Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství? (Falcon)

klukluka

52%? To je do nebe volající nespravedlnost! :( Perfektní kamera, hudba, Aňa, Štrébl, Kolářová, ostatní herci taky hodně dobří, příběh celkem o ničem, ale jinak potěcha pro oči i pro uši, snad jen bez toho bububu bych se obešel, tím mizerným hodnocením mi ovšem místní nevděčná divácká pakáž připravila nečekaně příjemné překvapení. ()

Arach.No

Od prvních minut je jasné o co tvůrcům šlo a po celou dobu nesejdou z cesty. Konzistentní tíživá atmosféra podporovaná výbornou hudbou, přesným obsazením včetně vedlejších rolí (akorát malá holčička je trochu toporná, ale co se dá dělat) a postupujícím šílenstvím, díky kterému divák neví co může v následujících minutách očekávat. Film nikdy nesklouzne do artu ani k primitivním lekačkám nebo prvoplánovým figurkám. Pro mě osobně byla Polednice velmi příjemné překvapení a důkazem, že i v České republice jsou filmaři s jasnou vizí a schopností ji realizovat. ()

EKLEKTIK

"Přijde, vezme a nevrátí." U lavice dítě stálo, z plna hrdla křičelo a v tomto filmu ho neuslyšíte, ale ať už je tento snímek horor, či ne, tak jsem se při scénách, odehrávajících se v domě opravdu pokaždé pořádně leknul a u scén se sousedem Zdeňkem Poláčkem, naopak pořádně zasmál. Jinak se zde opravdu asi jedná o drama, ve kterém hlavní hrdinka slyší vyprávění šílené ženy, ze kterého pak sama málém zešílí a před iracionálním zlem zabarikáduje sebe a svou malou dcerku v místnosti, ze které pak ze strachu z onoho zla raději utečou do pole, kde společně sledují zatmění slunce, jenž zázračně vrátí hlavní hrdince zdravý rozum. ()

Hanys_

Zaprvé, tohle není horror ale psychologické drama, které zbytečně klame tělem (názvem) a za druhé, to haló a hype kolem, jaká že se tu neurodila žánrovka, se ukázalo zase liché. ()

F.W.Colqhoun

Když takhle churavějící česká kinematografie šátrá u dna klasiky a folklóru a ze sedliny vyškrábne kopii australského hororu. Hořký jsem jen zčásti. Jiří Sádek má daleko do kýčaření takového F.A. Brabce a pohodlně interpretovatelným motivem Polednice spojuje tříšť aktuálních a tedy vtíravějších hrůz - údělu svobodných matek, psycho-mateřství, sebevražd, sucha, půjček, pojistek, čistě lidského hovadství a panoptika současného venkova. Zdá se toho být jaksi hodně pohromadě, ale Sádkovi se kupodivu držet pohromadě satirické, hororové, psychologické a baladické prvky daří; alespoň natolik, abychom si mohli promnout ruce, že nepodařilo vyrobit další sračku, nýbrž nikoliv hloupý a celkem působivý film. ()

Pavkan

Bohužel asi zůstanu u Erbena, nebo Franty Brabce. Nápad měli hoši dobrý, ale zůstalo jen u něj. Už ho nějak nedokázali přetavit v nosný scénář. A když hlavní hrdince nevěřím ani nos mezi očima, těžko se můžu nechat oblbnout výbornou kamerou a optimálně zneklidňující hororovou hudbou. Snad poprvé v životě jsem měl pocit, že to hraní Aně Geislerové nejde, což ještě akcentovaly scenáristické nedostatky příběhu. Byl to prostě horor. ()

Shimargh

Na české poměry rozhodně nadprůměr a atmosféra by se dala krájet, já jsem spokojen, snad jen roli Anetky bych dal někomu jinému, byla mi nesympatická a vypadala spíš jako chlapec, ale to jen detail. Zoufalství, strach a totální izolace. ()

Itar

Uskákané přechody v chování postav a přeplácaný konec podráží nohy tomuto jinak dobře natočenému… no, horroru úplně ne. Ale řekněme lekavému dramatu. Geislerová hraje dobře, ale bohužel místy prostě nemá co. ()

.baris.

Problémem, proč má Polednice tak nízké hodnocení, podle mě - kromě faktu, že je poměrně náročným a silně nestředoproudým snímkem - je, že je psychologickým dramatem,ale chová se,jako by jí to nestačilo, a tak se snaží být i hororem. Což je škoda a zbytečnost, ale musím říct, že mě to koneckonců vlastně ani nevadilo. Co mi ale vadilo,to byl nezvládnutý konec. Myšlenkou je sice dobrý a překvapivý, ale zároveň rychlý a z psychologického hlediska nesmyslný. Škoda! Atmosféra úžasná,Aňa i malá Karolína skvělé,stejně jako vedlejší postavy,ovšem Daniela Kolářová absolutně top,z ní šel mráz po zádech! ()

bloodcountes

Vynikající film, který se mě i vnitřně dotknul a tak si plným právem zaslouží i pátou hvězdu. Vizuál, herci, hudba, kamera všechno super, film staví atomsféru a napětí velice chytře, hudba naznačí napětí i tam, kde vizuál je normální, skoro až idylický a my můžeme nahmátnout to napětí a jeho gradaci, které se odehrává uvnitř lidí, nikoli navenek. Horor? Ale ne, já nečtu u filmů žánr, to je kolikrát brutálně zavádějící. Je to psychologické drama. Příběh je banální, ale o to větší má šanci oslovit hodně lidí a možná je i inspirovat. Na tomto jendoduchém, ale krásně ztvárněném příběhu lze pochopit, že my, jakožto pozorovatelé, nikdy nemůžeme vidět do hlav lidí, které potkáváme, se kterými sousedíme a kteří možná právě uvnitř prožívají hotové peklo, zatímco nám se zdají celkem v pořádku, maximálně trochu divní. Nikdy do nich neuvidíme a tak nikdy nesuďme.... Plačte, plačte spolu...:)) ()

listr

Horor, který se tak moc drží zaběhnutých klišé a dějových struktur, až je mi ho skoro líto. Pěkné řemeslo s jedním z nejlepších českých trailerů, které ovšem ničí slabý scénář. Nevím, proč tak mladý tvůrce tak moc sází na tolikrát viděné. Velké čekání na nic a horor, který může vylekat jen někoho, kdo posledních 15 let neviděl žádný jiný. ()

fredisek

Nefungující cosi, jehož hlavní výhodou je fakt, že trvá jen hodinu a půl. Očekávání z traileru se absolutně nevyplnila. Kolářová v outfitu jak z Krymské, která zcela vážně pronese "Dej sem dítě", je leda tak směšná. Kdokoli, kdo má základní vzdělání, by musel uhodnout, že mluví o polednici a rozesmál by se. Geislerová se místo toho vyleká. Scénář bohužel nevyužil to, co pověst nabízí. Polednice vlastně ani není hororem, ten se dostaví tak na deset minut, zbytek je jakási analýza vztahu matky a dcery, která ale nenabízí žádný zajímavý pohled, jen hysterické bouchání dveřmi. Mohly tu být návraty do minulosti k případu Kolářové, napětí mohlo být stupňované mnohem dramatičtěji. Místo toho se nám tu objevila loutka polednice, v tu chvíli jsem se lekl, že si z nás tvůrci dělají srandu. Pokud nemáte prostředky na vizuální efekty, nepokoušejte se o ně... Děsit v hororu se dá i jinak, navíc každý ví, že na to, abyste odhalili monstrum, musíte být mistrem jako del Toro, aby to nepůsobilo směšně (a pořád je dost pravděpodobné, že to směšné bude). Jako by si tvůrci řekli, že chtějí horor, ale pak se lekli, že by to nebylo na Česko dostatečně nóbl. Polednice tak uvízla mezi jalovým rodinným/sociálním dramatem a začátečnickým hororem... ()

Renfield

První co mě na filmu zaujalo byl život na vesnici, tedy spíše místní domorodci... podobně to ve většině dědin opravdu chodí. Některé postavy jsou sice poněkud směšné, ale není to nic přehnaného (jak bývá u některých filmů zvykem), což mě velmi těší. Další co zaujme a vlastně nepřestane těšit až do konce filmu, jsou záběry kamery. Krásné, děsivé, promyšlené... společně se zvukem a herci výborně budující vcelku slušnou atmosféru. K hudbě a zvuku téměř nemám výhrad, snad až na přehnané "rány" u několika lekaček. Ono to dnes letí a pravděpodobně se má za to, že by bez nich nebyl horor, já to tak ale nevidím. Z herců dle očekávání nejvíce zaujaly Aňa Geislerová a Daniela Kolářová, obě hrály své šílenství velice dobře a vlastně nejen to. Problém vidím ve scénáři, Polednici občas dochází dech a přesto má několik momentů, kdy by naopak mohla být delší. Především pak proměna Elišky se mi zdála příliš rychlá, i když v tom horku... Nechápal jsem ani to, proč před dcerou tak dlouho tajila smrt otce. Pomyslný vrchol všeho byl pak závěr, přeci jen jsem čekal něco jiného, zajímavějšího. Celkově vidím Polednici na lehký nadprůměr, s tím, že jí dám do budoucna ještě šanci. 60% ()

Jaro_slav

Jednoznačně se to odehrává v roce 2015, ale má to tak úchvatnou atmosféru, že než se letopočet v jedný scéně odhalí, člověk sleduje naprosto dokonalý osmdesátky. A ta malá holka byla přesvědčivá snad víc jak Geislerka. 100% nedávám jen proto, že nemám rád filmy, u nichž se bojim a lekám. ()

bobstock

Škoda toho konce. Čekal jsem něco více dramatického už kvůli pečlivě budované atmosféře příběhu. Vynikající hudební doprovod. Daniela Kolářová v lekacích scénách luxus. Další škoda nadrženého Jirky Štrébla. Tuhle linku bych více rozvedl. Celkově povedené, minimalistické a brzo zapomenuté. 65% ()

Kejf.

V Polednici jsem videla plagiatorstvi australskyho Babadooku, kterej se mi mimochodem taky nelibil. At je to tak, ci onak, Polednice me absolutne nezaujala, ve filmu vas spis vice veci irituje nej aby vas potesily a co se tyce hororovych prvku, na ty jsou cesky tvurci stale levy... ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (více)