2Pac

...totalne hodnotenie, pre totalny film... Uzasna road movie o zblizovani dvoch uplne odlisnych bratov. Egoisticky Cruise a autisticky Hoffman rozohravaju v Rainmanovi velkolepy herecky duet. ()

sepp

Jeden z nejpoetictejsich a nejsmutnejsich hollywoodskych filmu vubec. Vykon D.Hoffmana je zazitek na cely zivot - bez nadsazky. ()

-bad-mad-wolf-

Rain Man byl pravděpodobně prvním mainstreamovým dramatem, které se kdy probouralo do mého užšího top. Z blíže nespecifikovaných důvodů se mi totiž velice líbil už v dětství. Příběhu fracka, do jehož arogantního náhledu na svět nečekaně vstoupí osoba, nutící ho přehodnotit lecos ze svého života, vévodí typově přesně obsazený Tom Cruise, překrásná Valeria Golino a působivý výkon Dustina Hoffmana. Nezáleží na tom, že je dějová kostra vcelku neoriginální, protože nevelkolepé zpracování a vkusně ukočírovaná sentimentalita jí dávají v kombinaci s áčkovým obsazením a pozoruhodnou atmosférou nevídanou sílu. Závěr u vlaku už se pohybuje někde nad myslitelnou stupnicí hodnocení... Soundtrack je rovněž dokonalost. ()

lesumir

Autistu by ani autista nezahral tak dobre jako Dustina Hoffman! Hodne kvalitni dilo, ale Tom Cruise se mi tan proste nehodi. ()

Hrabka

Vzhledem k tomu že jsem film viděl až po 20 letech jeho vzniku, musím říct, že mě to zase tak nenadchlo. Jako jo, Hoffman je borec, ale od samotného děje jsem čekal mnohem víc! 75% ()

juta

Ze začátku mě postava Toma Cruise strašně rozčilovala, i když by to asi mělo být naopak, díky neustálému opakování slov v podání Raymonda. Mě spíš vadilo to neustálé okřikování od Charlieho. Bohužel mě to nevzalo, tak jak bych očekával. Ale je to pěkný film se zajimavým příběhem. ()

Fiftis

Spracovania filmu sa ujal režisér Barry Levinson, ktorý na osudy Raymonda a Charlieho nahliada inak než väčšina režisérov podobných filmov. Nenabáda divákov, aby Raya ľutovali, pretože je chudák "úplne mimo". Naopak naznačuje, že hoci sa Raymond od väčšiny ľudí výrazne líši, nie je nešťastný, nadväzuje relatívne normálne vzťahy s okolím a užíva si život. Núti tak divákov k zamysleniu nad tým, či je k šťastiu a spokojnosti bezpodmienečne nutná akási "normálnosť", o ktorú väčšina ľudí v živote usiluje. Pozitívny dojem, ktorý z Raymonda diváci určite majú, ešte umocňuje perfektný Dustin Hoffman, ktorý si so svojou postavou vyložene pohráva; necháva Rain Mana, aby sa správal prirodzene a nesnaží sa ho štylizovať do bezmocného a neschopného postihnutého muža. Atmosféru filmu dokresľuje aj príjemná a nevtieravá hudba od Hansa Zimmera, ktorá dopĺňa dej filmu a plne s ním korešponduje. Dôležité na Rain Manovi je aj to, ako veľmi k sebe bratia emocionálne priľnú, hoci sú z úplne iných svetov. A tak aj divák priľne k nim. ()

Shakers

Je to rozhodne dobrá dráma, no na môj vkus príliš dlhá. Zrežírované je to fajn, príbeh je zaujímavý, herecky je to dobre obsadené a zahrané a taktiež aj hudba od Zimmera stojí za to. Jediný problém je len dĺžka filmu, pretože v niektorých momentoch je film fakt rozťahaný a nudný, hlavne na začiatku. 70% - 3* ()

DJ_bart

namachrovanej Tom Cruise + geniální autista Dustin Hoffman = výborný road-movie v kterým jedou okrádat kasina ve Vegas. No neber to. ()

ajuska

Protože jsem se k tomuto filmu dostala poměrně pozdě, slyšela jsem na něj již předem spoustu chvály, což mnohdy nebývá dobré. Tentokrát jsem se však nezklamala, obrovské očekávání bylo do puntíku naplněno nezapomenutelným filmovým zážitkem. Musím se tedy k připojit k ostatním zde zmiňovaným pochvalám. Rain Man je skutečně skvělý film s fenomenálním hereckým obsazením, který na mě zapůsobil jako už dlouho žádný jiný. ()

Big Bear

Do dne kdy jsem viděl tento film, jsem si nedokázal pořádně představit co je to autista. Cruise i Hoffman hráli dokonale a zbytkem bych opakoval již zde napsané! * * * * * ()

JohnnyD

Trojica skvelých hercov Dustin Hoffman, Tom Cruise a Valeria Golino v nezabudnuteľnej dráme. Bezpochyby jeden z najlepších filmov všetkých čias. Dustin Hoffman podal životný výkon a už nikto asi mentálne postihnutého nezahral tak vierohodne ako on. ()

petaspur

Charlie sice neměl svého otce moc v lásce, ale tak nějak počítal s tím, že jako univerzální dědic už nikdy nebude muset sáhnout na práci. Z otcovy závěti je však patrné, že penězi mu nikdo charakter kazit nebude, neboť finance byly převedeny směrem k autismem postiženému bratrovi Raymondovi, o jehož existenci Charlie neměl ponětí. Charlie, ze zištných důvodů, vezme svého osobitého bratra na výlet po USA, při kterém zjistí, že jsou na světě důležitější věci než papírky potištěné magnetickým inkoustem a opatřené ochrannými prvky. ()

salahadin

Krásný film. Scéna, kdy se Cruise rozpomíná na svého bratra v motelu je fantasticky natočená. Víc nelze napsat, moje srdcovka. Dustin Hoffman - no comment! ()

Cappuccino

Rain Manovi chýbajú akési väčšie výkyvy, stupňovanie udalostí a vyhrotenie maxima. Jedná sa skôr o voľne plynúce drama, ktorého hodnotenie 91% mi príde trošíčku prešvihnuté - 85% postačí (t. j. slabších päť). No kto má brata, verím, že i malú slzičku uronil. Minimálne za seba musím túto skutočnosť potvrdiť. P.S. Tomovi a Dustinovi to spolu vážne seklo. ()

Mi Nü-Chai

Ďjó, autisti jsou veselí, trochu zmatení chlapíci, nad jejichž osudem se můžeme dojímat...jste se posrali v kině, neasi. Dřenda správných hodnot pochopitelně nesmí chybět. Za tenhle film bych rejžu s chutí přetáhla lopatou. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel