Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

Hacune

Doteď tuhle pohádku považuji za jednu z nejlepších. A není to jen nostalgií, ona prostě je dobrá. Že je temná? Samozřejmě, všechny pohádky svým způsobem jsou - vždyť jsou to malé horory. Ti nejlepší pohádkáři - Grimmové, Andersen - ti psali prakticky malé horory. A popravdě, ty temné pohádky mi utkvěly v paměti daleko víc než ty, které takové nejsou. Třetí princ je přesně takový - ano, temný, ale v paměti se mi bude držet pořád. ()

Chlo0opek

Pohádka vybočující z řady klasických pohádek svou zvláštní hutnou atmosférou, kterou krásně umocňuje skvělá depresivní hudba. Trávníček jak dělaný pro tuto pohádku. A samosebou nemůžeme zapomenout i na velkou a dlouhou roli Bartošky, který ji zvládl taktéž s grácií!:)))) Lehce slabších, ale přesto 5*. ()

Drky

Pěkná pohádka, ovšem něco mi na ni strašně vadí a do dnešního dne jsem nepřišel na to co to je. Nikdy už na to asi nepřijdu, pokud mi někdo neporadí. Asi to bude taková divná atmosféra, která z ni vychází. Jinak fajn dvojrole Trávnička a skvělé splněné úkoly trošku ulítlé princezny. To je to co se mi vybaví vždy kdy o této pohádce slyším. Jsem fanoušek jiných českých pohádek a proto průměr - 3* a 50%. ()

saaaky

Česká televizní klasika, vhodná nejlépe k Vánočnímu rozbalování dárků, velikonoční mrskandě nebo jakémukoli jinému svátečnímu času. Snad jen v tu dobu je člověk tak zjihlý a v pohodě, že se na to zvládne dívat, aniž by se smál absurditě některých scén, typické "pohádkovosti", která k tomu ale prostě patří, či tradičnímu happy endu v plné síle :-) Každopádně jedna z těch příjemnějších a méně stupidních pohádek české produkce. ()

sikky

Zajímavé téma, ale... Chudáci kluci, neměli vůbec žádné dětství, když od narození do dospělosti rostli tři roky. A časový faktor je velmi zašmodrchaný - jestliže Jaromír jel k diamantovým skalám možná přes rok, jaktože tam Jaroslav dorazil (dle reakcí ostatních) jen pár dní poté, co jeho bratr zkameněl? a ztracená ovečka byla ještě na místě... Kam se schoval druhý kůň a pes, když se Jaroslav vydával za svého bratra? A nevadilo princezně, že si měla brát muže o dobrých 20 let mladšího, než ona? Proč to královně trvalo od snědení ryby po porod celý rok? Přes všechny tyto podivnosti jde o poměrně originální pohádku, i když jí ocení spíše dospělejší, než menší děti. ()

Sevprince

Taková vážnější, ale přesto skvělá pohádka. S naprosto klasickým obsazením. A Jaroslavův přístup k ženám nejde neschvalovat. Holký, královský dělení! :) ()

Venus7

Moje nejoblíbenější česká pohádka! Depresivní? Psychopohádka? Ale kdepak! Originální, ne zrovna snadno předvídatelná pohádka s výbornou atmosférou. Kdykoliv se na ni znova ráda podívám. A Trávníček - to byl skutečný Princ, takoví se už dnes v pohádkách nevyskytují. Ze současné produkce hraných pohádek se mi chce zvracet, letošní pohádky se v televizi obzvlášť "vydařily". A jestli jsem se jako dítě něčeho v televizi bála, tak to byl díl Studna z 30 případů majora Zemana. ()

Quak

Jedna z nejlepších pohádek, tajemno, chemie mezi hl.představiteli, krásné exteriéry, skvělá hudba, dramatické scény, vše, co mám pohádka mít. "Ještě žije, srdce moje" .... ()

BlackVelvet

Je mne velmi podivne, ze zrovna tato pohadka nema vyssi hodnoceni. Pokud vim, tak znama je asi dost, v TV rozhodne neni problem ji zachytit (aspon to tak byvavalo) a ma spravny mix pohadkovosti a temnosti. Myslim, ze ta trocha temnejsi stranka tomu dava prave ojedinele kouzlo a ze tato pohadka ma silne charaktery a dostecnou zahadnost, ktera pribehu dodava napeti. Velka skoda, ze je takova nedocenena. ()

Pythonator

Hele, to má být pohádka pro děti? Příjde mi to nějak pochmurné až depresivní. Nikdy mě to nebavilo, ani když jsem byl dítě. ()

chicotomas

Skvělá Libuška a Trávníček, to je prostě dokonalá dvojka, vlastně čtyřka :) Jsou asi i lepší pohádky, ale nakonec proč ne, že... Trošku mi vadilo, jak se pořád točila ta kamera... ()

reccal

Na Vánoce prostě musím vidět čtyři pohádky - S čerty nejsou žerty, Císařův pekař-Pekařův císař, Princ a večernice a Třetí princ. Pak může být třeba konec světa :). ()

Jardatekk

Nechápu jak tato velmi kvalitní pohádka může mít jen 67%....!?!? Kde se stala chyba? Já ale tuto pohádku sledují každé Vánoční svátky a líbí se mi pořád stejně :) ()

Alsafi

Asi vím, proč hodně lidí hodnotí spíše záporně. Pohádka není úplně tak pohádková, je ponurá, děj místy trochu nelogický. (Tak třeba, když Trávníčka číslo jedna při lovu na ovečku uchvátí skály, teprve poté vyjíždí princ Trávníček číslo dvě. Do Diamantových skal to není zrovna kousek, jak jsme již zjistili, ale přesto když druhý Trávníček dorazí, tak ovečka pořád čeká na svém místě někde ve skalách a nikomu není nic divné, poté co se s ní princ vrátí po neskutečně dlouhé době.) ... Ale je to prostě pohádka. Navíc pro mě jedna z těch, které mi dětství a Vánoce připomínají ze všeho nejvíc. Šafránková je nádherná, Trávníčkovi to také sluší a i prostředí Adršpachu náramně sedí. Není co vytknout. ()

maara666

Pohádka si celou dobu udržuje zvláštní sklíčenou a trochu temnou atmosféru. Psychedelickou hudbu ve skalách buď milujete, nesnášíte nebo z ní máte noční můry dodnes. Každopádně pohádka byla točena v krásných exteriérech, herci mají nezvyklé, dost hezké a zajímavé kostýmy. Ústřední dvojice sexy Šafránkových a playboyů Trávníčků funguje výborně, zejména protože sexy princezny jsou mrchy a hrají na prince levou. Princové také nejsou žádná ořezávátka a snaží se je přechytračit. Když do toho přidáme úvahy o hodnotě drahých kamenů a prospěšnosti práce na polích, včetně trochu sociálního inženýrství s koňmi, máme tu slušný film na předvánoční sobotní odpoledne. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar