Výborný kousek .. a slza ukápla!(25.5.2008)

Tak dlouho jsem se na něj díval, až jsem se definitivně zamiloval. Ukočírovaná dávka absolutního patriotismu se spoustou romantického patosu a katastroficky laděných akčních scén. Bay tu poprvé popustil uzdu své megalomanské ničící fantazii a stvořil nejlepší katastrofický film, co jsem kdy viděl. Willis nikdy nebyl tak zbožňováníhodný hrdina.(23.7.2007)

Jen jakási úcta ke stylu Michaela Baye, skutečná úcta k Aerosmith, sympatie k Trevoru Rabinovi a ryčné "jabadabadů" počítačovým grafikům mi brání označit tohle "poněkud" patriotické dílko za stejnou "klasiku" jako byl svého času Den Nezávislosti. Ale co, i komerce je třeba, a efektní a zábavná, a k čertu s tím, i dojemná podívaná to byla...60%(21.1.2003)

Díky kouzlu nechtěného jsem si u této ódy na hrdinství pobrečela. Smíchy! U Buscemiho "kosmicky dementní" postavy (slezte z té bomby - já chtěl jen cítit tu sílu mezi nohama) to je ok, ale smát se u tak vážných věcí jako je záchrana Země? A ty stále stejné nájezdy kamery na zděšené obličeje a fotky hrdinů, padající hrnky a pochody "gradiátorů" - jak jinak než zpomaleně, pády do náručí (jsi bezva táta, kluk, holka), co věta to canc a ještě podbarvený smyčci... tak nepobaví komedie, která to má v popisu práce.(6.11.2005)

Armageddon se blíží rychlostí 35000 km/h, a že se Michael Bay na filmové scéně znovu objevil ve velkém stylu, dokazuje úvodní desetiminutové inferno, kdy se nejprve raketoplán na oběžné dráze a posléze celý Manhattan octne pod smrtící palbou meteoritů. Kosmické balvany likvidují automobily, penetrují výškové budovy a všechno to působí tak fantasticky, že bezmyšlenkovitě koušu kolu a srkám popcorn. Tempo filmu je strhující, uhání jako hladový gepard, typicky bayovská kamera sleduje typicky bayovské obrazy (vrtulníky ve sluneční záři, dlouhé zpomalené pohledy lidských očí). Některé scény jsou sice klišovité a vlastenectví čouhá z filmu jako Harryho ropná plošina z moře, ale tady jde přeci o zábavu, tuny vtipných hlášek a o strhující vizuální efekty a všeho se nám dostává v plné míře. K tomu navíc ještě spousta dobrých herců, nadpozemsky krásná hudba Trevora Rabina, sympatické Bayovo cameo a titul nejvýdělečnějšího filmu roku 1998. 90%. 140 miliónů dolarů(rozpočet)/553,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(14.8.2007)