• Mr.Apache

Základní nápad Armabetonu je vypůjčený z Lemovy 50 let staré knihy Astronauti. Je tu pár opravdu dobrých momentů (proto ty dvě hvězdičky) a plno velice nepřehledných a chaotických scén, kde pořád něco vybuchuje a lítá vzduchem. Aby to bylo ještě zamotanější, tak se hrdinové neustále hádají, bijou a škrtí navzájem, i když by na to vlastně neměli mít vůbec čas. Přitom se stejně mají všichni rádi, a taky musejí zachránit ten svět, no ne? Hlavně že se něco děje. Ale co vlastně? Fakt nevím. Navíc to nebylo vůbec srandovní (kleopatro), a mezi řádky jsem našel leda tak hovno (KevSpo), takže jsem u toho nakonec hlavně vyl zoufalstvím. To mám za tu svou mírnou slabost pro chladnou, vysokou, černovlasou, patrně i blbou, ale zato extrémně vzrušující Liv T. [PS: Message pro jejího fotra a jeho partu: Ten slaďák od Diane Warren se vám fakt nepovedl. I když vám vydělal asi milionkrát víc, než taková dokonalost jako (dejme tomu) Reefer Head Woman.](12.8.2007)

Úchvatné ...(18.11.2007)

Jak já tyhle nechutný americký patosy nenávidim! Problém ale je, že je to chvílemi i docela vtipné. Steve Buscemi jako übersexy "lovec" a polocvok je jako vždy k sežrání - docela jsem se bavila (beztak jsem Armageddon viděla víckrát než jednou právě kvůli němu). K dobru lze filmu přičíst i pětivteřinová přítomnost mistra vedlejších rolí, Udo Kiera (snad sem můžu hodit i jednu perlu v podobě části jednoho interview s ním: "Michael Bay - natočil jsem s ním předtím několik reklam - zavolal: Podívej, lidi od castingu si nemyslí, že bys moh hrát jednoho z těch doktorů. A já: Ó jak dramatické! Někdo omdlel, někdo zemřel, ohh, nebesa spaste jeho duši. Řekl: Mám pro tebe dárek. Dám ti všechny své herce na hodinu - znervózni je. Improvizuj. Jsi ten psychiatr, než jdou na ten šutr, můžeš si s nimi popovídat. Takže jsem tam měl Steva Buscemiho, Bruce Willise, Bena Afflecka, Michaela Duncana, všechny. A bylo úžasné sledovat jak umí improvizovat. Kamera byla za mnou, takže to bylo na nich. Michael chtěl jednoduše nějaké jejich reakce. Mnoho amerických herců se děsí improvizace. Musí se držet svých lajn, protože si je našprtali V Americe vybírají typy. V Evropě najmou dobré herce a ti tu postavu utvoří. V Evropě ji může hrát kdokoli, tvoří ji svým hraním. A já tam byl, abych je vyved z rovnováhy, aby se přestali ovládat. Třeba jeden chlápek přišel a smet všechno ze stolu. A já řikám: To sebereš. On: Ne. Já: Tak nikam nejdeš. To uklidíš, teď hned." - "A zvednul?" - "Zvednul, samozřejmě. Byl to Steve Buscemi. Jeden z nejlepších na improvizaci, skvělý herec." ). Klidně se na tohle podívám zase - a při oněch "srdceryvných" scénách se půjdu třeba vyčůrat...(6.4.2006)

Výborný kousek .. a slza ukápla!(25.5.2008)

Michaelu Bayovi se podařilo vystupňovat americké vlastenectví do absurdity. Do vesmíru je vyslána záchranná mise, která má spasit Zemi před srážkou s asteroidem. Hvězdně obsazený film, napětí, výborné efekty, hudba Aerosmith (především I don't wanna a miss a thing je skvělá) to vše patří k naprostým devízám tohoto výborného kousku. I když místama absurdní, tak já se skvěle bavil.(26.9.2007)

• - Vozidla a skafandry na asteroidu mají trysky, které jim pomáhají udržet se na jeho povrchu. Trubky a vrtné soupravy se však při odhození chovají stejně jako na zemi. (McFee)

• - Spoiler: Ve filmu se objevuje celá řada chyb týkajících se gravitace, která na asteroidu není. Příkladem je scéna, kdy je jeden ze členů spuštěn do díry pro nálož a zavadí o stěnu, ze které padají kameny. Stejně tak si při přistání na asteroidu raketoplán chová, jako kdyby přistával na Zemi, a ne na objektu bez gravitace. Při hroucení asteroidu pak odlétají kusy skal, které posléze dopadají na zem a navíc zůstavají na místě. (Kumy)

• - Obě posádky jedou k raketoplánům společným výtahem a na rampě se rozcházejí. Raketoplány proto zřejmě stojí těsně vedle sebe. Při startu je však vidět, že vzdálenost mezi nimi je minimálně půl kilometru. (Kumy)