Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

venom14

Nijak mě tohle nenadchlo,prostě jsem od Burtona čekal víc,tak dám slabé 4 hvězdy.Vyprávění příběhu je fajn,jenže když se příběh přesunul do reálného času,tak mě to nijak nebavilo.Ale jinak se jedná o hezký,milý a pohodový film.Takový pohádkoví Forrest Gump,i když na toho to má daleko. ()

kill-tec

Ewan mi jako "blbeček" nějak nesedí. Dějově jsem nestrádal, ale něco mi tam prostě chybělo. Asi jsem na to ještě moc mladej.. ()

Prochy38

Nádherný a kouzelný příběh vztahu otce a syna a alespoň jemného pokusu o napravení před smrtí. Kouzlo příběhu E. Blooma nemá chybu a koho vlastně zajímá, jestli je to fakt nebo ne. A. Finney i E. McGregor v roli Edvarda excelují. J. Lange a A. Lohman zase pěkně zvládají jeho ženu. Kouzelné. Do toho D. DeVito, S. Buscemi i M. Cotillard.... Moc pěkné a hlavně originální! ()

Itar

Pomalý a skoro nesympatický rozjezd zachraňuje celý dlouhý zbytek filmu s neuvěřitelně krásným koncem, ve kterém najednou budete vědět, proč... Burtonova óda na fantazii! ()

Teabag

Hravé, barvité, svéhlavé... To je první, co mě v souvislosti s Big Fish napadá. Přehlídka skvělých herců uvnitř mnoha bizarních příběhů, které nám ve výsledku řeknou jediné: skutečnost je taková, jakou ji chceme mít. ()

Ixbalanke

Divná realita, které se nedá věřit. Např. otec umírá v 1. patře a všichni sedí v přízemí v kuchyni a nechávají ho tam samotného. Trapné emočně podbarvené kecy. Kdyby se celý film odehrával v těch vzpomínkách, bylo by to lepší. Asi nejnudnější Burtonův film a vůbec co sem dlouho viděla. Ani jsem neměla na to ho dokoukat a to se mi dlouho nestalo...Možná to zkusím za pár let znovu. Ale říkám si, jestli nemá takové hodnocení už jen proto že je to Burton a díky hvězdnému obsazení... ()

Erinye

Krásný, výpravný, co do obrazu vynikající film. Mám ráda filmy, kde někdo vypráví zážitky ze své minulosti a s flashbacky. V tomto případě hlavní postava byla jako Baron Prášil, tolik vymyšlených historek s groteskními postavami, s neuvěřitelnými zážitky, s neexistujícími městy. Ale jako hlavní podstatu filmu chápu vztah otce se synem, kdy nadešla poslední chvíle na usmíření. Film, ze kterého si odnesete plno zážitků, který Vás vtáhne do děje a přejete si, aby ty smyšlené historky byly pravdivé. Film, u kterého se budete smát, ale i plakat. Podobně jako Peter Jackson má i Tim Burton štěstí při výběru herců, a samozřejmě v jeho filmech nesmí chybět jeho manželka Helena Bonham, která hrát umí a nebojí se být i ošklivá, či odpudivá. Filmy od Tima Burtona v mé filmotéce nesmí chybět, jelikož mě pokaždé něčím překvapí. Každopádně je to režisér, co má styl a nebojí se být svůj. ()

Marrty3

Ač snímky od Tima Burtona nijak nevyhledávám, na tenhle jsem se koukl s chutí. Velmi mě zaujal námět filmu. Pohádkové vyprávění o dokonalé "představivosti" člověka. Nádherný příběh lásky, přátelství, lidskosti a porozumění, provázený famózní atmosférou a krásným prostředím. Soundtrack je tak úžasně lehký a sedí naprosto přesně. Velkou radost mi opět udělal Steve Buscemi, který hrál zajímavou, leč malou, roli. McGregor tu září jako hvězda, svou postavu ztvárnil s neuvěřitelnou pohodou. Famózní závěr mi udělal velikou radost. Nečekal jsem to, ale jsem spokojen. ()

J*A*M*A*L

Nejlepší film Tima Burtona, o tom žádná. A ani k tomu nepotřeboval mezinárodní star Johnnyho Deppa. Takové filmy já rád. Burton sice není moje krevní skupina, ale filmy umí natočit a udělat skvěle. Podle mě už nikdy lepší film nenatočí. Vrchol jeho režie. ()

derryl

Pokud vyprávíte často příběhy, stanete se také sami příběhem a Tim Burton byl a je vypravěč "zvláštních" příběhů, které chtějí nadchnout, pozvednout duši diváka do krásných snových výšin a nenechat na pochybách vůbec nikoho: filmový burtonovský svět bude vždy přitahovat a vtahovat do děje (a možná ještě dál) až za samé hranice filmového plátna, dokud člověk nebude "přímo v plátně" hltat filmové skvosty a nenechá se unášet imaginací a citem pro detail. ()

vander19

Big Fish bol pre mňa zatiaľ najslabší Burton. Chýbala tomu tá jeho tradičná pochmúrnosť a tragickosť a dokonca drsnosť, ktorou sa vyznačujú jeho filmy. Prišlo mi to také, ako keby chcel natočiť film o tom, aký život by si prial. Dokonca aj H.B. Carter v tomto filme sa mi zdala ako slabá postava na rozdiel od zvyšných čo som s ňou videl. Príbehovo mi to prišlo ako rozprávkový Forrest Gump, ale žiaľ len ako jeho slabý odvar. Chýbal tomu humor škandinávskeho 100 ročného starčeka. McGregor hral síce na vonok príjemnú postavu ale počas 120 minút som si ku nemu nenašiel a nevytvoril vzťah. Billy Crudup na druhej strane vynikal. Práve to jeho racionálne myslenie a ku koncu také to životné vytriezvenie sa mi páčilo. A jasné Steve Buscemi. Ten je vždy pánom svojej roly, aj keď je tu menšia ako v iných filmoch. Toto nie je nič pre mňa, ale nevravím, že je to zlé. Len iné ako som čakal a preto je moje hodnotenie nižšie. Hudba Dannyho Elfmana však nemala chybu. ()

Paldiny

Úvodná desaťminútovka prezrádza, že veľa vecí nebude dávať zmysel a skutočne tomu tak bolo. Príbeh vypĺňa hromada ťažko uveriteľných historiek a záleží len na divákovi či túto hru odignoruje, alebo fantastický život Edwarda Blooma zožerie aj s navijakom. Sám som film docenil až na druhýkrát, keďže prvý pokus vo mne zápasila potreba zisťovať, čo je realita a čo výmysel. Burton je však výborný rozprávač a pútovo dokáže prerozprávať príbeh a zároveň zdeliť posolstvo. Film v sebe skrýva veľa myšlienok a tém na dlhšie posedenie, no to podstatné čo chce povedať, aby sme neboli takými suchármi a občas nudné racionálne myslenie nahradili voľným priebehom fantázie. Na prvýkrát sa mi to nepodarilo, na druhý som na Timovu hru pristúpil a zažil dve hodiny uvoľnenej zábavy. Prečo potom hviezdička v rezerve? Príbeh bratranca Forresta Gumpa z Greenbow Alabama mi prišiel diváckejší. ()

Milodar

Takovýhle slepenec kýčů nejhrubšího zrna jsem už dlouho neviděl. Jsou tam i světlé chvilky, ale jako celek je to vskutku tragedie. Ta tzv. fantasy linie jsou v podstatě povídačky pro děti s nepříliš vysokými nároky na intelekt. A ta rodinná linie je vhodná spíš pro důchodce, ti se jistě dojmou. ()

orkadimenza

Po různorodých ohlasech od mých přátel jsem byl i já zpočátku z Velké ryby rozpačitý, ve chvíli kdy přicházela jedna podivnější historka za druhou jsem nevěděl co si myslet. Jakmile začal film dostávat nějaký směr (troufám si tvrdit, že to bylo právě v momentě příchodu Sandry na plátno), tak jsem mu postupně přicházel na chuť a okouzlující děj mi po zbytek času měnil na tváři jak veselý úsměv, tak dojímavý pohled. Příběh krásně vygradoval až do konce, kde přítomná dějová linie nabyla stejné důležitosti, jako ta minulá a nakonec se z Velké ryby vyklubal moc hezký filmík. Škoda jen, že Edwardovo počínání bylo z podstatné části useknuté, ale to je malá kaňka na pozadí důmyslného příběhu, který v mé hlavě zůstane hlavně jako příběh o vztahu otce se synem. Proto jsem moc rád, že jsem film viděl s mým tátou. P.S. Děkuji golfistovi za přirovnání "Burtonovský Forrest Gump". Bez tohoto doporučení bych si film dnes asi nepustil. ()

lukasd

Vizuálně a herecky silný zážitek, ale hlavně první polovina filmu mě moc neladila jako celek. Nevím proč, ale stále jsem měl pocit, že se dívám jen na úsměvné scénky a ne na opravdový životní příběh. Závěr je však velice pěkně udělaný a po konci filmu jsem měl takový zvláštní pocit. Moje hodnocení je 70%. ()

GREGOIRE

No, to je žůžo a stejný Tim Burton, že natočil podprůměrný až nudící remake Planety opic?? Tohle je IMAGINACE, na kterou na rozdíl od vopic hned tak nezapomenu. Lidi dělá lidmi právě schopnost imaginace a tvorba vlastních příběhů. Syn považuje celá léta svého otce za upovídaného žvanila, krajánka, který si neustále jenom vymýšlí a baví lidi svými historkami. Netuší, čím otec byl ve „skutečnosti“ a na sklonku jeho života se pokouší proniknout do jeho světa, který nechápe a kterým pohrdá. Společně s ním procházíme retrospektivami různých životních peripetií jeho otce až do finále. Otec umírá a je na synovi, aby dovyprávěl poslední věty a přebral od něj nit příběhu. Výtvarná a vizuální stránka filmu nemá chybu, obsazení také ne (Ewan McGregor, DeVito, Jessica Langeová ). Vopice možná vydělaly víc, ale zaplaťpánbůh za Velký Ryby. ()

system

Uz jenom, ze jsem u tohohle filmu usnul (asi 30 minut pred koncem) nenasvedcuje nic dobreho:-), nuda k popukani a to mam Burtona rad, no snad priste. ()

Macik

Time?co se to stalo??tys nám natočil úplně normální film?!:-) Ale díky moc za to.. Je to opravdu nádherný film,nebojím se říct že tu máme další "pohádku pro dospělé" ... ()

Cong

Jednoznačně nejkrásnější Burtonův film. Boj člověka proti nudné životní šedi pomocí živé svěží imaginace. To je obsahem filmu a zároveń i principem celé Burtonovy tvorby. Všechny jeho filmy od Beetlejuice po Ospalou díru přetékají fantazií, ale Velká ryba nabízí něco navíc. Něco, co donutí člověka si tento film zamilovat. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney