Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

tom.cube

Krása. Úžasně to na mě dolehlo... Ne každý Burtonův film mě uchvátil, ale tento je parádní a zařazuje se v mém žebříčku zatraceně vysoko! Nemá cenu to rozpitvávat, kolegové to v komentářích již vystihli více než výstižně. Bravo, Mr. Burton!! ()

JM87

Já nevim co si o tomhle filmu mám myslet. Vlastně nevim co si mám myslet o všech filmech, který jsou založený na životních příbězích. Ty příběhy nemusí být špatný, ani v tomhle filmu tomu tak nebylo, ale mám tu stejnej problém, kterej sem zažil u milion dalších filmů. A to je nuda. Jasně, to prostředí bylo fajn, bylo to roztomilý, někdy legrační a kdyby mi bylo 10, tak mě to totalně rozseká, ale takle mě to celkem nudilo. Ale k jádru věci, u "story of my life" mě většinou dostane konec a ani tady tomu nebylo jinak. Ten konec byl naprosto bravurní, to mě fakt rozsekalo. Na druhou stranu si říkám: Mám zvyšovat hodnocení jen kvuli posledním 10-ti minutám? Ale asi mám... když Vás něco skoro dožene k slzám a není to rodiná situace nebo rozchod se starou, tak je co říct. Nevim jestli budu mít někdy děti, ale jestli jo, tak tohle by byl asi jeden z těch filmů, který bych jim chtěl pustil. Dávám sice jenom 3 hvězdičky, ale je to skoro jako bych dával 4. Ten film není vůbec špatnej, problém je ale ve mně, jsem asi už moc rozmlsanej. ()

Chipešek

Velká ryba je určena všem generacím, malé děti v něm uvidí pohádku, pro starší může být třeba polemikou o nesmrtelnosti. Ať už patříte do jakékoli kategorie, budete se smát a budete i brečet. Závěr filmu podkreslený skvělou hudbou Dannyho Elfmana je pro mě asi nejsilnější filmovou scénou vůbec. ()

JK-Stinger

Povedený příběh plný fantazie a neuvěřitelných přibarvených historek ze života. Burtonova ruka je opět výrazně poznat a nechybí ani jeho známé technické vychytávky (i když jsou zde zastoupeny možná trochu méně než obvykle). Parádní obsazení je natolik kvalitní, že už se od něj ani propadák čekat nedá a všichni jeho členové své dobré pověsti dostáli. Opět bravo pro mistra režiséra Burtona. ()

Kervorkian

V živote muža nastanú chvíle, keď si musím povedať že je koniec, jeho loď doplávala a len hlupák by pokračoval ďalej. Pravdou je, že som bol vždy hlupákom. ()

urke

Tim Burton mě doposavad víceméně spíše děsí, než baví. Ano, je to hodně originální, příběh je pohádkový, zajímavý, je to všechno barevné a moc fajn. Ale tak nějak nevím co s tím. Co můžu popsat slovně je, že nemám ráda McGregora a jeho účast v Rybě nepřispívá k lepšímu hodnocení. Co nemůžu popsat slovy je, proč mě tenhle film neoslovil. Má fantazie je asi moc plytká, možná jsou mé oči „wide shut“, netuším,… Prostě na tyhle věci nějak nejsem. ()

bambusacek

Hezký film, skvělý příběh, dokonale natočené, výborně vybraní herci, parádní efekty. Tak proč je to proboha místy tak nudné? Ale když to vezmu jako celek tak další vážně povedá story. Umí vůbec Burton špatné filmy? ()

Misacek22

Někdy má Burton opravdu velkolepé filmy, viz Střihoruký Edward, který byl opravdu výjimečný i výkonem Johnnyho Deppa. Jeho tvorbě ale asi nikdy uplně na chuť nepřijdu. Je v tom sice cítit snaha vyplnit film mnoha efekty a stvůrami a nevím čím vším, ale bohužel to pak ve finále působí dosti zmateně, a to se projevilo i v tomto filmu. Chvílemi jsem se přistihla, že se nudím. Bohužel pro mě průměrné... ()

Marketka007

Film Big fish byl hlavním důvodem, proč jsem se zaregistrovala na CSFD. Cítila jsem totiž nutkavou potřebu všem sdělit svůj názor o pěti hvězdičkách:) Pět hvězd pro film, který je od té doby tím, k němuž se vracím, když je mi smutno, je mi fajn, když se chci přistihnout, že se sama od sebe usmívám, když chci plakat od srdce dojetím, a hlavně, když se chci na dvě hodiny ocitnout ve světě, ve kterém se cítím jako doma. Často si bloudím mimorealitou, takže prostředí plné obrů, čarodějnic, narcisových polí, talentovaných básníků:), siamských zpěvaček, miminek brázdících podlahy porodnice, je pro mě jako stvořené. Nikdy mě nepřestane bavit a udivovat město, nad jehož vstupní branou visí svázanými tkaničkami vaše boty a váš dosavadní život, který necháváte za sebou. Tenhle film je pro mě něco jako druhý domov, ve kterém jsou všichni aktéři mými starými známými, a proto se k nim vracím s opravdu nefalšovanou pravidelností:) Kdybych si mohla vybrat jediný film, jemuž dám pomyslnou korunu pro svého filmového krále, nerozmýšlela bych se ani vteřinu. ()

Rýža

Jakoby to bylo včera, co jsem s čerstvým řidičákem naložila sestru a poprvé sama bez dozoru usedla za volant. Jely jsme tenkrát do kina. Na Velkou rybu. A stejně, jako se mi do paměti nesmazatelně vryla tahle první jízda, vryl se mi pod kůži i ten krásný pocit, který jsem v průběhu (i po) filmu zažívala. Chladivý, vláčný, voňavý a sladký. A i když jsem na konci plakala, stejně jsem se nepřestala usmívat. ()

Eterninox

Pro mě určitě nejlepší Tim Burton. Zároveň stylizované i syrové, imaginativní i přízemní, veselé i pochmurné, romantické i akční – a všechno to dohromady krásně funguje, aby to diváka nakonec chytlo za srdce vcelku prostou, ale o to působivější pointou o důležitosti příběhů (a tudíž vlastně i filmu) v lidském životě. 100% ()

Kerbello

Jeden z mála filmů, který vybočuje z dneškem zažitého Burtona. A je to pecka. Celoživotní alegorie, příjemně a vtipně podaná, ačkoliv s lehce předvídatelným koncem. Možná bych měl pár výhrad ohledně délky, protože na pár prázdných míst si pamatuju, ale celkový dojem z filmu byl natolik pozitivní, že to odmítám víc řešit. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney