Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

Havala

To, co si dovolili tenkrát už dnes nikdo neodvysílá, zasrané restrikce a nařízení. Jsem pro vrácení Árijce a praní na 1940. A lidé se k Vám do koncentračního tábora rádi vracejí. ()

kubilov

Česká soda, v dnešní době již kult, který si v nelehkých létech devadesátých dělal srandu z čehokoliv vážného od politiky až po němce. Přesto, že je to všemi opěvovaný seriál/film, mě až tolik jak jsem čekal nenadchl, zvlášť s vtipy, které byly možná vtipné před patnácti lety, ale do dnešní doby strašně zestárly. Samozřejmě třeba Čtvrtníčkovy zprávy nebo Alles gute jsou naprosto skvělé, bohužel mezi nimi je až příliš hluchých míst. Nezapomeňte svým manželkám koupit prací prášek Árijec! Aby bylo vaše dítě zářivě bílé! ()

WolfIssen odpad!

Tak pokud jde o můj názor, jediná směšná věc z tohoto trapného pokusu o vtip, je reklama na prací prášek Servil. Někdo by mě asi ukamenoval, ale nemůžu hodnotit jinak... ()

anyonecek

Něco takového jde velice těžko hodnotit. Pro člověka mladší generace co se absolutně nezajímá o zprávy a o politiku zvláště pak z 90. let je toto až nerálné na hodnocení. Já to ohodnotím, protože jako film by to mělo člověku něco říct. Chápu, že to jsou zřejmě jen výtažky z asi několikadílného seriálu a nejsem si ani jist, jestli jsem sledoval ten správný film. Každopádně podobné skeče a scénky situované na tuto dobu, by mě pobavily víc, ale když nevím co se dělo v 90. letech je to pro mě nic. Většinu vtipů a scének jsem nepochopil, jen pár těch co se nelepilo na nějakou událost nebo politickou osobu. Závěrečné Alles Gute jsem znal už předtím a to jediné mi snad přišlo vtipné. ()

adamix

Smiať sa na ČESKEJ SODE dnes a pre človeka, ktorý tú dobu a politiku nezažil, je proste nemožné. A že je to práve poňaté z oblasti tej politiky, je už samo o sebe dosť zarážajúce, pretože väčšina toho išlo úplne mimo mňa. Tieto skeče z aktuálnej doby sú smiešne, ale pre ľudí, ktorí v danej dobe žili. Ani náš Kredenc nebudú ľudia o 20 rokov chápať. V tom celom tkvie moje nízke hodnotenie. Nemecké vsuvky vtipné, aj keď sú vlastne trápne. ()

Budisovie

Česká sóda rokmi vyšumela. 15 minút znelok a "humor", ktorý nahlodal zub času... Opakujúce sa scény zo začiatku na konci. ()

Marg

Čtvrtníček jako moderátor je prostě úžasný. A i jinak je to skvělá zábava plná originálních fórků a nápadů. ()

Cannabis

opravdu suprová záležitost!!! nejvíce mne vždy dostaly kurzy německého jazyka Alles Gutte a suprově parodované reklamky =) !!! partička z České sody, to jsou mistři humoru, kterým se ani zdaleka nmůžou rovnat nováčtí Tele Tele (které mám také ale velice rád)!!! černý humor, parodie, stupidity... nezbývá mi nic jiného než dát 5 hvězdiček ***** ()

hwnd

Filmové podobě mohu vytnout jen to, že jsme po třičtvrtěhodině už neměli ani sílu se smát. Jedna brutalita stíhá druhou, proste maximální zážitek. ()

LoudlyMonk

Do televize se s Českou sodou dostal nový žánr zábavního pořadu. Myslím, že obstál na výbornou a zařadil se mezi tzv. ,, klasiku českého humoru,, . Lepší 4* ()

Sekel

Byli to nasi Monty Pythoni, nic jim nebylo svate a delali humor davno pred trapnostma Suchanka a Genzera. Kus historie a hrozna sranda. ()