Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

Fallen_One

Dřív jsem to jako malej žral, hlavně díky tomu auťáku. Hajzlhóf mi nikdy nepřipadal tak charakterní a vynalézavej jako MacGyver, který běžel snad současně s tímto seriálem, možná později, ale přesto si ty dvě hvězdy z čiré nostalgie zaslouží. Ale víc už fakt asi ne :-) I když na tehdejší dobu to asi bylo něco echt... ()

Andre3000

Jednou bych se tím autem chtěl projet. David je prostě blázínek a shlédávám většinu dílů podobných, přesto na tom seriálu něco je. ()

Šimpy

"Michael Knight - černý stín letící do nebezpečného světa lidí...." pamatujete? Sympatický hlavní hrdina, který po vzoru Bonda dostane každou, kterou si zamane, jen konstruktérka Kitta nějak odolává. Tím se dostávám k hlavnímu bodu seriálu - superautu Kitt a hlavně jeho hlášky: "Michaele, copak Ti nestačí jedna žena?" prostě nostalgický nářez.....jako dítě jsem si často na kitta hrával. To není omluva těch 4 hvězdiček, to je jejich vysvětlení. ()

messiah

Zlatý hřeb pořadu "Oáza"...seriál z doby kdy jsem pak jezdil s angličákem po koberci a říkal mu Kide - klasika :D Vlastně je tenhle seriál pitomost ale ve věku kdy jsem ho sledoval to bylo uplně nejvíc. ()

WolfR

Knight Rider nestárne. Jeho bourák bohužel ano, ale přesto mám pro něj slabost a David Hasselhoff tady nebyl tak špatný. Nostalgické 3 hvězdy. ()

Apophis

Dvě hvězdy - jedna za občasné výkony Hasselhoffa a ta druhá za to nádherné autíčko... Moc hezká pohádka pro malé... Ale jinak děsná slátanina... :-) ()

Benjamin-L

1. série 1. Jako Fénix z popela (Knight of the Phoenix 1) 2. Michael Knight (Knight of the Phoenix 2) 3. Smrtící manévry (Deadly Maneuvers) 4. Dovolená ve White (Good Day at White Rock) 5. Kaskadér Sekáč Semy (Slammin' Sammy's Stunt Show Spectacular) 6. Návrh zákona (Just My Bill) 7. Potíže s vodou (Not A Drop to Drink) 8. Nic velkého (No Big Thing) 9. Důvěra nerezaví (Trust Doesn't Rust) 10. V utajení (Inside Out) 11. Závěrečný verdikt (The Final Verdict) 12. Luxusní projížďka (A Plush Ride) 13. Nezapomeň na mě (Forget Me Not) 14. Srdce z kamene (Hearts of Stone) 15. Svobodu nebo smrt (Give Me Liberty...or Give Me Death) 16. Akce Topaz (The Topaz Connection) 17. Takové neslušné městečko (A Nice, Indecent Little Town) 18. Vůz plný zlata (Chariot of Gold) 19. Bílý ptáček (White Bird) 20. Knight a šoféři (Knight Moves) 21. Nikdo to neumí lépe (Nobody Does It Better) 22. Na poslední chvíli (Short Notice) 2. série 1. Goliáš 1/2 (Goliath 1) 2. Goliáš 2/2 (Goliath 2) 3. Bratrova pomsta (Brother's Keeper) 4. Žoldáci smrti (Merchants of Death) 5. Slabý článek (Blind Spot) 6. Slabý článek (Return to Cadiz) 7. Chyťte zloděje (K.I.T.T. the Cat) 8. Krádež na zakázku (Custom K.I.T.T.) 9. Duše bez těla (Soul Survivor) 10. Ohnivé kolo (Ring of Fire) 11. Ztráta paměti (Knightmares) 12. Pomoc v nouzi (Silent Knight) 13. Cesta za pokladem (A Knight in Shining Armor) 14. Není diamant jako diamant (Diamonds Aren't a Girl's Best Friend) 15. Víkendoví válečníci (White-Line Warriors) 16. Závod o život (Race For Life) 17. Nebezpečná rychlost (Speed Demons) 18. Goliášův návrat 1/2 (Goliath Returns 1) 19. Goliášův návrat 2/2 (Goliath Returns 2) 20. Úkol hodný rytíře (A Good Knight's Work) 21. Hadí tlama 1/2 (Mouth of the Snake 1) 22. Hadí tlama 2/2 (Mouth of the Snake 2) 23. Ať jsem to já (Let It Be Me) 24. Železo na prodej (Big Iron) 3. série 1. Rytíř robotů 1/2 (Knight of the Drone) 2. Rytíř robotů 2/2 (Knight of the Drone) 3. Ledoví zloději (The Ice Bandits) 4. Jezdci smrti (Knights of the Fast Lane) 5. Ďábelský Halloween (Halloween Knight) 6. K.I.T.T. versus K.A.A.R. (K.I.T.T. vs. K.A.R.R.) 7. Zkažená jablka (The Rotten Apples) 8. Zbaven služby (Knight in Disgrace) 9. Opojná smrt (Dead of Knight) 10. Ztracený rytíř (Lost Knight) 11. Chameleon (Knight of the Chameleon) 12. Vrah na míru (Custom Made Killer) 13. Vítězství o půl délky (Knight by a Nose) 14. Nebezpečný odpad (Junk Yard Dog) 15. Odkoupení (Buy Out) 16. Štěnice (Knightlines) 17. Devatenáctá jamka (The Nineteenth Hole) 18. Černý krystal (Knight & Knerd) 19. Smrt v kamionu (Ten Wheel Trouble) 20. Víkendové sny (Knight in Retreat) 21. Noční úder (Knight Strike) 22. Návštěva cirkusu (Circus Knight) 4. série 1. Přízrak 1/2 (Knight of the Juggernau) 2. Přízrak 2/2 (Knight of the Juggernau) 3. Únos (KITTnap) 4. Hluboký spánek (Sky Knight) 5. Pohřebiště (Burial Ground) 6. Motorkáři (The Wrong Crowd) 7. Knightova past (Knight Sting) 8. Všechno nejlepší k narozeninám (Many Happy Returns) 9. Nebezpečná jízda (Knight Racer) 10. Bradla za mřížemi (Knight Behind Bars) 11. Knightova píseň (Knight Song) 12. Vůně růží (The Scent of Roses) 13. K.I.T.T. zabiják (Killer K.I.T.T.) 14. Z lesů (Out of the Woods) 15. Vražedný stín (Deadly Knightshade) 16. Záchrana šampiona (Redemption of a Champion) 17. Pekelný závod (Knight of a Thousand Devils) 18. Žhář (Hills of Fire) 19. Boj za svobodu (Knight Flight to Freedom) 20. Fantom z ateliéru (Fright Knight) 21. Rytíř vycházejícího slunce (Knight of the Rising Sun) 22. V moci voodoo (Voo Doo Knight) () (méně) (více)

tomeek

Kdysi dávno v Praze (asi 1993) byla nějaká výstava nevím čeho - a tam stál on. K.I.T.T.!! Je to hňupovina, ale na ten pocit, když jsem v něm seděl prostě nezapomenu :) ()

otík

Ve své době určitě velmi podařený seriál, kde, a to si přiznejme, je hlavní hvězdou namistrované auto K.I.T.T. Člověk očekává hlavně výborné záběry soubojů aut a téměř v každém díle se dočká. Že většina dílů je na to samé brdo, to je přece jasné, ale najdou se i výjimky. Většinou jsou to přelomové díly mezi sériemi (především díly s K.I.T.T.ovým dvojčetem K.A.R.R.em - viz http://www.knight-rider.wbs.cz/KARR.html) a k tomu jeden výtečný díl ve čtvrté sérii, kde se úžasně paroduje film Psycho. Prostě je to seriál, na který se hodí dívat i po mnoha letech, K.I.T.T. prostě nestárne a stále září. Hudba: Don Peake & Stu Phillips ()

sir-dave

Role, která proslavila Hasselhoffa. Na svou dobu dost populární seriál, mluvící auto, umělo skákat a bůh ví co ještě. Kdysi mě to hodně bavilo, nevím proč tomu nenapařit 4 hvězdy. ()

CinemaRanger

Jedna ze dvou nejslavnějších rolí Davida Hasselhoffa. Kdo by neměl rád jako malej akční seroš s mluvícím bourákem a hláškující týpkem. ()

Decker

Je jiste tezke hodnotit neco co jsem uz dlouhou dobu nevidel, ale co vim dobre ze jako kluk jsem tento serial zboznoval. Proto hodnotim z nostalgickych vzpominek prumernym hodnocnim coz je pro tento serial myslim adekvatni nebot urcite dily meli stavu. ()

COF_666 odpad!

Brak z osmdesátých let. Je to možná troufalé ale já jsem z mladší generace a tohle mě prostě nemůže ničím zaujmout. Navíc David ukazuje jak "kvalitním" hercem může být.:) ()

drexik

Popravdě před víc jak 10-ti lety se na to koukat dalo, nic světoborného, ale mluví kára byla hold v kurzu. Ovšem když teď po dlouhé době kouknu na televizi a vidím Hasselhoffa s afro účesem v uzkých riflích alá roura a vypasované kožené bundě, podníž se skrýva bílá vyžehlená košile, rozepnutá tak akorát, abycom mohli spatřit chlupatý porost, spíš mě chytá záchvat smíchu než nostalgie. ()

maxxxim odpad!

Jedna by bola až moc prehnaná vzhľadom na zápletky a predvídateľnosť vyústenia každej z epizód. Strojená mimika Davida mi tiež príliš nesadla, inak sa dalo pozerať v stave spôsobenom vekom, alebo v čase nemohúcnej konkurencie na iných staniciach. Ináč kombinácia koženého Michaela a krabicového K.I.T.T.a je riadna nuda. Pozor! ()

M-arta

Podivná míchanice klukovských fantazií o zázračném mluvícím superauťáku kombinovaná se suchými a předvídatelnými dospěláckými detektivkami. ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne