Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Superpero

Už jen kvůli tomu proražení Marion Cotillard to stojí za to. Moje druhá nejoblíběnější Burtonovka, protože to není temné a depresivní, ale spíš takové hravé a optimistické. ()

Fr

Kdo z nás někdy nevyprávěl nějakou ,,svoji“ historku? A kdo ji nevyprávěl vícekrát? A ruku na srdce, byla pokaždé úplně stejná? A naprosto pravdivá? Možná, kdo ví, ale určitě jste ji nevyprávěli přímočaře. Protože potom by to sice nebylo dlouhý, ale ani zajímavý. A kdyby vám asistovala výborná kamera P.Rousselota , předváděli ji samí sympatičtí herci (snad kromě těch vietnamskejch vojáků), vyhrávala k ní perfektní nevtíravá hudba D.Elfmana a předvádění fantasie se chopil T.Burton, určitě by dostala pohádkovej nádech, ať už by se jednalo o cokoliv. Možná by se rázem celej váš život změnil v pohádku. Stejně jako život E.Blooma, pro kterého ani smrt nemohla být obyčejně šedá, ale burtonovsky barevná. A kdo by nechtěl žít život jako Edward Bloom? Ruku na srdce, já ano........ . P.S. přes všechny klady, mám ale raději toho druhýho Tima Burtona!! ()

mandes

rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $122,919,055 Tim to zase dokazal......vtiahnut ma do ineho sveta a vyvolat vomne emocie. ()

TheMaker

Po prvním shlédnutí musím souhlasit s POMem. Taky mi byl velmi nesympatický, jako ve všech filmech, Eman McMagor, kterého opravdu nemusím, takže mám co dělat, abych nedal 2 * ,-D ()

Nathalie

Můj nejmilovanější Burton. Laskavější, smířlivější, moudřejší, ale neviditelná křídla příběhu mají stále to šílené rozpětí. Fantasmagorie, která se tváří jako pohádková cesta od kořenů k potomkům.................. Albert Finney/Ewan McGregor a jejich osudové ženy společnými silami natáhli síť, ale Velkou rybu chytil na háček samotný Velký Tim, jeden z největších filmových poetů. Kontrasty otec-syn, realita-snovost, osud-volba ústí do závěrečné scény u řeky, jíž se koloběh uzavírá. I syn v chladném podání Billyho Crudupa konečně vstupuje do otcova barevného a barvitého světa... ()

Dever

Soundtrack Danny Elfman: 1. Man Of The Hour - Pearl Jam ,2. Dinah - Bing Crosby ,3. Everyday - Buddy Holly ,4. All Shook Up - Elvis Presley ,5. Five O'Clock World - The Vogues ,6. Ramblin' Man - The Allman Brothers ,7. Let's Work Together - Canned Heat ,8. Pictures - Danny Elfman ,9. Big Fish (Titles) - Danny Elfman ,10. Shoe Stealing - Danny Elfman ,11. Underwater - Danny Elfman ,12. Sandra's Theme - Danny Elfman ,13. The Growing Montage - Danny Elfman ,14. Leaving Spectre - Danny Elfman ,15. Return to Spectre - Danny Elfman ,16. Rebuilding - Danny Elfman ,17. The Journey Home - Danny Elfman ,18. In the Tub - Danny Elfman ,19. Sandra's Farewell - Danny Elfman ,20. Finale - Danny Elfman ,21. End Titles - Danny Elfman ,22. Jenny's Theme - Danny Elfman ,23. Twice the Love (Siamese Twins' Song) - Danny Elfman ()

Viktooorka

Tim Burton tak trochu jinak... U jeho filmů vnímám očima. Zaměřuji se na kostými, prostředí a až na posledním místě na příběh,.. u Velké ryby tomu bylo naopak.. A přesto že to není ten Burton jak ho znám, stejně vidím jeho rukopis, ten který mám tak ráda :o) Kdopak je pro mě tou velkou rybou?.. A tak jak on nám prostřednictvím Edwarda Blooma vypráví příběh o nejkrásnějším životě, tak já jednou budu vyprávět příběhy prostřednictvím jeho filmů :o) ()

novoten

Naprosto uzemňující vyprávění a zároveň Burtonovo životní dílo. Edward Bloom vás provede životem, láskou, fantazií a rodinnou atmosférou tak snadno, že začnete věřit každému jeho slovu. Pokud se ale nenecháte navnadit a vést, dočkáte se hořkého zklamání. ()

tron

Dosť poeovský a málo burtonovský film, ktorý mal pôvodne režírovať Steven Spielberg (tým pádom by po rokoch znova spolupracoval s Richardom D. Zannuckom, ktorý s Davidom Brownom produkoval jeho začiatky - kultové Čeľuste napríklad). Film plný smrti a života zároveň. Smutná čarodejnica z močiarov, v ktorej oku nešťastník vidí vlastnú smrť, dobrácky obor Carl, cirkusant Danny De Vito a jeho tajomstvo, ale i nenaplnená láska opustenej Heleny Bonham Carter a ulica plná žltých narcisov a finále na rieke a v nej. Zvláštne poetická snímka, zanechávajúca jemné rozpaky i u najvýraznejších fanúšikov temného mága Burtona, keďže kombinuje zdanlivo (?) neskombinovateľné žánre. Kniha je prekvapivo oveľa slabšia, ako film. Chýba jej, nuž, burtonovská poetická divnosť. ()

