Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Merkin

Mé srdce ožívá hudbou rozeznělou vždy, když si jenom vzpomenu. Je to geniální. Člověk neví, jestli jde o komedii, drama, muzikál, fantasy...Moulin mixuje vše. A vážně se mi líbí, že většinu scénáře a děje Luhrmann zasadil do písní. Znám mnoho lidí, kteří ten film sledovali tím způsobem, že poslouchali český překlad dialogů a pak jen tak ledabyle relaxovali u songů v originále. Ti tvrdí, že se jedná o hloupost. A pak znám diváky, kterým posléze došlo, že na těch textech písniček asi něco je a ti teď patří ke skalním fanouškům. A navíc zbožňuji Ewana:) ()

Paity

Dle mého velmi přeceňovaná záležitost, která těží spíše z hvědného obsazení Jedinné co snese přísnější muikálové oko jsou písně ve filmu použité. ()

Ledkodlaq

Poněkud hudební mišmaš a vykrádačka populárních hitů, k tomu nejsem zrovna fanda Kidman ani McGregora, ještě méně po tomhle kousku. Jediná originální píseň byla napřed napsaná pro jiný film. Scéna v budoáru, kde se snažili zlákat vévodu na sponzoring, byla vyloženě ostudná. ()

pjotr76

Předem mého dopisu musím předeslat, že jsem obecně antimuzikálový typ a píšu sem komentář opět především v reakci na obecně (pro mě neuvěřitelně) vysoké hodnocení tohoto filmu. Daný snímek jsem zhlédl v kině - neočekával jsem od toho moc vzhledem k mé averzi k tomuto žánru, ale přesto takovej "nářez" jsem nečekal - nečekal jsem, že uvidím kombinaci památných sovětských filmů z cirkusového prostředí s Einkasselbuntes...Nicole Kidman zcela jistě v životní roli zpěvačky a pak neuvěřitelné změti postav, pitvoření, zpěvu, tance, pitvoření, zpěvu, tance atd...Ve zkratce, film jsem přečkal ve zdraví a už ty muzikály fakt nebudu pokoušet. Mimochodem Toulouse Lautrec trochu ustoupil do pozadí, na to, že původní zpracování Moulin rouge byly právě o něm. Dvě hvězdy pro Kidmanovou za skokana roku v oboru populární píseň ()

Radim

Asi dvacet minut mi trvalo, než jsem si zvykl na klipový střih filmu. A pak už jsem nespustil z plátna oči. Vše - od výpravy, přes hudbu, choreografii, herce až po střih - bylo naprosto dokonalé. Nejvíce mě ovšem překvapil Ewan McGregor; že je dobrý herec, vím, ale jako zpěvák mě ohromil. Navíc mě opravdu bavila identifikace utržků dialogů a písní s originálem. ()

Drc

Zajímavý muzikálový počin, který předvádí žánrovou podívanou v trochu jiném pojetí, než jaké je obvyklé. Pestrobarevná chaotická změt záběrů, kulis a postav vystihuje dokonale prostředí vykřičené čtvrti skloubené s uměleckým podhoubím, moderní hity upravené a zasazené do milostného příběhu, místy strhující scény s výbornou atmosférou. Pokud se nenecháté odradit možná hodně divokým začátkem, dočkáte se dojemné love story se smutným závěrem. ()

Daae

Žádný zarytý filmový znalec by neměl dopustit, aby mu Moulin Rouge nějakým způsobem uniknul. Baz Luhrmann konečně prosazuje svůj osobitý styl režie, který se k dřívějšímu Romeo + Julie až na tolik nehodil, a tvoří spektákl, na který jen tak nezapomenete. Střih, kamera, choreografie tance, výborně poskládaná hudba vás unesou do příběhu a nepustí vás, dokud film neskončí. Film začíná zběsilou absurditou a šíleností, ale u písně El Tango De Roxanne si konečně uvědomíte - tak tady začíná skutečné lidské drama. Všichni herci jsou výborně obsazení - Nicole je nenahraditelná, ale především z Ewana vám poklesne úžasem čelist. Nikdy jsem netušila, že je tak výborným hercem a především zpěvákem! Nikdy nezpívá falešně, vyzpívá i ty nejvyšší noty tak, že vám radostí poskočí srdce. Roli zamilovaného bohéma zvládá stejně dobře jako roli milence šílící žárlivostí (jeho řvoucí tvář pod tíhou zraňující žárlivostí si budete pamatovat ještě hodně dlouho). Není to mé nejoblíbenější lovestory, ale je to můj zcela nejoblíbenější film, který mě při každém shlédnutí naplní nadšením a napětím. ()

Sairina

Hektické střihy, tajemně barevné kulisy, krásná kurtizána, chudý spisovatel, zakázaná láska a spousta pěkných písní. Je to prostě film o lásce, která skončí tragicky. ()

ClimbVibe

Moulin Rouge je film plný barev a příchutí. Úvodní sekvence je pro oči a uši až příliš intenzivní zážitek, poté naštěstí dojde i na klasický milostný příběh.. A ten je zajímavý, poutavě odvyprávěný. Je to všechno originální koktejl, který však mírně upadá s počtem repríz v mých očích. Přesto za plný počet. ()

Bety88

Moulin Rouge je film, který mě nakopl k tomu co teď studuji. V okamžik, kdy jsem film dokoukala, začal můj hlavní zájem o "svět hýbajících obrázků".proto jsem tomuhle filmu nesmírně vděčná. Nebýt jeho, asi bych se nepokoušela dostat na vejšku a hlavně nutil mě vydržet až do třetího pokusu, kdy se to konečně povedlo. ()

mirkaaa

Nádherný muzikálový zážitek. Ewan McGregor a Nicole Kidman mají nádherný hlas a ty písničky jsou úžasné. Je nádhera se na takové souznění dívat. Tenhle film má prostě srdce ()

Prochy38

Bohužel nemohu dát 5*. Moc jsem chtěl, ale nejde. Po prvních 20ti minutách jsem měl sto chutí to vypnout. Pak to konečně nabralo směr, který mě naopak úplně pohltil. Viděl jsem to už kdysi, ale až dnes jsem si to užil. Geniální herecké výkony! N. Kidman - 100%, E. McGregor 90%, J. Leguizamo 100%, J. Broadbent 100%, R. Roxburgh 110%!! a mnozí další. Opravdu úžasné. Kouzelné masky a kulisy. Zvláště ona divadelní hra, ke které hodinu a půl film směřuje stála za to. Ještě jednou klobouk dolů před N. Kidman. Jak je normálně fakt hezká, tak tady byla dokonalá, nádherná, božská! ()

Teabag

Krásná hudba, krásná Nicole Kidman, excelentní Ewan McGregor. Spousta nápadů a velmi silný filmový zážitek, který rozpláče i nejtvrdší povahy. Víc asi nemám co říct, což je jen ukázka toho, že výborné filmy ani moc komentář nepotřebují. ()

Haymar

Herecké a zejména pěvecké výkony Kidmanové, McGregora (i většiny ostatních) sou bezpochyby výtečné. Výprava je famózní... vo tom žádná... ale pod tou nádhernou slupkou vidím jen prázdný příběh plný klišé, pseudoromantických blábolů a především nehoráznýho vykrádání klasiky (té hudební samozřejmě)!!... Avšak nutno podotknout, že jakožto naprostý NEmilovník muzikálů, je můj comment zcela irelevantní! ()

Itar

Muzikál na jedničku a dokonalý příklad toho, že když se chce, dá se i s kýčem pracovat citlivě. Tohle prostě jo! ()

Mikeowka

Nejsem příliš "muzikálová" a vlastně se ani nevyžívám v kýči, ale toto je prostě skvost. Ona i on jsou mými velkými oblíbenci (ona jako nejlepší a jedna z nejhezčích hereček; on svým skvostným hlasem a zde i rolí "naivního romantika"), písně mi nahánějí husí kůži, občas i kapesník je potřeba, hahah. Prostě 5 jasných hvězd!!! Constant like the Northern Star. ()

Marrty3

Nádhera. Příběh o lásce, který vážně zaujme. Opravdu výborný snímek, který mě uchvátil. Je to vyjímečný a strhující film. První půlhodinu číší svou nezkrotnou energií a po zbytek je to milostný příběh. Na muzikály rozhodně nejsem, ale tenhle má něco obrovského do sebe. Dlouho jsem si tak neužil film. Ani minutu jsem se nenudil, ba naopak, pořád jsem byl napjatý. Pro Moulin Rouge byli vybrány famózní hudební skladby, které zná asi každý. Nádherné kostýmy a úžasná výprava. Prostředí Paříže je pojato trochu jinak, než je zvykem, ale je to nádhera. McGregor & Kidman byla výborná volba, jelikož oni dva, tvoří skvostný pár. McGregor jako romantický pisálek, hraje svou roli na jedničku, člověk by až věřil, že je to snad pravda. A krásnou, ale opravdu krásnou, Nicole Kidman ani nevím jak vychválit. Moulin Rouge je film na úrovni a proto neváhám a hodnotím, 5*****...a to jsem si ho chtěl pustit jen na úkor toho, že mi jako poslední chyběl do 50 nejoblíbenějších filmů,zde na ČSFD . ()

derryl

Pořád si říkám, proč se právě tento muzikál stal jedním z mála filmů, které jsem viděl 4x v kině a pak mě napadlo jedno slovo: KLENOT. Pečlivě vybroušený diamant, který má ostré a oslnivé hrany, precizní práce, něco mezi pohádkou, dramatem a kýčem. To je Moulin Rouge, buď tento diamant miluješ nebo nenávidíš a já tento film miluji! Děkuji Bazi Luhrmannovi. Moc mu děkuji! ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)