Reklama

Reklama

Eddie Morra (Bradley Cooper) je zlenivělý spisovatel, kterému se začíná hroutit svět. Chtějí ho vyhodit z práce a rozchod s přítelkyní Lindy (Abbie Cornish) ho jen utvrdí v přesvědčení, že jeho život je v troskách a budoucnost nemůže přinést nic než další zklamání. To se ale změní ve chvíli, kdy Eddieho navštíví jeho starý přítel z dětství, Vernon (Johnny Whitworth). Nabídne mu pilulky NZT - utajovanou drogu, která umožňuje využívat mozek na 100 % a dodává člověku extrémní sebevědomí. Eddie se nechává zlákat neodolatelnými účinky NZT a naprosto droze propadne. Najednou je schopen využívat informace s ohromnou efektivitou. Vše, co kdy viděl, slyšel a přečetl, zvládá zpracovat a zužitkovat. Neustálá stimulace drogou ho katapultuje mezi elitu finančního sektoru. Jeho nadlidský výkon a úspěch přitáhne pozornost finančního magnáta Carla Van Loona (Robert De Niro), který v drogou posíleném Eddiem vidí příležitost, jak vydělat miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedlejší účinky a Eddie se ocitá v ohrožení života. Musí se skrývat, nájemní vrazi jsou však stále blíž. Podaří se mu uniknout, nebo doplatí na zrádnou představu, že ho droga učiní všemocným? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (23)

Trailer

Recenze (1 642)

POMO 

všechny recenze uživatele

"Si chytrý, ale nerob tú chybu chytrých ľudí, ktorí si myslia, že nikto nemôže byt chytrejší." Choďte na Limitless ako na nenápadný, tuctový marcový thriller, ktorý si nemohol dovoliť väčšiu hviezdu než Bradleyho Coopera, a dostanete sviežu oddychovku s dobrými dialógmi, nápadmi v scenári i vizuálnom pojatí (chalani z Google Streetview majú čo vylepšovať) a hlavne skvelým Cooperom, ktorý sólo bez zaváhania utiahne nabušený celovečerák. Keď sa vo vás navyše zrodí slabosť pre mladú Nicole Kidman menom Abbie Cornish, nemáte čo riešiť. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Koukatelný film se zábavnými formálními vychytávkami. Scénář ale docela dost drhne. Celou dobu mě štvalo to, že se hlavní hrdina celou dobu chová jako naprostý vůl - pod vlivem chytré pilulky ještě víc než normálně. Samozřejmě že ta smyšlená droga může působit, jakkoli tvůrci řeknou, a je zbytečné hledat v jejím působení nějakou logiku - ale stejně mi to bránilo si film v klidu vychutnat. A smysl konečného vyústění jsem buďto nepochopil, anebo je úplně blbý. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tenhle burger se snaží být "se vším", ale přes svoje nablýskané vizuální aspekty a slušné tempo nemá šanci zakrýt, že mu toho vlastně docela dost schází. Jistě, rozhodně to má parametry eye-candy bijáku, a hraje si s přitažlivou myšlenkou, jak málo stačí k vlastní úžasnosti (a že by k ní nebyla potřeba ani žádná zázračná pilulka, kdybychom nebyli takoví lemplové bez sebekázně, zato s hromadou sebelítosti atd.). Ale bohužel je tu až moc těch do očí bijících blbostí, kterých by se supergeniální mozek rozhodně nedopustil, a zhola nikam nevedoucích náznaků určitých epizod ze života blonďatého hmyzu. S tímhle materiálem se rozhodně dalo pracovat podstatně lépe. Na druhou stranu ke cti režiséra je rozhodně to, že dokázal Všemocnému vtisknout takový švunk, že si podstatné části těch slabších míst nevšimnete, respektive si je uvědomíte, až když už je po všem. Limitless rozhodně stojí za vidění, má krom už zmíněných "production values" velmi povedené obsazení i herecké výkony, ale dělat z něj nějakou žánrovou ikonu, to je už za limitem;) Spíš bych řekl, že je to takové to chytře udělané řemeslo, které někdo úplně nedoladil, a dojíždí na to. Pokud tedy měl nějaké ambice směrem k bytí "něčím víc než jen oddechovkou". Pokud je neměl, tak plán rozhodně splnil. Ode mě je to ale "jen" 70%. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Ani bych nečekal tak stylově a invenčně natočenou zábavu od autora schematického ´Iluzionisty´. A v případě Bradleyho Coopera jenom tolik, že od krajně nesympatického floutka ve ´Wedding Crashers´ se vypracoval až ke spolehlivému hlavnímu tahounovi filmu. Charisma spojené s hereckým nadáním – o Bradleyho budoucnost nemám strach. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Jak scenáristovi docházejí pilulky, film hloupne. Nápad, na němž Všemocný stojí, je zprvu využíván šikovně a díry v logice (a ve zvolené formě vyprávění) se Burgerovi daří vyplňovat kýbly optických efektů. S přibývajícími minutami začíná velmi prostá výchozí situace prokazovat známky opotřebovanosti, až nakonec lidé za kamerou vážně netuší, co dál z ní vyždímat (ve finále střílí vyloženě naslepo), načež film končí. Nevyužitý potenciál ústřední premisy prozrazuje opatrňoučké rýpnutí do politiky těsně před naběhnutím závěrečných titulků. Kdyby se děj od začátku odvíjel tímto směrem, bez laciné podzápletky s východoevropským taxidermistou, nakonec zoufale vydávané za zápletku hlavní, mohli bychom od Neila za hodinu čtyřicet našeho času vyšmelit namísto dalšího bezzubého thrilleru pěkně kousavou satiru. 60% Zajímavé komentáře: Marigold, Traffic, Jordan, Morloth, MartinNDL, Pethack, rikitiki ()

Galerie (115)

Zajímavosti (31)

  • Pre film boli zapožičané dva luxusné autá Maserati Gran Turismo kupé, ktoré museli po natáčaní vrátiť. (Greenpeacak)
  • Některé scény byly natáčeny na digitální zrcadlovku Canon EOS 5D Mark II. (imagoo)

Související novinky

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na…

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a…

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

01.01.2012

Žebříček nejlepších celovečerních filmů roku 2011 dle ČSFD.cz se v budoucnu bude měnit - obsahuje totiž filmy, které se teprve chystají do naší distribuce a budou časem hodnoceny více diváky, což…

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

Další filmový rok je za námi, a tak vám přinášíme přehled nejlepších filmů roku dle předních uživatelů ČSFD.cz. Uživatelé i filmy v jejich výběru jsou seřazeny abecedně. Jako vítězný snímek z tohoto…

Reklama

Reklama