B!shop

Opravdu nadhernej film. Nedokazu rict, co presne na tom ma nejvetsi podil, ale Tim Burton vse skloubil tak nadherne dohromady, ze to nema chybu. Dalo by se rict, ze to je takovy realny fantasy, protoze se tu vse vysvetli. Film ma spoustu dojemnejch momentu, je tu obsazeno spoustu myslenek a ma to kouzelnou, skoro az pohadkovou atmosferu. Navic hudba od Dannyho Elfmana nikdy nezklame a do toho super kamera a vynikajici herci v cele s Albertem Finneym a Ewanem McGregorem. Dal me jeste zaujal Steve Buscemi, kerej byl taky vybornej. Rozhodne jeden z nejlepsich filmu Tima Burtona. ()

Oskar

Příběh o střetu fantazie jednotlivce s racionalitou davu, to je něco pro mě. Ale scénář je IMHO napsaný tak, že sledujeme více méně reálný svět, jen na nás sem tam jukne zpoza rohu nějaká ta čarodějka nebo obr. A to neodpovídá Burtonovskému vidění. Není to další z jeho svobodných paralelních světů, je to voliéra, příliš těsná Burtonovu rozpětí. 70% ()

dO_od

// Konečně, po druhém Batmanovi to je teprve druhý film, který se mi od Burtona opravdu líbil. Mimózní, tajemné, dobrodružné, poutavé .. zkrátka přesně takový, jaký by měl dobrý příběh být. Tahle Velká ryba měla totiž i velké srdce a to se mi na tom líbilo nejvíce, palec nahoru :) ()

emma53

To byla nádhera. Oproti včerejšímu velkolepému filmu s úžasným vizuálem, kde ale chyběla duše, tady se prolínala celým filmem a nebylo zapotřebí vůbec žádných bombastických triků. Tim Burton nás na chvíli pozval do říše snů, pohádek a fantazie, aby nás pohladil na srdci a duši, ale pak nás zase pomalu a citlivě odvedl nazpátek mezi lidi, kteří jsou úplně obyčejní a smrtelní, ale neztrácí svůj smysl života. ()

Marius

Spolu s Ed Woodom najlepší film Tima Burtona . Vizuálne krásne a obsahovo takisto. Najlepšia je scéna keď syn rozpráva otcovi príbeh o tom, ako zomrie. ()

RHK

Celosvětově divácky úspěšný film. Napoprvé jsem tento film nedocenil, napodruhé už se mi to zdálo dokonalé. Kromě níže zmíněného Forresta Gumpa to připomíná trochu i Cimrmana ležícího spícího, především jde ale o krásný Burtonovský film s tématy odcizení a nakonec sblížení otce a syna a hledání smyslu života. Přitom film je napínavý a vizuálně krásný a tak nějak hezky zasněný. Trailer: http://www.csfd.cz/film/42923-velka-ryba-big-fish/videa/ ()

Boss321

Překrásný a citlivý příběh o člověku, který celý svůj život žije vyprávěním príběhů svým potokům nebo známým. Takhle úžasnou výpravu umí udělat jen TIm Burton. Řekl bych, že je to takový Forrest Gump po Burtnovsku. Ewen McGregor je v roli mladého Edwarda Blooma neuvěřitelně okouzlující a nechybí mi zde ani Deppovo charisma. Albert Finney se do role snílka a neúnavého vypravěče staršího Edwarda též velmi hodí Za zmínku určitě stojí i vedlejší role pro Stevena Buscemiho a Dannyho DeVita. Celým filmem nás navíc provází překrásná hudba, za kterou byl snímek nominován na jediného Oscara. Není to určitě to nejlepší co Tim Burton natočil, ale za zkouknutí tenhle citlivý snímek určitě stojí. Nevím proč, ale od prvního okamžiku jsem měl pocit, že dám čtyři hvězdičky, ale za ten konec musím pět........ ()

Kulmon

Některé Burtonovy filmy mi zavánějí genialitou, Velká ryba mezi ně nepatří. Považuji film za jeden z Timových největších omylů. Jeho poetika se ani zde nezapře, přesto to na mne působilo studeně. Starý chlápek vypráví neuvěřitelné historky svého mládí. Hlubší myšlenku jsem nezachytil, přišlo mi to jaksi sterilní. I napodruhé. ()

Jara.Cimrman.jr

"Holý fakta nemají šťávu." A Edward Bloom uměl šťávičku servírovat tak dokonale, že i šeherezádiny pohádky vedle jeho historek vypadaly jako suché oznámení ze společenské rubriky. Přiznám se, že už jsem se v minulosti nejednou v Burtonových fantaziích spolehlivě ztratil, často jsme se nerozcházeli v dobrém, ale tentokrát jsem ke své spokojenosti chytil tááákhle velkou rybu. ()

H34D

Velká Ryba opojně komparuje reálný a fantaskní svět nejen tak, že jejich silné stránky ještě zvýrazní (pohádkovost působí více mile a něžně, v realitě se prohlubuje "pravda" a emoce), ale dokonce kráčí dál až k samotnému filmovému vyprávění. Nejde pak ani o to, jestli tyto světy od sebe rozeznáme, ale o to, že na konci ani nebudeme chtít, a v tom tkví ta nejsladší pointa. Zdatný filmař může vyprávět o čemkoliv a pokud bude mít um a prostředky Tima Burtona, své diváky si vždycky získá... Velká ryba je krásný film, jehož klišé ani naivní rozmary nemohou zkazit líbezné pocity, jež v člověku vyvolává. 9/10 ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney