BranuliQ

Čo dodať? Neuveriteľne dojemný príbeh, podkreslený skvelou hudbou a naozaj geniálnymi hereckými výkonmi, pričom Dustin Hoffman tu predvádza jednu z najlepších hereckých kreácii, aké som kedy videl. Zrejme prehodnotím svoj postoj k filmom starším, ako ja sám. Pre toto milujem filmy. 100% ()

ondrasimic

10 hvězd je málo.....kam se hrabou Forest Gumpi (taky je miluju...) Dustin Hoffmann je nejlepší výkon herce v dějinách filmu.... ()

Pedro72

Asi jediný road movie, který mě kdy bavil. Film má příjemné tempo i vizuál. A samozřejmě Dustina Hoffmana, který to celé posunul o dvě hvězdičky výš. ()

dr.slam

Dustin Hoffman prostě táhne celý film. Tomáš Crujzů, ale zdatně sekunduje. Na čistých pět to není, ale o fous...... ()

Markusak

Scénář je vcelku průměrný, režie je průměrná, hudba,... Ale co je na filmu fenomenální je herecký výkony, spíš výkon Dustina Hoffmana. Ten zahrál svojí roli lépe než, jak by to vypadalo doopravdy :D Nechtělo se mi za žádnou cenu věřit, že to hraje. Byla místa, že jsem si myslel, že Dustin Hoffman nehraje autistu, ale že JE autista! Tom Cruise hraje taky dosti dobře, ale přiznejme si všichni na rovnu, že na Hoffmana nemá ani za MÁK! Film hezky vypráví spojení normálního člověka s autistickým bráchou. Ze začátku mu půjde hlavně o prachy, které Charlie Babbit má prý zdědit, ale časem zjišťuje, že jeho brácha není až tak špatný... Nechci moc spoilerovat, takže víc vyzrazovat už nebudu. 5 * z 5 rozhodně! ()

dragon'88

Podla predchadzajuceho hodnotenia som to videl pred 12 rokmi a musim ist vyrazne dolu. Malo to zvlastnu atmosferu, nie zlu, ale nebavilo. Uz mi nestaci, ze ku koncu sa to trochu preberie z mdlob a na samom konci nepride happy end. ()

SNCIS

"Má výbornou paměť a počítá párátka. Párátka se rozsypala na zem, a on je spočítal během chvilky." Úžasný Dustin Hoffman v nesmrtelné roli, kterého výborně doplňuje Tom Cruise. Kultovka. - 100%. ()

Ospalek

Nastudovat takto těžkou roli muselo být velmi velmi obtížné, Dustin Hoffman ale předvedl své kvality a spolu se sekundujícím Tomem Cruisem dali dohromady parádní dílko. ()

sourekm

Ze začátku se film jeví jako příběh businessmana co obchoduje se sportovními vozy nakoupenými na dluh a není je schopen prodat se ziskem. Následně se doví o smrti svého otce a a zdědí Buicka z roku 1949 a chce zbytek majetku. Když zjistí, že ho otec vydědil, tak se doví o bratrovi kterého napřed unese aby získal dědictví jako výkupné. Během tří týdnů jeho business zkrachuje ale se svým bratrem naváže vztah a je mu ohledně peněz všechno jedno. Bratr se svými výpočetními schopnostmi mu poslední týden dokáže v kasinu vydělat na splacení dluhů. Na konci filmu jsem se necítil o moc obohacenější než před zhlédnutím. Kromě toho, že výstup Dustina Hofmana o autismu byl dost nereálný, a celkově všichni ve filmu přehrávali.... Byl film v podstatě o ničem. ()

StarFsh

V dobe svojho vzniku bol tento film jednoznačne výnimočný. Lenže ja som ho videl prvý krát až dnes (7.9.2021). Čas bohužiaľ nejde zastaviť, preto si odo mňa vyslúžil "len" poctivé 4*. ()

yrwen

Film o střetu dvou odlišných světů, které se dlouho vzájemně nechápou, ale nakonec se spojí v jeden. Takto bych ve zkratce shrnul celý film. Příběh, který popisuje vítězství lásky nad mocí peněz. Kromě pár humorných scén si myslím, že tento snímek má spíše naučný charakter, který pomáhá lidem si uvědomit, co je to vlastně autismus, jak se projevuje, že autista je navenek hloupý, ale přitom je velmi chytrý a pouze nepochopený. Výkony obou herců jsou excelentní, to samé platí i o hudbě. Avšak trochu mě zklamal závěr filmu, který se mi zdál nevyužitý a useknutý. Během filmu se mi nahromadilo v hlavě také několik otázek, které po skončení zůstaly nezodpovězené a trochu zkazily celkový dojem. Každopádně možná najdu odpovědi po opětovném zhlédnutí. ()

Beata.Stybro

V původním znění geniální, v češtině mě to ruší... hlavně Tom Cruise mi leze na nervi tak, že si říkám, že takhle blbě by to nikdy neřekl...ale v AJ řekl... a hraje to také skvěle. Jinak skvělá filmařina se vším, co si od Hollywoodu můžeme přát...není co dodávat. ()

Hlavackovic

Když se hudby ujme pan Zimmer, je to už polovina úspěchu- po přidání perfektně ztvárněných postav a skvělého scénáře nezbude než dát 5* ()

Iloveporn

Zrovna na to znovu koukám v TV. Uvědomil jsem si, že je tam v podtextu druhej příběh, podstatně drsnější. - Je to o tom jejich fotrovi, jakej to byl pořádnej, hnusnej, zlej, nekonečnej zmrd. - Když si to člověk uvědomí. Rodina vám zatají sourozence, umře vám matka snad ještě v předškolním věku. Fotr je odtažitej, studenej kretén, kterej nepochválí, neodmění, tam kde to je normální, takže v podstatě žijete celý dětství na citový poušti. Když si přes zákaz půjčíte auto, což je banální klukovina, tak vás v tom vyráchá naplno a pošle na vás fízly (kteří vá s trochou nedorozumění mohou zabít). - No a pak vám to dá ještě vyžrat po smrti v závěti, z vás dělá toho špatného za něco, co je celkem přirozená reakce na jeho křiváry, pomstí se vám, za to, že jste se opovážili utéct z jeho moci a vydědí vás. - Fotr psychopat. Prachy mohl rozděli půl na půl, dvě ku jedné, čtyři ku jedné atd. ale aby nasral normálního syna, nedá mu nic a ještě to zvráceně zdůvodňuje jako trest za jakousi prkotinu a že má něco pochopit. Je to jako kulka za ukradení rohlíku. Děsný. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel