• Terva
  **

  Fotbal za šachy a sranda za polonudu.(7.7.2011)

 • Marthos
  *****

  Ohromný úspěch Innemannovy adaptace Poláčkova románu Muži v offsidu se stal vhodnou záminkou pro filmové producenty, kteří ani na okamžik nezaváhali a v rekordně krátkém údobí zadali přípravu scénáře k volnému pokračování Načeradcova soukromého života. Jméno režiséra Machatého zde jistě právem překvapí nejednoho diváka, přesto slova jako neúspěch či stereotyp nejsou namístě. Trumfem, vytaženým v pravou chvíli, byl dle veškerých očekávání nenapodobitelný Hugo Haas, tehdy již respektovaný divadelní i filmový herec, který v roli hartusivého obchodníka Richarda Načeradce interpretoval nejjemnější odstíny židovského žargonu, nesené v úsečných, břitkých poznámkách vůči svému okolí. Mezi plejádou dalších zúčastněných si nelze nepovšimnout sedmnáctileté Hany Vítové v jedné z jejích prvních filmových kreací a Stanislava Neumanna, který si v epizodní figurce příručího odbýval vlastně svůj komediální křest. Machatého neklidná povaha jen stěží odolávala zájmům producentů, přesto se zdá, že čas strávený před vznikem jednoho z nejslavnějších filmů všech dob, mezinárodně proslulé Extase, nebyl tak úplně marný. Zejména díky Haasovi a jeho vynikajícím ekvilibristickým gagům se onen efektívně mrtvej muž stává postavou z nejpopulárnějších a nejmilovanějších. Člověkem minulosti i současnosti.(5.10.2008)

 • NinadeL
  *****

  Mezi Kreutzerovou sonátou a Erotikonem zapadl Švejk v civilu, mezi Erotikonem a Extasí dokonce filmy dva - Ze soboty na neděli a Načeradec, král kibiců. Ještě, že Machatý tak brzy a definitivně odešel... Kdyby tady točil ještě chvíli, tak by zapadlo úplně všechno. To jsou ty staré struktury myšlení. Naštěstí došlo na ideální konstelaci, po VHS vyšlo DVD a to je základní devíza pro novou recepci Poláčkova hrdiny.(19.2.2009)

 • Skip
  *****

  Vynechal bych snovou scénu a poněkud zbytečně natahovaný závěr a bylo by to perfektní. Teda asi takhle: Nejde o bůhví jaké filmové dílo, ale Hugo Haas jak cholerický Načeradec prostě nemá chybu a jen díky němu se na to dá vůbec koukat. Prostě skvělý Haas a nic moc film.(3.1.2010)

 • mchnk
  ****

  Lehce ukřičená, ale stále velmi humorná "Haasovina". "Richard, uklidni se!" "No, tak prosím, umíráš Ty nebo já??". Karbanická humoreska s prvky grotesky, skvělými dialogy a krásnými ženami. To vše podpořeno i velmi povedenou snovou realitou.(12.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace