American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

TheMraca

Skvělý hororový seriál, který se ke mě dostal náhodou a musel jsem ho zkouknout od pilota přes celou první sérii v podstatě v kuse. Autoři výborně kombinují hororové a psycho prvky. Flashbacky představují hrůzné činy co se v minulosti v tomto domě staly. Komu se líbilo Městečko Twin Peaks, Amityville Horror tak jasná volba.90% ()

ShirleyS.

1. séria - 80%, funkčné hororové scény, dobre rozpísané postavy, ale koncept strašidelného domu mi až tak nesadol. 2. séria - (po 4. dieloch) zatiaľ 90%, tvorcovia pritvrdili v úchylnosti a štylizovanosti a to je dobré. Prostredie blázinca s mníškami je veľmi zaujímavé a seriál doslova hltám. Z hereckého obsadenia stojí za zmienku hlavne Jessica Lange, ktorá vynikajúco hrala svoje postavy v prvej aj druhej sérii. ()

posh.exe

No tak, děcka: mrazení už od úvodní znělky, zvrácené postavy, v nichž dominuje prasácká hypersexy služebná a zmrd se vznešenou válkou, kokain, šukačka, mrazení v zádech, nepravděpodobné náhody, ježení chlupů na zátylku - v každých 50 minutách? JÁ ŘÍKÁM ANO, BOŽE, a tímto se zříkám všech sračkoidních pokračování paranormálních aktivit, prootže tohle mě zcela naplňuje.. PS: od tvůrců Nip/Tuck. Co dodat. ()

beckham-

Takto hororově a napínavě jsem myslel, že není možné něco podobného natočit a ono to vyšlo. Je to děsivé, napínavé, krvavé, místy nechutné, hrající na city, se skvělými hereckými výkony. Druhá série pro mě něco strádá, ale i tak si drží velký nadprůměr. ()

katmandzoo

prvá séria bola priemerná a väčšina častí ma viac nudila ako bavila, koniec bol úplne trápny - 3*..druhá séria už bola o čosi lepšia, tématika o psychiatrickej liečebni plnej bláznov je vždy vďačným podkladom pre zaujímavý film, resp.seriál..mohlo to však byť viac rozvinuté, pretože potenciál tam bol - 4*..no a momentálne fičím na tretej sérii, ktorá vyzerá veľmi sľubne a sám ešte neviem čo od nej čakať, nakoľko sú v nej zakombinované viaceré prvky, ako čarodejnice, voodoo umenie, černošskí otroci, grécka mytológia a v posledných častiach sa čoraz viac objavujú i zombíci, takže naozaj som zvedavý ako to tvorcovia zosúladia a čo z toho vznikne..3 séria = 4*.. ()

snoodles

1. série - 80 % nespočet logických kiksu, ale musim rict, ze jsem se famózne bavila. Super humor. 2. série - 70 % nápad ok, ale úplně wtf bylo to ufo. 3. série - 40 % nebaví mě to od prvního dílu ()

Nail

První série se mi dost líbila tak su včil zvědavé jak si povede druhá.1.série ***** 2.série *** 3.série **** 4.série ***Celkově spokojenost. ()

Tosinek

První série byla fajn (4*), dokonce jsem si místy i bál. Když vyšlo najevo, jak to všechno je, začalo to být podstatně slabší (zejména poslední dva díly). Naprosto boží byla mladá gazdina. Obdobně je na tom druhá série, která svůj potenciál promrhala ufony a naprosto trapným zakončením (3*), ale žral jsem ďábelskou Marie Eunice. Třetí série byla naprostá hovadina (1*) a po prvních šesti dílech už jsem si to nechal jen odvyprávět. ()

RobLord

Harmonovi - psychiatr Ben, jeho žena Vivien a jejich dcera Violet - se z východního pobřeží, přesněji z novoanglického Bostnu v Massachusetts, přestěhují do kalifornského Města andělů. Nový dům znamená nový start v rodině, kde to kvůli Benově nevěře pěkně skřípe. Harmonovi však netuší, že prázdně vypadající dům ve stylu viktoriálského L. A., je plný (nejen) špatných vzpomínek... "Nudné klišé," odfrknete si. "Takových filmů nebo seriálů jsme už viděli, že-" Stop! Zadržte. Máte pravdu, ale v případě seriálu American Horror Story nemůže být o nějakém klišé řeč. Ryan Murphy a Brad Falchuk (nepřehlédnutelní už díky Plastické chirurgii s.r.o.) se v dnešním televizním světě stali podobně originálními tvůrci hrůzy, jako byli svého času Mistři děsu H. P. Lovecraft, Stephen King nebo Clive Barker. ()

helraiser

Nemůžu si pomoc, ale tohle se prostě povedlo. Dvanácti dílnej seriál o strašidelném domě, který opravdu šlape od začátku až do konce. Je to zábavné, strašidelné, divák nemá šanci se nudit. Veliké plus jsou postavy, které si prostě zamilujete a také příběh, který je skutečně hodně dobře promyšlenej. Spokojenost a můžu vřele doporučit. ()

Vabr

Předčilo to mé očekávání! Čekal jsem, že na ten rok to bude hodně amatérské, neoriginální , zastaralé, hloupé a špatné jako 2. série TWD. Náhodou byly tady samé zvraty. Postavy dokonalý (nejlepší Tate,Violet, holka s Downuvým syndromem, partička high school děcek). Oproti TWD se to zkoukávalo mnohem snáze a záživněji. Stranger Things je stejně lepší, ale tohle je taky boží. Nejlepší díl byl Halloween 1. Dobrý soundtrack. Vadilo mi, že se tam někdy bezdůvodně zabíjelo. Od tý doby, kdy se přistěhovala ta rodina, tak tam narostl skoro dvojnásobek duchů! Líbily se mi smrti ze začátku. Občas se pár nelogičností našlo (hlavně na konci). 2. půlka byla horší. Štve mě, že jsem logiku toho baráku, duchů atd. zjistil celkem brzo a proto druhá polovina nebyla tak závažná. Konec mě trochu naštval, ale po chvilce mi to tak strašný nepřišlo. Jen to bylo takový trochu jednoduchý. Sérii jsem zkouknul za 1 týden. Na rok 2012 neuvěřitelně dobrý. VYHODNOCENÍ: PODŘEZÁVÁNÍ JE ZÁBAVA ()

pumpkinqueen

První řada AHS si získala v krátkém čase velký počet fanoušků a není se čemu divit - příběhy o strašidelných domech jsou vděčným hororovým tématem, kdo by jej nemiloval? Když se k tomu přidal poctivý a propracovaný vizuál, bylo z poloviny vyhráno. Mrazivé intro (nakonec sice možná mrazivější, než celý příběh) upoutalo ve vteřině a z postav jsme si každý mohl vybrat tu svou oblíbenou i neoblíbenou. Je tu téma manželství a nevěry, puberty a první lásky a v neposlední řadě tajemství a hrůzné minulosti. Dostali jsme naservírovanou slušnou dávku rodinného dramatu v tísnivější atmosféře, ale už o něco méně čistě hororových scén. Přesto to dokázalo diváka zaujmout, napnout, přirůst mu k srdci, trošičku postrašit a hlavně navnadit na další pokračování. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly