American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Jane18CZ

Je to jakoby se tvůrci podívali na stovky hororů a z každého vytháli jen to nejzajímavější a vytvořili tak strhující hororo-psychotický seriál s vlastním orginálním pojetím, kde i přes ohraná témata, jsou to ta nejlépe zpracovaná témata. Všechny ty stupidní hororové filmy co se točí, nemůžou tomuhle seriálu ani ze čtvrtiny konkurovat! ()

Lisabellla

Musím přiznat, že to není zcela obecné hodnocení. Můj dobrý přítel mi seriál doporučil, že by se mi to mohlo líbit. Když jsem přejela první řadu, dala bych mu sotva dvě hvězdy a to víceméně proto, že se mi vážně celkem líbil nápad, seriál jako takový je velmi originální a chvilkama jsem byla poměrně napjatá. Ovšem druhá řada mě odrovnala. Byla to šokující podívaná. Syrovost a vulgarita ruku v ruce s násilím a podvodem. Úžasný obraz víry, jak bych ho i já ukázala. Snad atmosféru dodaly noční hodiny, prázdný byt a tma, ale mě to místy děsilo. Tedy děsilo tím správným způsobem. Nemohu hodnocení zprůměrovat, musím ohodnotit perfektní výkony herců (skvělý nápad, aby v obou řadách hráli titéž herci, i když scéna byla naprosto odlišná) a zejména Jessica Lange skutečně zazářila, musím se ohlédnout na atmosféru, ocenit ducha a myšlenku a v neposlední řadě musím dát hvězdu za vynikající úvodní titulky! ()

kikakrystof

American Horror Story je naprosto úžasný seriál, který dokáže nahnat strach. Herci jsou tam perfektní(hlavně Evan Peters,Jessica Lange). První série mě sice neoslovila pilotním dílem, ale pustil jsem si i druhý díl a hned mě to vtáhlo. Děj šlapal do nějakého osmého dílu skvěle, pak to na mě působilo celkem zmateně a trochu jsem se v tom ztrácel. 1. série - 80% ... Druhá série se mi líbila o dost víc , prostředí blázince z 60. let bylo super a sestra Jude (Jessica Lange) zde byla moje nejoblíbenější postava. Hlavní reportérku ''Lana Banana'' sem moc nemusel, už od začátku jsem z ní měl špatný dojem(Třeba to byl záměr, nevím). Opět to samé jako u první série, poslední díly působí dosti zmateně a možná už i přehnaně, ale orientoval jsem se v tom lépe než u 1. série, takže mě se Asylum líbilo o mnoho více než 1. série :) 2. Série(Asylum) - 96% ..... 3.Série(Coven) - První díl vyjde teprve až zítra a má to být o čarodějnicích, takže se taky těším :) Tak právě jsem viděl prví díl a ten bych ohodnotil 100% :) AHS mě dokáže stále překvapovat svojí genialitou. Jinak plus seriálu je, že tam nechávají skoro stejný herce. A mimochodem, AHS není nic pro slabší povahy, hlavně Asylum, ten mi přišel dost brutální. ()

Mistickzz

1.Séria: 85%, 2.Séria: 83%, 3.Séria: 80% Zaujímavo spracovaný seriál, spočiatku zvláštny, ale neskôr keď sa všetko začne vysvetlovať a dávať zmysel, tak len tak lahko nepustí. Postavy mi zo začiatku nič nehovorili, ale neskôr som si ich obľúbil a finále bolo priam výborné. Druhá séria sa mi páčila o trochu menej ako Murder House. Asylum má síce lepšiu atmosféru, ale záver série ma trochu sklamal, dve časti pred poslednou dosť stratili tempo. Coven má od hororu najdalej a musím povedať, že táto séria ma bavila najmenej. ()

Kratas558

Bylo to okouzlující, s nádechem strašidelné atmosféry a perfektně zvolené muziky, při které tuhla krev v žilách. A protože každá série je v podstatě jedinečná, budu je muset hodnotit zvlášť. 1. série - 4* za atmoséfru, za příběhy, za herce a za neuvěřiutelně sexy služebnou :D Začátek byl pomalý, ale nakonec jsem se do toho dostala, i když mi tam chyběl větší spád už od začátku, a ne až v předposledním díle, přičemž ten poslední už byl jen takovou omáčkou. 2. série - 5* za postavy, za bloody face, za příběh, který mě naprosto uchvátil a nedal mi ani na vteřinu pokoj - musela jsem si stahovat pořád další a další díly. Přestože ta věc s mimozemšťany byla trochu postavená na hlavu a moc mi do toho nepasovala, nevadí, v celé premise ji ani moc nevnímám, stačí si vzpomenout na Lanu Bananu, na Kita, Peper a sestru Judy. Och :) 3. série - 3* musím říct, že ať dělám, co dělám, nějak se do ní nemůžu dostat. Možná celá ta problematika Salemu není pro mě tak známá či atraktivní, protože je to tolik vzdálené. Čekala jsem, kdy se to změní a já to začnu vnímat úplně jinak, ale vzhledem k tomu, že se blížíme k finiši, tomu moc velké naděje nedávám. Celkově 4* za pestrost a originalitu, protože přiznejme si to - přesně takový typ seriálu to chtělo. ()

BlackTom

Päť hodín večer, už sa zmráka. Sledujem prvý diel a ostávam civieť s otvorenou hubou. Nie, toto nie je typický hororový počin, prvá séria je skôr zvláštne znepokojivá, miestami absurdná a poriadne čiernohumorná. Tajomstvá domu sa odhaľujú celkom ľahko, no dejové zvraty vždy vyskočia práve tam, kde ich nečakám. Tam, kde si poviete "toto je už príliš", tam American Horror Story hravo vkĺzne. Evanovi Petersovi už vôbec nemám za zlú neúčasť v Kick Ass 2, Zachary Quinto je ako puntičkársky homozmrd boží a Jessica Lange na hrad! Záver série tak trochu nedotiahnutý, avšak verný svojej prapodivnej štruktúre. 90% ()

Chipsonator

Zajímavý psycho nežli horror seriál. První sérii jsem sjel asi za tři dny, přesto musím říct že jsem čekal vo něco větší pecku. První díly navnadily, mělo to parádní feeling, atmosféru, bylo to znepokojivé. Jenže v průběhu se ta znepokojivost jaksi vytratila a v některých dílech se chvílemi vážně nic nedělo. Pokud však musím něco ocenit, tak je to hromada příběhů (zajímavých!) které tenhle seriál rozjel, to já prostě můžu když se na malém pískovišti jede ve velkém. Ale i přesto že seriál ke konci ztrácel dech se už těším na druhou sérií která má být přeci jen více horrorová co jsem slyšel. 1.Série 75% Oblíbené postavy: Charles Montgomery, Spock Ze začátku první série jsem byl nadšen a nadšení pak ke konci začalo upadat. Ze začátku druhé sérky jsem byl nasrán a znuděn a ke konci jsem byl nadšen! Doba ani prostředí se mi moc nezdáli, stejně tak recyklace herců. To se však po čase zlomilo a já se nechal unášet příběhy které nabídl jeden blázinec (navíc musím uznat že recyklace herců má vážně svoje čaro!). Tentokrát se sere na duchy, tentokrát tu řádí ďábel a emzáci a je to kurva žrádlo! 2.Série 85% Oblíbené postavy: Grace, Spock, Krvavá tvář Junior, Frank McCann Tož tak třetí série zdárně za mnou a já teď musím nedočkavě čekat na Freak Show. Coven mě bavil od začátku do konce, přestože se na ten přídavek "horror" už z vysoka sere, udržoval si kvalitu, neměl hluší místa ale na rozdíl od Asylum série se mi zase nestalo že bych mě některé díly zvedli až ze židle. Jedinou výtku bych tak měl k herečce Taissa Farmiga, jejíž splašený výraz mě sral už první sérii a tady to dovedla k dokonalosti (bože prosím, ať se v příští sérii už nevrací!). 3.Série 85% Oblíbené postavy: Fiona, Madame Delphine LaLaurie, Spalding ()

see_sawandrew

Představte si kuchaře, který vám uvaří večeři z těch nejnudnějších surovin, které jste jedli už tisíckrát a ve výsledku vám už ani nemohou chutnat, ale z nepochopitelných důvodů se najednou olizujete až za ušima a škemráte o nášup. Asi tak na mě působí American Horror Story. Je doslova uplácané z nejprofláklejších klišé, které (nejen) v subžánru duchařin vznikly, ale výsledný scénář je tak absurdní a šílený, že výsledek působí zábavně a dokonce i děsivě. Děj je plný zajímavch twistů a výborné postavy mu dodávají šmrnc. Samozřejmě celý příběh nelze brát vážně. Je mnohem lepší přistupovat k AHS s nadhledem, protože si ze všech hororových klišé dělá převážně jen legraci. Což je alespoň případ první série: 80% Asylum nasadilo zpočátku naprosto parádní tempo a atmosféru. Všechny postavy jsou dokonalé svině, a přesto k nim můžeme mít i sympatie, snad s výjimkou doktora. Bohužel to časem začne být tak přecpané nápady, že se jednotlivé zápletky rozpadají a chování postav ztrácí logiku. Kdyby druhá série nebyla tak nechutně překombinovaná a v závěru až únavná, rozhodně by první sérii trumfla. Druhá série: 70% ()

Billie777

Rozhodně poutavé, zhlédla jsem celou první řadu za dva dny. Občas jsem měla pocit, že se tvůrci inspirovaly u Rosemary, Přichází Satan! nebo Ti druzí ale i u skutečné nevyřešené vraždy Elizabeth Short, případu s uneseným synem Charlese Lindberga nebo vražedných řádění psychopatických ale inteligentních outsiderů na středních školách (Columbine). I přes vše klišé si seriál zachoval jistou originalitu. Kde jinde najdete tolik vražedných a hororových odkazů? Příběh byl řádně propletený, díkybohu ale velmi srozumitelný. Na seriál jsem se rozhodla podívat nejen díky popularitě a kladným recenzím ale také hereckému obsazení (hlavně Lange a Peters), které opravdu nezklamalo a snad všichni hrály uvěřitelně. Počet vražd trochu přesáhl můj divácký vkus, naopak romantická linie potěšila. Konec se mi líbil, ikdyž u některých postav jsem si ho představovala jinak. Nevím jak to bude se mnou u dalších řad ale tato na mě zapůsobila tak, že mě určitě budou dále zajímat. Každopádně teď si dám s duchy, antikristy a psychopaty na chvíly pokoj. :-) ()

Wally

První díl byl super a neskutečně jsem se těšil na pokračování...časem mne však díl od dílu přišlo, že došlo k ubrání plynu a nebýt úvodní znělky (z které jsem měl vyloženě husí kůži), tak bych u sledování usnul. Grády to zase nbralo až v cca posledních 2-3 dílech....takže průměrné hodnocení a jde se na další řadu... ()

WathanajX

Pro mě je Murder House absolutní jednička mezi AHS sériemi. Zhlédnutí seriálu jsem dlouho odkládala, protože horory prostě nemusím, ale nakonec jsem si ho zamilovala. Klady: Najde se jich opravdu hodně. Tahle série je příběhově skvěle laděná a nechá nás v napětí až do konce. Reakce na první díly byla doširoka otevřená pusa a dokola se opakující COŽE?! Příběh je zprvu chaotický a divák se v něm první tři díly nevyzná. Ale jakmile začne rozuzlování děje, který je skvěle propojen s geniálními flashbacky, divák už se od obrazovky prostě neodlepí. Tato série má na rozdíl od ostatních něco, čeho si v seriálech moc vážím. A to je logický konec s minimem nevyřešených otázek. A to je v AHS docela vzácnost. Temná atmosféra vražedného domu, propracované postavy do posledního detailu a skvělé herecké obsazení si skutečně zaslouží 5*. Zápory: Vážně jsem dlouho hledala a hledala a ani po třetím zhlédnutí celé série jsem žádné výrazné nenašla. Hodnocení: (5*) za děj, atmosféru, strhující zápletky, postavy a herecké obsazení. ()

MareT.

Hodnotím po 4. dílech hlavně proto, že mi vyráží dech každým dalším dílem. Není to ohrané, je tam plno twistů, jen úvodní titulky jsou více disturbing než některé rádobyhorory a hlavně ta atmosféra je k nezaplacení. Zatím asi největší překapení letoška. Budu updatovat...:)_Po posledním dílu musím konstatovat, že drive z prvních dílu se trošku zadrhl, ale jako celek je to pořád úplna bomba. Další díly se už blíží, tak se těším jako malý kluk. ()

Dr.Horror

Díl od dílu lepší a lepší. Seriálové překvapení sezóny a důkaz, že něco jako kvalitní horový seriál ještě existuje. Skvělý scénář, skvělí herci, tísnivá atmosféra...A znělka - dokonalost sama. 90% ()

pavlikv

Neuvěřitelné, že v této době může vzniknout něco tak úžasného a návykového ! Po 7 dílech jasných 100%. ()

Orthank

Prázdne miesto v televíznej tvorbe je zaplnené. Parádna pocta poctivému hororovému remeslu ma grády, podarených a zväčša neznámych hereckých predstaviteľov, nádhernú rozťahanú atmosféru a super úvodnú znelku, ktorú už od druhej epizódy radšej pretáčam. Mierne nezrovnalosti v logike, lepšie povedané v dejovej stavbe, pôsobia však trošku rušivo. Urobiť z tajomného príbehu seriál je niekedy pekná záludnosť. Tvorcovia pre lepšiu údernosť kombinujú ako sa dá a bežnému divákovi sa len veľmi ťažko orientuje v celej synopse. Splietajú viaceré ostro rozdielne vedúce myšlienky, akoby absolútne netušili aké bude vlastne rozuzlenie prevej sezóny. Typický problém amerických sérií na pokračovanie, ktoré ešte netušia, či im bude dovolené pokračovať. Postavy sú takmer všetky nepríjemné a len veľmi ťažko sa s nimi stotožňuje. Či je to výhoda alebo nie, zatiaľ nedokážem povedať. Pred koncom prvej sezóny sa však šikovne prejavuje postava Bena Harmona, vďaka ktorému sa dá konečne o niečo oprieť. Inak atmosfériacká pecka aká na TV obrazovkách dozaista chýbala. ()

VIPerson

1. serie 60%: Úvodní titulky jsou super (něco jako film Sedm). Nicméně je to určitě oživení seriálové (hororové) scény a já rád uvidím další řady s jiným příběhem. 2. serie 90%: Druhá série je o třídu lepší a fanšmejkrovatější. Všechny prvky a klišé hororu jsou tu spojeny bravurně. Od šíleného doktora, nacistů, malé děsivé holčičky, masovýho úchylnýho vraha, blázince nebo třeba i mimozemšťanů. Vše hezky pospolu to funguje. 70%: Coven bylo fajn....super casting (stejný jako vždy, akorát mi chyběl Zachary Quinto) ......ale ty písničky tam mě znechucovaly víc než ty nejkrvavější scény. ()

Vaklaf

Opravdu dobrej seriál. Byl jsem trochu skeptičtější (podle názvu), ale už první díl mě docela úspěšně upoutal. A prvek očekávání neustále narůstal, kdežto prvek zklamání se, zaplať pánbůh, nedostavil. Kdybych měl seriál nějak vystihnout připodobněním k již viděnému, tak asi jako něco mezi !SPOILER! Osvícením (hlavně zpočátku) a Trierovým Riget nebo Ti druzí(hlavně ke konci). !SPOILER! Obsah děje se v jednotlivých dílech rozvětvuje a košatí, až jsem měl obavu, aby nebyl nafouklej jak zepelín. Ale po zjištění, že po dvanáctidílný sérii bude série nová, která se bude odehrávat úplně jinde, jsem byl uklidněn. Už takhle bylo v baráku ke konci dost narváno. Taková "jedna velká cikánská rodina" :-). Vytknout musím snad jenom nedostatek děsivosti (třeba oproti Riget, kde byla tak hustá atmosféra, že mi běhal mráz po zádech, a to se přitom skoro nic nedělo), jenže to je kumšt, uspokojit mé nároky v této oblasti. Takže vřele doporučuju a těším se na S2. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly