Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

mine.slayer

I když Hellboy chvílemi působí jako by kýčovitě, ve výsledku na Vás zanechá dojem takový, že se na něj rádi čas od času rádi znovu a znovu a znovu a znovu a znovu no prostě znovu podíváte. ()

Rawenika

Když jsem ho viděla poprvé, moje srdce zahořelo pro komiksové hrdiny...Film jsem původně chtěla vidět kvůli Karlu Rodenovi, ale bez hanby přiznávám, že jsem po něm ani nevzdechla jak mě upoutal hlavní hrdina. Postpubertální dvoumetrový démon s vášní pro kočky, křehkou Liz a megavelké bouchačky mě měl na lopatkách dřív než vypustil z úst třetí maximálně trefnou hlášku. Senzačně načrtnutý příběh se hemží velmi zdařilými charaktery, které mluví ve správných chvílích správné věci, skvělá míra vtipnosti, napětí a přesná míra akčních scén mi nedovolila myslet na nic jiného než na potenciální aspoň trochu dobrý konec, chvílemi jsem si přála aby nikdo neumřel a všichni žili šťastně až do smrti....tohle je super film! ()

ledofredo

Naprosto pohodovej film na sobotní večer při lahvince vína kdy člověk může vypnout a na nic nemyslet jen si užívat hlášek, Pražskýho Žižkova coby Úřadu pro výzkum paranormálních jevů, a perfektního děje. ()

horrormaker

Coolový Hellboy, ktorý nemá ziadne zasadne chyby. Co sa týka deja, niečo sa aj najde takého nekalého, ale to je v poriadku. Dôležitá je akčnosť deja a nie nejaká logika, ktorá by tomuto filmu nedávala zmysel. Preto dávam tomuto originálnemu filmu 9/10 ()

Reenergy

Hellboy – velká červená potvora, kterou si snad každý zamiluje. Mě jako fanouška komiksů, při zjištění, že můj oblíbený "hrdina" bude zfilmován, zavalilo nadšení, ale i strach, ono přenést tu dokonalou atmosféru z komiksu do filmu není vůbec lehký úkol. Ukázalo, se však, že Guillermo del Toro, je velmi schopný režisér, který to, až na pár chybiček zvládl a hlavně díky němu, je Hellboy po všech těch letech film, na který se vždy rád podívám (nemluvě o dokonalém obsazení samotného Hellboye) ()

Pythonator

Fenomenální Ron Perlman byl zrozen do role Hellboye. Stačilo mu pár prvních scén a masitých hlášek, aby si získal navždy mé srdce jako jeden z nejlepších komiksáckých filmových postav. Guillermo del Toro se s tím nemaže a dle mého dává na prdel X-Menům, Spidergayovi a jiným mnohem dražším podívaným. Snad jen konec mohl být lépe vygradovaný a Roden mohl dostat více prostoru pro své herectví. Zde ho totiž nečekaně přehrává i takové poleno jako je Perlman. Velkým hereckým překvapením byla i Selma Blair, která pokud tak nevypadá normálně, dokázala dokonale zahrát smutek, zklamání a nasrání takovým způsobem, že bych se jí klidil z cesty, nehledě na to, jak moc sexy je. Romantické finále s vyznáním chytne za srdce a dává na prdel i mnohým romantickým filmům. Hellboy je prostě boží a dávat mu méně než čtyři hvězdičky je rouhání. Já dávám pět i přestože dvojka je ještě mnohem lepší a šest dát nejde. ()

Robbie

Príšerky mám rád a v tomto filme boli fakt pekné. Ale po príbehovej stránke tomu naozaj dosť chýbalo. Bohužiaľ som sa v polovičke začal dosť nudiť a konečnú akciu si už ani nepamätám, lebo som už upadal do mikrospánku. Najviac na mňa teda zapôsobila vizuálna stránka, hlavne teda masky a kostýmy. Tie boli naozaj krásne. ()

Evee04

Komixy tu boli,sú aj vždy budú,ale len málo,ktorí je tak prekliate ujetý ako Hellboy.Hrdina zo samotného pekla s koltom ráže 120mm,zapaleným doutníkom,vtipnými hláškami a zrezanými rohmi nemohol zahrat nikdo iný ako Ron Perlman,ktorí bol pre túto postavu narodený.Po tom ako sa nadprirodzené nacistické sily vrátia,aby dokonali čo v roku 1944 započali.Každá jedna scéna je výborne natočná a akčné scény sú presne také aké majú byt.Maskéry sa bravúrne vyhrali s postavou Hellboya(verím že tie hodiny maskovania museli byt peklo) a rovnako ako aj postava žabieho muža.Samozrejme ako by to bolo,keby nemal lásku s ktoru by mohol preberat svoje pekelné emocie a nie je nič lepšia ako ked priatelka pri rozčúlení vybuchne.Prvá čast s nikdy nedokončenej trilogie,čo zamrzí každého fanúšika.___80% ()

Ignitus.C

Já normálně k tomuhle filmu nemám co říct. Když jsem ho viděl poprvé naprosto jsem se do něj zbláznil. Režie, scénář, kamera, hudba - všechno klapalo! Z herců Ron Perlman, Selma Blair, Jeffrey Tambor, Karel Roden, Doug Jones, John Hurt. Co může být lepšího. Úžasná práce po výtvarné stránce, zkrátka nemám co vytknout. ()

datel13

Hellboy sam o sobe je pomerne cool a hodne neobvykla postava. Libil se mi i hlas v dabingu (typu starej strejc ´vlezte mi vsichni na zada´), ale jinak jsou postavy celkem otravny a takovy, ze jejich umirani vas nijak nezajima. Mozna, ze Roden si zaslouzi pochvalu za pili, s niz se dopracoval az k rolim hollywoodskejch zaporaku - ale jeho Rasputin je smesna figurka se psima ocima v dobrackym slovanskym obliceji; nevim, dost chabej zaporak, jehoz motivace znicit svet mi prisly dost nejasny a ani me nezajimaly. Jinak film ubiha celkem solidne a jsem zvedavej, co mi prinese shlednuti dalsich dilu, ktery planuju, ale nemusi to bejt hned. Cili film co neurazi ani nenadchne; ale kdyby nebylo postavy Hellboye, nestalo by to asi za shlednuti. ()

LucillaP

Hellboy je srdcařina už na první pohled (ještě víc je to možná znát na druhém dílu). Del Toro natočil velmi vtipnou fantasy s hlavním hrdinou, který má srdce a sype z rukávu jednu cool hlášku za druhou. Neříkám, že neexistují lepší, výpravnější nebo trikovější fantasy snímky, ale některé se prostě trefí do vkusu na první dobrou a člověk na ně i po letech vzpomíná s úsměvem. Navíc tady stál za to i casting - Perlman je borec a ukázal, že umí zahrát kde co. ()

Thalin

Hellboy možná není vrcholem filmařského umění, ale je radost se na něj dívat. Fajn potvory, potemnělá atmosféra a kulisy a hlavně veliká červená opice se smyslem pro humor, slabostí pro kočičky a pořádnou ránou. Zkrátka zábavná a akční podívaná a jeden z mála filmů, který můžu vidět po několikáté a neomrzí mne. ()

Catch1707

Nejspis je to tak 7,5/10, takze temer 4 *, abych byl presny. Z prologu filmu jsem byl castecne vyjaven a zarazen - bal jsem se, ze me ceka ne nejlepsi film. Ale kdyz se objavi Perlman, starosti odpadaji a nastupuje velice verny komiks. Triky nejsou standardne filmove (Hellboy stale mlati dake obludy, no je tam toho), ale celkova atmosfera komiksu vyzniva vyborne. Je to opet neco jineho, na rozdil od X-Menu, jinejch x-manu nebo Hulka. Myslim si, ze je to jen dobre, protoze natocene je to skvele. ()

ado7

Príšery, prapodivné bytosti a "nesmrteľný protivníci" (na ktorých zničenie stačí plamenomet :o). Ron Perlman bol celkom fajn, len sa mi zdal nejaký upjatý - trošku vtipu mu mohol režisér pridať a bolo by to fajn :o) Kto nečaká nič prevratného, tak si tento popkorňáč vychutná. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce