poster

Sloní muž

 • anglický

  The Elephant Man

 • slovenský

  Sloní muž

Drama / Životopisný

USA, 1980, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby americke : $26,010,864(31.5.2008)

 • TheMaker
  *****

  :::::::::::::::::::::::::::: Jeden z nejlepších filmů na světě !!! Tohle prostě nemá chybu. Krásně dojemný příběh ! :::::::::::::::::::::::::::(11.1.2009)

 • Morien
  ****

  (1001) Hrozně těžký film. Ubil mě. Ale jak stárnu a brečím u všeho, tak jsem samozřejmě taky brečela.(1.3.2013)

 • Tyler
  *****

  David Lynch mě bude překvapovat asi svým každým filmem...Nikdy bych neřekl, že právě on mě dojme až k slzám...Neuvěřitelně hluboký a lidský film, který mohl lehce sklouznout k frašce, mě jednoduše dostal. Výkony Johna Hurta a Anthonyho Hopkinse jsou dechberoucí...Při mnoha scénách se mi chtělo křičet nad nespravedlností světa a slzy se mi draly do očí...A konečně při závěrečné scéně podbarvené úžasným Adagio For Strings emoce vypluly nezadržitelně na povrch.(15.2.2004)

 • Lavran
  *****

  Rozvedení obžalovávajícího leitmotivu Browningových Freaks k téměř dokonalé formální i obsahové struktuře v černobílé rapsodii humanismu (uf!), které svou náturou dokazuje, že krása jde přeci jen ruku v ruce s ošklivostí. Temné, bizarní, stísňující, smutné, záměrně nepříjemné a přesto citlivé a láskyplné - zcela podle pravidel Lynchova osobitého universa. P.S. Nesouhlasím s tím, že by Sloní muž zastával v Lynchově filmografii výlučné postavení pro svou "čitelnost", když už, tak bych to napsal o hřejivém Příběhu Alvina Straighta. Oproti interpretačním labyrintům jakými jsou Modrý samet, Mullholland Drive či depres-expres Mazací hlava je určitě srozumitelnější a jde více na lopatu masové divácké obci, ale jiné rozdíly mi zřejmě unikají. Pravda - čím je Lynch starší, tím se stává prchavějším, abstraktnějším a libidóznějším.(9.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace