• D.Moore

Hrůzostrašný film. Skoro jako od Filipa Renče.(6.7.2012)

Nevěřil jsem, že tenhle Viewegh může být tak dobře zfilmován a nebýt Anči Geislerové v hlavní roli, tak jsem se na to natuty nedíval - byla by to škoda. Dobře napsaný, inteligentní scénář je silnou zbraní snímku. Citáty, které se filmem míhají jsou dobře vybrané a nejsou na škodu. Ale nejmocnějším lákadlem je stoprocentně Geislerka, která je opět stoprocentní a navíc sexy jako nikdy jindy. Nebyl jsem svědkem zbytečně patetických scén a to je dobře. Romantika je snesitelná i pro muže a citlivé lidi film dojímá. Školní prostředí je rozhodně sympatické a zaručuje Vaši pozornost.(27.2.2006)

Vieweghovu knihu jsem nečetl, ale jako film na nedělní odpoledne je to příjemné. Trochu mě otravovaly všudypřítomné citáty - pokud byly v knize, tak to omlouvá režiséra - v tom případě však jen vzrůstá můj nezájem vůči Vieweghovi.. tolik citátů, to snad využije jen někdo, kdo si musí něco dokazovat. Co se filmu týče, Geislerová, Pavelka, Lasica a Cibulková výborní!(12.5.2009)

Pavelka se snažil, ale s tím ostatním už to bylo horší. Působilo to tak nějak nevýrazně, a ani nevím, jak moc se film liší od literární předlohy, protože jsem ji nečetl. Mé hodnocení: 60%(3.3.2009)

Citáty uváděné na obrazovce se na začátku mohou zdát výstřední, ale zachovávají Vieweghův styl. Dnes není moc filmů vycházejících z „oblíbeného“ prostředí „učitelů v Čechách“, a tenhle je nejen zvláštní, ale i dobrý. Skvělou postavou je učitelka sexuální výchovy (tj. dle současného pojetí ZŠ rodinné výchovy) v podání Jany Švandové. I Pavelkův hlavní a stále zmatený hrdina... Navíc film, co používá způsob prolínání se románu a reality nikdy nezklame.(13.10.2003)