V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

Superpero

To jsem se zase jednou báječně pobavil. Naprosto boží zápletka o ufonovi, co přijede na zem píchat do lidí smrtelný dávky heráku, aby z nich mohl vyextrahovat endorfin a má smrtící cédéčkovač, kterej musel bejt v roce 1990 hodně cool. Dolph Lundgren je tady fakt sympaťák a dobře hraje. Fakt. Zodpovědně používá mimické svaly, byl jsem toho svědkem. Oproti tomu Matthias Hues dělá hrozný držky když do lidí zapíchává tu svojí hadičku, jinak má furt megakamennej ksicht. Prostě jsem se parádně pobavil a i ta akce není špatná, navíc Lundgren cedí slušný hlášky. "Jsem týmovej hráč. Jseš týmovej sráč." nebo: "Co je to zač? Ňákej debil z vesmíru." ()

HAL

No nejlepší Lundgrenův film to není, protože tím je Zúčtování v Malém Tokiu, ale na poměry fakt blbých béčkových napodobenin áčkových akčních velkofilmů patří Dark Angel k tomu nejzábavnějšímu. Nápad tu je dobrý - dva Terminátoři/Predátoři se objeví v americkém velkoměstě a začnou se nahánět, lidi kolem sebe mají dost na salámu, a ve filmu se vlastně pořádně skoro neobjeví, až na samotné finále. Co se ve filmu objeví je spousta mrtvých které jejich hoňka za sebou nechává, je mezi nimi i pár prominentních drogových bossů, a tak se do toho neodvratně připlete typický bad-ass detektiv Dolfík. Samozřejmě s poloretardovaným sidekickem a hezkou buchtou k zachraňování, protože žánrová klišé musí být naplněna do puntíku. Na hodinu a půl děje a hlavně slušně natočené akce je tak vystaráno, benzínem na výbuchy se nešetří, a na samotné zúčtování se šmejdem z vesmíru dojde v tak zjednodušené podobě, že ani moc nevadí že jsou ti emzáci vlastně jen dva fakt velcí týpci s čočkama a hodně divným účesem. 7/10 ()

Ouwen

"Co je vůbec zač?!" "Nějakej debil z Vesmíru!" Parádní old-school action komedial nářezovina, na oddych asi nejlepší a i když příběh je docela šalený, film se povedl. // Akce není, podle mých představ, je docela jiná, ale bavila mně, není jí zas tak moc, ale nenudí to. Herecké obsazení parádní, hláškující Lundgren, zbytek výrazně slabší, ale dá se to. Tempo slušný a hudba slušná, atmosféra klasicky fajnová, hlášky jsou top a nechybí ani humor. // No, čekal jsem od všeho trošku víc, parťák Dolpha a vlastně zbytek hereckého obsazení nic moc, dá se, ale Dolph všechny jasně převyšuje a několik hluchých míst se najde a to je taky důvod, proč se asi na film už víckrát nepodívám, zase tolik mně neoslnil. // Asi si pustím ještě nějakou akční osmdesátku/devadesátku - začíná mi to nějak chybět a tohle není výjimka, bavil jsem se docela dost a ke spokojenosti mi to stačí. 7/10 ()

Djkoma

Taková Intersonic klasika včetně dabingu, obalu a jako vždy s nejdrsnějším z drsných Dolphem Lundgrenem. Právě přes úsměvný dabing a hlášky tu není k vidění zas tak špatný nápad. Název Dark Angel/Temný anděl k tomu sedí méně než I come in peace/Přicházím v míru, což se stane oblíbenou hláškou hlavního záporáka z jiné planety. Přesto rozhodně ne pro každého a spíše jen pro milovníky "špatnosti", béček a Dolpha. ()

Lateef

Tenhle akčňák si můj videorekordér velmi dobře pamatuje. Blonďatý hromotluk (co přišel v míru) se zálibou ve futuristickém frisbee slídí po hormonu štěstí a v patách mu je policejní hrana Caine, jenž nikdy nikomu nevěří, a který s sebou tahá federální přívěsek Smithe. Poměrně děsivý proces získávání endorfinů střídají Lundgrenovy otočky, výbuchy a i notná dávka filmových klišé. A i po tolika letech si dobře pamatuju hlášky jako: "Chcípni, kreténe... chcípni! ... Potáhneš do pekla, ty ďáble! ... Jsem týmovej hráč... Seš týmovej sráč!" Poctivě nadrogovaných 60%. 4,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

• Mezi roky 1995 a 1996 se plánovalo natočit pokračování. K režii byl opět povolán Craig R. Baxley, ale pro malý rozpočet nabídku odmítl. (Fenk)
  • V každém záběru kde jsou vidět bílé oči zlého mimozemšťana (Matthias Hues) a dobrého mimozemšťana (Jay Bilas), herci ve skutečnosti vůbec nic neviděli. Každá scéna se tak musela několikrát zkoušet nanečisto, aby nedošlo kvůli množství výbuchů k nehodě. (POciSEM)
  • Původně měl hrát roli zlého mimozemšťana Dolph Lundgren.Ten ji ale odmítl, protože stál o roli policisty Jacka Caina. Zlého mimozemšťana si tak nakonec zahrál Matthias Hues. (POciSEM)