Všemocný

• Austrálie

Limitless

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 105 min

"Byl jsem tak blízko, abych udělal díru do světa. A teď jediná věc, do které udělám díru, bude chodník." Zářivý úsměv, nebezpečně svítící modrá kukadla a originální nápad stačí na to, aby vznikl skvělý film, který ve mně vzbudil něco, co nesnáším - závist. I já totiž chci být krásný a mít v hlavě úhledně srovnány všechny životem dodané poznatky. A kdybych si mohl vybrat jen půlku svého přání, tak nechci být krásný. Ano, zasnil jsem se a toho si na tomto snímku cením. Ještě kdyby tak pan Všemocný myslel na zlepšení světa víc než na své zbytečně nabubřelé konto, to by se pak i ta pátá hvězda někde našla.(21.11.2011)

Konečne som sa dočkal poriadneho prevedenia tejto myšlienky na filmové plátno. Už niekoľko rokov mi behá hlavou, aké to môže byť bombastické vedieť úplne všetko. Neil Burger perfektne vyšperkoval každý detail filmu, Bradley Cooper elegantne pojal svoju rolu a Paul Leonard-Morgan doladil svojou hudbou "Limitless ku Genialite........Soundtrack Paul Leonard-Morgan: 1. Opening ,2. Psyched ,3. Trading Up ,4. Eddie Knows What To Do ,5. Trippy ,6. I Still Love You ,7. Limitless ,8. Coming Up ,9. Lindy And Eddie Reunite ,10. Walk Home ,11. Down The Hatch ,12. Escaping Tancoat ,13. Hiring Eddie ,14. Van Loon ,15. Hiring Bodyguards ,16. Lindy Chase ,17. Lindy Leaves Eddie ,18. Trashed Hotel ,19. Phone Tap ,20. Apartment Carnage ,21. Eddie Is Sick ,22. You Want More? ,23. Eddie's Back ,24. Gennady Drop In ,25. Happy Pills,(18.6.2011)

Bavilo mě to, ale konec - respektive vyvozenej závěr - jsem asi nepochopila nebo mi přišel minimálně pochybnej. Čekala jsem asi něco krapet jinýho, než čeho se mi nakonec dostalo (ničeho). Škoda. Protože Bradley hraje až se mu za patama kouří, Abbie Cornish je sympaťačka a De Niro s Annou Friel palec nahoru. Navíc námět by se klidně dal považovat za originální, svěží a vtipnej, film rychle ubíhá, nenudí a chválím i hudbu. No není to nic světobornýho, ale obstojnej film, co zabaví. Čtvrtou * přihazuju za to, že mi Bradley zahrál Rachmaninovo preludium cis moll. Víc jsem si ani nemohla přát.(13.11.2011)

Tvůrčí krize je solidní svině. Co když se ale po jedné nenápadné pilulce mohou otevřít neuvěřitelné možnosti. Aneb jak si Neil Burger představuje ono otřepané „využíváme jen 20% potenciálu svého mozku“. Co takhle zkusit jeho celou kapacitu? Zvlášť, když před smrtí dealera získáme pořádně naducaný pytlík těch zázračných bonbónků..? Tvůrci to sice trochu přehnali s těmi dalšími drobnými zápletkami, i tak ale upekli dort se vším všudy. A díky bohu, že upřednostnili přímočarost, zdravou psychedelii a vizuálně zajímavou režii před nějakým filosofováním. O to totiž v daném žánru nikdo nestojí. Samozřejmě může leccos působit nedotaženě a učesaně, ale mně to na téhle popcornové úrovni tentokrát stačilo. Vizuální nápady jsou navíc dávkované s rozvahou, diváka si dokážou získat (vtáhne třeba rvačka s inspirací z bojového filmu), víc bych ale napříště zapracoval na budování napětí. Protože to chybí zejména v druhé půlce, která trošku dodýchává tu první. S Cooperem jest třeba dál počítat, DeNiro je pořád stejný a už bohužel spíš otravný, Cornish nemá prakticky co hrát, ale divá se na ní moc hezky!!(16.9.2011)

Tak to už hej :) Zaujímavé a napínavé už od začiatku, geniálny scenár, ktorý neprestáva prekvapovať... plné skvelých nápadov, výborná atmosféra, hudba, obsadenie, super strih, vizuálne efekty... vyhrali sa aj so slow-motion a zrýchlenými zábermi, celkové spracovanie veľmi dobré... ok, priznávam, že klišé zápletka s ruskou mafiou tam byť nemusela, no nevšimol som si nič iné, čo by sa dalo tomuto filmu vyčítať... som si istý, že si to ešte veľa krát pozriem :)(11.6.2011)

• - Ke konci filmu, kdy se přesuneme do Eddieho (Bradley Cooper) volební kanceláře, začíná záběr pohledem na jeho knihu s názvem "Illuminating the Dark Fields". Její název je odkazem na knihu "The Dark Fields", která sloužila jako předloha k filmu. (polabecak)

• - Během scény, v níž Eddie (Bradley Cooper) hovoří s Vernonem (Johnny Whitworth), mají vousy na Eddieho bradě vždy rozdílnou délku. Jednou jsou kratší, podruhé delší a tmavší. (Conspi)

• - Poté, co si Eddie Morra (Bradley Cooper) vezme prášky, řekne větu: "Byl jsem slepý, ale teď vidím." Tato věta je z "Bible" z evangelia podle Jana, deváté kapitoly, dvacátéhopátého verše. (Kuny27)