Reklama

Reklama

Z flákače géniem během okamžiku... Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna "Temná pole" (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život. (Česká televize)

(více)

Videa (23)

Trailer 1

Recenze (1 667)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Koukatelný film se zábavnými formálními vychytávkami. Scénář ale docela dost drhne. Celou dobu mě štvalo to, že se hlavní hrdina celou dobu chová jako naprostý vůl - pod vlivem chytré pilulky ještě víc než normálně. Samozřejmě že ta smyšlená droga může působit, jakkoli tvůrci řeknou, a je zbytečné hledat v jejím působení nějakou logiku - ale stejně mi to bránilo si film v klidu vychutnat. A smysl konečného vyústění jsem buďto nepochopil, anebo je úplně blbý. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Droga přináší euforii, závislost ztrátu důstojnosti - záleží jen na vás, bez čeho se snáze obejdete.. Slibně nakročený thriller s "googlovskou" prací kamery začal někde od půlky nedostatkem obsahové invence skomírat - v tom místě scénáře asi autorova dealera čirých lentilek sebrala policie.. Palec nahoru pro Bradleyho Coopera, který v první třetině filmu dokázal, že se umí herecky pohybovat i na opačném pólu sebevědomého seladonství a řekněme si otevřeně, tato "čistá" část jeho já byla ve své lidskosti plné chyb mnohem sympatičtější.. ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Bavilo mě to, ale konec - respektive vyvozenej závěr - jsem asi nepochopila nebo mi přišel minimálně pochybnej. Čekala jsem asi něco krapet jinýho, než čeho se mi nakonec dostalo (ničeho). Škoda. Protože Bradley hraje až se mu za patama kouří, Abbie Cornish je sympaťačka a De Niro s Annou Friel palec nahoru. Navíc námět by se klidně dal považovat za originální, svěží a vtipnej, film rychle ubíhá, nenudí a chválím i hudbu. No není to nic světobornýho, ale obstojnej film, co zabaví. Čtvrtou * přihazuju za to, že mi Bradley zahrál Rachmaninovo preludium cis moll. Víc jsem si ani nemohla přát. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tvůrčí krize je solidní svině. Co když se ale po jedné nenápadné pilulce mohou otevřít neuvěřitelné možnosti. Aneb jak si Neil Burger představuje ono otřepané „využíváme jen 20% potenciálu svého mozku“. Co takhle zkusit jeho celou kapacitu? Zvlášť, když před smrtí dealera získáme pořádně naducaný pytlík těch zázračných bonbónků..? Tvůrci to sice trochu přehnali s těmi dalšími drobnými zápletkami, i tak ale upekli dort se vším všudy. A díky bohu, že upřednostnili přímočarost, zdravou psychedelii a vizuálně zajímavou režii před nějakým filosofováním. O to totiž v daném žánru nikdo nestojí. Samozřejmě může leccos působit nedotaženě a učesaně, ale mně to na téhle popcornové úrovni tentokrát stačilo. Vizuální nápady jsou navíc dávkované s rozvahou, diváka si dokážou získat (vtáhne třeba rvačka s inspirací z bojového filmu), víc bych ale napříště zapracoval na budování napětí. Protože to chybí zejména v druhé půlce, která trošku dodýchává tu první. S Cooperem jest třeba dál počítat, DeNiro je pořád stejný a už bohužel spíš otravný, Cornish nemá prakticky co hrát, ale divá se na ní moc hezky!! ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Skoda, ze tu pilulku okrem hlavneho predstavitela neuzil aj scenarista (scenaristi). Zaujimava premisa zapadne do stereotypu spiatocnickeho opakovania skor, ako sa stihne rozvinut. Dalej tu mame (ako sa to hodi) bezodne plastikove vrecusko a zaver s pointou, ktorej logicka naslednost by aj normalneho cloveka napadla v prvej tretine pribehu. Ostava len orientacia na efektnost spracovania, pricom skutocnym "limitless" prvkom vo filme je iba pouzity sposob zoomovania. 5/10. ()

Galerie (115)

Zajímavosti (33)

  • Po odehraných rvačkách jsou na Eddieho (Bradley Cooper) pravém zápěstí vidět výrazné zarudlé a jen těžko přehlédnutelné pohmožděniny, které se v průběhu filmu volně objevují a zase mizí. (Conspi)
  • V severoamerických kinech film utržil 79,2 milionu amerických dolarů, v celosvětových dohromady 161,8 mil. (NIRO)

Související novinky

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

01.01.2012

Žebříček nejlepších celovečerních filmů roku 2011 dle ČSFD.cz se v budoucnu bude měnit - obsahuje totiž filmy, které se teprve chystají do naší distribuce a budou časem hodnoceny více diváky, což… (více)

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

Další filmový rok je za námi, a tak vám přinášíme přehled nejlepších filmů roku dle předních uživatelů ČSFD.cz. Uživatelé i filmy v jejich výběru jsou seřazeny abecedně. Jako vítězný snímek z tohoto… (více)

Reklama

Reklama