Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  ****

  Výchovu dívek v Čechách jsem naposled viděla, když to byl nový film v televizi a znovu až teď na remasterovaném DVD. Trochu jsem se toho zážitku bála, jestli ten tehdejší víceméně příznivý dojem nebude dehonestován a vlastně doslova zruinován, ale překvapivě je tenhle Michal Viewegh ještě naprosto skvělý, zábavný a má skvělou barevnou stylizaci. Hrátky s citáty, hrátky s odosobněným hrdinou, který je vlastně sám autorem. Půvaby let 90., které zosobňuje bonviván Lasica, nejkrásnější lolita Geislerová, emancipovaná žena v domácnosti Cibulková a nejpřekvapivější hrdina dneška Pavelka. Tohle všechno dohromady osciluje v zajímavých prostředích - kabinet základní školy, zahraniční dovolená, zámecné sídlo pana K. ... a tu a tam tohle všechno prostřihne scéna jak z 9 a 1/2 týdne. Pokochala jsem se.(30.12.2015)

 • BoPo
  ****

  Kvalitný český film, ktorý je zbytočne podceňovaní.(28.2.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Film o něco lepší než novela.(13.7.2011)

 • c.tucker
  ***

  Původní předlohu jsem sice nečetl, ale film se mi zdál celkově zdařilí. Citáty, kterými celý příběh prostupuje se mi jevily jako dobrý nápad.(5.2.2008)

 • René.girl
  ***

  Když mi bylo 12, tak to na mě působilo úplně jinak. A hlavně Ondřej Pavelka mi nepřipadal tak otřesnej herec! 50%(6.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace