Deschain

Chcem si adoptovať Dustina Hoffmana. Kmart sukcs, tento film určite nie. Dobre sa na to pozerá, ťahajú to herecké výkony a pritom sa trochu zabúda na dej. Ale nevadí, lebo Raymond a jeho špáratká. ()

Thomick

"Jo...já nevim...jo...já nevim..." --- Jedním slovem GE-NI-ÁL-NÍ. Měl jsem sto chutí Raye i s tím jeho notýskem a sýrovýma kuličkama sežrat a jablečným džusem zapít. Nevěřim, že se kdy v Hollywoodu odehrála větší herecká exhibice než právě tahle rainmanovská. Zkrátka kdyby za ni Hoffman nedostal Oscara, dopustila by se akademie největšího zločinu v dějinách lidstva, a to bez špetky nadsázky a jakékoliv diskuze. Navíc Cruise k mému údivu po celý film jedinečnému autistovi zdatně sekunduje a rovněž závěr mě dostal jako málokterý jiný. V konečném zúčtování dávám triliardu hvězdiček Hoffmanovi, deset Cruiseovi, pět scénáři a stejnej počet Zimmerově hudbě. Že se nevejdu? Nevadí, zkrátka plnej počet, ten nejplnopočtovatější. Ale stejně jsem se nakonec nedozvěděl, kdo že byl na té první metě. :-) ()

fleker

jednou sem jel s celou bandou rejnmenů do školy......jojo,nekecám vám...opět... běžel sem ráno na autobus jako vždy pozdě, třináctka stála na zastávce a bzučela vostošest...ale stihnul sem ji...vyšel sem po schůdkách k nebližší tyči se strojkem, že si jako štípnu, ale celou ji objímal chlapec s pravou rukou až po zápěstí narvanou v puse, poprosil sem ho jestli by neuh, ale vypadalo to že má v uších wolkmena, protože místo odpovědi votevřel pusu dokořán,vyndal pravou ruku, střčil tam levou a něco si začal broukat...chtěl jsem ho posunout ale bál sem se že se mě dotkne tou mokrou rukou,,,měl ji zrohovatělou, jako když ležíte hodinu ve vaně,,chvíli sem hledal jinej štípák ale k mýmu údivu nikde nic,,,ale po procházce autobusem sem si všim dalších podobně uvolněnejch lidí...jeden z nich měl tři prsty v nose, a ňáká holčička zrovna přivazovala svojí botu zespoda k sedačce....začalo mi pomalu docházet, že tu něco nehraje,,, nejenom že mě někdo právě tahal za zelený rukáv a hlasitě opakoval ČE RVE N Á ČE RVE N Á ale na postraním skle visela velká bílá tabule s nápisem SPECIÁLNÍ LINKA, KONEČNÁ ZASTÁVKA- ŠKOLA SVÍTÁNÍ.....kdyby todle někdo vyprávěl mě, že dobrovolně nastoupil do tohodle busu, asi bych řval smíchy, ale ona to zas není taková legrace, když v tom figurujete v hlavní roli.....a protože sem byl tenkrát eště malý děcko, a bál sem se aby na mě nezavolali fízli,nebo hůř,,,třeba maminku, jel sem celou cestu s napůl vyplaženám jazykem a mezi každou druhou zastávkou sem vydal skřek, abych líp zapad (já byl vždycky chytrej),,,,no znáte to,,mimikry.... když sme dojeli na moji výstupní stanici a já si myslel že horší už to bejt nemůže, tak jen co sem vylez, uviděli mě dva týpci vod nás,,,, kuba s cigárem a ještě jeden, kterýho sem neznal, ,,,,ukazovali si na mě prstem a ptali se proč jezdim s blbečkama autobusem (tak se jim totiž v devadesátejch letech říkalo)...ďál sem machra a řek že protože je to zadara.... příští den už sem si dal bacha a vyšel z domu včas,,,,autobus s cedulí svítání se právě vodrážel vod vobrubníku, když sem si všim že vzadu na trojsedačce sedí kuba a vedle něj dva další spolužáci ze třídy....syndrom plešatýho chlapa v oddělení s reklamními vzorky head&shoulders....ať je to,co je to, hlavně když platit nemusíme ()

Bauer

Jeden z těch filmů, co zahřeje a pohladí na srdíčku, protože ten příběh je velmi silný a je to velice dojemné. Barry Levinsonovi se podařilo natočit snímek, který je jistě mezníkem v kinematografii. Příběh je opravdu krásný a stojí za to, se nad ním zamyslet. Herecké obsazení nemá chybu. Sympaťák Tom Cruise podavá dobrý výkon. Ale Dustin Hoffman, to není ani možné jak svou roli autisty zahrál. Naprosto věrohodně!!! Jediný, kdo mi z toho obsazení fakt lezl na nervy, tak to byla Valeria Golino. Hnusná je, nesympatická je a má příšerný přizvuk. Určitě bych měl zmínit perfektní hudbu od Hasne Zimmera. Jediné, co bych snad vytkl, tak je délka filmu, protože ty dvě hodinky jsou docela dlouhé, i přesto však je to bez keců za 5*!!! ()

becki_tu

Tady snad ani nelzehodnotit jinak. Pomale plynoucí, ale o to více strhující příběh o sblížení dvou zcela rozdílných a odlišných postav, které jsou ze začátku spojeny jen společnou krví, ale postupem času dostane jejich vztah podobu pravé bratrské lásky. Ten zvláštní hřejivý pocit blízko srdce mě bude vždycky připomínat tenhle překrásný film s vynikajicím Tomem Cruisem a "oscarovým" Dustinem Hoffmanem v jejich životních a bezpochyby nezapomenutelných rolích. ()

luka4615

Jímavý a nádherně zpracovaný příběh, který stojí a padá na fenomenálních hereckých výkonech Dustina Hoffmana a Toma Cruise. Výborná práce! „What you have to understand is, four days ago he was only my brother in name. And this morning we had pancakes.“ ()

JASON_X

S nevalným nadšením jsem si po sto letech zopáknul tuhle slavnou filmovou limonádu (samozřejmě že ne kvůli sobě) a kupodivu jsem u ní ani tolik nezíval nudou, jak jsem se předem obával. Ve své kategorii (komerční, rádoby psychologické melodrama s celebritními primadonami) se jedná určitě o nadprůměr. Dokonce mám pocit, že tenhle film kdysi vykonal záslužnou osvětu mezi veřejností co se autismu týče, že o něm do té doby málokdo věděl něco bližšího. Tomík a hlavně Valérie sice poněkud přehrávají, ale Dustin zaválel, jeho mentál mě bavil i zaujal určitě víc, než Hanksův přeslazený mentál Gump. Ale můj šálek filmu tenhle kousek zkrátka není, takže hodnotím subjektivně. ()

Sawy

Určitě výborný film,který by si těch pět hvězd zasloužil,ale já jsem viděl dřív Forresta Gumpa a v tom možná bude problém.Jakkoli je Rain Man úžasně dojemný,působivý a skvěle zahraný(Hoffman je samozřejmě fantastický,Cruise se hodně snažil a nenechal se zastínit),přece jen mě chvílemi nudil.A to se u úžasného Forresta opravdu nestalo.80 % ()

Handle

Dustin Hoffman zahrál autistu skvěle, to bez pochyby, ale na druhou stranu mě film místy i nudil.. Možná by mu kratší stopáž neuškodila, ale samozřejmně to tu nechci shazovat. Pěkný film to JE! ()

jhrasko

Kult, ktorý je oprávnene a logicky kultom. Obdivoval som ho, keď som mal 15, dnes mi ale príde ako prvotriedny kalkul - hoc perfektne namixovaný. A film, kde sa mi, šokujúco, herecky viacej páčil Tom než Dustin. ()

Lacike

Film vďaka ktorému si dodnes všetci myslia, že každý autista má nejakú superschopnosť alebo že je neschopný samostatného života. Ale kašlať na tieto stereotypy. Dustin Hoffman to zahral fenomenálne. Dojímavo a aj srandovne a pritom tam neprejavuje žiadne city. Tom Cruise, ako vždy nesympatický vychcánek, tu je nakoniec celkom znesiteľný a v dojímavom finále si nakoniec divák praje, aby tí dvaja bratia ostali spolu. Ale zdravý rozum nakoniec predsa zvíťazí. Toto je jeden z tých filmov, ktoré som videl už toľkokrát, že to neviem spočítať. Proste klasika, ktorú si vždy rád pozriem, keď ide v TV. Ale len s pôvodným VHS dabingom s Postráneckým. 10/10. ()

Ai.ma

"Check it out. Dustin Hoffman, Rain Man. Looked Retarded. Acted Retarded. NOT retarded. He could count toothpicks, cheat at cards. Autistic. Sure. NOT retarded. Tom Hanks' Forest Gump. Slow? Yes. Retarded? Maybe. Braces on his legs. But he charmed the pants off Nixon, and won a ping-pong competition. That ain't retarded! Peter Sellers, "Being There", infantile? Yes. Retarded? No. You went full retarded man. You never go full retard. Don't believe me? Ask Sean Penn, 2001, I am Sam. Went full retard. Went home empty handed." ()

PROROK14

Dustin Hoffman to zahral fenomenálne. Mladý Tom Cruise ešte len začínal. Film má silný príbeh a stojí to za to. Ešte to byť tak skutočný príbeh a neviem čo by som robil :)) ()

BoPo

Film, ktorý sa nesnaží vyvolávať prehnané emócie. Jeden si žije vo svojom svete a ten druhý sa do tohto sveta pokúša preniknúť. No a to že sa na to tak dobre pozerá, je zásluha ústrednej dvojice. Cruise kedysi hrať vedel a Hoffman sa zapisuje do histórie filmu. Takže povinná jazda pre každého fanúšika filmov. ()

maseer2

silná klasika, která se po většinu stopáže nese v pomalejším tempu, aby pak mohla o to více emocionálně vyvrcholit v poslední čtvrthodině, kdy je divákovi i po vcelku dlouhých dvou hodinách nakonec líto, že film už končí.. o výtečném Hoffmanovi, který za svou roli po zásluze dostal Oscara, se není třeba rozepisovat.. ()

Tommassi3

"Raymonde, víš, co je to autista ??" - "Jo !!" - "Znáš to slovo ??" - "Jo !!" - "Jsi autista ??" - "To si nemyslím !! Ne, to rozhodně ne !!" ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel