Výchovu dívek v Čechách jsem naposled viděla, když to byl nový film v televizi a znovu až teď na remasterovaném DVD. Trochu jsem se toho zážitku bála, jestli ten tehdejší víceméně příznivý dojem nebude dehonestován a vlastně doslova zruinován, ale překvapivě je tenhle Michal Viewegh ještě naprosto skvělý, zábavný a má skvělou barevnou stylizaci. Hrátky s citáty, hrátky s odosobněným hrdinou, který je vlastně sám autorem. Půvaby let 90., které zosobňuje bonviván Lasica, nejkrásnější lolita Geislerová, emancipovaná žena v domácnosti Cibulková a nejpřekvapivější hrdina dneška Pavelka. Tohle všechno dohromady osciluje v zajímavých prostředích - kabinet základní školy, zahraniční dovolená, zámecné sídlo pana K. ... a tu a tam tohle všechno prostřihne scéna jak z 9 a 1/2 týdne. Pokochala jsem se.(30.12.2015)

Pokud se jedná o Viewegha, tak uznávám jen Báječná léta pod psa i s jejich (průměrným) filmovým zpracováním. Proto jsem k tomuto filmu přistupoval s mírnou skepsí, ale naštěstí to dopadlo dobře a především díky představitelům hlavních rolí je na co se dívat.(22.2.2006)

Filmy podle knizek od Viewegha mam rad a tenhle se muze zaradit mezi ty povedeny, ale nemuzu porovnat s knihou, kterou jsem necet. Pribeh je dobrej, sice nic novyho, ale je to aspon ozvlastneny citatama, coz je docela dobrej napad, ale ze by byly nak moc povedeny, to se rict neda. Ana sice hraje tak trochu magora dobre, ale k jejim nejlepsim vykonum to ma hodne daleko. Prekvapila me Kristyna Novakova, ktera je ji fakt hodne podobna. Ostatni herci hrajou slusne, ale nic prevratnyho. Film jsem uz videl podruhy, i ted jsem se u nej dobre bavil, takze slusny 4*.(4.2.2008)

Knihu jsem nečetl, ale film se mi velmi líbil. Příběh je zajímavý a všichni zúčastnění zde hrají své životní role (no dobře, pro Aničku to byla už Jízda, no:)(23.10.2003)

Tu a tam rozpačitá adaptace románu Michala Viewegha, kterak se ze soukromého doučování milionářské dcerky vyklube milostné šílenství. Užvaněný učitel Oskar tak pentluje mezi rodinou a dvacetiletou milenkou, pro Aňu Geislerovou to byla další příležitost vykreslit rozmazlenou dívku, co nezvládá hlavně samu sebe. Divoká, nevyrovnaná, manipulativní, touhami posedlá Beáta je v jejím podání uvěřitelná, namísto toho režisérské křeslo dosti zavánělo tápáním i absencí originality.(6.2.2008)