Rozpočet $140miliónovTržby USA $201,578,182Tržby Celosvetovo $553,709,788/videl v kine: 75%/(18.5.2005)

75 %, ale jen když vezmu v potaz, že při těch nejlabších scénách si jdu radši uvařit čaj.(27.8.2006)

• Mr.Apache

Základní nápad Armabetonu je vypůjčený z Lemovy 50 let staré knihy Astronauti. Je tu pár opravdu dobrých momentů (proto ty dvě hvězdičky) a plno velice nepřehledných a chaotických scén, kde pořád něco vybuchuje a lítá vzduchem. Aby to bylo ještě zamotanější, tak se hrdinové neustále hádají, bijou a škrtí navzájem, i když by na to vlastně neměli mít vůbec čas. Přitom se stejně mají všichni rádi, a taky musejí zachránit ten svět, no ne? Hlavně že se něco děje. Ale co vlastně? Fakt nevím. Navíc to nebylo vůbec srandovní (kleopatro), a mezi řádky jsem našel leda tak hovno (KevSpo), takže jsem u toho nakonec hlavně vyl zoufalstvím. To mám za tu svou mírnou slabost pro chladnou, vysokou, černovlasou, patrně i blbou, ale zato extrémně vzrušující Liv T. [PS: Message pro jejího fotra a jeho partu: Ten slaďák od Diane Warren se vám fakt nepovedl. I když vám vydělal asi milionkrát víc, než taková dokonalost jako (dejme tomu) Reefer Head Woman.](12.8.2007)

Hodně přeceňované, ale nedokážu dát méně než 4*. Ať už je to za tu sílu mezi nohama v podobě jaderné hlavice, malé nafukovací godzilky, slušného tempa, starého dobrého Bruce a nebo prostě jen proto, že zase jednou Američané zachraňují svět. Tentokrát nepůjde o klišé s virem, obětováním posádky, starým gramofonem babičky a nebo pouhou vodou, ale tím, že jeden kopáč umí vrtat a mačkat červené tlačítko. Dost se Michael Bay přibližuje patosu a patriotismu R.Emmricha, ale komu to vadí? Velká hromada herců ve skoro až šílených rolích jen potěší a skvělé hlášky dávají prostor pro velkou oblíbenost.(16.6.2004)

• Marigold

Michael Bay to dokázal!!! Netušil jsem, že existuje film, který svojí prostoduchou patetičností dokáže přetrumfnout Emmerichův megablábol Den nezávislosti. Nicméně Bay skóroval způsobem tak vehementním, že protrhl síť a pobil diváky na zadní tribuně. První minuty nicméně nenasvědčují žádnému extrovnímu výkonu, spíše všechno uklazuje na slušné akční scífko s dobrými herci a určitým sarkastickým nadhledem, nicméně nejpozději ve chvíli, kdy prezident USA rozbalí svůj mesiášký šlágr a anonymní maminka prohlásí pro mě osobně jednu z nejdebilnějších vět v dějinách kinematografie: "To není prodavač, to je tvůj tatínek!", začne mít Armageddon ty správné grády. Poté sice následuje poněkud slabší pasáž, kdy má film akční obrátky, všechno bouchá, kazí se, napravuje... až to začne být trochu nudný ohňostroj. Jenže ještě je tu excelentní závěr, kde jsou konečně k vidění zase nějaké ty pěkné kompozice s americkými vlajkami (herci je mají dozajista i trenkách) a ke slyšení perly typu "Byl jsi nejlepší, Harry!" Bay doslova exploduje orgasmem patosu, kýče a debility, která nezná hranic. Je to orgasmus silný jako exploze asteroidu, podpořený famózně naaranžovanými záběry a zejména (po kolikáté už?) výtečným scénářem, který má takovou verbální a stylistickou sílu, že mě z něj rozbolela hlava. Nezlobte se na mě za ten odpad. Je to labužnický odpad, takový odpad, který si ponesu v srdci zřejmě až do svého osobního Armageddonu. Jen se modlím, aby ho ještě něco nepřekonalo. Co to máš v kapšššiššče, Rolandku???(6.11.2005)