American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

flawi.f

Tohle byl po dlouhé době seriál, který mě chytl prakticky po pár minutách. Shlédla jsem zatím 7. dílů a můžu konstatovat, že American Horror Story je neuvěřitelně zábavná a ujetá psychárna. Přiznám se, že přehnaně bizarní a "divné" seriály nebo filmy moc v lásce nemám, ale tohle mě baví. Postavy jsou výborně napsané a zahrané, atmosféra je skvělá a korunu tomu všemu dává Jessica Lange, ze které jde opravdu strach. Pokud si seriál udrží stejnou kvalitu, budu jedině ráda. ()

arbitr

Nástup to mělo inmozantní, střed byl trochu slabší a závěr (poslední dvě epizody) už zase velice slušný. Předpoklad pokračovaní další sezony je reálný a tak tento typ, který v TV prakticky chybí, zřejmě nezahyne. Oblíbené postavy Jessica a Frances, kterou mám rád od od doby, kdy hrála v seriálu Odpočívej v pokoji. A tady její proměny, jak ji viděli chlapi byly navíc hodně cool :)) Druhá řada Asylum, přestože tématicky úplně jiná, v mnohém překonává tu první. Temnější, šílenejší a více fantasy a přesto realistická. A tak s nadějí vyhlížím co pro nás vymyslí Ryan Murphy ve 3.sezóně. ()

exhoubus

Po prvním dílu jsem si řikal, že už konečně bude zaplněné desáté místo v mých oblíbených seriálech ... ale zase nic. První díl mě totiž naladil na nějaký druh příběhu, naprosté psycho, kde člověk nic nechápe, později se ale ukázalo, že celý seriál je v trochu jiném duchu. Nakonec se z toho, bohužel, vyklubal skoro patetický konec. Pět hvězdiček zatím nechám, protože i tak si mě seriál získal, ale doufám, že v dalších sériích tvůrci ukáží, že si je seriál zaslouží. ()

xxvasa

ze zacatku super, od pulky serie cim dal vic natahovana nuda, posledni dil sem vypnul pred koncem... 2* za serial a jedna * navic za sexy sluzku:]] ()

LiborGondek

Seriál je to velmi dobrý, pro fanoušky hororových story, mystična, napínavých fantasy příběhů a krimi, se nebojím říct výborný a naprosto geniální. Zní to všechno sice dobře, ale z kraje mi seriál připadal dost šíleně a zmateně a nic jsem nechápal. Nic není totiž z počátku jasné a až postupem času vyplouvají věci na povrch a kolečka začínají zapadat. Abyste příběh zcela pochopili, neměli byste vynechat ani jeden díl. Nedokážu si přestavit vidět jeden díl a pak čekat týden na další. To bych z toho příběhu nepochopil zřejmě zhola nic. Hodnotím 4* a jen pro úplnost dodám, že hodnocení se týká zatím pouze první série, prý toho totiž bude víc... 80% ()

Kaferano

Po úvodním pilotu jsem měla chuť se dívat dál a to mě nepřešlo celou první sérii. Možná je to tím, že se na horory tolik nedívám. Ale i tak už jsem všechno, co se tu vyskytlo někde viděla. Naštěstí je to tak vystavěné a rozdělené mezi atraktivně narušené postavy, že mi ani nevadil přetažený konec. No všechno je tam vlastně přetažené, tak mě zajíma, kam to povede a jestli nebudu muset shodit hodnocení. Ta nejistota a náznaky na začátku jsou pro mě v hororu lákavější, než uječené honičky a krvavá řežba...Už v první sérii mě zaujala Jessica Lange, ovšem v druhé sérii se stala naprostou hvězdou a hlavním tahounem. Co se týká druhé série, tak ta je mnohem tvrdší a krutější, ale velmi sugestivní. Je velká škoda, že tvůrci trochu neubrali, protože tady by bylo méně opravdu více. V posledních několika dílech je vidět, že tak velké ambice se nedají utáhnout a muselo se s nimi radikálně zatočit. Ukončení první série bylo neuspokojivé, ale ve druhé se přímo plýtvalo dobrými nápady a postavami, které svojí gradací slibovaly víc, než se na konci ukázalo.. 90% ()

Mr.Bulanek

Ze začátku jsem byl celkem zmatený, ale prostředek byl super, ale poslední díl, dva byly slabší. Seriál je příjemně hororový a určitě zůstanu věrný dalším sériim, postavy sympatické. A závěrečná scéna byla pěkně plná černého humoru, po které jsem myslel, že je konec posledního dílu, ale ona to byla jen půlka. and the next stop, "ASYLUM". ()

Haretix

1. série - Velmi známý námět o prokletém domě, který ze sebe dokázal vytěžil maximum. Jednotlivé kousky z každého dílu hezky na konci zapadají do skládačky. Perfektně napsané jsou postavy, zejména úchvatná Jessica Lange. Na hororové prvky dojde, které jsou velmi účinné, ale zároveň nejsou přehnané jak tomu někdy bývá. Po celých 12 dílů je ze seriálu cítit temnota, lehká úchylnost, bizarní, v určitých momentech znepokojivé a napínavé. ()

PeterNet

1. série ***, 2. série *****, 3. série ****. 1. série - starý dům v 80. letech. Ze začátku fajn, střed série vás ale může odradit, byla by to škoda. Ke konci vše graduje. 2. série - psychiatrická léčebna v 60. letech. Famózní od začátku do konce! 3. Série - Čarodějky v roce 2013. Výborné, svěží, ale né tak strašidelné. Ono přeci jen, horrory z prostředí 80tých let a níže mají daleko lepší atmosféru. Nicmé nejlepší herecké obsazení v čele s fantastickou Emmou Roberts. ()

DaUr

1. série - 90%, 2. série - 95%. Tam, kde první řada nabízí příběh s ucelenou jednotící dějovou linkou, soustředící se na příběh strašidelného domu, vrhá na nás série číslo dvě jedno více či méně hororové téma za druhým (ústav pro choromyslné, mimozemšťané, Ďábel, nacismus, etc.), aniž by se v tolika různorodých oblastech zamotala nebo ztratila tempo. Na úkor ryzí děsivosti, která je zde trochu na ústupu, se tvůrcům podařilo vytvořit rozvětvené dílo, které i nefanoušky hororu nutně fascinuje svou roztomilou zvrhlostí. Lana Banana! 3. série - 80%. Zatímco první polovina zatím poslední série je pro mě stoprocentní guilty pleasure, ve druhé jakoby tvůrcům trochu docházely nápady a tak pouštějí uzdu všemu, co je zrovna napadne. Díky krásně osudovému finále a veskrze zajímavým postavám však přetrvávají pozitivní dojmy a čtvrtá série se stává jednou z nejvíc očekávaných seriálových událostí. 4. série - 65%. Opět slibný začátek - první čtyři díly se směle vyrovnávají kvalitám druhé série. S odchodem jedné z hlavních záporných postav však Freak Show rozbředne do čehosi, co není ani děsivé, ani napínavé, ba pomalu ani zajímavé. Tvůrci se zoufale snaží z každé postavy udělat tahouna série, ale vůbec jim to nevychází a finální dvě epizody tak vůbec nefungují. Škoda, potenciál byl ohromný. ()

uiu

Nevím, jestli reklama "od tvůrců Glee a Plastické chirurgie s.r.o." je zrovna dobrým tahem, mě třeba tohle úplně odradilo, neboť jsou tyto dva seriály pro mě hrůzou a děsem. Jenže si pak stačilo přečíst, že tento seriál je něco mezi Ti druzí a lynchovským či kingovským stylem a ihned po prvních dvou dílech jsem byla uchvácena. Příběh je zamotaný, mysteriózní, strašidelný, bojím se u toho jak u žádného hororového filmu z poslední doby. Zatím mám za sebou odvysílaných 5 dílů a nedočkavě se těším na další. Návykový seriál, který doufám zůstane u jedné série, protože protahování a zbytečné "telenovelování" nemám ráda. // Tak je série za námi a můžu tedy s politováním uznat, že někdy po tom 5./6. díle kvalita seriálu poněkud upadá. Stávají se věci, nad kterými si říkáte: Ale ne, takové klišé, taková hloupost. Nakonec se na seriál dodíváte jen proto, abyste věděli, jak to teda všechno skončí, aniž by vás to vlastně zajímalo. Nakonec si myslím, že většina nápadů na diskuzních fórech k seriálu vymýšlela mnohem lepší a originálnější zápletky, než jakou nám nabídli scénáristi tohoto seriálu. (Škoda, že Rubber Man byl jedna z postav, kdyby to byl Duch domu, jak někteří hádali, bylo by to mnohem lepší). Díky velké sledovanosti se bude natáčet druhá série, podívám se na ni, jen abych měla přehled (a možná i zabila čas), ale že by mě seriál chytl, to říct nemůžu a moc mě to mrzí, protože měl nakročeno dobrým směrem. I tak mu ale nechám 4* hvězdy, protože podobný hororově mysteriózní seriál v televizní nabídce nenajdete a rozhodně stojí za to ho znát, vidět ho a mít přehled. // Mám za sebou první díl druhé série a musím smeknout klobouk. Je skvělé, že druhá série nepokračuje tam, kde první skončila, ale začíná nový příběh - pro mě mnohem zajímavější než v první sérii. Vracejí se staří známý herci v nových rolích a postavách a již po prvním dílu vykročili zajímavým směrem. Zvyšuji na 5 hvězd a myslím, že druhá série mě nezklame. ()

venison

S01: Vcelku originální béčkový miniseroš o osudech jedné normální rodinky s obyčejnými problémy, která se nastěhuje do domu plném bubáků.. Příjemné ženské herecké obsazení - Frances Conroy, Connie Britton, Taissa Farmiga, Alexandra Breckenridge a excelentní Jessica Lange.. Výborná muzika, vymakané interiéry, je tu cítit nadsázka a humor.. Bohužel poněkud splácaninka - někdo by měl scénáristům vysvětlit, že méně je někdy více.. S02 ASYLUM: Úroveň ve druhé řadě notně poklesla.. Naprosto mě vykolejilo, že se v podstatě jedná o jinej barák s jinými bububu pravidly (z hororu přeskočilo na thriller), ale v podstatě stejnými herci v naprosto odlišných rolích.. Ale asi tak v polovině seriálu si člověk zvykne.. Herecky to v podstatě táhne ještě lepší Jessica Lange (řekla bych, že její životní role), James Cromwell a v závěsu i Sarah Paulson.. Tady příběh v podstatě negraduje, jen se tam přihodí v každém díle bubák, postava (která mění charakter jak fusekle) nebo zápletka, která se buď ukotví nebo se jí nějakým epizodním děním nějakým způsobem zbaví.. Autoři si plácají játra a nemá to nit.. Zajímavý věci se nerozebírají vůbec a v těch nudnejch se zbytečně dlouho babraj.. Muzika naštěstí zůstala skvělá :-) Zajímavé je hlavně hostování profláklých tváří viz. Mena Suvari.. Nejlepší maskou je bezkonkurenčně Naomi Grossman v roli Pepper - ta postava bude dál žít i mimo seriál :-D Smutné je, že nejděsivější z obou řad jsou úvodní titulky :-/ ()

geklon

oukej....všechno beru, dílo je perfektní...všechno ta Americká krása v kontrastu s ničivou tísní nevysvětlitelných činů, které přesáhly nejednu generaci. Všechny technické a scénaristické vejšplechty a i herecké výkony.....i ta hudba. A navíc je to nezvykle odproštěno od Amerických vlakej, triček s orlama a jinejch americko patriotickejch talismnanů.....ale mě to zatím vůbec nebere. ()

adli

Největší zklamání poslední doby. První díl mě příjemně navnadil mrazením v zádech a pár lekačkami a já pomalu začal chápat místní hodnocení. Druhý díl razantně ubral z tempa a ja se bál jen úvodní znělky. Pak přišly další díly a já jen s otevřenou hubou řikam "WTF" ??? věčně nadržená stará/mladá služebná, otravný teplouši a mraky dalších "mrtvých", mraky logických nesmyslů a otravných postav. Dokoukáno jen ze setrvačnosti. Další série nepřicházejí v úvahu. ()

PiLgRiM

První řada, ve mně zatím nechala dost rozporuplné pocity. Ze začátku se vše slušně rozbíhá a vše je příjemně zahaleno rouškou tajemství. Problém nastává, že čím více tu roušku odkrývám, tím méně mě vlastně zajímá co se pod ní nakonec skrývá.... A nakonec mě to stejně nechalo chladným.. Ale jestli na něco opravdu nezapomenu, tak na to jak duchové vedly normální život. ( Jedly, pily, uklízeli... Už jsem jen čekal, kdy se některý z nich ráno sebere a pujde na šichtu, i když to tam vlastně víceméně také bylo :))) ) Druhá řada nedokázala vytěžit z onoho originálnějšího tématu nic co by jsme neviděli. Snad třetí už konečně ukáže něco jiného. ()

MikyAff

Úžasná podívaná! Strašidelné momenty, nečekané pády a vzestupy. Stanou se věci, jaké by Vás ani ve snu nenapadly. Nejoblíbenější postavou se stal Tate (myslím, že se to dalo i čekat). Jeho příběh je naprosto úchvatný a to samé se dá říct i o hercově výkonu. Všichni všude říkají, že byl zlý a byl to hajzlík. Naopak. Prostě potřebuje pochopení. Jenže mi tam trošku vadí příběh mezi Vivian a Benem. Samozřejmě bez něj by to nebylo ono. Postava Moiry také naprosto zajímavá. Jenže se vyskytlo i pár momentů, které by se lehce mohly vynechat a byly tam navíc. Ale je dost možné, že takovýto pocit mám jen já. ()

Quen11

1. séria - 90% Výborná hororová atmosféra. Tak trochu klíšé príbeh (Rodina sa presťahuje do domu s desivou minulostou) funguje perfektne a väčšinu filmových hororov s podobnou tématikou si dáva do kapsy.. Absolútne skvelé herecké výkony na čele s Jessicou Lange. Každá postava ma v príbehu svoje miesto a opodstatnenie. Bizardnosťou to na Asylum nemá, ale stále skvelá záležitosť, spokojnosť. 2. séria - 100% Asylum ma svojou atmosférou úplne dostal. Od prvej do poslednej epizódy dokonalosť. Nechápem ako sa Ryanovi Murphymu podarilo napchať do jednej série mimozemštanov, satana, mutantov, nacistického šialeného doktora a dvoch psychopatických vrahov. Vďaka perfektnému a premyslenému scenáru to do seba všetko zapadá a funguje. Dokonca sa nájde miesto aj pre muzikálovú scénu ktorá je jedným z najväčších highlightov série. Opäť neskutočné herecké výkony, tentokrát ma svojim výkonom najviac prekvapil Zachary Quinto. A finále? Nemal som slov, jedná sa o jedno s najlepších vyvrcholení ever. 3. séria - 75% To že sa tvorcovia snažili seriál sprístupniť pre mladších divákov je na tom vidno. "Coven" je vlastne taký zvrátenejší Harry Potter :). Stále je to štýlová jazda, tentokrát plná podivných kamerových uhlov a filtrov a ešte podivnejšej hudby. Bohužiaľ sa nejedná o tú pozitívnu podivnosť, skôr naopak. Samozrejme to má pár solídnych momentov a postáv, ale nieje to už ono a pri tom začiatok vyzeral veľmi sľubne. Hádam to nám, fanúšikom AHS, Ryan Murphy vynahradí 4. sériou ktorá ma viac pripomínať prvé dve a zatiaľ vyzerá fantasticky, aj keď tak vyzeral aj Coven.. ()

Redi

1 série - sranda, výborný černý humor s atmosférou ***** // 2. série - zbytečně přecpané, ale pořád hodně zábavné psycho, kde je oproti jedničce výborná i Lily Rabe **** // 3. série - to už zachraňuje jenom Jessica Lange // 4. série - rozkoukáno, a tak to pravděpodobně i zůstane. // 5. série - Jessica odchází a není důvod se k tomu vracet. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly