Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

KdG

Tak u téhle depresivně "temné" pohádky jsem měl vždycky divný pocit. Mám raději ty odlehčené kousky. ()

PaRi

Dal bych jinak 3 hvězdičky, ta čtvrtá je za to, že se tahle pohádka, "můžeme s tím nesouhlasit, nemusí se nám to líbit, ale to je tak jediné, co s tím můžeme dělat" stala klasikou. ()

Tiiso

Pohádku jsem si v čase vánočním opět osvěžil a vidím že jsem ji hodnotil správně. Příběh obsahuje dobré momenty a také nějaké ty špatné, takže výsledek je lehce nadprůměrný. Ztvárnění chybí větší filmovost, nebo-li výprava. Já vím co bych nechtěl po pohádce z rukou socialistické éry. Ale výpravnost to není jen o výši rozpočtu. Je to také o práci s kamerou. Jinak herecké výkony jsou na přijatelné úrovni a samotný pohádkový příběh aspoň u mě platí za ten lepší. ()

Edit13

Tuto pohádku mám moc ráda už kvůli její mystice a ponuré atmosféře, která je cítit celým příběhem, a Adršpašským skalám, jež jsem od mala navštěvovala a představovala si jak uvidím na skále meč zakletého prince. Moc se mi líbí i herecká dvojice Šafránková-Trávníček. ()

sornilka

Tato pohádka je právě trochu něco jiného a proto ji mám ráda. Libuška je v ní úžasná, nemusí být přeci pořád něžná "Popelka". Oceňuji natáčení ve skalách, rozhodně lepší, než ty studiové pohádky. Pavel byl také skvělý. ()

Jozka7

Vynikající pohádka se silnou atmosférou, nezbytná součást pestrého vánočního/svátečního pohádkového koktejlu. ()

Alojs

Vynikající pohádka, která mě jako malého budila ze sna. O to více uznávám její kvality - zpětně. Pro mě osobně mnohem (ale mnohem více) snesitelnější než milionkrát reprízovaná Popelka. ()

Godhaj

,,Tvůj první bratr, srdce moje, je krásný jako ty. Jen ještě žije.“ Tato pohádka je má velmi oblíbená. Vždy se mi na ní hodně líbilo, jak je temná a občas až hororová. Šafránková tady podává výborný výkon a ukazuje, že nemusí být jen naivní princeznou, ale také temnou a zlou královnou ze skal. Trávníček se mi nejvíce líbil v roli Jaroslava, který je naprosto moderním princem, kterému jsou ukradené princezny i království a chce jen pařit. Další velké plus vidím v tom, že se tvůrci nebáli psychedelických scén ve skalách okořeněných kakofonickými tóny. Tomu říkám ta pravá vánoční pohádka. ()

morfas

Nechci vypadat jako hnidopich ale: 1) Hned ze začátku SPOILER jako vrata: „Do roka budeš šťastná, za 3 roky ještě šťastnější, protože se ti vrátí syn.“ 2) V Diamantových skalách je asi nějaké zařízení na dilataci času. Jak jinak si vysvětlil anomálii, kdy princ Jaroslav putuje půl roku do Diamantových skal, ale princezna při jeho nalezení mluví jen o pár dnech, ani to jehně nezestárlo a nikdo (jehně, kůň, pes) neumřel hlady. :-) ()

Yahey

Podle hodnocení zde - nedoceněný klenot. Mysteriozní pohádka s hlubokým významem, který není lehko dekódovatelný. Asi není pro všechny, člověk si k ní musí najít cestu. Neobsahuje klišé, leccos je nedopovězeno, což může být pro někoho matoucí - já to považuji za klad. To je pohádka, kterou si můžete dosnít ve fantazii. Šafránková ve dvojroli světlé a temné Animy je nádherná. A kdo jediný nepropadne kouzlu praobrazu, všechny zachrání a dále běhá za děvečkami? Třetí princ.http://ografologii.blogspot.cz/2016/07/treti-princ.html?m=1 ()

Knor

Jedna z nejdepresivnějších pohádek co znám. Ale líbí se mi netradiční a originální příběh a Libuška Šafránková se mi líbí ještě víc :-D ()

Shitonit

Chvílema těžká depka. Jako dítě jsem se bál toho zvukodoprovodu když princ zdrhá ve skalách. Jinak výborně natočený, včetně několika snad i záměrně nechaných chyb.. ()

krokodlak

SPOILER ALERT. Nikdy by mne nenapadlo, že zrovna vcelku konvenční televizní režisér Moskalyk stvořil jednu z nejradikálnějších pohádek v dějinách české kinematografie, nad níž by zajisté zaplesali Freud, Pasolini (Šafránková by se v jeho Kytici z tisíce a jedné noci rozhodně neztratila) i Cimrman. Atraktivní využití ústřední dvojice z Popelky je divoce posunuto díky až schizofrenně znepokojivým sourozeneckým dvojrolím Trávníčka i Šafránkové, přičemž klasická dualita dobra a zla zde je de facto zrušena ve prospěch všudypřítomné dusivé atmosféry bludného kruhu sexuální oprese, v níž takřka nejde odlišit, kdo koho vlastně utlačuje či zachraňuje. Absolutní vrchol tohoto nesmlouvavě psychoanalytického pohledu na klasickou pohádkovou látku přichází v závěru, kdy největším hrdinou příběhu je krajně nesympatický arogantní sukničkář (mrazivá předzvěst Trávníčkova predátorství a jeho životní role zároveň), jenž se místo účasti na svatbě svých bratrů, které zachránil, oddává jakési podezřelé aktivitě s kolektivem poddaných děvčat, jíž radostně nazývá "královským dělením". Za pozornost stojí i Munzarův výkon v roli drsného královského otce, u něhož akorát zamrzí, že nehrál v pohádkách více, neboť jeho pověstný exaltovaný projev zde našel mnohem lepší uplatnění než v realistických dílech ze současnosti. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar