• alyne

"Chcete-li slyšet plakat anděla, řekněte devítileté dívence, že její tatínek šuká s jinou." Chcete-li slyšet plakat alyne, pusťte jí VÝCHOVU DÍVEK V ČECHÁCH ještě jednou.(5.7.2012)

Filmy podle knizek od Viewegha mam rad a tenhle se muze zaradit mezi ty povedeny, ale nemuzu porovnat s knihou, kterou jsem necet. Pribeh je dobrej, sice nic novyho, ale je to aspon ozvlastneny citatama, coz je docela dobrej napad, ale ze by byly nak moc povedeny, to se rict neda. Ana sice hraje tak trochu magora dobre, ale k jejim nejlepsim vykonum to ma hodne daleko. Prekvapila me Kristyna Novakova, ktera je ji fakt hodne podobna. Ostatni herci hrajou slusne, ale nic prevratnyho. Film jsem uz videl podruhy, i ted jsem se u nej dobre bavil, takze slusny 4*.(4.2.2008)

Výborná adaptace knihy(20.3.2003)

Citáty uváděné na obrazovce se na začátku mohou zdát výstřední, ale zachovávají Vieweghův styl. Dnes není moc filmů vycházejících z „oblíbeného“ prostředí „učitelů v Čechách“, a tenhle je nejen zvláštní, ale i dobrý. Skvělou postavou je učitelka sexuální výchovy (tj. dle současného pojetí ZŠ rodinné výchovy) v podání Jany Švandové. I Pavelkův hlavní a stále zmatený hrdina... Navíc film, co používá způsob prolínání se románu a reality nikdy nezklame.(13.10.2003)

Kvalitní adaptace, které se podařilo zachovat atmosféru předlohy, celkově ale jen průměr.(14.3.2006)