badmad666

Skvělý film,ale protože mr.TopGun pro mě není herec jakého z něj všichni dělají a nepředvedl mi opak ani tady,dávám "jen" 4 hvězdy. ()

lllleon

Film jsem viděla jen jednou a je to poměrně nedávno. Vůbec jsem nevěděla, co je to za film, jen jsem prostě mrkla do televizního programu a nic lepšího v něm nenašla. Na Rain mana jsem koukla vlastně hlavně kvůli Tomovi Cruisovi a proto, že někdo říkal, že je to dobré. A bylo. Za ty dvě hodiny jsem nemohla odtrhnout oči od obrazovky. Dustinovi Hoffmanovi jsem věřila úplně všechno, zahrál to bravurně, a nejen on, i Tom podal skvělý výkon. Film má silný příběh a úplně mě ohromil. Co dodat? Jestli uvidím Rain mana zase někdy v televizním programu, nebudu váhat. ()

MichalCZ30

Hvězdné obsazení již napovídá o vysokorozpočtovém filmu se skvělými ambicemi. Osobně jsem neviděl film, který by se mi s Dustinem Hoffmanem v hlavní roli nelíbil. Asi bych musel hledat dlouho a pravděpodobně marně. Psychologií se zabývám a tak mohu smeknout klobouk nad ztvárněním autistického "Dešťového muže". Tom Cruise výborně Rainmanovi nahrává a tak mě o svém autismu Dustin doslova přesvědčil. Hvězdné obsazení si nyní zasloužilo nejen u mě všech pět hvězdiček a pokud by to jen trochu šlo, dal bych i šestou. Kdo film ještě neviděl, měl by určitě obětovat pár korun za DVD, nebo BD a rozhodně se na něj podívat. Co se týče vkusu, zaujme tento čtyřoskarový kinematografický klenot opravdu ten nejširší okruh diváků. Škoda jen, že český překlad již ztrácí kouzlo vzniku Rain Mana. V originálním znění je odhalení bratrství Raymonda a mladšího Charlieho mnohem výstižnější. Rain Man v podstatě neexistuje - je to dětská zkomolenina jména "Ray Mond"... ()

Kozmeker

Neuveriteľný výkon Dustina, ja som mu fakt veril že je autista, ani neviem ako by som to mal dalej komentovať lebo toto by som doporučil každému nech si to pozrie. Dustin sa na túto rolu dlho pripravoval a je to vidieť, zahrané úžasne aj sa pobavíte aj zostanete zaseknutý z toho jaké to je byť autistom. ()

ferdomravec

Nudil som sa. Na moje ospracedlnenie : nemam rad Hoffmana a film som pozeral v case kedy som fical na filmoch od Jackie Chana. Bohuzial ta nuda je vo mne tak fixnuta ze nemam chut si film pozriet znova. ()

Kiki_Veve

Nádhera! Film mě rozesmál i rozplakal, a výkon Dustina a Toma je fantastický! Nic víc k tomu opravdu asi dodat nemůžu... ()

andydufrsn

Tenhle příběh by byl všední, až moc všední – hlavní hrdina, který je až neskutečný sobec, v sobě najde, skrze setkání se svým, do té doby, pro něj neznámým, duševně nemocným bratrem, svoje lepší já! Ale výkon Dustina Hoffmanna dělá z tohohle snímku extrapodívanou! ()

Magnomous

Ok, dalsi taky podla mna nadhodnoteny film. Priemerné, dobre zahrane drama s takmer nulovym dejom. Naozaj nechapem ako moze byt toto hodnotene ako 23. najlepsi film. Ved sa za cely film takmer nic nestalo a to mal ten film viac nez 2 hodiny... ()

Nag0

Dustin Hoffman a Tom Cruise, najlepší bratia na fimovom plátne, akých si človek môže priať. PS: Valeria Golino <3 ()

damapo

Film se mi nelíbil. Možná to mělo hloubku, tedy nejspíše ano, ale moc jsem ji nepochopil a nějak mě zkrátka nevtáhla. Bylo by to za mě na 2*, ale opravdu z toho filmu jde cítit, že to není jen nějaká rychlokvaška, proto 3*. ()

quido.morava

Naprosto dokonalé. Nikdy by mne nenapadlo dát Hoffmana a Cruise dohromady, ale když se to umí, tak to funguje. Za herecké výkony bych klidně dal i 6 hvězdiček. ()

JWK

Průměrný film s vynikajícím hereckým obsazením na kterém to stojí a padá. Ta konfrontace se prostě bez nějakého progresu ohraje. Asi mi to nepadlo do noty jako vezdejším pětihvězdičkářům, ale ten film na mě naprosto nepůsobil. Dojetí ani slzy se nedostavily ačkoliv se mě tím film snažil znásilnit neustále. Naprosto souhlasím s hodnocením Djokera ()

tomoch

Ide o jeden z najkrajších a najzaujímavejších filmov všetkých čias. Vďaka réžii a Dustinovi Hoffmanovi mi Raymond prirástol k srdcu. Viac než Tom Hanks v úlohe Forresta. Asi viac než ktorákoľvek zvláštna postava vo filme. Film je príjemne vtipný a dojímavý zároveň. Avšak za smutný by som ho neoznačil. ()

Calabria odpad!

Právě jsem se podíval na tento film poprvé v životě a jsem si jistý, že i naposledy v životě. Ve dvouhodinovém snímku se vlastně nestalo vůbec nic. Raymond ve Wallbrooku chce být na konci filmu tam i skončí s tím že mu je Charlie pořád lhostejný a jeho psychický stav se nezměnil. Charlie přišel o peníze a pak je zase získal, přítelkyně ho opustila a pak se k němu vrátila. Navíc je film doprovázen pohledama na stropy, budovy, města, nebo se dlouho nic neříká. Připadá mi že vystřižením těchto scén, by byl film zkrácený o 30%. Nechápu jak se ten film může někomu líbit. Možná v roku 1988 to mělo nějkou váhu a dneska je to pouhá nostalgie. ()

Maza2222

Ja sem teda celých 133 minut nehnul od televize a nic jsem nedělal.No, občas jsem se napil vody. Musim tento film pochválit. Skvělý příběh, skvělé výkony herců a perfektního Toma Cruise a ještě lepšího Dustina Hoffmana. 100% ()

Cezar209

Alebo inak Cruisovo intelektualne nebo...(Hoffman, len ukazal ze vedel vie a bude vediet). Je fajn ze filmy tohto rozmeru dokazu oslovit producentov a vidia v nich financny benefit. Sirenie vseobecnej osvety touto cestou je krasne, nevtierave a dokaze zaujat. Co je preto nutne obdivovat je scenar. Aj ked Hoffman nezahral podla mojho nazoru typickeho 100 % autistu, ale urcite koli nemu vsetci autistov milujeme a dame euro dve pre nadacie podporujuce ludi s touto diagnozou. Tento film je zrkadlom vybornej prace rezisera, kvalitneho scenara (prisposobeneho divakom tak aby rozumeli jazyku tohto kmena) a skvelych hereckych vykonov. jedno bohuzial ..ze Tom uz nemal chut ostat aj vaznym hercom nielen tahunom Ackovych strielaciek (aj ked je v tom dobry a nemozeme vsetci robit vsetko). :o) PS : Kto tento film miluje urcite by si mal pozriet aj : Cas prebudenia. Podla mna este vacsia supa. ()

Toombar

Já osobně jsem autista a když mě někdo urazí na tento účet tak se mě to dotkne. Ale u tohohle jsem brečel. Teprve v tomhle filmu jsem poznal sám sebe a svoji povahu. Plus to co může dva lidi spojovat. 10/10 VYNIKAJÍCÍ ()

Wiceman

Legendární Kmart, tapiocca pudding a Oscarem oceněnej Dustin Hoffman, jenž si toho Oscara za tohle dílo fakt zasloužil. Jo a hej, hraje tu i mlaďoučkej Tom Cruise :D Výlet dvou bratrů, přičemž jeden je autista a druhej vychcanej businessman, je dnes už kultovní záležitostí, která neztrácí svoje kouzlo ani po několikátém shlédnutí. Postavy jsou sympatický a chovají se asi tak, jako by se chovali všichni ostatní v reálu, což z filmu dělá klenot, ve kterém soucítíte s jeho hrdiny a říkáte si, proč toho Raymonda nevrátil do ústavu hned po první noci s ním. Inu bratrská láska nakonec vítězí, takže klasický 'murica Happy end, u kterýho i slzička ukápne. Výbornejch pět hvězd. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel