Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

REMUS_3

Pri sledovaní nesmierne cool - ového prvého Hellboya som mal po celý čas rozporuplné pocity. Masky, interiéry, vizuálna a triková stránka, atmosféra celého diela, to všetko na jednotku z hviezdičkou a plus pre mňa ako bonus v podobe každého záberu (pokiaľ sa nejednalo o akciu - ale o tom zachvíľku) z ktorých akoby sálali komiksové stránky predlohy. No čo som si všimol a čo mi nesmierne vadilo a zakaždým priam vyrušovalo a tak bránilo 100% filmovému zážitku bola akcia. Tak ako bola natočená (Guillermo to fakticky nezvládol) a tak ako bola priam v niektorých prípadoch blbá ma až zarážalo. ŠKODA. No ale 4* si to jednoznačne zaslúži. ()

Rattlanake

Musím napsat, že Hellboy se opravdu povedl, díky poctivému scénáři a kvalitním hercům se celý film člověk velmi baví a bojové scény s nadsázkou velmi dobrého humoru jsou natočené výtečně. Karel Roden opět ztvárnil zápornou postavu a nezklamal, myslím, že patří k nejlepším na světe co se týče hraní záporných postav. Už nejednou to dokázal. Selma Blair je trošku kravka, ale dá se to vydržet. ()

Manarit

Film, který i po letech vnímám jako dobrý a co stál za to. Čekala jsem jen jednoduchou vybíječku nacistů, ale opravdu překvapil nápaditostí a vtipem. A docela netradičním hrdinou. Jediné, bez čeho bych se obešla, byla věčně vynervovaná Liz, kdy si o po letech vybavuji, jak mi byla protivná. ()

jerzy1976

Nečekal jsem zázraky a byl jsem překvapen. Pro mě výborný film. Dokonalá atmosféra, dokonalý hlavní představitel - nevím, kdo by ho mohl ztvárnit lépe, bavil mě i děj. Mám zkrátka takové filmy rád :-) ()

MAsakRA

Kvalitní komiksový hrdina v podání Rona Perlmana a představivost Guillerma del Tora - spojení, které fungovalo velmi dobře. ()

Joe1998

Fantasy film, kde démon který má jednoho dne zničit svět pomáhá zastavit temné síly. Skvělý typ humoru a úžasný děj. Tohle prostě neomrzí. ()

Vonter

Nejlepší film (nejen) dle komiksu. Perlman Hellboye doslova oživil, až mám podežření, že Perlman vlastně není Perlman, ale Hellboy a všem se nám směje do ksichtu. ()

Johny_Blaze

Tak tohle je moje. Komiksovka u mě nikdy nezklame a navíc je Hellboy velice magicko-tajemno-historickou povídkou kterou nikdy neodmítnu. Takže doporučuji se pohodlně usadit. k ruce si dát něco málo jídla, pití a hlavně vypnout mobil Pak vás čeká zážitek. ()

Livto

Už je to nejaký ten čas, čo som tento film videl. Čakal som možno trochu viac. Po trikovej stránke bol veľmi dobre urobený a príbeh sa tiež dal, neviem, ako veľmi sa držali komiksu, ale tak proste som čakal trochu viac, miestami to bolo až prehnané a inde zase málo napínavé. ()

StaryMech

"Hellboy" nepatrně vyčnívá z řady postmoderních filmových komiksů, akčních domin z ohmataných kamenů, štafet triků chytrých mašin, karikatur romantismu lisovaných pro spotřebitele 21. století... Postrádá živé srdce a skutečně velké okamžiky, ale nějak se mu daří být roztomilý, výjimečně i jímavý. Zásluhu na tom má především titulní Zpeklaklouček v podání Rona Perlmana a jeho vztahy k některým vedlejším postavám, ztělesněným vesměs dobře vybranými herci. Rodenův Rasputin k nim nepatří - film by se bez něho obešel stejně jako bez nadpoloviční části nekonečných akčních scén. Místo nich bych si raději užíval pojídání sušenek, o němž píše MARIGOLD. ()

abanek

Ty digitální triky tomu sedí - je to comics,ne...,tak co...?Zábava na jedničku - příšery, nácek , Rudej... Vedle Sin City nejlepší adaptace mého oblíbeného comicsu.Tak mě napadá - co Lobo...? ()

allthistime

Jednoznačně můj nejoblíbenější hrdina..vtipný, červený, milovník koček a dobrého jídla, se smyslem pro humor a se srdcem na pravém místě... zkrátka není možné ho nemít rád.. :) ()

Wiceman

Dopadlo to přesně tak, jak jsem doufal. LUXUSNĚ! Nejenom, že Hellboy vypadá, jako by vypadl z Mignolova komiksu, ale v podání Rona Perlmana si ho už ani neumim představit, že by ho hrál někdy někdo v budoucnu líp. Miluju komiksovýho Hellboye a Del Torovi se tu příběh, prostředí, monstra a dramatata povedli skvěle adaptovat přesně podle předlohy. A to se mi sakra líbí. Krom Hellboye tu máme i zbytek U.P.V.O. (B.P.R.D.) a obvzlášť Abe Sapien v podání Douga Jonese nemá chybu. Selma Blair mi vadí jako herečka, ale její unylý a ospalý emo chování s k Liz Shermanové hodí skvěle. Kdo mě ale přímo nadchnul je náš rodák Roden. Jeho Rasputin je temnej, zlej a skvělej. Ne že by byl Roden špatnej herec, ale pár etempór už má (Neprůstřelný mnich atd.) ale Rasputin se mu povedl opravdu na výbornou. Skvělý film, skvělý herci, skvělá hudba, skvělý příběh. Pět hvězd slávy. ()

Alagaesie

Hellboy byl projekt nácků? Roden byl dobrej. Bajonety byly skvělý. Jo, peklo je. Výborně krvavej labyrint. Ahoj Abe… Mladej poznal „opičku“. A Hellboy začíná hláškovat. Tři barevný lokátory pobavily. Střelba čertíkovi moc nejde… „Co to bylo?“ „Jdu se zeptat.“ Hezká stopka. „Jsem nehořlavej. Ty ne.“ Ten vocas! Dobře Kroenen. A Roden čaroval… Liz hezky planula… Bruska vždycky pobaví. Doprdele – proč vždycky dobrej film zabijou bullshitama vo lásce a podobnejch kravinách? Jó, ta sedla! Chudák profesor Broom. „Za třicet let jsem dokončil jen 2 strany.“ Dobrá hrobka. Rudej s Ivanem na zádech byl perfektní. Tohle bylo o ocas. Sekvence ozubenejch kol pobavila. Liz si v kanále hezky poradila. Aha – klíče. Nebejt pásu, nevím nevím, jak by to dopadlo. Závěr v plamenech byl efektní. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Drželo se to pět vteřin a stihlo naklást tři vajíčka." - "Ani mi nekoupil pití." Další filmek podle komiksové předlohy. Ron Perlman měl po padesátce, tak si střihl čertíka. Kostým Hellboye byl v pohodě a Perlman v něm omládl. Další zajímavá postava byl Kroenen, neboť měl dobrý outfit a styl. Jinak mně ve filmu nikdo jiný nedostal. "Nesnáším komiksy. Vždycky mi blbě udělají oči." Nejvíce jsem se nasmál, když Hellboy žárlil a doslova špehoval ohnivou dívku. Jinak mně ve filmu nic jiného nepobavilo. "Vem si ho. Je to strašnej negativista." Ve filmu nejsou tolik zobrazeny pocity hlavního hrdiny, což mi dost scházelo. Bylo to vlastně jen - o mlácení digitálních potvor. Čekal jsem víc, ale vyloženě zklamání nejsem, protože to mělo perfektní temnou atmosféru. - 60%. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce