robertu De Nirovi byla postava Carla Van Loona, kterou ve filmu ztvárnil, sympatická již od začátku, avšak zdálo se mu, že ve filmu nemá příliš velký význam a navíc málo prostoru. Spolupráce s hercem zůstala otevřená, a tak se Leslie Dixon pustila do úpravy scénáře a postavě dodala patříčnou „šťávu“, která je pro De Nira role typická. (Michelle75)

• - Ke konci filmu, kdy se přesuneme do Eddieho (Bradley Cooper) volební kanceláře, začíná záběr pohledem na jeho knihu s názvem "Illuminating the Dark Fields". Její název je odkazem na knihu "The Dark Fields", která sloužila jako předloha k filmu. (polabecak)

• - Po odehraných rvačkách jsou na Eddieho (Bradley Cooper) pravém zápěstí vidět výrazné zarudlé a jen těžko přehlédnutelné pohmožděniny, které se v průběhu filmu volně objevují a zase mizí. (Conspi)