Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Allien.9

Pořád se nemůžu rozhodnout, zda je David Lynch génius či psychopat a ani "Zběsilost v srdci" mi v tom neudělala jasno... Jednoduchý děj, zpočátku špatná orientace v postavách (pouze primitivové nebo různě velcí šílenci), snad každá druhá scéna je absurdní, nechybí velké množství sexuálních scén ani tuny vulgarismů. Zkrátka typický Lynch, který si nebere servítky.;-) Zážitek mi bohužel kazí konec, který působí jako z jiného filmu. I když - ona vlastně byla celá první polovina o mnoho lepší... Ale ať už je film jaký chce, nezapomenutelné scény ala sugestivní autonehoda či ustřelení hlavy mě dostanou vždycky.;-) ()

dobytek

Vizuálně působivý, ale děj je tak nějak o ničem. Prostě bych řek, že to je takový pěkně natočený nic. Přestože má film 2-hodinovou stopáž, tak něco zajímavýho se tam děje dohromady asi tak 30 minut a zbytek jsou jen obrázky, na který se dobře kouká. Nemůžu napsat, že by to snad byla nuda, ale ve chvíli, kdy padly titulky, mě jen napadlo, že to bylo úplně o hovně. Potěšil mě tak zejména Willem Dafoe, kterej tu hrál opravdu odpornýho slizouna a konec konců i Cage, kterej dřív hrál taky něco jinýho, než ty svoje šablonovitý klaďase. Možná dám filmu ještě jednu šanci a pokusim se ho sehnat v originálnim znění a mrknout na to znovu. Zatim dávám 3 hvězdičky. update: Po dlouhý době tady něco napíšu... Zběsilost v srdci bylo moje první setkání s Lynchem. Tenkrát jsem ještě netušil, že jeho filmy jsou samoúčelný nesmysly. Teď už to naštěstí vim, takže znovu se na to určitě dívat nebudu. Hodnocení ponechávám, ale myslim, že jsem to s těma 3 hvězdičkama poněkud přehnal. ()

Matty

Lehká love story s těžce hororovými prvky. David Lynch nám ukazuje přesně, to co by každý soudný režisér promptně vystřihl a s tímto „vystřihnutým“ materiálem pak nakládá mimořádně sofistikovaně, zcela podle svého gusta. Výsledkem je surreálná směs krve a slz. Ve svém nejhlubším nitru čirá romance byla po cestě k divákovi očividně mnohonásobně brutálně znásilněna a zohavena, přesto ze své podstaty nic neztratila a víceméně úspěšně doklopýtala k „nelynchovskému“ konci. Je to maximálně podivný film, který vám bude připadat tím komplikovanější, čím víc mu budete chtít porozumět. Zapomeňte na klasickou filmařskou práci s charaktery, u Lynche hrají stejnou roli tělesné a duševní stránky člověka, jako mytizovaná místa a události. Jejich postupné odhalování je pak jenom vyvrcholením strastiplné cesty, na které můžete snadno zabloudit do slepé uličky (kde na vás pravděpodobně vyskočí úchyl s velmi bizarní perverzí). Slizské lidské zrůdy a zrůdičky, které míjí zdánlivě neposkvrněnou mileneckou dvojici, zde slouží jako pouhopouhé metafory obvyklých překážek lemujících cestu k pravé lásce. Samozřejmě lze příběh vnímat ve stovce jiných rovin a následně dlouze debatovat nad jejich významem, ale právě tohle je ten druh umění, které mě svou snahou o sdělení věcí tak prostých a krásných stylem tak komplikovaným a nadneseným, spíš nudí a otravuje, než děsí a znepokojuje. Občas je méně více a u romancí by to myslím mělo platit dvojnásob. 70% Zajímavé komentáře: hirnlego, Superpero, tron, H34D, Radko, Eddard, liuk, misstake, TotalFilm ()

EdaS

V srdci nosím spíš Mulholland Drive či Modrý samet a Zběsilost jsem (ač Lynchův fanda) několikrát vypnul po úvodní čtvrthodině, přesto ale nakonec stála za to. Zatím jsem schopen jen trochy dojmologie: přes všechny násilnické excesy se mi zdála podezřele přehledná, pohádková, neměl jsem ten pocit tajemna jako u výše jmenovaných snímků. Snad mi chybí ty typické rudé závěsy a trpaslíci... Víc po další projekci. ()

castor

Hadí sako Nicolase Cage mě vážně nebralo, jeho průšvihy a milenecké vzlety a pády s jeho láskou Lulou v místy surrealistickém podání mě taky do kolen horko těžko dostávaly. Žánrově těžko zařaditelné dítko Davida Lynche platí možná za jeden z jeho uchopitelnějších kusů a násilné momenty zřejmě vyvolaly nejednu diskusi, ale pro mě je Zběsilost v srdci jen průměrným příběhem pohybujícím se na hranici kýče. Odhalovat režisérovy náznaky a porozumět jeho práci vážně nechci. Vášnivé diskuse o hranicích prezentace násilí po udělení Zlaté palmy v Cannes nicméně snímku udělala reklamu k nezaplacení. ()

• V rozhovoru o Zběsilosti v srdci řekl David Lynch do časopisu Time: „Víte, já miluju 47 různých žánrů v jednom filmu. A miluju béčkové filmy. Ale proč by nemohly běžet tři nebo čtyři béčka najednou? Jako takový úl!“ (Zdroj: ČSFD)
  • Režisér David Ondříček v jednom rozhovoru prohlásil, že svého času považoval Zběsilost v srdci za nejlepší film všech dob. (Edgerton)
  • Willem Dafoe opravdu močil do záchodu při návštěvě Laury Dern. Nevěděl, že jde jenom o kulisu a nefunguje. (don corleone)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti