Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

brasek

Na prvé vzhliadnutie dosť chabé, zaujmú však niektoré scény a tie ostávajú v pamäti dlhodobo. Z celkového pohľadu poteší len mystická legenda okolo ktorej sa dej odohráva. ()

p.a.douch

Hellboy je zkrátka ďábel. Zjevně není moc velký myslitel a problémy řeší radši pěstí a přesně to je ta zábava. Guillermo del Toro ho má evidentně rád, a na filmu je to vidět. Ron Perlman se do role taky perfektně hodí. Roden je taky slušnej záporák. Určitě se to dalo natočit líp, ale pro mě je to dobrý dost. Zábavná komiksárna. ()

Baldrick

Dlouho jsem odolával, dlouho, ale náklonnost k dílu páně režiséra nakonec nedala a ve slabé chvilce, vhodné k nenáročnému relaxu, jsem se ponořil a poddal. Ano, del Toro je jeden z mála (černý humor, poetičnost, mísení žánrů, byť často na hraně přepatlanosti, ale hlavně dětská hravost i nadsázka), u kterého si dovolím luxus zvaný hezky česky "provinilá rozkoš". ()

Ignitus.C

Já normálně k tomuhle filmu nemám co říct. Když jsem ho viděl poprvé naprosto jsem se do něj zbláznil. Režie, scénář, kamera, hudba - všechno klapalo! Z herců Ron Perlman, Selma Blair, Jeffrey Tambor, Karel Roden, Doug Jones, John Hurt. Co může být lepšího. Úžasná práce po výtvarné stránce, zkrátka nemám co vytknout. ()

Humans

Hellboy je sympatický, bezprostřední týpek. Film má šťávu a pěkně plyne aniž by se divák nudil. Je v něm hodně akce a dokáže navodit napjatou atmosféru. Příjemná podívaná, ale 4* mu nedám. ()

Astonko

Jednoznačne najvtipnejší scenár ku komiksovke a v tom ohľade aj najlepší, kadencia 2 hlášky za minútu len potvrdzujú, že Guillermo je pán. K tomu perfektná akcia a posledné, čo by ste pri tom filme robili, je nudili sa. Fantastická popcorn oddychová zábava 8/10 ()

MrKrahujec

Vida, zase jeden pokus o současnou, nebo přesněji novodobou pohádku, a nutno říci, že poměrně zdařilý. Tahle pohádka se dokonce ještě více obrací k původním originálům bratrů Grimmových a Charlese Perraulta, což, jak už je dnes celkem známo, byly taky pěkný horrory. Možná dokonce, že by šlo ještě přitvrdit... ()

Scaevola

Nacisticko-okultistické pozlátko funguje jako vždy a jednotlivé postavy jsou překrásně uhozené, ale stále si myslím, že kultovní status tohoto dílka je způsobem především odvahou režisérovou nežli nějakou jinou kvalitou. Nicméně R. Perlman je sympaťák, o tom žádná. ()

Bestfan112

Přeci z toho Dark Horse Comics bohužel nic moc není,ale můžu potvrdit že tady to je jeden z nejlepších akčních superhrdinských filmů, který není od Marvela. Ty vtipné hlášky od toho Perlmana jsou legendární, třeba to s tím „Samíkem” , jak tam Hellboy něco tam s ním dělá už nevím co asi ho tam zabíjel. Dobrý „Rybák”. Dobrý začátek a dobrý Konec, dobrej Karel Roden ()

Goshewan

Úvodní scény výborné, i když mě trochu postrašilo provedení malého Hellboye - byl to první příznak nedobrých efektů. Ty se táhnou celým zbytkem filmu a na jeho vizuální kráse příliš nepřidávají (samozřejmě špatných je méně, ale co si budeme povídat, těch špatných si člověk vždycky všimne hned). Jednoduše se pozná, kdy nastupují speciální efekty a kdy se jedná o "opravdové" herce, a to v dnešní době snad není nutné. Postavě H.B. samotné se nedá snad nic vytknout - zahraná je výborně se vším všudy. Jediné co mi opravdu vadí je fakt, že hlavní záporná postava ve výsledném dojmu není Roden alias Grigori, ale jeho poskok K. R. Kroenen (L. Beran, ale jestli se těšíte na známou tvář, nechte si zajít chuť :). To samotné by se dalo ještě překousnout, kdyby jeho doposud slibná účast v ději neskončila ubohým soubojem během asi minuty či dvou. To se do žánru komiksových filmů, pro které je příznačná jistá předimenzovanost, prostě nehodí. Poslední, co bych vytknul scénáři je pochopitelně naprosto nepovedený konec, bezesmyslu. Nebudu prozrazovat, co a jak se událo (všem je stejně jasné, že to dobře dopadne), ale finální souboj se moc nelišil od těch "každodenních" v podobě likvidací pekelných psů. A to bych ještě zapomněl na průběžnou "spotřebu" obyčejných agentů, kteří povětšině sloužili jako krmivo, avšak bylo příliš jasné, kdy zemřou (a že zemřou jako první :) A zbytek? Super. Ten velkej Červenej v podání Perlmana zachraňuje nejen svět, ale i tenhle film. Neměl jsem velká očekávání, proto nejsem zklamán, ale o nadšení se mluvit také nedá (: ()

Sinclair

Opět jsem byl velmi mile překvapen, jelikož komixové filmové překopávky nejsou příliš mou krevní skupinou. I když je film nabitý počítačovými efekty stylu "nedotažená gesta se mohla motouzem dotáhnout", tedy všude a téměř vše, na hlavním hrdinovi a jeho příběhu kupodivu příliš paseky nenadělali. Tento film plný akce, humoru a nadsázky jakým bezesporu Hellboy je, doporučuji, pobaví se u nějen skalní fandové komixů. ()

endymion

Rozhodně nejlepší komixová adaptace od Burtonových Batmanů (Spidermana jsem ještě neviděl). Del Toro si zaslouží pochvalu za to, že si nenechal do práce remcat od producentů a raději se s Paramountem rozešel (i za cenu brutálního snížení rozpočtu - hovoří se o 60 milionech, ale neoficiálně prý Hellboye zmákl za 40) a natočil si film po svém. Snížení rozpočtu se sice neblaze projevilo na kvalitě triků, na druhou stranu však jejich béčkovost více přibližuje film komixu. To se dá říct i celkovém barevném ladění filmu, kde převládá hellboyovská černá a červená (s výjimkou geniální modročerné úvodní scény) Ron Pearlman Hellboye nehraje, on jím je (stačila jen trocha červené barvy a upižlané rohy). Karel Roden by si jako hlavní záporák Grigor Rasputin zasloužil trochu víc místa, většinou svou roli odstojí někde v přítmí, ale hlas má vskutku ďábelský. Mnohem víc prostoru však zákonitě dostává třeskutě sadomasochistický fašistický hrabě s uřezanými rty a očními víčky skrytými za plynovou maskou a hodinovým strojkem místo srdce, který je sice již dávno po smrti (a to několikrát), nicméně mu to nebrání v Hitlerulibé činnosti krájení nepřátel Říše na nudličky. Krásná a chladná fašistka, která se kolem něj motá, je ve filmu jaksi do počtu a v souladu s tím je s ní na konci naloženo. Lidé vůbec tvoří ve filmu pouze nutnou kulisu - příšerky jsou jasně v popředí, což dokazuje například geniálně hláškující kostěj Ivan. Mutantí humor ve spojení s obrazovými gagy (Hellboy rašplující si rohy, či dlabající sušenky a popíjející mléko) jsou velmi příjemným překvapením po všech toporných fimovokomixových předskokanech. Obojživelník Abe mi trochu připomíná stejnojmennou figurku z roztomilé počítačové hry Abe´s Oddyse a pyrokinetička Liz pro změnu Kingovu Žhářku, pro vývoj děje a potažmo záchranu světa před Lovecraftovsky chapadlovitými burleskními a pitoreskními fujtajbly jsou však nezbytní. Hudbu jsem během filmu vnímal pouze okrajově, což je dobře, protože na sebe zbytečně nestrhává pozornost. Tak drsný týpek jakým je Hellboy si na filharmonii asi zrovna nepotrpí. Výsledný dojem z filmu může ještě vylepšit režisérský sestřih, který je prý český distributor ochoten nasadit do kin v případě, že návštěvnost Hellboye u nás přesáhne 80.000 diváků. Tak neváhejte a běžte ho podpořit do kina. ()

platzman

Proč tak málo? Prostě mě to nechytlo... Výtky? Záporáci ne průměrní, ale tragičtí (zvláště ta bloncka mi dávala vzpomenout na horší intra počítačových her roku 1998...). Triky nic moc by nevadily, ale to by nesměly být hlavní náplní tolika scén. Pomalé tempo vyprávění mi neva(viz x-men), ale u hellboye mi přišlo nezvládnuté. Konec-no comment. Jediné nadprůměrné jsou postavy červeného a modrého - a bylo mi jich líto. Zasloužili si lepší film. Celkově mezi 2 a 3 *, ale jakožto velké zklamání po celkem oslavných recenzích **. Snad příště. ()

507

Hellboy je taková jednoduchá pěkná oddechovka. Sice se v průběhu filmu nemusíte ani zamyslet, ale zato vás film udrží u obrazovky (plátna) až do konce. Pohyb příšer z jiného světa i "exteriéry" jsou moc pěkně udělané. Občas padne rána, občas padne vtip ale překvapení nečekejte. Jen mi není jasné, proč je u filmu uveden jako jeden z žánrů HOROR, spíše bych ho nahradil ROMANTICKÝ. Není moc co dodat. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce