• Lima

Klišé, klišé a zase jenom klišé. Plus pořádná porce patriotismu, nudy a výsledkem je Armageddon. Nechci být neobjektivní a proto: úvod s meteority je slušná podívaná, výcvik na základně NASA má šmrnc a vtip. Zbytek je to, co už jsem zmínil na začátku.(11.5.2003)

Jen jakási úcta ke stylu Michaela Baye, skutečná úcta k Aerosmith, sympatie k Trevoru Rabinovi a ryčné "jabadabadů" počítačovým grafikům mi brání označit tohle "poněkud" patriotické dílko za stejnou "klasiku" jako byl svého času Den Nezávislosti. Ale co, i komerce je třeba, a efektní a zábavná, a k čertu s tím, i dojemná podívaná to byla...60%(21.1.2003)

„Medveď! Ak vás na tom asteroide kopnem do gúľ, čo sa stane?“ – „Odletím?“ – „Presne.“ – „A to začneme trénovať kedy?“ Tretie spojenie režiséra Michaela Baya (po BAD BOYS a SKALE) s mega producentom Jerrym Bruckheimerom (POLICAJT V BEVERLY HILLS 1-2, TOP GUN) sprevádzali skôr rozpaky. Napriek tomu je to veľký hit a ak odložíme bokom mínusy (nezrozumiteľný bleskový strih, afektované herecké výkony, nechutné patetické vzťahy, trápne dialógy, silácke hlášky, podpriemerný scenár), zostane nám stále nadpriemerná akčná smršť so špičkovými počítačovými trikmi, bombastickou výpravou (NASA, vrtná plošina, rozpadnutá ruská vesmírna stanica, asteroid o veľkosti Texasu) a hereckým obsadením, ktorému sa ani nechce veriť (Stormare, Willis, Tylerová, Buscemi, Wilson, Thornton, David, Duncan). Má to svoje muchy, ale stále sa jedná o nadpriemerný akčný sci-fi triler s výbornou prvou polovicou a zbytočne hlučnou druhou. Kino Považan 1998(21.10.2004)

Jo možná to je plný americkýho vlastenectví a hrdinskejch činů, ale když on to ten Bay umí tak nádherně podat, že to prostě je super film, ať si řikák kdo chce co chce, já ho mam prostě rád. A ústřední písnička od Aerosmith je skvělá(12.7.2004)

Tohle je opravdová srdcovka plná kvalitního humoru a hrdinů. Jen těžko bych hledala lepší elitu. Charisma Bruce Willise je nepřekonatelné, na Bena Afflecka se nemůžu vynadívat, "krysa" Steve Buscemi mě tooolik rozesmíval a M.C. Duncan filmu vždy dodá takovou tu potřebnou tečku. Perfektní režie, bombastický scénář a velkou slabost mám i pro hudbu z tohoto filmu. Pro mě 100%. Víc než dostatek smíchu i pláče.(13.2.2011)