American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

pacpac

K tomuto seriálu jsem se dostala až v průběhu vysílání jeho čtvrté série. Nejsem fanda hororových filmů a k tomuhle výběru přispělo hlavně zdejší hodnocení a komentáře. První série mě nepřesvědčila o tom, že bych měla sledovat dál, takže jsem si dala několikatýdenní pauzu, ale jsem ráda, že jsem se ke sledování zase vrátila. Druhá i třetí série napravily můj první dojem a už se nemůžu dočkat až se ponořím do sledování aktuální - čtvrté série. Líbi se mi příběhy, jednotlivé postavy i herecké výkony hvězdných i méně známých tváří. 1. série - 70% , 2. série - 100% , 3. série - 90% ()

strelenka

Ne pro každého je pravým nebo oblíbeným šálkem horror, do nedávné doby jsem patřila mezi tzv. "nemilovníky" (dosti zatvrzelé, řekla bych). Ale potom jsem si řekla, přeci nemůže být něco tak dobré jen tak, pro nic za nic, a zkusila to. Trefa přímo do středu mého středu zájmů. Je to brilantní, inteligentní zápletky, výborné pomalé rozplétání spojitostí mezi postavami, polehoučku odkrývané tajemství a vysvětlování SKORO všech skutečností. Je pravda, že ze čtyř skoro již uvedených sérií mám nějakou ráda méně, nějakou více, samozřejmě. To mi však nebrání k pochvale režiséra, na jehož práci je vidět, že přesně ví co dělá a dělá to skvěle (viz kvalitou nepřeceňované Glee, podle mého názoru). Tetelí se mi srdce blažeností, že obsazení herci mění pouze své role v sériiích ale nevypadávají a zůstávají. Zvykneme si na ně a provázejí nás celou dobu, změna herců je otravná a vždy mi jen znechutí sledování, takže mé 4 a půl uvedené hvězdy jsou zasloužené. ()

Labrio

Pro mě trochu tužší začátek k jinak tak dobře postavenému seriálu. Trochu jsem se občas ztrácel ve velkém množství postav a až v půlce sezóny mi začalo docházet o čem to vlastně v Murder House jde. Nicméně Murphy už od první sezóny AHS vytvořil prostředí do kterého bych nechtěl vkročit ani za nic. Perfektně se mu daří vytvořit v divákovi napětí a po dokoukání epizody člověk rozhodně chce vidět další. ()

PaTeXx

Je pravda, že jsem čekal nějaký megahoror s děsivou atmosférou. Místo toho jsem dostal velké množství teenage plot twistů, u kterých se ovšem nedá říct, že by byly nějak na obtíž. Prej jsou další série lepší a to je jediný faktor, který mě přesvědčuje v seriálu pokračovat. ()

MT_Y

AHS Murder House - Není to série, který mě nějak bavila, ačkoliv u hodně spousta lidí má hodně kladné hodnocení a nejen na této stránce, já prostě nebo spíše mě tato řada opravdu neupoutala. Z 12 dílů mě bavily zhruba 3 a to taky né 100%... Je hezké ukázat jak v domě jsou řekněme uvězněné duše zemřelých, a dokážou předstírat před majitely, že jsou jakože živý a že vlastně pravými majitely jsou oni duchové no a případně Jessica Lang. U této serie nebudu prodlužovat nějak dlouhým komentem, bylo by to absolutně zbytečné a tak. 1 hvězda 15% ()

Sebule

První série nastavila docela vysokou laťku. Je to bizarní, zajímavé, zvrácené, občas creepy a hodně zamotané. Každý díl mě bavil a hned se vrhám na druhou sérii. Hodnocení: 8/10 ()

necrosrandist

První čtyři epizody vážně výborné. Je to strašidelné, bizardní a taky vtipné pokud holdujete černému humoru. Herci prvotřídní (Jessica Lange je ďábel), bezvadně natočené a s precizním dávkováním všech důležitých ingrediencí tak, aby byl člověk neustále v pozoru. O nudě zatím nemůže být řeč a doufám, že to vydrží po celý seriál. Laťka je vysoko! ()

BloodyO

Ujeté, šílené, zvrácené, trošku strašidelný, tajemné a napínavé to vše tenhle seriál vystihuje. kam se na něj hrabou některé "hororové" celovečeráky. Ve své kategorii mě nenapadá jediný seriál který by Amerikan Horor Story mohl konkurovat (existuje vůbec takový?). Prostě zase něco nového a originálního, jsem zvědav jakým směrem se dále bude ubírat. ()

Mkoren

Společně s Akty X můj nej seriál ze všech - atmosféra, postavy, scénáře, soundtrack... Tento seriál posunuje hranice zase o kus dál, musím říct, že jsem nečekal, že by ještě mohl být seriál, který ve mě vyvolá tolik emocí. Co dále oceňuju je fakt, že seriál se nesnaží šokovat "obrazovými" prostředky. Donutí diváka přemýšlet nad pocity, situací hlavních hrdinů. Pro mě jasných 100%! ()

lusenda

Síce máme nespočetne veľa filmov, minisérií a seriálov na podobný námet, ale AHS patrí jednoznačne medzi špičku. Strašidelná atmosféra, prekvapujúce zvraty a odhalenia....vynikajúce herecké výkony (hlavne čo sa týka J. Lange). Toto dielo má všetko! Nedočkavo čakám na každý nový diel. POZOR, tento seriál je veľmi návykový ... ;) ()

Jamall

A máme za sebou první sérii. Díky poslední epizodě se v mém letošním žebříčku posunulo AHS před Homeland, protože ve mě víc vybudil natěšenost na další sérii. Skvěle obsazené, zahrané i napsané s několika nedotaženostmi - hromada vražd a tak povrchní vyšetřování? No jo, nejsme v CSI. Občas příjemně mrazivé a zvrácené. Tvůrci se rozhodně nebojí ničeho...SPOILER: Zabít všechny hlavní postavy kromě jedné? Respekt! ...Vážně jsem zvědav co se vyklube příští rok, nápad z ďábelským dítětem je boží (hned jsem si vybavil Damiena). ()

Janie.

Seriál, který mi tou syrovostí (a někdy až trochu nechutností :D) připomíná True Blood a tísnivou atmosférou Harper's Island nebo Invazi. Rozjezd byl trošku slabší, vlastně mě pilotní díl nijak zvlášť nezaujal, ale dala jsem tomu šanci a jsem ráda, protože tak od třetího dílu děj nabral na obrátkách a ukázalo se, že to rozhodně stálo za to. Jediné, co mi na tom vadí, jsou totálně nesympatičtí "hlavní" představitelé (hysterická manželka a záletný manžel), které ale zastiňují ty ostatní, které jsou narozdíl od nich výborné - v čele s roztomilým psychopatem Tatem, kterého člověk prostě musí mít rád, i když ví, že by neměl :D Dále je to Violet, staro-mladá služka (mimochodem zajímavý nápad), šílený two-face a ti ostatní (polo)mrtví obyvatelé domu. Navíc je to výborně napsané. Za mě za pět hvězdiček :) ()

furie odpad!

Já vůbec nevím proč se na to dívám je to strašná kravina. Nic z toho nedává smysl, vůbec se nikdy ničeho neleknu i když jsem viděla celou sérii. Prostě to řeknu stručně je to sračka. Radím vám vím co říkám viděla jsem celou sérku nekoukejte se na to. Řekla jsem si, že na konci se to snat vystříbří, ale ještě se to zhoršilo. teď se na to už vůbec nejde dívat. Takže radím předem NEDÍVAT!!!!!!! Jo a nechápu proč se to tu tak líbí. Přece to tu nikoho nemůže vyděsit. Jediné co mě děsí je, že jsem se dívala na celou sérku. JÉŽIŠI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Texxa

V tom domě straší... Ale tak trochu jinak, než jak jsme zvyklí :) Po tuně špatných, nudných a tupých hororů přišel tenhle neuvěřitelně bizarní, morbidní, zvrácený a atmosferický seriál. Nic pro fandy gore vyvražďovaček, tohle je pěkně temný, mysteriozní kousek. Čistá desítka. ()

punco

Naozaj výborný seriál, s perfektným scenárom, vynikajúcimi hereckými výkonmi, prepracovanými charaktermi postáv a hlavnou zápletkou ktorá ma dokázala priklincovať k sedadlu. Teším sa už na ohlásenú druhú sériu, pevne verím že si latku dokáže udržať, čo v poslednej dobe býva celkom problém. ()

Ace.A.T.L.

Máte strach a pociz svrbění na zádech? Víte proč a přesně o tohle tady jde. Seriál založenej na strachu a nevědomosti :o) Jen mi chybělo záběrečný vygradování. Ve finále to šlo velý spíš od 10ti k 5ti, až se to vyklidnilo... Má to velkej potenciál a snížení se k obyčejný a zbytečně klišé , je veká, ale opravdu velká škoda... Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly