Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

veru_needy

Ulítlý film o všem možném a nemožném, blonďatá kočka Laura Dern, Nicolas Cage v hadím saku a úchylný Willem Dafoe. Neuvěřitelný mix romance, dramatu, erotiky, pohádky a reality. Lynch umí vykouzlit atmosféru, která se Vám zavrtá pod kůži a nepustí vás. Budete věřit, že Sailor a Lulu svou zběsilou jízdu opravdu úspěšně dokončí a budou spolu až do smrti... tedy dokud je smrt nerozdělí. "This whole world's wild at heart and weird on top." ()

oLí

Těžká romanťárna v nenapodobitelném Lynchove stylu. Navíc se jedná o road-movie se skvělými hereckými výkony, to pod 4* jít prostě nejde. 8.5/10. ()

Richie666

Lynch už mě svojí ujetostí dávno přestal bavit a bohužel ta i v tomto snímku hraje, jak už to u drtivé většiny jeho filmů bývá, hlavní roli. Nezbývá mi tedy než ohodnotit poměrně plitký příběh s ne příliš ohromujícími hereckými výkony (tedy až na Willema Dafoea) v čele s Laurou Dern, která je mi extrémně nesympatická, a pár působivějších scén s poněkud ostřejším hudebním doprovodem. Co se týče závěru, odmítám jej obdivovat jen proto, že je ujetej. Takže mě spíše rozesmál. Celkově vzato mě tedy film ani neznechutil, ale ani nenadchnul; tak nějak šel jedním okem tam a druhým ven... ()

jerry12

75%. V pořadí třetí Lynchův autorský film, který se vyznačuje už poměrně klidnější a vyrovnanější náladou, na druhou stranu pořád dostatečně odpovídající režisérově charakteru. Spolu s Twin Peaks znamenala Zběsilost v srdci mezník v Lynchově kariéře, který oddělil jeho uměleckou tvář na dvě poloviny - první, kdy Lynch jakoby hledal směr a postupně se ladil na vlnu, kterou pak stvrdil svojí naprostou dominancí v žánru tajemna a zdánlivé nesmyslnosti silným Lost Highway a ještě silnějším, důmyslnějším a fantastičtějším Mulholland Drive ve druhé části. Mazací hlava je samozřejmě kapitola sama pro sebe. Osobně jsem posedlý především tou novější částí Lynchovy kariéry, tím vyspělejším Lynchovým stylem, ale i Zběsilost v srdci má všechno, co od něj vždycky očekáváme - na jedné straně je to tvrdý, násilný, vášnivý a zdrcující akční thriller, na straně druhé romantický, sentimentální a pohodový film, v každém případě je však tajemný, děsivý, skutečně mysteriózní v pravém smyslu a hlavně, naprosto nesmyslný. Neplatí to tolik, jako v druhé fázi mistrovy kariéry, ale Lynch je to stále a stále velmi kvalitní. ()

jhrasko

Najlineárnejší Lynchov film, s jasným úvodom, jadrom a záverom, ktorý ma ale okamžite odrovnal. Vidieť ho po prvýkrát dnes, tak ho asi vnímam inak. Ale ono nejde takto uvažovať - bolo by nefér pozerať sa naň očami dnešného diváka odkojeného Tarantinom, Cronenbergovými Dejinami násilia a inými "krvavými" filmami. Skvelí herci, adrenalínový soundtrack, dokonalá kamera, farebné kostýmy, spolu s dostatočnou dávkou Lynchovho nadhľadu odštartovali 90.roky a určili istým sposobom smer mnohým, nielen horeuvedeným, filmárom. Nech žijú nechty Diane Ladd a zuby Willema Dafoe !!! ()

ScarPoul

Ďalší z Davidových filmov, ktorý nie je taký nepríjemný ako by som si želal. Priznávam, že je asi chyba očakávať od každého jeho filmu niečo čo sa len tak nechápe, ale v tejto polohe mi sedí viacej. Je síce pravda, že aj keď natočí film z príbehom, vloží do neho osobitosť, Či už sa jedná o Modrý zamat, Dunu, alebo Zbesilosť, ale každému tomu filmu niečo chýba. Ale modrý zamat a Zbesilosť majú naozaj malý krôčik k tomu aby sa stali dokonalými. Neviem či je to spojitosťou Dern a Cage, ktorý sú jednoducho vo svojich postavách elektrizujúci, alebo Lynchovou genialitou pri tvorbe postáv - Dernovej matka, postava Jack Nancea alebo Dafoeov Bobby. Podľa týchto vecí sa jednoducho utvrdíte, že sa pozeráte na svet, ktorý nie je úplne normálny. Či už hudba, Lynchová brutálnosť zmiešaná z poetickosťou tvoria takmer dokonalý film o láske a o prekážkach, ktoré sa musia prekonávať, aby boli dvaja šťastný a nebyť prostrednej pasáže, ktorá bola pomalšia, jednalo by sa o veľmi nezvyčajný kus v romantickom žánry. Aj s tými ustrelenými rukami a hlavami. ()

d.beseda

Skvělé zakončení letošního festivalu a můj první Lynchův film. Je mi jasné, že tento snímek musel ovlivnit spoustu filmových tvůrců, kteří podobný styl vyprávění používají dodnes. Kromě dvou hlavních hrdinů, mě herecky nejvíce nadchnul a totálně odzbrojil Willem Dafoe. Krásně ujetá jízda. 80%. MFF KV. ()

BoPo

Príbeh kedy matka nesúhlasí s výberom svoje dcéry ohľadne chlapa a za každú cenu sa ich snaží od seba dostať. Dcérenka samozrejme urobí presný opak toho, čo po nej matka chce. A tento príbeh dostal do rúk Lynch. Dal mu svoju pečať, no bohužiaľ vo výsledku to nemá tú správnu lynchovskú atmosféru. Cage ešte vedel hrať, Laura Dern mala skvelú postavu no a Dafoe bol slizký úchyl, ktorý si Vašu pozornosť doslova vynúti. Napriek tomu Lynch v slabej forme. ()

erl

David Lynch se pomalu ale jistě posouvá mezi mé top režiséry . V jeho filmech najdu opravdu vše . Skvělí hercí , skvělá hudba . Prostě super! ()

Terva

Čekal jsem opravdu orgie, ale nakonec dávám jen čtyři hvězdy. Dle mého to šlo vytáhnout víc do hororu a kýče. Kamera : Frederick Elmes. ()

MrCreosote

Mé druhé setkání s Davidem Lynchem, ve kterém jsem dostal všechno od čarodějnic až po zkažené zuby Williema Dafoa. Několik scén je geniálních, ten zbytek je ,,jen" dobrý. ()

JohnCZ

Lynchova posedlost ošklivými lidmi, jak vzhledově, tak charakterově, tady dosahuje nových mezí a nesedlo mi to podobně, jako o pár let novější Lost Highway. Za fascinující ale považuji to plynulé střídání vcelku pěkných scén s těmi zvrhlými, byť je tohle pro mě na filmech Davida Lynche ta nejméně zajímavá věc. V kombinaci s přímočarým dějem, kterému chybí nosnější zápletka a vlastně i tah na branku, je pro mě Wild at Heart spíše zklamáním. ()

Zeebonk

Nejlepší Lynchovina s masitou porcí nezapomenutelných zvráceností, díky kterým jí budou budoucí generace oslavovat jako my dnes Pulp Fiction nebo Natural Born Killers, aspoň ti chytřejší. Musíme to halt nechat ty konzervativní parchanty vstřebat, vypotit všechno pohoršení a za pár let všem dojde, jak je tento snímek geniální a budou se mlátit nádobíčkem do makovice, že ho tak dlouho opomíjeli. Ale možná taky ne, napoprvé jsem se možná trochu unáhlil. ()

liquido26

Od prvních tónů elektrických kytar asi po třech minutách se rozjela pořádná jízda, kterou jsem si užíval, ale která byla bohužel ve druhé půlce víc a víc narušována a bržděna nejrůznějšími lynchovinami. I když mě to ke konci trochu nudilo, tak jako celek pořád dobrý. Nicméně Nicholas Cage byl fakt dobrej a Dafoe fakt úchylnej. ()

F.man

This whole world's wild at heart and weird on top - tohle skvěle znároňuje celý snímek. U Lynche je pro mě asi nejdůležitější v jaké náladě mě jeho filmy zastihnou. Zběsilost měla štěstí... Už kniha působila hodně zvláštní atmosféru a i když ji Lynch poměrně odvážně vykuchal, dýchl na mě tenhle snímek hodně podobně. Film je to jednoduše zběsile spalující, čeho dosahuje Lynch pomocí časté montáže. V mnoha místech je i skvěle navázán střih, který jako kdyby kopíruje myšlenky (dupot po poestely -> tanečním scéna). Celkově je Zběsilost hodně zběsile prostříhaná, například když se dvě dějové linky navzájem doplňují... Když k tomu přidám herectví Cage, do ktéreho bych to nikdy neřekl a Williema Dafoe mám sympatické čtyři hvězdy. P.S. I když jsem snímek postupně a postupně analyzoval, nikdy mi do toho neseděla špatná čarodějnice, dobrá čarodějnice ani Toto z Oze. Snad aby byla zdůrazněna mladost Luly? Prosím dejte někdo vědět do PM. Dík Cheez Louise! Sailor, baby, you're really somethin'! ()

DEXTER099

Docela bizarní snímek co mi trochu přípomínal některé filmy od Tarantina.Shlédl jsem to kvůli Cageovi a ten ty byl opravdu dobrý.Zvláštní film,ale ta zvlášnost vlastně dobrá.A Dafoe je to opravdu slizkej.Za mě 75 % a čtyři hvězdy. ()

curunir

,,ALE JA MÁM DIVOKOSŤ V SRDCI." ,,POKIAĽ MÁŠ NAOZAJ DIVOKOSŤ V SRDCI, MUSÍŠ BOJOVAŤ ZA SVOJE SNY." __ Lynch nakrútil film so zmysluplným dejom, ktorý však nemusí byť plne zrozumiteľný pre každého diváka najmä pre rôzne, počas prvého pozretia, ľahko prehliadnuteľné drobné nuancy. Niektoré drobnosti akoby odkazovali na predchádzajúcu i do budúcnosti zamýšľanú tvorbu režiséra a jeho kolegov z branže, iné sú absolútne bezvýznamové a slúžia iba ako doplnok svojskej mozaiky. Napokon aj polovičné flashbacky sú akousi nejasnou, rôzne podanou verziou skutočnosti, ktorú si doplní divák sám. Nebyť týchto skutočností bola by pre mňa ,,Divokosť v srdci" mixom ,,Pulp Fiction" a ,,Takých normálnych zabijakov". Máme tu však snovú, miestami surrealistickú atmosféru, skôr slabšie využitého Willema Dafoa, hadie sako ako symbol vlastnej individuality a viery v osobnú slobodu a muzikálne rozprávkový záver. V podstate absolútna tvorčia sloboda. Lauru Dern mám dlhodobo zafixovanú ako paleobotaničku z Jurského parku, avšak tu vytvorila postavu na hony vzdialenú slušnej, rozhľadenej a psychicky vyrovnanej postave. Keď už mal David Lynch dostať prestížnu Zlatú palmu, tak bol tento film zrejme najrozumnejšou voľbou. (7231. hodnotenie, 412. komentár k filmu) ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti