"Knedlíky! Medvěd vaří ve škole knedlíky?"
Cirkusový klaun Cibulka, který slaví úspěchy se svým číslem s ochočenými medvědy, dostal výpověď z cirkusu. Medvědy totiž ředitel cirkusu vyměnil za cvičené vepře. Cibulka tedy na popud dětí nastupuje v ženském převleku jako kuchařka do školní jídelny. Problémy nastanou v okamžiku, kdy za Cibulkou do školy přicházejí uprchlí cirkusoví medvědi... (Bohemia MP)

TommyDiamond

Úžasná veselohra pro dětské publikum s legendami české herecké scény ( L.Lipský, F.Filipovský,J.Sovák,M.Kopecký). Odceňuji artistické kousky a živé medvědy i opici ve filmu. Nedávno jsem měl možnost vidět film v tv. A musím říct, že už to nebylo jako když mi bylo deset..... trochu jsem se nudil. Film si ale tři hvězdy určitě zaslouží...... ()

IvonaK

Já k Lubomírovi Lipskému nemám nějáký zvláštní vztah, ale tady v této převlekové komedii je božský. A taky mě moc bavil Filipovský jako inspektor který byl ze školního dění úplně hotovej. :D :D ()

topi80

Spíše dětský film, který v dospělosti pobaví méně, zato v dětství přímo královsky. Zvlášť když k legraci využijeme i zvířátka (pokud tedy medvědy můžeme nazvat zvířátky). ()

Lennie

Jako dítě jsem tento film neměla ráda (něco s medvědy a cibulí...:D), a když jsem se na to podívala později, už to pro mě němělo to správné kouzlo a nikdy mi to nepřirostlo k srdci. ()

offlineman

Skvělý glosátor František Filipovský! Kupodivu skvělý Jiří Sovák, kterého zrovna moc nemusím. Životní trojrole Lubomíra Lipského! Výborný hlášky jako: "Ředitel umí jednat s lidmi!" nebo "Jsem ředitel cirkusu - Váš příchod tomu odpovídá" ()

Nessos

Klasika, která, ať se děje co se děje, běží 2x v roce na některé z našich TV. Jako malému se mi to líbilo, ale ne tak, jako jiné české pohádky. ()

Boudyy

Mě se to moc líbilo. Je to velmi humorné a ani chvíli to nenudí. Tohle je prostě klasická komedie Oldřicha Lipského, i když musím dát jen čtyři hvězdičky, protože "Marečku, podejte mi pero" nebo "Jáchyme, hod´ ho do stroje" bylo ještě o něco výš. Itak ale velmi silné čtyři. ()

Havala

Cíleno na dětskou komunitu, OK, nic proti tomu, postupem času jak jsem vyrostl mě to prakticky vůbec nechytá i přes výborné herce. ()

anyonecek

Velice slabá komedie. Zrovna od Oldřicha Lipského je to zklamání, ale ne pokaždé se zadaří. Celkový námět s těmi medvědy se mi nelíbil a zpracování taky ne. ()

adamix

Kedysi film môjho detstva, dnes už skôr taká moja oddychovka, no veľmi rád sa zasmejem na šašovi Cibulkovi a jeho šiestych medveďoch :). No hlavne najlepšie scénky sú v škole ;). Lenže vôbec nechápem, prečo je film v modrom ?! ()

ostravak30

Další z řady komedií, které řadím ke zlatému fondu. Když pominu skvělé herecké výkony, od Lubomíra Lipského či Jiřího Sováka, pak tady máme vtip. A těch je tady celá řada. Legendární hlášky: "Hadrabo, proč se pořád svlékáte," nebo: "Proboha Hadrabo, vždyť už jste oblečen byl," jsou přesně ty, na které si vzpomenu, když tuhle komedii před sebou vidím. Jasně, jsou zde i hluché momenty, ale Jiří Sovák nebo věčně si zapisující František Filipovský dodávají punc kvality. Přeci jenom jsem ale šel s hodnocením o stupínek níže, protože jsou zde právě i ty hluché momenty, kdy je vtipu málo. Já osobně ale tuhle komedii řadím ke svým oblíbeným. ()

kubilov

Nevtipná, infantilní blbost jakou bych od bratří Lipských ani náhodou nečekal, zvlášť v době těsně po skvostech jako Happy End, Čtyři vraždy nebo Limonádový Joe. Postupně se to sice celkově docela zlepší, ale ve výsledku jde pořád o dost podprůměrný film, pro který jsou i 3* až příliš. Nemám rád cirkusy. ()

DeDanu

Hrozná blbina, ale jako dítě jsem se skvěle bavila. Nejvíc tím, jak na podrytí školníkovy a ředitelovy autority stačil škopek mydlin. Bylo to ztělesnění mé nádherné představy. Tak jako tehdy já se zřejmě citil hlavní hrdina v Saturninovi, když seděl v kavárně nad mísou koblih. ()

brzozin

Film z poloviny postavený na neustálém předvádění cirkusových číslech medvědů docela křečovitě nacpaných do školního prostředí. A z druhé poloviny na záměrně kuchařky, školníka a uklízečky. Jediný vtipný byl Sovák v roli ředitele. Jinak bych ani nepoznal, že má jít o komedii. ()