Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

thorax65

Thriller kterak podlý ošoust změřil sval se svojí ex houbou. Nevím proč, ale připomínalo mi to Zmizelou, teda její slabý odvar. Vykreslení houby i padoucha je poměrně krátké, takže se v tom zprvu budete kapánek plácat. Celkově mě to přišlo takový ani ryba ani mrak (s vyjímkou toho mordu a solidní hudby). Předloha byla taktéž kulhavá, takže na bednu to nevyšlo. Každý den holt není osvícení. 40/100 ()

WugWugs

Emília hrá alkoholičku, o ktorú nechce nik nič oprieť; môže si to však dovoliť, lebo je vo filme a nemusí odháňať zástup chlapov, ktorý by sa hneď objavil vo svete mimo neho. Inak pekne uhladený film, to áno. Ešte aj tá ožranka s krvavo podliatymi očami vidí z vlaku každý detail v perfektnom zoome. Ja by som si myslel, že sa na terase pretŕča a predkláňa Jennifer Lawrence - čo by aj sedelo/stálo. Žiaľ okrem pekných tvárí a spracovania, nie je vo filme nič ozvlášťňujúce. Nepridáva tomu ani rozkošné narušené vykreslenie všetkých mužských postáv. Jeden trtká a klame každú, ten smútiaci je zas hranične agresívny majetník, psychiater je až tak chápavý, že si nechá siahnuť na licenciu/vtáka, vrchol všetkého je nemý(?) asistent(?) hlavnej vyšetrovateľky, ktorý by tam ani nemusel byť. Pardón, ten z vlaku odohnal ďalších mužských násilníkov. Ledva 2.5/5 ()

Snakefinger odpad!

aneb jak s jalového, nudného, tuctového, nezáživného, tupého, hloupého, primitivního, jednoduchého (ne)nápadu udělat blockbuster ()

Smashed

Příběh o hodné ženě, která se pod tíhou okolností stala alkoholičkou. A přes to všechno, co se jí stalo, přes to, že jí její manžel denně lhal, podváděl a bil, přes to mu až do samého konce vlastně nechtěla ublížit. Je to hezkej příběh. Emotivní. Do poslední chvíle není úplně jasné, jak to dopadne. Podle hodnocení ostatních myslím, že jako žena to vnímám jinak, než muži. Vidím se v tom. Ne že bych byla alkoholička, ale vidím v tom tu bezmoc, to, že sebou žena nechá snadno manipulovat. . mám z toho až husí kůži. MOC hezkej film!!! ()

louisalotta

Film se dost drží knižní předlohy. A dělá na mě úplně stejný dojem jako právě ta kniha. Pomalý rozjezd, trocha napětí, když se Rachel dovídá pravdu a naprosto pitomá scéna s vývrtkou, která byla natočená stejně blbě jako byla napsaná v knížce. Je to prostě průměrný thriller, který byste očekávali v TV možná tak někdy v podvečer na Barrandově. ()

Lady Marcy

Nebylo to špatné, ale kdybych nečetla knížku, asi by se mi to nelíbilo. Celý film je takový utahaný, kam se poděl ten napínavý děj z knížky? :( ()

Jarda68

Poctivý,atmosférický,působivý thriller,který ocení ještě více ten,kdo neviděl Zmizelou....Emily Blunt v další výborně naivní/zmatené roli....Ikdyž jsem od 2/3 věděl,kdo je pachatel,tak úplný závěr na mne zapůsobil silně....80% ()

PotatoCZ

Nechával jsme si tenhle film v záloze stašně dlouho. Nevědomky jsem od něj očekával zázrak. Snad něco jako Gone Girl. Úplně se mé očekávání nenaplnilo. Knihu jsem samozřejmě nečetl. Film je hezky natočený, jen mi první půlka příjde neuvěřitelně zmatená. Nevíte, kdo je kdo, proč je v depresi, kam se zrovna vracíme. Vracet se z dneška o 2 roky dřív a z těch zase o měsíc dřív mě jen mátlo. Druhá polovina je super. Rozuzlení filmu jak by smet. Skvělý. Konec jsem si užil. Tenhle film za ty dvě hoďky rozhodně stojí. 75% ()

Dumaru

Emily Blunt a niekoľko ďalších velice sympatických herečiek (najmä Haley Bennett zo 7 statočných) si zahralo vo filme Dievča vo vlaku. Nemám rád filmy v ktorých sa hlavná predstaviteľka hneď od začiatku prezentuje ako závisláčka na chlaste a mal som nutkanie film po pol hodine sledovania vypnúť, ale našťastie som sa vžil do role a nalial si z empatie pohárik :) Rachel sa vozí každý deň vo vlaku popri svojom predošlom dome a sleduje zo sedadla osudy bývalého manžela, jeho terajšej manželky a ich opatrovateľky. Po tom ako zmizne ich opatrovateľka príbeh sa začne zamotávať a divák sa samozrejme dočká pár dejových zvratov ako v správnom thrilleri, viac neprezradím. Po hereckom výkone Emily ako aj ďalších hercov sa prikloním k 4 hviezdičkám,,, ()

Mark1983

Na tento film musí mít divák absolutní klid, jinak se do něj zkrátka nezadívá. Ale i tak musím konstatovat, že tento film není pro každého. Jsou tam pasáže, jenž mě zaujaly, ale jsou tam i bohužel hluchá místa, tudíž za ty imponující pasáže věnuji filmu tři hvězdičky. Ale psychologie není jen o úchylech, přece. ()

Lukkyn

Ve spousty komentech čtu nářky proč tohle netočil Fincher??Jistě je to pro něj jako stvořené , ale já jsem rád , že se ukázalo , že i jiní adepti zmáknou udělat zajímavý psychologický thriller a jsem rád , že tahle látka nepadla do rukou nějakému druhořadému béčkaři. Taylor odvedl solidní práci. První polovina , kdy se nám postupně představují tři hlavní hrdinky je bravurní. Po půlce film lehce ztratí tempo a člověk už si přeje nějaké rozuzlení. Oceňuju, že dlouho jsem netušil, co se z toho vlastně vyvrbí a kdo megan zabil. Nepředvídatelnost a dějové zvraty jsou hlavní lákadla dívky ve vlaku. Emily Blunt se taky hodně snaží. Tenhle druh filmu mám rád a upřímně nerozumím nízkému hodnocení. Za mě 80%!!! ()

redsock

Film se skvelým příběhem a úžasně zoufalou Emily Blunt. Ovšem takovýto přìběh se dal natočit lépe, ceý film je zmatený, ztrácela jsem se v dějových linkách, nevěděla jsem, co se děje v minulosti a co v přítomnosti, což můj celkový dojem z filmu podstatně zhoršilo. Ale i přesto mě Dívka ve vlaku upoutala a celou dobu jsem napjatě seděla na míste a čekala, co bude dál. Zmatený, ale i přesto zajímavý a poutavý film. 70% ()

Sheemass

Thriller natočený podle knižní předlohy (velmi slušně zpracovaný) a tak trošku si hrající na Zmizelou, ale ne s takovým účinkem. Film je podáván z pohledu třech různých žen, ve výsledku si ani jednu nelze oblíbit a v celém filmu prakticky není komu fandit. Každá postav se potýká se svými problémy a to ještě navíc v různých časových úsecích. A i když má tento příběh velmi slušné obsazení, postavy nakonec nemají ani moc co předvést. Celý film zahraňuje slušně dramatický konec, i když možná někdy víc předvídatelný. ()

Capri2016

Dievca vo vlaku je dobry film so slusnou zapletkou a gradujucim temptom, ktore sa zvysuje kazdu pol-hodinku. Emily Blunt je tu v netradicnej ulohe alkoholicky, ktoru zahrala velmi dobre. Vdaka zaujimavej zapletke a dobremu scenaru davam filmu solidnych 70%. Odporucam si pozriet doma na domacom videu. Je to taky dramaticky pribeh na vecer ked sa bojite pod dekou a Vasa draha polovicka Vas chlacholi pri desivych momentoch! ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest