Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

reccal

Dvě věžě bohužel nedosahují kvality Společenstva, ale ona sama kniha je celkem nudná, jde jedna skupina tam, druhá skupina zase jinam... ovšem Jacksonovi se z toho podařilo vytěžit opravdu hodně. Velký podíl na tom mají bezpochyby Rohirové a bitva o Helmův Žleb a nástup Boromirova bratra. Ovšem slabší úseky přemisťování se sem a tam rychle upadnou v zapomnění. Závěrečná bitva ovšem celý film pozvedá a rozsvěcí, takže si udrží v LotRovských výškách na piedestalu mých TOP. ()

Robino15996

Pokračovanie spoločenstva môžem hodnotiť len pozitívne. Je tam viac akcie čo je len dobre. Postava Gluma nemá chybu na tú dobu vytvoriť takúto postavu je úchvatné. Ale stále vo mne prevláda názor že spoločenstvo je proste o kúsok lepší film ako dve veže. Ale stále veľmi veľmi podarený film. 95% ()

2sistem

Zpracování a záběry byly opět vynikající ale oproti Společenstvu nudnější a ty tři hodiny mě fakt vadily. I když jsem byl zvědav na závěrečnou bitvu, měl jsem nutkání dvě věže nedokoukat. Bitva zábavu zachránila a jestli se ještě někdy na to podívám, tak to bude za dlouho. ()

Rudla333

"Sestav mi armádu o velikosti Mordoru!" Ano. Další skvělý film, který je sice nejhorší z trilogie, ale komu to vadí? Petera Jacksona by měli odvést do nebe a uctívat ho. Vždyť zfilmovat takovou knihu je strašně těžké, ale on obstál na 1ku ()

AlohaAnty

Jeden prsten, vládne všem! Tu není co komentovat. To třeba vidět! Už jako malí jsem miloval pána prstenů, běhal jsem venku s mečíkem a hrál si na Aragorna a zabíjel skřety :D (Nejlepší postava trilogie). Takže děkuji televizi nova za připomenutí tohoto krásného snímku. Peter Jackson dokázal nemožné! Bylo v tom vše! City, emoce, boje, a hlavně glum! :D Jinak píšu ke všem třem dílům stejný komentář :) 1 díl 5*, 2 díl 4*, 3 díl 5* ()

NeverEver

Pro me nejlepsi ze tri dilu. Mela jsem pri nej nejvetsi pocit napeti a ocekavani a taky strachu, kdyz nam budouciho krale malem zabili (necetla jsem predlohu, tak jsem nevedela jak to dopadne:-)); epicke, vypravne, uzasne scenerie, realne bitvy, rychly spad! Tleskam a davam 5* (kdyby to slo dam 6*:-); ale jinak cela trilogie bude navzdy mit misto v me videotece a pokazde v dlouhych zimnich vecerech, kdyz nebudu vedet co s nacataou sobotou si rada dopreju 12hodinovku te nejvyssi kvality v originalnim zneni:-)))) ()

steews

Nejsem fantasy fanda a na film jsem šla jako na kterýkoliv jiný do kina. Bylo to asi moje první setkání s moderním fantasy a nebyla jsem zklamaná, naopak. Příběh i hrdinové se mi líbili a těšila jsem se na jejich pokračování. Dvojka byla podle mého nejslabší, prostě až moc záběrů na skřety, z kterých teče sliz. Trojka byla za mě perfektním vyústěním a zakončením. Spokojenost. ()

Eseter

Nejlepší z trilogie. První nás se vším seznamuje a trochu si drží odstup, třetí je až trochu moc emocionální. Právě Dvě věže jsou vyvážené. Přicházejí nové postavy, a to ty nejlepší a nejzajímavější postavy. Hudba nikdy nebyla tak krásná, jako když se na scéně objeví Rohanští. Všechny příběhy rozpadlého společenství jsou skvělé, jediný, který je možná někdy moc rozvláčný a trochu nudný, je pouť Froda, Sama a Gluma, ne zrovna mé oblíbené trojice. Jinak ale žeru naprosto všechno, co se tohohle filmu týká. ()

rationibus

Dve veže sú pre mňa plnohodnotnou súčasťou tejto úžasnej trilógie. Veľmi odporúčam pozrieť si rozšírenú verziu. Zo všetkých troch filmov práve u Dvoch veží cítim jej najväčšie plus oproti bežnej kinoverzii. Vidím, aký úžasný film Peter Jackson nakrútil, ako veci do seba zapadnú, ako sa vysvetlí správanie istých ľudí. Je škoda mnohých dobrých vystrihnutých scén. Napr. spomienka Faramira na Boromira : po príhovore Boromira na hradbách by som aj ja najradšej zdvihla svoj meč a kričala - For Gondor ! ()

CragHack

Skvělá akční fantasy, zakončená neskutečným masakrem v Helmově Žlebu. Dvě věže mají z celé trilogie nejlepší soundtrack a nejhorší extended cut. ()

svist10

Dvě věže se dělí na dvě výrazně odlišné poloviny. První, spíše dobrodružná než akční, se striktně soustředí na budování mytologie. Akce běží až v kdovíkolikátém plánu. Krásně je to vidět například na vybití skurutů Éomerovým komandem. Pečlivě se vždy střihne od boje pryč. Přesto nuda nehrozí. Saruman v Železném pasu buduje mocnou armádu, využívá lstí, Frodo postupuje dál k Orodruině, Aragornova trojice vstupuje do Jízdmarky, kde nachází panství rozvrácené Grímou Červivcem, a v neposlední řadě několikanásobné Gandalf ex machina. Mohl bych jako jiní pyskovat na změny oproti předloze, ale nebudu, protože ani k jediné nemám námitku. Arwen s Aragornem? Být to podle knihy, viděli jsme je v prvním díle, ve druhém nic, a najednou by se objevila v epilogu, když během, abych nekecal, minulých sedmi hodin se ani neobjevila? Elfí ostřelovači? Další příprava na Návrat krále. Je jich víc, ale scénu s vrrky jsem si úmyslně nechal jako poslední. Řinčení mečů přichází přesně v momentě, kdy už ta spousta rozhovorů upadá do monotónnosti a láme Dvě věže do druhé, podstatně akčnější poloviny. To máme Osgiliath, poslední pochod Entů a Bitvu o Helmův žleb. Píšu ji s velkým B, protože se nerozpakuji říct, že je to subjektivně bezpochyby nejlepší velkofilmová fantasy bitva filmové historie. Nevadí mi surfing (protože, kdyby Legolas neměl nějakou parádičku, byl by jen další elfí princátko s lukem), a nevadí mi ani odstřihy z boje na Entí radu. Jinak to prostě natočit nešlo. Po dvou hodinách by Enti (navíc, s jejich způsobem mluvení) byli posledním hřebíkem do rakve pozornosti. Díky provázání s bitvou to perfektně funguje. Jinak je všechno při starém. Co sedělo u společenstva, platí i u Dvou věží. Atmosféra je stále parádní, přestože ubylo regulérně děsivých scén (aby je Peter ohulil v Návratu krále), pravda, triky mírně zastaraly, ale díky velkému použití miniatur a jiných praktických efektů to netahá za oči. Dvě věže byly svého času prvním LotRem, kterého jsem viděl v kině. Postupně jsem viděl v kině všechny (počkal jsem si na kino akci, kdy dávali všechny tři díly za sebou, tenkrát mě díky těm prokletým sedačkám pekelně bolelo místo, kde záda ztrácejí své dobré jméno), ale pořád mám dvojku nejraději. Jo, a málem bych zapomněl: Glum měl dostat oscara. MPAA jsou taky divní patroni. Je tu ještě větší masakr, nespočet uťatých končetin a hlav, dokonce spálená hromada mrtvol, ale pohoda, pořád máme PG-13 ()

134jan134

Naprosto chápu kritiku kinoverze, absolutně odmítám kritiku verze rozšířené. Tady platí asi to samé jako u prvního dílu, pouze je zde děj rozdělen na vícero liníí (což mi absolutně nevadilo) a konec není tak epický jako první čí poslední část. Což ale neznamená naprosto nic. Sountrack je na nepopsatelné úrovni, dovolil bych si říct že témata zde primárně použité jsou snad nejhezčí z celé trilogie (oscar je jako kde???? wtf), bitka jaksepatří epická, ta temná atmosféra na mě působila lépe než bitva v Návratu, masky a ztvárnění Uruk-hai naprosto boží (ovšem to jsme měli možnost vidět už v díle předchozím, zde jich je pouze nepatrně víc a větší variabilita vzhledu), no a tu vložku s elfy bych odpustil, alespoň se na to lépe dívalo. Nejlepší filmové trilogii všech dob tento díl ostudu rozhodně nedělá. ()

Slahy94

Co říci? Prostě dokonalé. Epické. Emotivní. Originální. Novátorské. Legendární bitva o Helmův žleb dosud nebyla nikým překonána. ()

RuKr91

Film, který okomentuji jako první, musí být ten, který je mému vkusu a srdci nejblíže. A to právě druhý díl, této pro mě nepřekonatelné trilogie, splňuje nejlépe. Dvě věže za mě reprezentují celkově nejoblíbenější film, který jen stěží někdy něco překoná, protože kromě dalších částí Pána prstenů se tomuto pokračujícímu středozemnímu dobrodružství nic ani vzdáleně nepříblížilo. Dost o jedinečnosti tohoto veledíla vypovídá, že několikrát do roka si nejenom tento film, ale rovnou celou trilogii pouštím a ještě mě to neomrzelo. Těžko tady můzu zmínit něco, co zde ještě nezaznělo, proto jen obecně napíšu, že se jedná o vizuálně dokonalé dílo s procítěným hudebním doprovodem a celou plejádou již známých epických postav v nejepičtějším světě, který byl kdy vytvořen. Nejvíc mě baví sledovat přátelství Froda (E. Wood) a Sama (S. Astin) prohlubující se v těžkých chvílích společného putování s nejistou vidinou úspěchu, jenž zavisí na nevyzpytatelném Glumovi (A. Serkis), který je po jejich napadení doprovází. Velkolepostí film doslova překypuje a třešničkou na tomto pomyslném dortu je závěrečná bitva o Helmův žleb společně s bitvou o Železný pas, které nemají v trilogii konkurenci. Rozhodně mohu jen doporučit prodlouženou verzi, která celý děj a postavy ještě více rozšiřuje, což jistě nadšenci ocení a necelá hodinka navíc jim přijde ještě málo. Poděkování patří především panu Tolkienovi, jehož představivost neznala mezí a dále panu Jacksonovi, který se dokázal s knižní verzí popasovat nejlépe jak uměl a je to znát. Nemůžu chtít více. V mých očích jediný film, který si zaslouží plný počet bodů. Verdikt: 100% ()

Mark1983

Tak čirou náhodou se ke mě dostaly i dvě věže,které mi přijdou stejné jako společenství prstenu,takže - návratu krále jsem se vyhnul už velkým obloukem. ()

KeskarM

Dvě věže jsou po Společenstvu prstenu kvalitativním skokem dolů (stejně však hodnotím i druhý díl samotné Tolkienovy předlohy, takže to nebude jen tím Jacksonem),. Zkrátka Společenstvo je počátkem se vší svou mytologií a rozvojem vztahů mezi hrdiny, Návrat krále je pak velkolepým závěrem, Dvě věže mají tu smůlu, že jsou prostředním dílem, v němž nic nekončí a začíná jen Rohanská linie. Oproti prvnímu dílu je děj prostorově roztříštěn, čehož důvodem je logicky rozpad Společenstva na konci jedničky. Bitvy nejsou to, co zrovna já jakožto divák ve filmech hltám, i z toho důvodu jsou pro mne Dvě věže ve stínu dvou zbylých snímků trilogie. ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)